Jak skonfigurować VPN na Apple telewizor

Jak skonfigurować VPN na Apple telewizor 1

Apple Telewizja jest doskonałym urządzeniem do ujednolicenia wszystkich usług przesyłania strumieniowego i przeniesienia ich bezpośrednio do telewizora HD. Jeśli mieszkasz poza USA, możesz napotkać szereg różnych bloków geograficznych ograniczających dostęp do treści. Ogólna technika omijania blokowania geograficznego treści polega na korzystaniu z VPN, jedną z rzeczy, które robi VPN, jest zmiana adresu IP na adres IP serwera VPN, dzięki czemu wydaje się, że znajdujesz się w miejscu, w którym znajduje się serwer VPN.

Wskazówka: Geoblokowanie to technika blokowania dostępu do treści na podstawie lokalizacji użytkownika. Ta kontrola lokalizacji jest zwykle przeprowadzana przez sprawdzenie przybliżonej lokalizacji adresu IP użytkownika. Korzystając z VPN i zmieniając adres IP, widoczna lokalizacja zmienia się, pozwalając ominąć blok geograficzny.

Niestety, Apple Telewizja w ogóle nie obsługuje VPN. Możesz jednak utworzyć VPN na routerze lub udostępnić połączenie VPN z komputera.

Skonfiguruj VPN na routerze

Aby skonfigurować VPN na routerze, musisz połączyć się z jego interfejsem internetowym, wpisując jego prywatny adres IP w przeglądarce internetowej. Aby znaleźć adres IP routera, naciśnij Windows klucz, wpisz cmd i naciśnij klawisz Enter. Następnie musisz wpisać polecenie ipconfig w oknie wiersza polecenia, które właśnie otworzyłeś. Adres IP routera zostanie wymieniony jako wartość domyślnej bramy. Powinien zaczynać się od 192.168, mieć trzeci numer, a następnie kończyć się jednym.

Po znalezieniu adresu IP routera wprowadź go do przeglądarki internetowej, aby uzyskać dostęp do interfejsu zarządzania siecią. Musisz wpisać hasło administratora, aby zalogować się do routera. O ile nie zmieniłeś go w przeszłości, ogólnie możesz to znaleźć na naklejce na spodzie lub z tyłu routera.

Po zalogowaniu się znajdź ustawienia VPN. Mogą być wymienione w Ustawieniach sieci lub Ustawieniach WAN (sieć rozległa).

Wskazówka: Nie wszystkie routery obsługują funkcje VPN, a te, które to robią, tylko zaawansowane urządzenia obsługują silne opcje, takie jak obsługa OpenVPN.

Następnie musisz znaleźć szczegóły konfiguracji VPN oferowane przez dostawcę VPN i użyć ich do skonfigurowania VPN na routerze. Po wprowadzeniu wszystkich danych VPN zapisz zmiany, aby je zastosować.

Wskazówka: obsługa klienta dostawców VPN powinna być w stanie pomóc ci uzyskać dostęp do tych danych, jeśli nie możesz ich znaleźć.

Jak skonfigurować VPN na Apple telewizor 2Wprowadź szczegóły VPN na stronie konfiguracji VPN na routerze.

Aby sprawdzić, czy konfiguracja VPN działa, przejdź dowhatismyipaddress.com na urządzeniu podłączonym do routera. Jeśli pokazana lokalizacja pasuje do Twojego serwera VPN, oznacza to, że proces zadziałał. Jeśli nie, sprawdź dwukrotnie swoją konfigurację i skontaktuj się z dostawcą VPN lub producentem routera w celu uzyskania pomocy.

Wskazówka: Niestety nie możesz sprawdzić swojego adresu IP na swoim Apple TV, ponieważ nie ma wbudowanej przeglądarki internetowej. Musisz użyć innego urządzenia. Możesz też sprawdzić, czy tytuł, który wcześniej nie był widoczny, jest teraz dostępny do oglądania – to także może potwierdzić, że twoja sieć VPN działa!

Udostępnij VPN z komputera

Jeśli masz już skonfigurowane połączenie VPN na komputerze, łatwo je skonfigurować tak, aby udostępniało to połączenie innym urządzeniom.

Aby to zrobić, otwórz aplikację Ustawienia na stronie Mobilny hotspot w Ustawieniach sieci i Internetu. Możesz otworzyć tę stronę bezpośrednio, naciskając Windows klawisz, wpisując ustawienia mobilnego punktu dostępu i naciskając Enter.

Na stronie mobilnego punktu aktywnego skonfiguruj połączenie VPN, aby było udostępnionym połączeniem sieciowym z rozwijanego pola. Jeśli chcesz, możesz zmienić nazwę i hasło punktu dostępu, klikając przycisk Edytuj. Po dostosowaniu ustawień kliknij suwak Udostępnij moje połączenie internetowe innym urządzeniom u góry, do pozycji Włączone.

Jak skonfigurować VPN na Apple telewizor 3Skonfiguruj VPN do współdzielenia przez hotspot.

Teraz wystarczy podłączyć swój Apple Telewizja na hotspot, a cały ruch sieciowy przejdzie przez VPN.

Wskazówka: upewnij się, że sieć VPN jest skonfigurowana w kraju, w którym chcesz Apple TV wydaje się być zlokalizowany.