Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak skonfigurować kampanię retargetingową

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak skonfigurować kampanię retargetingową

Pozyskanie ruchu do Twojej witryny wymaga dużo pracy, więc kiedy uda Ci się pozyskać nowych użytkowników witryny, ostatecznie chcesz, aby dokonali zakupu. Niestety, 97% osób odwiedzających witrynę po raz pierwszy opuszcza ją bez kupowania czegokolwiek. Dlatego kluczowe znaczenie ma skonfigurowanie kampanii retargetingowej w połączeniu z innymi działaniami reklamowymi i marketingowymi. Oto przewodnik krok po kroku, jak skonfigurować kampanię retargetingową, aby zmienić nowych odwiedzających witrynę w powracających.

Krok 1. Zdefiniuj cele swojej kampanii retargetingowej

Pomoże Ci to zdefiniować odbiorców retargetingu, treści reklamowe i wezwania do działania, zmierzyć i zoptymalizować kampanię i nie tylko. To, że ktoś raz odwiedził Twoją witrynę, nie oznacza, że ​​jest gotowy do zakupu. Prawdopodobnie będą wymagać wielokrotne dotknięcia zanim będą gotowi do zakupu, dlatego może być konieczne wyświetlanie reklam kierowanych na wiele etapów ścieżki sprzedaży. Niektóre cele, które należy wziąć pod uwagę, obejmują nakłonienie użytkownika do powrotu do Twojej witryny, nakłonienie go do wypełnienia quizu lub innej oferty o niskiej ścieżce, nakłonienie go do zapisania się na bezpłatny okres próbny, ściganie porzuconych koszyków i wreszcie nakłonienie go do zarejestrowania się lub dokonać zakupu.

Krok 2. Stwórz swoją publiczność

Być może masz już listę e-maili od leadów, które chciałbyś retargetować. Jeśli nie, istnieje wiele sposobów na zbudowanie odbiorców retargetujących. Facebook I Google, na przykład każdy z nich umożliwia zainstalowanie piksela śledzącego w Twojej witrynie w celu śledzenia odwiedzających witrynę i działań, jakie podjęli w Twojej witrynie. Możesz wykorzystać te informacje, które gromadzą, aby utworzyć grupę niestandardowych odbiorców na podstawie wizyt w witrynie, wizyt na stronie, zakupów i innych.

Krok 3. Wybierz platformę

Istnieje wiele typów reklam i platform do wyboru, jeśli chodzi o retargetowanie. Możliwości są nieograniczone, od retargetowania w wielu kanałach po remarketing Google. Jeśli wiesz, że Twoi odbiorcy znajdują się na określonej platformie mediów społecznościowych lub już prowadzisz kampanię na określonej platformie i chcesz zwiększyć konwersję, możesz skonfigurować kampanię retargetingową na tej platformie, aby uzyskać największe zaangażowanie.

Rekommenderad:  Jak sprawić, by wyskakujące powiadomienia Snapchata nie stały się irytujące

Oto kilka platform mediów społecznościowych do rozważenia:

  • Facebook
  • Instagram
  • TIK Tok
  • Google

Pamiętaj, że nadchodząca aktualizacja iOS 14 może wpłynąć na Twoje reklamy retargetujące.

Krok 4. Utwórz swoje reklamy

Twoja kreacja reklamowa i oferta odegrają dużą rolę w skuteczności Twojej kampanii. Zastanów się, z jakim typem treści Twoi docelowi odbiorcy są najbardziej zaangażowani i jakie są wyniki Twoich innych kampanii reklamowych, aby określić, jaki rodzaj reklamy powinieneś utworzyć. Niektóre z najlepszych reklam retargetujących są angażujące, spersonalizowane i zapewniają korzyści. Uwzględnianie recenzji prawdziwych użytkowników lub wpływowych osób to kolejny skuteczny sposób przekonania odbiorców do wypróbowania nowego produktu lub usługi. Możesz także rozważyć oferowanie bezpłatnych wersji próbnych i rabatów w celu zamknięcia sprzedaży od osób znajdujących się dalej na ścieżce sprzedaży.

Gdy masz już ofertę i kreację reklamową, możesz utworzyć reklamę na wybranej platformie, dodać budżet, odbiorców, czas trwania i nie tylko.

Po uruchomieniu kampanii retargetingowej powinieneś oczekiwać, że wszystkie inne kampanie marketingowe online przyniosą korzyści. Retargetowani goście są do 70% większe prawdopodobieństwo konwersji — udowadniając, że kampanie retargetingowe zwiększają skuteczność wszystkich Twoich kampanii marketingowych. Jeśli tworzysz kampanię influencer marketingową i potrzebujesz pomocy w znalezieniu influencerów i zarządzaniu procesem lub chcesz uwzględnić treści influencerów w swojej następnej kampanii retargetingowej, Statusphere może Ci pomóc. Łączymy marki z influencerami w ich niszy i zarządzamy całą kampanią influencer marketingową od początku do końca. Skontaktuj się z nami dzisiaj, aby porozmawiać z jednym z naszych specjalistów od marketingu influencerów!

Table of Contents