Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Jak skutecznie zarabiać na aplikacji mobilnej: ponad 11 pomysłów…

Od końca 2017 r. do początku 2018 r. była jedna aplikacja, która wydawała się być na ustach wszystkich: HQ Trivia.

Jeśli w tym czasie byłeś pod kamieniem, HQ Trivia to aplikacja do rozwiązywania quizów na żywo, w którą każdy mógł grać na swoim smartfonie, aby wygrać nagrody pieniężne.

Aplikacja zyskała ogromną rzeszę fanów, a kiedy osiągnęła swój szczyt, codziennie odwiedzały ją miliony ludzi, a nawet niektóre gwiazdy gościły jako gospodarze:

Jednak sukces aplikacji tak naprawdę przerodził się w jej upadek – ponieważ im więcej osób pojawiło się, aby zagrać w grę, tym wyższa musiała być nagroda pieniężna. I HQ Trivia nie było w żaden sposób monetyzowane.

Jest to zaskakujące, ponieważ został stworzony przez tych samych ludzi, którzy stracili Vine w dokładnie w ten sam sposób kilka lat wcześniej.

HQ Trivia próbowało zarabiać wstecz, ale nikt – nawet miliony wiernych fanów – nie zapłaci za coś, co kiedyś dostał za darmo.

I to prowadzi nas do tematu tego artykułu. Jeśli chcesz, aby Twoja aplikacja miała największe szanse na sukces, musisz pomyśleć o tym, jak skutecznie na niej zarabiać od samego początku.

Od oczywistych po nieszablonowe genialne — zebraliśmy 12 praktycznych pomysłów, które pomogą Ci to osiągnąć…

1. Umieść na nim metkę z ceną

Na początek warto zaznaczyć, że nie masz obowiązku udostępniania aplikacji za darmo. Niektóre aplikacje pobierają opłatę z góry:

Może to być prosty i bezpośredni sposób na pokrycie kosztów i pewność, że Twoja aplikacja nie upadnie z powodu braku przychodów.

Jednak podczas płatne aplikacje generują większy przychód na pobranie, darmowe aplikacje to te, które dostają więcej pliki do pobrania – a pliki do pobrania są tym, czego potrzebujesz, jeśli chcesz, aby Twoja aplikacja przetrwała długoterminowo.

Jeśli jest to droga, którą chcesz podążać, to też warto ją niemal rozważyć 97% aplikacji w App Store i Google Play jest oznaczonych jako bezpłatne (od 2021 r). Dlatego prośba o opłatę za pobranie natychmiast sprawi, że Twoja aplikacja będzie w mniejszości.

Choć jasne jest, że jest to realna opcja, istnieje wiele innych sposobów zarabiania na aplikacji.

2. Przychody z reklam

Jest to jeden z najpopularniejszych sposobów zarabiania pieniędzy przez bezpłatne aplikacje. I nic dziwnego. Reklamy to świetny sposób na uzyskanie stałego źródła przychodów bez prosząc użytkowników o cokolwiek.

Poza tym Twoi użytkownicy są już wszędzie narażeni na reklamy, więc nie będą zszokowani ani niezadowoleni, gdy zobaczą je w Twojej aplikacji. Tak naprawdę większość współczesnych użytkowników na ogół rozumie, że reklamy – choć irytujące – stanowią uczciwy kompromis w zamian za bezpłatne korzystanie.

Ankieta przeprowadzona przez IAB w Wielkiej Brytanii odkrył, że 84% użytkowników woli reklamy niż płacenie za korzystanie z usług bez reklam.

Istnieje kilka różnych typów reklam, których użytkownicy oczekują w aplikacjach mobilnych.

I. Wideo

Krótkie reklamy wideo to niesamowity, przyjazny dla użytkownika sposób promowania innych produktów w aplikacji. Na pytanie, w jaki sposób najbardziej chcieliby dowiedzieć się o produkcie lub usłudze, większość osób (69%) woli obejrzeć krótki film.

Co więcej, wynika z naszej ankiety dotyczącej marketingu wideo przeprowadzonej w 2021 r 84% marketerów wideo twierdzi, że wideo pomogło im zwiększyć liczbę potencjalnych klientów.

Dlaczego powinno to mieć dla Ciebie znaczenie?

Ponieważ za każdym razem, gdy ktoś kliknie reklamę w Twojej aplikacji, generujesz przychody – więc im atrakcyjniejsze reklamy, tym więcej zarabiasz!

II. Reklamy pełnoekranowe

Są to reklamy pełnoekranowe, które mogą nadal mieć postać grafiki lub filmu. Zazwyczaj umieszcza się je w naturalnym momencie pauzy – na przykład podczas poruszania się między ekranami menu lub (w aplikacjach do gier) na końcu poziomu.

Reklamy te, mimo że działają na pełnym ekranie, są zwykle mniej natrętne, ponieważ są umieszczane w naturalnych momentach pauzy, co oznacza, że ​​pogarszają komfort korzystania z aplikacji przez użytkownika.

iii. Transparent

Reklamy banerowe są dość oczywiste. Wszyscy je widzieliśmy. W rzeczywistości, jakieś badania uważać dziennie widzimy od 6 000 do 10 000 reklam.

Reklamy banerowe są zwykle umieszczane wzdłuż krawędzi ekranów aplikacji, ale tak się do nich przyzwyczailiśmy, że większość z nas ledwo zauważa, że ​​tam są:

Ta „ślepota banerowa” może sprawić, że będą one nieinwazyjną opcją reklamową w Twojej aplikacji, ale może również oznaczać, że mniej osób je kliknie. A jeśli chodzi o zarabianie na przychodach z reklam, reklamodawcy płacą Ci za te kliknięcia.

3. Zakupy w aplikacji

Innym sposobem zarabiania na aplikacji mobilnej jest oferowanie użytkownikom zakupów w aplikacji. Są to elementy, które użytkownicy mogą kupić, aby poprawić swoje doświadczenia.

To świetny sposób na zarabianie na aplikacji mobilnej, ponieważ daje użytkownikowi wybór. Pozwala im podjąć decyzję, czy chcą to zrobić, czy nie chcieć aby dokonać zakupu.

Zakupy w aplikacjach są najczęściej stosowane w aplikacjach do gier, takich jak bardzo popularna gra Candy Crush Saga. Ten tytan świata aplikacji dominuje na listach przebojów gier. Według Statystawe wrześniu 2020 r. zajęła 5. miejsce w rankingu wiodących aplikacji do gier mobilnych w Google Play na całym świecie pod względem przychodów, osiągając niezły wynik 40 milionów funtów.

Kluczem do tej strategii monetyzacji jest to Twoja aplikacja musieć być przyjemnym bez zakupyjednocześnie dając użytkownikom szansę na podniesienie poziomu swoich doświadczeń (dzięki zakupom).

Jeśli zrobisz to prawidłowo, zakupy w aplikacji mogą być świetne zarówno dla Ciebie, jak i Twoich użytkowników – jest jednak cienka granica, której musisz przestrzegać.

Jeśli zaoferujesz zbyt wiele opcji za darmo, nikt nie będzie płacić za Twoje zakupy w aplikacji. A jeśli nie zaoferujesz wystarczająco dużo za darmo, użytkownicy będą sfrustrowani i usuną aplikację.

4. Model freemium

Ceny Freemium to bardzo popularny model monetyzacji używany przez wiele dużych, ugruntowanych aplikacji, takich jak Duolingo i Spotify.

Aplikacje Freemium zazwyczaj mają plan bezpłatny i plan premium, do którego użytkownicy mogą przejść za opłatą – może to być jednorazowa opłata lub subskrypcja (więcej o tym później).

Różni się to od bezpłatnej wersji próbnej, która zapewnia użytkownikom dostęp do wszystkich funkcji przez pewien okres czasu. Aplikacje Freemium są „za darmo na zawsze” z ograniczonymi funkcjami.

Następnie, jeśli użytkownicy chcą uzyskać dostęp do większej liczby funkcji – lub nawet po prostu usunąć reklamy – mogą zdecydować się na wersję premium.

To trochę jak zakupy w aplikacji, tylko że prosisz użytkowników o dokonanie jednego dużego zakupu zamiast wielu małych. Kolejnym podobieństwem do modelu zakupów w aplikacji jest cienka granica pomiędzy sprawianiem, że darmowa wersja będzie przyjemna, a jednocześnie kuszeniem użytkowników bardziej pożądaną opcją premium.

Jest powód, dla którego wiele odnoszących sukcesy aplikacji korzysta z takiego modelu monetyzacji – to działa. Co zaskakujące, tylko 1,75% użytkowników Duolingo płaci za wersję premium. Jednak dzięki popularności, jaką udało im się zdobyć dzięki darmowej wersji, ich baza użytkowników jest taka ogromny. Tak więc było 1,75%. przewiduje się, że w 2020 r. wygeneruje 160 mln dolarów (oficjalne liczby nie zostały jeszcze ujawnione).

5. Oznacz swój kod białą etykietą

Nie wszystkie strategie monetyzacji muszą angażować użytkowników. Dodatkowym sposobem zarabiania na aplikacji, który nie ma żadnego wpływu na użytkowników, jest oznaczenie kodu białą etykietą.

Oznacza to udostępnienie kodu do sprzedaży innym programistom, aby mogli wykorzystać projekt swojej aplikacji. Często określa się to mianem „ponowne skórowanie‘, a typowe przykłady pochodzą z aplikacji, które chcą wykorzystać gwiazdę lub inną formę popularnych mediów (takich jak film) w celach marketingowych.

Oto przykład:

Ta gra Gordona Ramsaya Restaurant Dash jest odnowioną wersją gry Cooking Dash, wydanej kilka lat wcześniej:

Tutaj widać, że obie gry zostały stworzone przez tego samego dewelopera, Glu:

Tworzenie silnego kodu jest nie tylko korzystne dla whitelabellingu, ale może również pomóc w sprzedaży aplikacji w przyszłości – jeśli chcesz to zrobić.

6. Schematy poleceń

W przypadku programów poleceń chodzi o to, aby dać trochę, aby trochę otrzymać. Może się to wydawać sprzeczne z intuicją, gdy koncentrujesz się na monetyzacji, ale czasami musisz wydać pieniądze, aby je zarobić.

Korzystając z kuszących ofert, aby przyciągnąć więcej użytkowników do swojej aplikacji, zwiększysz bazę użytkowników i jednocześnie zwiększysz swoje szanse na zarobienie dzięki innym strategiom monetyzacji, takim jak reklamy i zakupy w aplikacji.

Oto przykład z Natural Cycles:

Program poleceń zachęca użytkowników do polecania znajomych w zamian za nagrodę. Im więcej znajomych polecą, tym więcej nagród otrzymają.

7. Model abonamentowy

Od subskrypcji Netflix dla naszej rozrywki, przez HelloFresh dla naszych posiłków, po Glossybox dla naszych produktów kosmetycznych – subskrypcje są teraz wszędzie. Dotykają każdej części naszego życia. Dotyczy to także aplikacji.

Chociaż ludzie mogą nie chcieć płacić opłaty z góry za pobranie aplikacji, mogą być bardziej otwarci na model subskrypcji, który pobiera mniejszą miesięczną opłatę i daje im swobodę opuszczenia aplikacji w dowolnym momencie.

Aplikacja do medytacji Headspace jest tego doskonałym przykładem. Użytkownicy mogą subskrybować już za 4,17 GBP miesięcznie:

Użytkownicy uwielbiają subskrypcje! Według badanie przeprowadzone przez Invesp42% mężczyzn i 28% kobiet trzy lub więcej aktywnych subskrypcji – a na pytanie, dlaczego nadal subskrybują usługi, 24% wskazało wygodę, a 23% uznało, że dzieje się tak dlatego, że oferują dobry stosunek jakości do ceny.

Oprócz oferowania użytkownikom wartości i wygody, model subskrypcji zapewnia również spójny i przewidywalny przepływ środków pieniężnych, dzięki czemu Twoja aplikacja jest bardziej stabilna finansowo.

8. Poproś o datki

Na początku zarabianie na aplikacji może wydawać się trudne – zwłaszcza, że ​​w sklepie z aplikacjami jest tak wiele aplikacji za darmo. Jednak dzisiejszy użytkownik rozumie trudy, jakie wiążą się z tworzeniem czegoś – niezależnie od tego, czy jest to podcast, aplikacja czy film – i jest skłonny zapłacić za to, co według niego dodaje wartości do jego życia.

Jest to szczególnie widoczne od czasu pandemii Covid-19. Według badanie Harris Poll Survey przeprowadzone dla Fast Company, 21% ludzi przekazuje obecnie więcej na cele charytatywne niż kiedyś.

Pomijając działalność charytatywną, strony takie jak Patreon odnotowały wzrost liczby użytkowników. Artykuł opublikowany na blogu Patreona powiedział to w marcu 2020 r „niezwykle duża liczba fanów subskrybuje twórców na Patreonie” I „Zaobserwowaliśmy nieco więcej usuwania zobowiązań, ale nie na tyle, aby zrównoważyć rosnącą liczbę nowych zobowiązań”.

Konkluzja jest taka, że ​​jeśli ludzie Miłość Twoja aplikacja, a następnie oni będzie chętnie za to zapłacą w jakiś sposób, kształcie lub formie.

Jeśli nie lubisz Patreona, istnieją inne strony z darowiznami, np Kup mi kawę. Kiedy już wybierzesz platformę do przekazywania darowizn, jedyne, co musisz zrobić, to zapytać użytkowników, czy chcieliby przekazać darowiznę.

Można to zrobić za pośrednictwem poczty elektronicznej, powiadomień push lub treści perswazyjnych.

9. Zwiększaj lojalność klientów

W ten sam sposób, w jaki polecenia mogą zwiększyć Twoje szanse na monetyzację poprzez gromadzenie więcej użytkowników, zwiększenie lojalności klientów może zrobić to samo, koncentrując się po prostu na wydłużeniu żywotności swojego produktu istniejący użytkownicy.

Wszystko, co musisz zrobić, to stale wymyślać nowe, ekscytujące sposoby na utrzymanie zaangażowania użytkowników aplikacji.

Popularną metodą jest grywalizacja. Dzięki grywalizacji użytkownicy poczują się nagrodzeni za korzystanie z Twojej aplikacji – zachęcając ich do jeszcze częstszego korzystania z niej.

Audible jest w tym świetny. Dają użytkownikom odznaki za korzystanie z aplikacji na różne sposoby, co może zachęcić ich do korzystania z aplikacji w sposób, którego nigdy by nie wzięli pod uwagę, aby skompletować swoją kolekcję odznak.

10. Sponsoring

Jeśli jeszcze przed premierą zwróciłeś się do inwestora z prośbą o zebranie funduszy na Twoją aplikację, wiesz, jak ważne może być wsparcie dużego gracza.

Współpracując z inną marką, zwłaszcza większą od Twojej, możesz otworzyć się na znacznie szerszą publiczność.

Oto jak to działa: znajdujesz sponsora lub partnera, który ma aplikację, która uzupełnia Twoją. Załóżmy na przykład, że masz aplikację do jogi, która oferuje różne zajęcia jogi o różnej długości i intensywności. Świetnym sponsorem takiej aplikacji byłby sklep ze sprzętem i odzieżą do jogi, taki jak Lululemon.

Zwróciłbyś się więc do Lululemon – w taki sam sposób, w jaki zwracałeś się do inwestorów przed wprowadzeniem na rynek – i zapytałeś ich, czy chcieliby nawiązać z Tobą współpracę.

Możesz wyświetlać reklamy Lululemon w swojej aplikacji pomiędzy zajęciami jogi. W zamian Lululemon będzie promować Twoją aplikację wśród ogromnej bazy klientów – oboje wygrywacie!

11. Monetyzacja danych

Ilekroć użytkownik wchodzi w interakcję z Twoją aplikacją, generuje dane. Dane te mogą być dla Ciebie bardzo przydatne na wiele sposobów.

Na początek pomoże Ci lepiej zrozumieć użytkowników – jakie funkcje im się podobają, kiedy najprawdopodobniej otworzą aplikację i tak dalej.

Ale dane te można również zanonimizować, określić ilościowo i przekształcić w tak zwane „duże zbiory danych” – a duże zbiory danych można sprzedać za duże pieniądze!

Dane te można skutecznie sprzedać reklamodawcom, aby mogli tworzyć bardziej dostosowane reklamy dla Twojej aplikacji, co przełoży się na zwiększenie przychodów Ciebie i Twoich reklamodawców, a także poprawę komfortu użytkowania dla Twoich klientów.

W tym sensie dane klientów są używane niemal jak waluta. Zamiast prosić ich, aby płacili za Twoją aplikację pieniędzmi, zamiast tego prosisz ich, aby płacili swoimi danymi.

I tutaj słowo klucz brzmi pytając – jeśli chcesz wykorzystać monetyzację danych, musisz wyjaśnić to użytkownikom i zaoferować im możliwość rezygnacji, jeśli nie czują się z tym komfortowo.

12. Opłaty transakcyjne

Jeśli Twoja aplikacja obejmuje transakcje, na przykład aplikację handlową taką jak Bux lub aplikację do fakturowania taką jak QuickBooks, możesz na niej zarabiać, pobierając niewielką część transakcji – tzw. opłatę transakcyjną.

Użytkownicy są zazwyczaj bardziej otwarci na tego typu opłaty (o ile są one rozsądne), ponieważ można je postrzegać jako bardzo podobne do płacenia za usługę – i właśnie to robią!

Jeśli Twoja aplikacja ułatwia transakcję, którą muszą sfinalizować, sprawiedliwe jest, że wiąże się to z niewielką opłatą.

Końcowe przemyślenia

Świat aplikacji jest trudny, z 80-90% aplikacji jest porzucanych już po jednorazowym użyciu.

Jest jednak wiele różnych rzeczy, które możesz zrobić, aby zapewnić swojej aplikacji największe szanse na przetrwanie, a może nawet na sukces.

Pamiętaj, że wiele z tych pomysłów na monetyzację można wykorzystać w połączeniu ze sobą – i jest prawdopodobne, że im więcej ich wdrożysz, tym większe będziesz mieć szanse na stworzenie stałego przepływu środków pieniężnych.

Odwiedź naszą stronę z filmem demonstracyjnym aplikacji mobilnej, aby dowiedzieć się, jak możemy wyróżnić Twoją aplikację w sklepie z aplikacjami.