Jak skonfigurować i korzystać z oszczędzania baterii w Windows 10

„Oszczędzanie baterii” jest funkcją Windows 10 zaprojektowany, aby zwiększyć żywotność baterii laptopa lub tabletu. Ten tryb aktywuje się automatycznie, gdy poziom naładowania baterii urządzenia jest bardzo niski, ale można go dostosować w ustawieniach „Oszczędzania baterii”. Ta funkcja jest podobna do trybu oszczędzania energii w systemie Android. Domyślnie włącza się, gdy poziom naładowania baterii urządzenia wynosi 20% lub mniej, a tryb automatycznie wyłącza się również po podłączeniu urządzenia do ładowania. „Oszczędzanie baterii” zmniejsza jasność ekranu, co znacznie oszczędza baterię, zatrzymuje niektóre aplikacje w tle i wyłącza powiadomienia… Ten przewodnik pokazuje, jak używać i konfigurować Windows Tryb oszczędzania baterii 10.

Możesz także przeczytać: Jak uruchomić komputer w trybie awaryjnym w Windows 10

Jak korzystać i konfigurować Windows Tryb oszczędzania baterii 10

Jak włączyć „Oszczędzanie baterii”

Jest to bardzo proste, gdy chcesz włączyć tryb „Oszczędzanie baterii” – musisz kliknąć lub dotknąć ikonę baterii na pasku zadań =>, a następnie kliknąć kafelek „Oszczędzanie baterii” obok jasności. W ten sam sposób możesz wyłączyć ten tryb.

Jak skonfigurować i korzystać z oszczędzania baterii w Windows 10 1

Jak skonfigurować „Oszczędzanie baterii”

Możesz wybrać, kiedy aktywuje się „Oszczędzanie baterii” i inne ustawienia, klikając Start => Ustawienia => System => Oszczędzanie baterii => Ustawienia oszczędzania baterii. W tym oknie możesz wyłączyć lub włączyć automatyczne włączanie trybu „Oszczędzanie baterii”, a także zmienić procentowy poziom naładowania baterii, przy którym tryb się przełącza. W tym trybie można wyłączyć powiadomienia push dowolnej aplikacji.

Jak skonfigurować i korzystać z oszczędzania baterii w Windows 10 2

Możliwe jest wyłączenie „Niższej jasności ekranu w trybie oszczędzania baterii”, ale jest to bardzo dobra opcja, dlatego należy ją włączyć.

Możesz dodawać aplikacje, które mogą działać w tle, a powiadomienia można ustawiać osobno dla każdej aplikacji.

Źródło obrazu: www.wallpaperswide.com

Możesz także przeczytać: Jak korzystać z Cortany Wł Windows 10