Jak skonfigurować VPN dla Roku

Jak skonfigurować VPN dla Roku 1

Roku to marka odtwarzaczy multimedialnych, które oferują transmisję strumieniową z wielu źródeł internetowych, takich jak Netflix. Urządzenia te świetnie nadają się do gromadzenia usług przesyłania strumieniowego w jednym wygodnym pakiecie, ale nadal cierpi z powodu blokowania geograficznego niektórych treści, w zależności od tego, gdzie mieszkasz na świecie.

Geoblokowanie to środek podejmowany przez firmy streamingowe i inne strony internetowe w celu ograniczenia dostępu do usług opartych na Twojej lokalizacji. Ograniczenie to zwykle wynika z faktu, że usługa nie ma prawa do strumieniowego przesyłania tych treści w Twojej lokalizacji. Geo-blok określa Twoją lokalizację na podstawie Twojego adresu IP.

VPN to standardowe narzędzie do omijania blokowania geograficznego, ponieważ adres IP jest zastępowany adresem serwera VPN, z którym się łączysz. Powoduje to, że wydaje się, że jesteś w miejscu serwera VPN, nawet jeśli znajduje się on w innym kraju z inną licencjonowaną zawartością.

Urządzenia Roku nie obsługują bezpośrednio skonfigurowanej sieci VPN. Możesz jednak skonfigurować VPN na routerze lub współdzielić połączenie VPN z komputera, aby uzyskać ten sam efekt.

Wskazówka: jeśli używasz sieci VPN do zmiany lokalizacji na inny kraj, musisz utworzyć konto Roku w tym samym kraju, aby poprawnie rozpoznać zmienioną lokalizację. Na przykład potrzebujesz konta w USA i amerykańskiego serwera VPN, aby uzyskać dostęp do amerykańskiej biblioteki treści.

Skonfiguruj VPN na routerze

Musisz połączyć się ze stroną administracyjną routera. Aby to zrobić, potrzebujesz adresu IP routera, który możesz uzyskać, uruchamiając polecenie ipconfig w wierszu polecenia. Możesz otworzyć CommandPrompt, naciskając Windows Klawisz, wpisując cmd, a następnie naciskając Enter. Wpisz polecenie ipconfig w oknie Wiersz polecenia, a adres IP routera zostanie wymieniony jako Brama domyślna. Adres IP powinien zaczynać się od 192.168, mieć trzeci numer, a następnie kończyć się jednym.

Po uzyskaniu adresu IP można uzyskać dostęp do interfejsu sieciowego routerów, przeglądając adres IP w przeglądarce internetowej. Będziesz musiał zalogować się do routera, aby dodać konfigurację VPN, ogólnie hasło administratora można znaleźć na dole lub z boku routera, chyba że zmieniłeś je w przeszłości.

Ogólnie stronę konfiguracji VPN można znaleźć w ustawieniach konfiguracji sieci lub w ustawieniach WAN (Wide Area Network). Po znalezieniu ustawień VPN musisz wprowadzić szczegóły ręcznej konfiguracji VPN podane przez dostawcę VPN, których dokładne szczegóły będą się różnić w zależności od dostawcy.

Jak skonfigurować VPN dla Roku 2Wprowadź szczegóły VPN na stronie konfiguracji VPN na routerze.

Po zastosowaniu ustawień VPN powinieneś przejść dowhatismyipaddress.com na podłączonym urządzeniu. Sieć VPN działa, jeśli pokazana lokalizacja jest zgodna z lokalizacją serwera VPN.

Udostępnij VPN z komputera

Jeśli masz już skonfigurowaną VPN na swoim komputerze, możesz łatwo udostępnić swoje połączenie VPN swojemu urządzeniu Roku. Aby to zrobić, otwórz aplikację Ustawienia w ustawieniach mobilnego punktu dostępu, w obszarze Sieć i Internet. Dostęp do tej strony można uzyskać bezpośrednio, naciskając przycisk Windows klawisz, wpisując ustawienia mobilnego punktu dostępu i naciskając Enter.

Musisz wybrać sieć VPN z menu rozwijanego, ponieważ jest to połączenie sieciowe, które chcesz udostępnić. Możesz skonfigurować nazwę i hasło punktu dostępu, naciskając przycisk Edytuj.

Po skonfigurowaniu hotspotu według potrzeb możesz go włączyć, klikając suwak w górnej części z etykietą Udostępnij moje połączenie internetowe innym urządzeniom w pozycji Włączone.

Jak skonfigurować VPN dla Roku 3Skonfiguruj VPN do współdzielenia przez hotspot.

Teraz wystarczy podłączyć urządzenie Roku do hotspotu, a następnie można oglądać dowolne treści o ograniczonej lokalizacji.