Jak sflashować nowy telefon Sony Xperia za pomocą narzędzia Newflasher

W tym przewodniku wyjaśniono, jak używać narzędzia Newflasher do aktualizowania plików oprogramowania układowego w nowoczesnych telefonach Xperia: Xperia XZ2, Xperia 1 i wiele innych Z biegiem lat Flashtool stał się głównym narzędziem dla użytkowników Sony Xperia, którzy chcą aktualizować / obniżać wersję oprogramowania lub nawet debugować swoje urządzenia, instalując ogólne oprogramowanie układowe i usuwając wszelkiego rodzaju marki i obrzęki z sistema. Dodatkowo Flashtool osiąga szczyt dzięki integracji XperiFirm, zapewniając użytkownikom bezproblemową pracę, pobierając pożądany plik oprogramowania układowego, a następnie aktualizując go na swoim urządzeniu na jednym urządzeniu. W jaki sposób

Flashtool jest doskonałym oprogramowaniem i powinien być używany przez każdego właściciela Xperia, ale niestety Flashtool ma swoje ograniczenia. To ograniczenie obowiązuje, jeśli masz nowszy model Xperia niż Xperia XZ1, ponieważ nawet najnowsza wersja Flashtool nie jest jeszcze kompatybilna z nowszymi urządzeniami. Więc jeśli chcesz zaktualizować najnowsze oprogramowanie na najnowszych urządzeniach Xperia, masz szczęście dzięki twórcy Munjeni rozwiązał ten problem, tworząc nowy flasher oparty na linii poleceń dla nowego modelu Xperia o nazwie Newflasher. Nie martw się czytaniem „Na podstawie wiersza poleceń” Ponieważ jest łatwiejszy w użyciu niż Flashtool, jeśli poprawnie wykonasz kroki wymienione w tym przewodniku. Najlepsze jest to, że możesz także użyć narzędzia Newflasher do flashowania starych modeli Xperia.

Oprogramowanie Flash w telefonach Xperia z narzędziem Newflasher

Tak więc, podobnie jak Flashtool, nie może pomóc w aktualizacji / obniżeniu poziomu lub aktualizacji oprogramowania układowego, jeśli masz urządzenie z poniższej listy, ale Newflasher działa z tym:

 • Xperia XZ2.
 • Xperia XZ2 Compact.
 • Xperia XZ2 Premium.
 • Xperia XZ3.
 • Xperia 10.
 • Xperia 10 Plus.
 • Xperia 1.
 • Sony Newflasher jest tak silny jak Flashtool pod względem funkcji. Podobnie jak Flashtool, możesz wybrać, co chcesz flashować, pomiń reset fabryczny itp. Wszystkie te funkcje można również wykonywać przy użyciu Newflasher, więc nie brakuje między nimi funkcji. Oprogramowanie potrzebne do efektywnego korzystania z Newflasher znajduje się poniżej wraz z jego funkcją podczas procesu.

  Pobierz oprogramowanie układowe Xperia z XperiFirm

  W tym momencie zakładamy, że pobrałeś wszystkie wymagane oprogramowanie i zainstalowałeś je. Dlatego pobranie prawidłowego i pożądanego oprogramowania układowego dla urządzenia Xperia jest bardzo ważne. Przed uruchomieniem czegokolwiek dokładnie sprawdź model swojego urządzenia Xperia. Będę odnosić się do Xperia XZ2 Premium (H8116) w tym samouczku, ilekroć użyję urządzenia do napisania tego samouczka. Aby sprawdzić numer modelu urządzenia Xperia, wystarczy go otworzyć Ustawienia> System> Informacje o telefonie> Model. Gdy poznasz dokładny model swojego urządzenia Xperia, zapamiętaj go lub zanotuj, ponieważ będzie on używany od razu. Dla mnie prawidłowym modelem mojego urządzenia Xperia jest H8116.

  Teraz zacznijmy pobierać prawidłowe oprogramowanie dla urządzenia Xperia. Pobrałem oprogramowanie układowe na Androida 9 Stopa 520.A.8.131 dla Xperia XZ2 Premium (H8116).

  UWAGA: Jeśli Xperia Companion działa całkowicie z zasobnika sistema więc nie przeszkadza to w poniższym procesie.

  Zdał 1 – Otwórz FlashTool. Pozwól mu zsynchronizować bazę danych urządzenia z Internetem. Zajmie to kilka sekund, więc bądź cierpliwy.

  Zdał 2 Kliknij przycisk XperiFirm w górnym menu FlashTool.

  Jak sflashować nowy telefon Sony Xperia za pomocą narzędzia Newflasher 1

  Zdał 3 Z lewej strony wyszukaj i wybierz dokładny model urządzenia Xperia, które pamiętasz / nagrywasz. Dla mnie jest to Xperia XZ2 Premium (H8116).

  Jak sflashować nowy telefon Sony Xperia za pomocą narzędzia Newflasher 2

  Zdał 4 Po wybraniu urządzenia i numeru modelu urządzenia Xperia spójrz na prawą stronę urządzenia, a zobaczysz numer oprogramowania układowego / producenta. Kliknij na to.

  Zdał 5 Pozwól XperiFirm pobrać oprogramowanie wewnętrzne.

  Jak sflashować nowy telefon Sony Xperia za pomocą narzędzia Newflasher 3

  Zdał 6 Po zakończeniu pobierania zamknij XperiFirm. Nastąpi automatyczne przekierowanie do FlashTool. Pozwól FlashTool dokończyć ten proces. Po zakończeniu zamknij także FlashTool.

  Wykonując powyższe kroki, pomyślnie pobrałeś oprogramowanie wewnętrzne urządzenia Xperia.

  Konfigurowanie Newflasher

  Konfiguracje NewFlasher Raczej latwo. Po prostu wykonaj kroki wymienione poniżej.

  Zdał 1 Utwórz nowy folder na pulpicie komputera, nadaj mu nazwę „NewFlasher”.

  Zdał 2 Po prostu wypakuj wszystkie pliki do archiwum zip „Newflasher.zip” Wcześniej pobrałeś go do nowego folderu, który właśnie utworzyłeś na pulpicie.

  Zdał 3 Na komputerze przejdź do NAZWA UŻYTKOWNIKA / .flashtool / firmware / pliki do pobrania. Znajdziesz tam folder o nazwie zgodnej z pobranym oprogramowaniem układowym.

  Zdał 4 Otwórz folder zawierający pliki oprogramowania układowego, zaznacz je wszystkie i skopiuj. „NewFlasher” folder już utworzony na pulpicie. I oto jest gotowy do użycia NewFlasher zaktualizować oprogramowanie wewnętrzne, które chcesz na swoim urządzeniu Xperia.

  Obróć telefon Xperia

  Jeśli więc do tej pory dokładnie śledziłeś wszystkie procesy, czas zainstalować / zaktualizować oprogramowanie układowe, które chcesz na swoim urządzeniu Xperia. Po prostu wykonaj kroki wymienione poniżej.

  Zdał 1 Wyłącz urządzenie Xperia i poczekaj 15 sekund

  Zdał 2 Nacisnij i przytrzymaj „Niższa głośność” przycisk

  Zdał 3 Podłącz urządzenie Xperia do komputera za pomocą kabla do przesyłania danych, przytrzymując „Niższa głośność” przycisk

  Zdał 4 Puścić „Niższa głośność” gdy zobaczysz zielone światło na wskaźniku ładowania, zgaśnie i powiadomienie na telefonie Xperia.

  Zdał 5 Otwórz to „NewFlasher” folder na pulpicie i znajdź go „Newflasher.exe.”

  Jak sflashować nowy telefon Sony Xperia za pomocą narzędzia Newflasher 4

  Zdał 6 Bieganie „Newfalsher.exe” jako administrator

  Zdał 7 Pisanie na maszynie „N” W opcjonalnym pierwszym kroku wyświetla się wiersz poleceń.

  Jak sflashować nowy telefon Sony Xperia za pomocą narzędzia Newflasher 5

  Zdał 8 Napisz jeszcze raz „N” w opcjonalnym drugim kroku.

  Jak sflashować nowy telefon Sony Xperia za pomocą narzędzia Newflasher 6

  Zdał 9 Po wykonaniu opcjonalnych kroków zobaczysz wykonanie polecenia. Jest to w zasadzie oprogramowanie układowe, które jest aktualizowane w urządzeniu Xperia.

  Jak sflashować nowy telefon Sony Xperia za pomocą narzędzia Newflasher 7

  Krok 10 Poczekaj, aż wszystkie polecenia zostaną wykonane. Po zakończeniu odłącz urządzenie Xperia od komputera i włącz je.

  To wszystko! Pierwsze uruchomienie po zainstalowaniu nowego oprogramowania układowego na urządzeniu Xperia może potrwać kilka minut dłużej niż zwykle. Po uruchomieniu telefonu możesz skonfigurować urządzenie Xperia z nowo zainstalowanym oprogramowaniem układowym / lampą błyskową.

  Wystąpił problem, link do pobierania nie działa? Skontaktuj się z nami za pośrednictwem sekcji komentarzy poniżej!