Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Jak skonfigurować iCloud na komputerze Mac

Aby w pełni wykorzystać możliwości komputera Mac, musisz jednocześnie korzystać z usługi iCloud. Usługa iCloud to podstawowy element ekosystemu Apple, a po włączeniu umożliwia synchronizację danych na wielu urządzeniach za pośrednictwem bezpiecznego serwera. Jeśli korzystasz z wielu produktów Apple, iCloud to świetna opcja do aktualizowania ważnych informacji, takich jak kontakty i wydarzenia w kalendarzu. Jeśli Twój Mac zostanie zgubiony lub skradziony, Twoje cenne dane będą bezpieczne i gotowe do przywrócenia na serwerze.

usługa iCloud jest niezbędnym narzędziem dla użytkowników komputerów Mac; Sprawdźmy zatem, jak skonfigurować i korzystać z usługi iCloud na komputerze Mac:

Jak utworzyć konto usługi iCloud na komputerze Mac

Jeśli masz już konto Apple ID, możesz zalogować się do iCloud poprzez Preferencje systemowe > Identyfikator Apple i postępuj zgodnie z instrukcjami, aby skonfigurować usługę iCloud. Jeśli jednak nie masz konta Apple, możesz je utworzyć na komputerze Mac. Oto jak utworzyć konto iCloud:

  • Otwórz menu Apple i wybierz Preferencje systemowe > Apple ID.
  • Kliknij opcję Utwórz Apple ID.
  • Wpisz swoją datę urodzenia i kliknij Dalej.
  • Następnie wprowadź swoje imię i nazwisko, adres e-mail i hasło, a następnie kliknij Dalej.
  • Jeśli nie chcesz używać swojego obecnego adresu e-mail, możesz kliknąć opcję Uzyskaj bezpłatny adres e-mail iCloud i utworzyć nowy.

wskazówka:

W większości krajów minimalny wiek umożliwiający utworzenie konta Apple ID bez zgody rodziców to 13 lat. Jednak wiek ten różni się w zależności od regionu, dlatego warto sprawdzić Wsparcie Apple, aby uzyskać więcej informacji. Jeśli użytkownik jest za młody, aby utworzyć konto, możesz skorzystać z Chmury rodzinnej, aby utworzyć dla niego konto.

CZYTAĆ:  Jak odinstalować aplikację Amazon Fire TV / Firestick / Fire TV Cube / Fire TV Edition

Po utworzeniu Apple ID system macOS powinien automatycznie zalogować Cię na nowe konto iCloud. W końcu zobaczysz komunikat z pytaniem, czy chcesz scalić określone informacje, w tym kontakty i kalendarze.

Aby rozpocząć synchronizację danych na liście, musisz wybrać opcję Scal, a jeśli wolisz wybierać elementy indywidualnie, możesz kliknąć opcję Nie scalaj i kontynuować ustawienia po całkowitym zalogowaniu. Możesz także włączyć funkcję Znajdź mój Mac, klikając Zezwalaj, jeśli chcesz.

Z jakich funkcji usługi iCloud powinniśmy korzystać na naszym Macu?

Po zalogowaniu się do iCloud w preferencjach systemowych Apple ID zobaczysz listę funkcji, które możesz włączyć, ale jeśli nie widzisz tej listy, konieczne może być kliknięcie iCloud w menu bocznym.

Decyzja, które usługi włączyć, sprowadza się do prostego pytania: jakie dane chcesz synchronizować z iCloud? Jeśli nie korzystasz z niektórych z wymienionych usług, prawdopodobnie nie musisz tracić miejsca na dysku, synchronizując je. To powiedziawszy, większość usług nie zajmuje dużo miejsca, więc warto je włączyć.

Przyjrzyjmy się każdej funkcji iCloud, abyś mógł zdecydować, co warto włączyć.

Kino

Po włączeniu usługi Zdjęcia usługa iCloud synchronizuje zdjęcia i filmy z innymi urządzeniami, na których jest włączona ta usługa. Jednak zawartość multimedialna może zajmować dużo miejsca, więc jeśli masz dużo danych, może być konieczne zwiększenie ilości miejsca w iCloud.

Po włączeniu Zdjęć możesz dostosować ustawienia w aplikacji Zdjęcia, wybierając Zdjęcia > Preferencje > iCloud.

Pęk kluczy iCloud
Pęk kluczy iCloud doskonale nadaje się do bezpiecznego synchronizowania nazw użytkowników, haseł i informacji rozliczeniowych na wielu urządzeniach. Oczywiście należy włączyć tę funkcję tylko na swoich urządzeniach.

Dysk iCloud

iCloud Drive przypomina internetowy dysk twardy, na którym możesz przechowywać inne ważne pliki, takie jak dokumenty. Ta usługa idealnie nadaje się do tworzenia kopii zapasowych rzeczy, których nie chcesz stracić, szczególnie jeśli nie robisz regularnie kopii zapasowych Time Machine.

CZYTAĆ:  Jak włamać się do hasła systemu Windows XP?

Możesz wybrać, które dodatki mają być zapisywane na iCloud Drive, klikając Opcje w Preferencjach systemowych > Apple ID > iCloud. Aby ręcznie dodać pliki na serwer, możesz uzyskać dostęp do iCloud Drive z paska bocznego Findera.

Poczta iCloud

Włączenie iCloud Mail dodaje Twój adres e-mail iCloud do aplikacji Mac Mail. Jeśli w opcjach iCloud Drive wybrałeś także iCloud Mail, dodatkowe ustawienia, takie jak zablokowani nadawcy, podpisy i reguły, zostaną zsynchronizowane z serwerem.

Kontakty, kalendarze, przypomnienia i notatki
Jeśli korzystasz z wielu produktów Apple, pomocne będzie synchronizowanie kontaktów, kalendarzy, przypomnień i notatek na wszystkich urządzeniach. Ponadto, jeśli coś stanie się z Twoim komputerem Mac, wszystkie ważne informacje będą nadal dostępne na serwerze.

Przeglądarka Safari

Włączenie przeglądarki Safari dla iCloud umożliwia synchronizację zakładek, list czytelniczych i otwieranych kart na wielu urządzeniach. Ta funkcja doskonale nadaje się do tworzenia dobrych wrażeń i zwiększania produktywności.

Znajdź mój Mac

Funkcja Znajdź mój Mac umożliwia zdalne lokalizowanie, blokowanie i czyszczenie komputera Mac. W większości przypadków nie ma dobrego powodu, aby nie włączać tej funkcji. W końcu, jeśli Twój Mac zaginie, będziesz miał przynajmniej szansę go wyśledzić lub uniemożliwić innym korzystanie z niego.

Aktualności

Włączenie Wiadomości w iCloud synchronizuje pewne informacje z serwerem, w tym kanały, zapisane historie i historię czytania, co jest przydatne, jeśli czytasz Wiadomości z wielu urządzeń.

Akcje iCloud
Włączenie usługi iCloud Stocks synchronizuje Twoją listę obserwowanych z innymi urządzeniami.

Strona główna iCloud
Po włączeniu iCloud Home informacje o akcesoriach HomeKit są synchronizowane z serwerem i można ich używać z innymi urządzeniami.

Siri
Kiedy wchodzisz w interakcję z Siri, jej zachowanie zmienia się w zależności od sposobu użycia. Synchronizacja z iCloud umożliwia dostęp do dostosowanej wersji asystenta AI Apple na wielu urządzeniach.

Ukryj mój adres e-mail i prywatny przekaźnik

Jeśli masz subskrypcję iCloud+ lub ulepszoną wersję płatnej usługi iCloud, możesz korzystać z funkcji Ukryj mój adres e-mail i Przekaźnik prywatny.

CZYTAĆ:  Jak przełączyć iPhone'a 12 w tryb odzyskiwania: przewodnik krok po kroku

Funkcja Ukryj mój adres e-mail umożliwia utworzenie fałszywego adresu e-mail do użytku online, dzięki czemu nie musisz podawać swoich prawdziwych danych, a korzystanie z tej funkcji to świetny sposób na uniknięcie spamu.

Prywatny przekaźnik to narzędzie bezpieczeństwa, które umożliwia prywatne przeglądanie sieci. Gdy ta usługa jest włączona, ukrywa Twój adres IP i inne informacje identyfikujące przed botami.

Jak zaktualizować pamięć usługi iCloud?

Jeśli zaczyna Ci brakować miejsca w iCloud, możesz zapłacić więcej, aby uzyskać więcej miejsca. Oto jak uaktualnić pamięć iCloud na komputerze Mac:

  • Przejdź do Preferencji systemowych > Apple ID.
  • Z bocznego menu wybierz usługę iCloud.
  • Kliknij Zarządzaj w dolnej części okna.
  • Kliknij opcję Dodaj pamięć.
  • Wybierz nowy plan przestrzeni dyskowej, kliknij Dalej i zakończ proces aktualizacji.

Jeśli jesteś użytkownikiem komputera Mac, usługa iCloud jest cennym i praktycznie obowiązkowym narzędziem. Synchronizacja ważnych informacji umożliwia łatwy dostęp z innych urządzeń i może pomóc zapobiec utracie danych.

Pobierz bezpłatne motywy WordPress PremiumPobierz motywy WordPress za darmoPobierz najlepsze motywy WordPress do pobrania za darmoPobierz zerowe motywy WordPressZG93bmxvYWQgbHluZGEgY291cnNlIGZyZWU=pobierz oprogramowanie redmiPobierz zerowe motywy WordPresskurs Lyndy do pobrania za darmo