Jak sfałszować lokalizację swojego Androida

Programiści Androida, których aplikacje mają pewne funkcje zależne od lokalizacji, mogą potrzebować sfałszować lub „sfałszować” lokalizację swojego telefonu, aby mieć pewność, że ich funkcje działają tak, jak powinny. Jednak nie-programiści mogą uzyskać dostęp do tej funkcji równie łatwo (w każdym razie na Androidzie; iPhone może być nieco trudniejszy), co otwiera cały świat możliwości: obchodzenie geobloków, testowanie aplikacji, oszukiwanie znajomych, unikanie politycznych i / lub nadzór korporacyjny… Twoja wyobraźnia jest teraz limitem! Chcesz wędrować po piaskach Sahary? Biegniesz z łosiem w Manitobie? Zanurz się w Titanicu? Ta sztuczka nie pomoże ci tego zrobić, ale pomoże ci przekonać ludzi, że tak, i to jest prawie tak samo dobre.

Włącz opcje programisty

Dostęp do opcji dla programistów Androida 4 Opcje programistyczne

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, musisz włączyć „Opcje programisty” w menu ustawień Androida.

1. Znajdź w swoich ustawieniach menu „Informacje o telefonie” (może znajdować się w kategorii „System”).

2. Przewiń w dół i naciśnij przycisk „Numer kompilacji” siedem razy, aż pojawi się informacja, że ​​jesteś programistą.

3. Teraz powinieneś być w stanie znaleźć przycisk „Opcje programisty” w menu „Zaawansowane”.

Pobierz aplikację fałszującą lokalizację

Następnie potrzebujesz aplikacji, która podaje fałszywe lokalizacje do telefonu. W rzeczywistości jest ich mnóstwo, więc możesz wybrać, który z nich będzie dla ciebie najlepszy. Oto kilka lepszych opcji.

1. Fałszywa lokalizacja GPS

Fałszowanie lokalizacji Androida 2

Fałszywa lokalizacja GPS jest prawdopodobnie najpopularniejszą bezpłatną aplikacją do fałszowania lokalizacji, prawdopodobnie dlatego, że jest tak prosta, jak to tylko możliwe. Po prostu przeciągnij znacznik mapy w miejsce, w którym ma się pojawiać telefon, i naciśnij zielony przycisk „Odtwórz” w prawym dolnym rogu. Przycisk „Pauza” w lewym rogu zatrzymuje go. Oferuje również opcję wyszukiwania adresu, ale to nie działa cały czas.

2. Makiety GPS za pomocą joysticka

Fałszowanie lokalizacji Androida 3

Fałszywa lokalizacja GPS jest świetna do podstawowego fałszowania, ale jeśli chcesz wyglądać, jakbyś się poruszał, potrzebujesz czegoś z kilkoma dodatkowymi funkcjami, takimi jak Makiety GPS za pomocą joysticka. Tak to brzmi: możesz ustawić GPS w określonej lokalizacji, a następnie użyć joysticka, aby urządzenie wyświetlało się w ruchu. Możesz nawet zmienić prędkość, aby symulować różne środki transportu, a joystick domyślnie pozostanie na ekranie podczas przełączania się między aplikacjami, umożliwiając śledzenie „ruchu” w innych interfejsach.

Możesz rozpocząć fałszowanie dotykając dowolnego miejsca na ekranie, a przestać, naciskając czerwony przycisk na dole.

3. Fałszywa lokalizacja GPS – GPS JoyStick

Fałszowanie lokalizacji Androida 4

Dla naprawdę wymagającego spoofera lokalizacji jest też Fałszywa lokalizacja GPS – GPS JoyStick. Wszystkie dodatkowe funkcje, z którymi jest wyposażony, sprawiają, że korzystanie z niego jest nieco bardziej skomplikowane, ale sprawia, że ​​ruchy GPS wydają się rzeczywiste, a nawet pozwala wysłać GPS na zaprogramowaną trasę – nie wymaga ręcznego sterowania. Zawiera wiele elementów sterujących, które pozostają na ekranie, nawet gdy korzystasz z innych aplikacji, dzięki czemu jest to bardzo przydatne w sytuacjach, w których możesz potrzebować przenieść swoją lokalizację w locie. Jakie dokładnie mogą być te okoliczności, pozostawię Twojej wyobraźni.

Ustalenie wszystkich elementów sterujących i ustawień w tej aplikacji może potrwać kilka minut, ale nie jest to trudne, jeśli chcesz trochę poeksperymentować.

Wybierz aplikację „pozorną lokalizację”

Fałszowanie lokalizacji Androida 1

Aby włączyć fałszywą lokalizację na Androidzie, musisz wybrać aplikację, nad którą masz kontrolę. Za każdym razem, gdy chcesz użyć innej aplikacji do fałszowania, musisz ponownie zmienić to ustawienie.

1. Przejdź do „Ustawienia -> System -> Zaawansowane -> Opcje programisty”.

2. Przewiń w dół do „Wybierz fałszywą aplikację lokalizacyjną” i naciśnij.

3. Wybierz aplikację, której chcesz użyć, aby podrobić swoją lokalizację. Wybranie opcji „Nic” uniemożliwi działanie dowolnej aplikacji.

Naciąganie!

Fałszowanie lokalizacji Androida 5

Trudna część się skończyła! Jesteś teraz skonfigurowany. Otwórz aplikację fałszującą, którą ustawiłeś jako fałszywą aplikację lokalizacyjną i rób to, co musisz zrobić. Jeśli musisz udawać, że jesteś w innym kraju, aby uniknąć jakiegoś geobloku, możesz także użyć VPN z serwerem w kraju, w którym udajesz, ponieważ niektóre aplikacje / usługi będą podwójnie -Sprawdź swoją lokalizację i adres IP.

Jeśli napotkasz problemy, możesz także spróbować wyłączyć opcję „Dokładność lokalizacji Google” w ustawieniach lokalizacji, ponieważ może to powodować przesyłanie do aplikacji informacji o sprzecznych lokalizacjach w oparciu o Wi-Fi i sieci komórkowe, które znajdują się w Twojej rzeczywistej lokalizacji.

Nie fałszuj lokalizacji za zło

Oczywiście, skoro masz tę niesamowitą moc, powinieneś z niej korzystać odpowiedzialnie. Chodzi mi o to, że jeśli grasz w Pokemon GO bez wychodzenia na zewnątrz, po prostu grasz w coś w rodzaju fajnej gry mobilnej. Dodatkowo, Pokemon GO szczególnie pilnuje takich rzeczy, a studio Niantic, które stoi za grą, jest w rzeczywistości częścią Google. Wiedzą, gdzie sprawdzić, czy oszukujesz na Androidzie.

Ominięcie zasad aplikacji lub firmy może skończyć się zbanowaniem. Zamiast tego zastanów się nad wykorzystaniem swoich zdolności fałszowania do niewinnych rzeczy, takich jak przekonanie rodziny, że zostałeś porwany, lub wymyślenie przekonującego dowodu na to, dlaczego spóźniasz się do pracy. „Przepraszam szefie, źle skręciłem, a teraz będę musiał przepłynąć Atlantyk. Bądź tam za dziesięć.

Czy ten artykuł jest przydatny?