Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak się dowiedzieć, kiedy należy wymienić baterię iPhone’a

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak się dowiedzieć, kiedy należy wymienić baterię iPhone’a

Bez względu na to, co robisz, bateria Twojego iPhone’a® ma ograniczony okres trwałości. W miarę starzenia się bateria zwalnia, więc pełne naładowanie nie wystarczy na tak długo. Większość baterii wystarcza przynajmniej na ok 2 Do 3 lata, często dłużej, ale skąd wiesz, kiedy wymienić baterię iPhone’a?

W AKKO pomagamy milionom ludzi zmaksymalizować ich technologię. Nasi eksperci oferują milionom kompleksową opiekę techniczną — od przedłużenia żywotności telefonu po korzystanie z pamięci masowej w chmurze na komputerze. Oto nasze wskazówki, jak wiedzieć, kiedy wymienić baterię iPhone’a.

Jak działa bateria Twojego iPhone’a

iPhone’y działają na ładowalnych bateriach litowo-jonowych. Ładują się szybko i pakują więcej mocy w lżejszą baterię niż kiedykolwiek wcześniej. Starsze iPhone’y są bardziej podatne na problemy z baterią niż nowsze modele, które są zbudowane z zaawansowanymi funkcjami, które rekompensują słaby stan baterii. Ale wszystkie baterie z czasem ulegają degradacji.

Problemy z baterią iPhone’a, na które należy zwrócić uwagę

Jeśli Twój telefon nieoczekiwanie się wyłącza i nie możesz przetrwać dnia na jednym ładowaniu, prawdopodobnie masz problemy z baterią. Inne oznaki to powolne aplikacje i niższa niż zwykle głośność głośników.

Jak sprawdzić stan baterii iPhone’a

Aby sprawdzić stan baterii, upewnij się, że telefon jest naładowany, a następnie przejdź do Ustawienia > Bateria i stuknij Stan baterii. Tutaj znajdziesz informacje o maksymalnej pojemności, wydajności i ważnych komunikatach dotyczących baterii, a także o tym, kiedy należy wymienić baterię iPhone’a.

Przyjrzyjmy się bliżej temu, co możesz znaleźć.

(Note: Potrzebujesz iPhone’a 6 lub nowsze urządzenie z systemem iOS 11.3 lub nowszy system operacyjny. Jeśli Twój iPhone nie może zostać zaktualizowany, skontaktuj się z ekspertem w celu uzyskania pomocy).

Maksymalna pojemność baterii iPhone’a

Tutaj znajdziesz wyraźną informację, czy należy wymienić baterię. Ta wartość procentowa mierzy pojemność baterii telefonu w porównaniu do stanu, gdy był nowy. Zaczyna się od 100% (lub nieco poniżej), a wraz ze starzeniem się baterii zmniejsza się jej pojemność, co oznacza, że ​​masz mniej godzin między ładowaniami. Jeśli liczba widoczna w obszarze Maksymalna pojemność przekracza 80%, oznacza to, że bateria jest sprawna, według Apple.

Rekommenderad:  Jak kopiować w TikTok? [Passo a passo]

Wydajność jest normalna

Na ekranie Kondycja baterii zobaczysz następujący komunikat, gdy bateria ma najwyższą dostępną pojemność i działa normalnie:

„Twoja bateria obsługuje obecnie normalną szczytową wydajność”.

Zarządzanie wydajnością zostało zastosowane lub wyłączone

Jeśli bateria powoduje wolniejsze ładowanie lub inne problemy z wydajnością, może być konieczna aktualizacja. W takim przypadku zobaczysz następujący komunikat:

„Ten iPhone uległ nieoczekiwanemu wyłączeniu, ponieważ bateria nie była w stanie dostarczyć niezbędnej mocy szczytowej. Zastosowano zarządzanie wydajnością, aby zapobiec powtórzeniu się takiej sytuacji”.

Jeśli wyłączysz zastosowaną funkcję zarządzania wydajnością, stukając Wyłącz…, pojawi się następujący komunikat:

„Ten iPhone uległ nieoczekiwanemu wyłączeniu, ponieważ bateria nie była w stanie dostarczyć niezbędnej mocy szczytowej. Ręcznie wyłączyłeś zabezpieczenia zarządzania wydajnością.”

Pamiętaj, że po wyłączeniu zarządzania wydajnością nie możesz go ponownie włączyć. Ale automatycznie włączy się ponownie, jeśli telefon nieoczekiwanie się wyłączy. Możesz także wybrać opcję wyłączenia.

Pogorszony stan baterii

Gdy pojemność baterii Twojego iPhone’a spadnie poniżej 80%, zobaczysz następujący komunikat:

„Kondycja baterii jest znacznie obniżona. Jakiś Apple Autoryzowany Serwisant może wymienić baterię, aby przywrócić pełną wydajność i pojemność. Więcej o opcjach usługi…”

Nie martw się. Nie oznacza to, że masz zepsutą baterię — oznacza to po prostu, że Twoja bateria jest mniej naładowana niż wtedy, gdy była nowa. Jeśli używasz telefonu do obsługi poczty e-mail i mediów społecznościowych, bateria może wystarczyć. Ale jeśli jesteś graczem lub zaawansowanym użytkownikiem, prawdopodobnie będziesz chciał wymienić baterię.

Stan baterii nieznany

Gdy telefon nie może określić stanu baterii — być może z powodu nieznanej lub nieprawidłowo zainstalowanej baterii — zobaczysz następujący komunikat:

„Ten iPhone nie jest w stanie określić stanu baterii. Jakiś Apple Autoryzowany serwis może serwisować akumulator.”

Rekommenderad:  Jak sprzedawać na Poshmark: łatwy przewodnik krok po kroku

Ważny komunikat dotyczący baterii

Jeśli masz telefon iPhone XS, iPhone XS Max, iPhone XR lub nowszy, następujący komunikat oznacza, że ​​nie można zweryfikować baterii:

„Nie można zweryfikować, czy ten iPhone jest oryginalny Apple bateria. Informacje o stanie zdrowia dla tej baterii są niedostępne. Ucz się więcej…”

Jeśli otrzymasz tę wiadomość, to dobry moment, aby umówić się na spotkanie z ekspertem od naprawy iPhone’a. Mogą sprawdzić baterię i pomóc w dalszych krokach.

Jak wymienić baterię iPhone’a

Wymiana baterii jest łatwa, tania i stanowi doskonały sposób na wydłużenie żywotności telefonu. Istnieją zestawy do samodzielnej wymiany baterii, ale musisz dokładnie wiedzieć, co robisz, więc najlepiej jest skontaktować się z ekspertem od naprawy iPhone’a w celu uzyskania pomocy. Koszty wymiany baterii zaczynają się od 70 USD, w zależności od modelu iPhone’a.

Jak przedłużyć żywotność baterii iPhone’a

Chociaż nie ma sposobu, aby zapobiec starzeniu się baterii iPhone’a, możesz spowolnić ten proces, postępując zgodnie z najlepszymi praktykami, od aktualizacji wersji iOS po unikanie używania telefonu w ekstremalnych temperaturach. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z naszym przewodnikiem dotyczącym oszczędzania baterii iPhone’a.

A jeśli chcesz wymienić baterię, umów się na najbliższą usługę wymiany baterii iPhone’a uBreakiFix® firmy AKKO lub sklep AKKO Tech Repair & Solutions™a nasi certyfikowani eksperci przywrócą Twoje urządzenie do działania już tego samego dnia.