Jak skonfigurować Facebook Messenger dla dzieci

Jak skonfigurować Facebook Messenger dla dzieci 1

O ile nie jesteś jednym z niewielu rodziców, którzy nie pozwalają swoim dzieciom na dostęp do technologii, Twoje dziecko prawdopodobnie ma telefon lub tablet, którego używają do grania, oglądania filmów i komunikowania się z rówieśnikami. Ponieważ technologia jest wszędzie, zabranie telefonów naszych dzieci i sprawienie, że czują się wykluczone, może być trudne. Aby zapewnić najbezpieczniejsze wrażenia dla dzieci, firmy z mediów społecznościowych stopniowo dostosowują wersje swoich aplikacji do wymagań użytkowników. Podobne do tego, co zrobił Google YouTube Dzieci, wersja przyjazna dzieciom YouTube, Facebook ma wersję komunikatora, z której dziecko może korzystać bez obaw o nie, ponieważ daje ono rodzicom wystarczającą kontrolę nad działaniami ich dzieci.

W grudniu 2017 roku Messenger Kids został opracowany jako alternatywa dla zwykłych Facebook posłaniec, ale z myślą o młodej publiczności. Są w wieku między 6 do 12 lat. chociaż zaczęło się jako aplikacja tylko dla Apple użytkownicy (iPhone i iPad), Facebook rozszerzył swoją usługę na użytkowników Androida, aby wszystkie dzieci posiadające telefony komórkowe / tablety mogły zdalnie i bezpiecznie kontaktować się z rodziną i przyjaciółmi.

Jako rodzic wszystko, czego potrzebujesz, aby zarejestrować konto Messenger Kids, to własne Facebook profil, ponieważ dzieci w wieku poniżej 13 lat nie mają Facebook konto zgodnie z prawem federalnym USA. Zamiast używać numeru telefonu do rejestracji, rejestrujesz się z imieniem i nazwiskiem dziecka i jest kontrolowany przez rodziców Facebook konto.

Konfigurowanie aplikacji

  Pobierz aplikację

Aby pobrać aplikację Messenger Kids, używając telefonu lub tabletu dla dzieci, przejdź do jednego z nichApple Sklep z aplikacjamilubGoogle Play Store, w zależności od systemu operacyjnego urządzenia dziecka i pobierz aplikację.

  Zaloguj sie

Aby uwierzytelnić urządzenie dla dzieci, musisz zalogować się przy użyciu własnego Facebook konto jako rodzic. Wprowadź swój Facebook adres e-mail i hasło, a gdy tylko to zrobisz, urządzenie zostanie autoryzowane i możesz kontynuować konfigurację konta.

  Załóż konto

Wpisz imię i nazwisko dziecka, datę urodzenia, a następnie kliknij Utwórz konto. Gdy to zrobisz, zobaczysz listę innych znajomych, którzy również korzystają z aplikacji.

  Zdecyduj, z kim rozmawiają

Możesz wybrać, z którymi innymi dziećmi chcesz się połączyć, i dodać je. (Gdy dodasz kolejne dziecko do czatu z twoim, Messenger wyśle ​​do swoich rodziców powiadomienie i będą musieli zaakceptować twoją prośbę o dodanie, zanim dziecko i ich dziecko zaczną rozmawiać.) Jeśli nie widzisz nikogo, z kim dziecko może rozmawiać, możesz: zaproś rodziców znajomych swoich dzieci do Messenger Kids, aby założyć konto.

  Dodaj inne osoby dorosłe, aby zarządzać kontem dziecka

Możesz także dodać osoby dorosłe, z którymi dzieci mogą rozmawiać, takie jak członkowie ich rodzin. Jeśli potrzebujesz pomocy w ochronie konta, możesz dodać jednego z dorosłych, aby pomóc ci zarządzać kontem.

  4kody słów

Aby ułatwić dzieciom znajdowanie znajomych i kontaktowanie się z nimi, używa Messenger Messenger 4-słowe kody, które są generowane dla każdego konta dziecka. Mogą udostępniać to konto swoim znajomym, aby mogli je łatwo znaleźć na komunikatorze. Jeśli dodadzą inne dzieci lub inne dzieci dodają je poprzez 4- kod słowny, nie martw się, wciąż musisz zatwierdzić prośbę o dodanie, zanim zaczną rozmawiać.

  Sfinalizować

Zezwól Messenger Kids na wysyłanie powiadomień, dostęp do zdjęć i filmów oraz dostęp do kamery i mikrofonu, aby mogli czatować z innymi osobami. Gdy to zrobisz, zaakceptuj warunki korzystania z aplikacji i gotowe!

  Dostosuj

Aby Twoje dziecko było lepiej, możesz dodawać pseudonimy do kontaktów, na przykład możesz dodać pseudonim dziadek do ich dziadka, aby mogli łatwo znaleźć i połączyć się z nimi.

  Pozwól swojemu dziecku cieszyć się

Gotowe! Oddaj im urządzenie dziecka i wprowadź je do aplikacji, aby mogły zacząć rozmawiać z przyjaciółmi i rodziną.

Jak korzystać z kontroli rodzicielskiej po konfiguracji?

Aby monitorować aktywność dziecka, Facebook daje kontrolę rodzicielską za pomocą panelu sterowania. Korzystając z własnego gadżetu, przejdź do Facebook aplikacji i znajdź przycisk Messenger Kids, który znajdziesz po kliknięciu Więcej w prawym dolnym rogu aplikacji. Stamtąd możesz dodawać, blokować i zgłaszać użytkowników, którzy kontaktują się z Twoim maluchem. Możesz także usunąć ich konto, jeśli zdecydujesz się. Co więcej, możesz kontrolować, w których godzinach mogą korzystać z aplikacji w trybie uśpienia. Ta metoda umożliwia określenie czasu, w którym nie mogą korzystać z aplikacji Messenger Kids. Gdy tryb uśpienia jest włączony, dziecko nie będzie mogło korzystać z aplikacji, odbierać powiadomień o połączeniach ani wiadomościach ani bawić się kamerą komunikacyjną.