Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Jak śledzić i kontrolować telefony Samsung?

Jedną z najważniejszych funkcji bezpieczeństwa smartfonów jest możliwość ich zdalnego śledzenia i kontrolowania. Znaczenie tej sekcji jest tak duże, że po zakupie smartfona zawsze należy dobrze zapoznać się z ustawieniami i możliwościami tej sekcji oraz ją skonfigurować.

Telefony Samsung. Głównym celem śledzenia smartfona nie jest jego odnalezienie w przypadku kradzieży telefonu; Ale na wypadek zgubienia; Ponieważ złodziej może łatwo zabrać go poza zasięg. Jest nowy, jeśli włączona jest cała telekomunikacja telefoniczna i komunikacja bezprzewodowa, aby go zidentyfikować.

Nie mówimy jednak, że w przypadku kradzieży telefonu należy całkowicie zrezygnować z tej metody jego odnalezienia; Ponieważ w każdym razie będzie szansa na jego wyśledzenie, a ty będziesz musiał użyć wszelkich możliwych sposobów, aby go śledzić.

Jednakże ci różni producenci starają się rozszerzać różne funkcje i rozwiązania, aby zapewnić użytkownikowi więcej opcji w przypadku zgubienia lub kradzieży telefonu; Dlatego możliwości śledzenia są różne dla różnych marek telefonów komórkowych. W tym artykule omówiono funkcję Znajdź mój telefon firmy Samsung i wyjaśniono, jak aktywować różne opcje i śledzić telefony Samsung.

Aktywuj Find My Mobile na swoim telefonie Samsung

Aby skorzystać z tej funkcji, musisz mieć konto Samsung i być zalogowanym na swoim koncie w telefonie. Zwykle funkcja śledzenia telefonu włącza się automatycznie po zalogowaniu. Aby sprawdzić, czy funkcja ta jest włączona w Twoim telefonie, otwórz ustawienia i przejdź do zakładki Biometria i część bezpieczeństwa. Następnie przejdź do sekcji Znajdź mój telefon. Na tej stronie zobaczysz opcje i opisy, które opiszemy.

Po pierwsze, jeśli opcja śledzenia jest wyłączona, możesz zalogować się na swoje konto i korzystać z jego funkcji za pośrednictwem strony internetowej poświęconej odzyskiwaniu urządzeń mobilnych przez firmę Samsung, włączając ją w dowolnym momencie. Na dole wiadomości e-mail, za pomocą której utworzyłeś konto Samsung, widać, że możesz śledzić swój telefon tylko za pomocą tego e-maila.

Poniżej znajdziesz następujące opcje:

  • Zdalne odblokowanie: Aktywując tę ​​opcję, wzór i hasło ekranu blokady Twojego telefonu zostaną utworzone w bezpiecznej i zaszyfrowanej kopii zapasowej, a jeśli zapomnisz hasło ekranu blokady, będziesz mógł je usunąć, wchodząc do panelu wyszukiwania telefonu. Do. Zalecane jest włączenie tej opcji.
  • Wyślij ostatnią lokalizację: Ta opcja wysyła poprzednią lokalizację Twojego telefonu do serwerów Samsung, zanim telefon się wyłączy, a gdy tylko bateria osiągnie określony poziom, zwiększa to ryzyko wyłączenia telefonu. Pozwala zobaczyć, gdzie był ostatnio Twój telefon po jego wyłączeniu i odłączeniu od sieci.
  • Znalezienie offline: Aktywując tę ​​opcję, Twój telefon będzie identyfikowalny nawet wtedy, gdy jest wyłączony; Jednak śledzenie będzie możliwe tylko wtedy, gdy ta opcja jest włączona na telefonach i smartfonach Samsung Galaxy w Twojej okolicy. Zaleca się uwzględnienie tej opcji; Ponieważ nie tylko umożliwia wykrycie urządzenia poza śledzeniem, ale pomaga także znaleźć inne urządzenia poza urządzeniem.
CZYTAĆ:  Jak szybko stworzyć stronę firmową za pomocą WordPress

Zamienia Twój telefon lub inne osoby w Twoim otoczeniu w urządzenie wykrywające fale Bluetooth o niskiej energii (BLE). Wreszcie włączone urządzenie wysyła informacje o lokalizacji odebranych fal do serwera Samsung oraz lokalizację innych wyłączonych instrumentów na mapie.

Będziesz także mógł zaszyfrować informacje o swojej lokalizacji, dotykając Wyszukiwanie offline i aktywując opcję Szyfruj lokalizację offline na następnym ekranie; Dzięki temu nikt nie będzie mógł zidentyfikować lokalizacji telefonu. Tylko Ty będziesz mieć do niego dostęp poprzez panel.

Zdalne śledzenie telefonu Samsung

Po skonfigurowaniu ustawień śledzenia musisz zalogować się do usługi Znajdź mój telefon komórkowy firmy Samsung odwiedź przynajmniej raz z innego urządzenia, które jest zawsze dla Ciebie dostępne (laptop lub komputer stacjonarny); Ponieważ logowanie do konta Samsung wymaga dwuetapowego uwierzytelnienia poprzez wysłanie kodu na urządzenie lub numer telefonu komórkowego. Jeśli zgubiłeś telefon, jedynym sposobem jest zdobycie aktualnej karty SIM w urządzeniu, odwiedzając biura usług komunikacyjnych dla osób niepełnosprawnych i nową kartę SIM, aby móc otrzymać SMS uwierzytelniający.

Aby móc skorzystać z niektórych funkcji w ramach walidacji, należy także wprowadzić otrzymany kod na telefonie. W tym celu zawsze zaleca się wykonanie tej czynności jednorazowo po zakupie telefonu i ustawienie go tak, aby nie pojawiał się monit o ponowne uwierzytelnienie na dotychczasowym komputerze.

Zaloguj się, aby znaleźć mój telefon Samsung

Po wejściu na tę stronę kliknij opcję Zaloguj się. Na następnej stronie wprowadź adres e-mail i hasło do swojego konta Samsung. Po wybraniu opcji Zaloguj wyświetli się następująca strona z prośbą o wprowadzenie kodu weryfikacyjnego przesłanego na Twój telefon.

Kod weryfikacyjny jest wysyłany jako powiadomienie, że ktoś ma zamiar zalogować się na Twoje konto, należy wybrać opcję Tak, po czym kod zostanie wyświetlony. Wpisz ten kod w polu Kod weryfikacyjny. Na dole wybierz opcję Pomiń weryfikację dwuetapową na tym urządzeniu następnym razem, aby nie było potrzeby ponownego wprowadzania kodu.

Zaloguj się, aby znaleźć mój telefon Samsung

Możesz także zalogować się bez podawania informacji za pośrednictwem konta Google połączonego wcześniej z kontem Gmail, aby utworzyć konto Samsung, lub skorzystać z funkcji logowania ze skanowaniem QR, aby zeskanować kod za pomocą aparatu i dotknąć opcji Otwórz łącze. Na ekranie, który pojawi się na telefonie, dotknij Zaloguj i wybierz OK.

Zaloguj się, aby znaleźć mój telefon Samsung

Na koniec przejdziesz do strony, która po połączeniu z telefonem określi jego położenie na mapie. Wcześniej włącz telefon z internetem.

Czasami rozpoznanie sytuacji może zająć kilka minut. Rzecz w tym, że początkowo nie widać mapy i przyczyną jest serwis mapowy TUTAJ, który nie świadczy usług na terenie Iranu. Musisz więc zmienić dostawcę map za pomocą opcji Przełącz mapę na dole strony. Następnie możesz wyświetlić dokładną lokalizację swojego telefonu.

Znajdź witrynę Mój telefon Samsung

Na stronie głównej znajdują się dwie sekcje. Po lewej stronie znajduje się lista urządzeń podłączonych do Twojego konta Samsung. Możesz je kliknąć, aby zobaczyć lokalizację każdego z nich. Możesz także kliknąć opcję z trzema kropkami obok nazwy urządzenia, edytować ją, usunąć urządzenie lub wyświetlić numer seryjny (IMEI). Numer seryjny telefonu jest podstawową rzeczą, którą powinieneś znać w przypadku kradzieży telefonu, aby ogłaszając go w systemie kradzieży i śledzenia telefonu, możesz go wyśledzić z pomocą odpowiednich organów i zapobiec wszelkim nadużyciom .

CZYTAĆ:  Jak zablokować wszystkie strony internetowe oprócz jednej w Chrome i Firefox

Prawy panel pokazuje ogólny stan telefonu, baterii i połączenia internetowego.

W tym oknie dostępne są również różne opcje i funkcje, dzięki którym użytkownik może w miarę możliwości zdalnie przejąć kontrolę nad telefonem, zmienić niektóre ustawienia w celu zapewnienia większej ochrony lub znaleźć telefon i wykonać kopię zapasową najważniejszych danych.

Opcje śledzenia telefonu Samsung

1. Aktualny stan telefonu

W tej sekcji możesz zobaczyć poziom naładowania baterii swojego telefonu. Może także sprawdzić, czy telefon jest podłączony do Wi-Fi lub korzysta z mobilnego Internetu. Jeśli klikniesz niebieską ikonę anteny, możesz zobaczyć otaczające sieci Wi-Fi, nawet gdy Wi-Fi jest wyłączone. Jest on wyświetlany w dolnej części zegara i podczas śledzenia telefonu. Dlatego stan telefonu i lokalizacja nie są aktualizowane automatycznie i aby to zrobić, musisz wybrać ikonę lampy błyskowej w prawym górnym rogu.

2. Zadzwoń

Wybierając tę ​​opcję, Twój telefon będzie dzwonił przez jedną minutę, nawet jeśli będzie wyciszony lub wibruje. Ta opcja może ostrzegać ludzi i znajdować telefon, gdy znajdą go pozostawionego w określonej lokalizacji. Jest to również przydatne, gdy nie wiesz, gdzie umieścić telefon i możesz nie być w stanie określić jego lokalizacji, dzwoniąc pod ten numer.

3. Zablokuj

Wybierając tę ​​opcję, jeśli Twój telefon jest odblokowany, otrzymasz powiadomienie o jego otwarciu i będziesz mógł szybko zdefiniować hasło do swojego telefonu i stąd go zablokować. BMożesz wprowadzić kod numeryczny o długości od 4 do 8 cyfr. wybierając opcję Zablokuj; następnie W drugiej części wprowadź numer alarmowy, o którym wyszukiwarka telefonów może Cię powiadomić tak szybko, jak to możliwe. Na koniec napisz własny tekst, który ma być widoczny dla znalazcy; Na przykład: „Zgubiłem telefon, zadzwoń pod ten numer”, „następnie kliknij Zablokuj.

4. Lokalizacja śledzenia

Pozycja telefonu nie jest natychmiast aktualizowana, aby oszczędzać baterię; Istnieje jednak możliwość automatycznej aktualizacji statusu w odstępach 15-minutowych. Wystarczy skorzystać z tej opcji, aby zobaczyć nowe funkcje telefonu po jego przeniesieniu.

Ponadto wszystkie lokalizacje są zaznaczone na mapie i połączone linią poprzez określenie godziny i daty, co może pomóc w określeniu kierunku telefonu na mapie. Zapisy dotyczące śledzenia lokalizacji są przechowywane przez maksymalnie siedem dni lub do momentu złożenia nowego wniosku o śledzenie, a dokumenty można przeglądać, wybierając ponownie tę opcję.

5. Usuń dane

Nikt nie lubi tracić swoich danych i informacji na rzecz anonimowej osoby, gdy zgubi telefon. Dlatego jednym z najważniejszych kroków w przypadku kradzieży telefonu jest wyczyszczenie jego danych. Dlatego możliwość zdalnego usuwania danych jest jedną z najważniejszych i najważniejszych funkcji, jakie powinny posiadać wszystkie platformy zdalnego śledzenia i kontroli telefonów. Wybierając tę ​​opcję, Twój telefon powróci do ustawień fabrycznych, a wszystkie jego dane zostaną usunięte. Ponadto, jeśli masz w telefonie konto Google, złodziej nie będzie mógł z niego korzystać, ponieważ nie masz informacji o swoim koncie Google.

6. Kopia zapasowa danych

Jeśli masz w telefonie ważne dane, na pewno nie chcesz ich stracić, zwłaszcza gdy musisz zresetować telefon, aby uniemożliwić dostęp do swoich danych. Na szczęście przed zresetowaniem możesz wykonać kopię zapasową niektórych danych. Informacje te obejmują wiadomości tekstowe, historię połączeń, kontakty, ustawienia telefonu i aplikacje, ale nie obejmują obrazów i plików znajdujących się w pamięci telefonu.

CZYTAĆ:  Wskazówka: jak poprawić jakość dźwięku w słuchawkach używanych w systemie Android

Informacje te są synchronizowane z chmurą Microsoft OneDrive i musisz wcześniej zsynchronizować tego typu dane w telefonie. Mimo to kopie zapasowe danych związanych z aplikacjami Samsung są tworzone w Samsung Could. Po wykonaniu tej czynności możesz odzyskać dane na innym telefonie Samsung i przenieść je na wybrany telefon.

7. Otrzymuj raporty o ostatnich połączeniach i wiadomościach tekstowych (Odbierz połączenia/wiadomości)

Jeśli chcesz wiedzieć, jakie połączenia i wiadomości zostały odebrane przez Twój telefon, gdy nie masz do niego dostępu, zaznaczając tę ​​opcję, możesz zobaczyć aż 50 najnowszych historii połączeń i SMS-ów wymienianych w telefonie.

8. Wydłuż żywotność baterii

Jednym z zmartwień pojawiających się w przypadku zaginięcia telefonu jest jego wyłączenie. Jeśli telefon jest wyłączony, szanse na jego wyśledzenie są nikłe, więc ta opcja pomaga użytkownikom dłużej kontrolować telefon, dopóki nie zostanie znaleziony. Ta opcja aktywuje tryb maksymalnego oszczędzania energii telefonu, ograniczając lub wyłączając wiele funkcji telefonu i zatrzymując aplikacje w tle, aby maksymalnie zmniejszyć zużycie baterii.

9. Większa ochrona telefonu (tryb Guardian)

Ta funkcja jest kombinacją podstawowych opcji, o których wspominaliśmy. Wybranie tej opcji powoduje wyłączenie i ograniczenie wielu funkcji telefonu oraz aktywację funkcji Tryb awaryjny, która natychmiast wysyła lokalizację telefonu do odbiorców alarmowych. Telefon spowalnia procesor i wyłącza wiele funkcji, aby zmniejszyć zużycie baterii. Tak. W takim przypadku telefon również zaczyna dzwonić.

Odblokuj ekran swojego telefonu Samsung, jeśli zapomnisz hasła bez usuwania danych

Jedną z zalet funkcji Znajdź mój telefon komórkowy w telefonach Samsung jest możliwość odblokowania ekranu, jeśli zapomniałeś hasła lub wzoru lub Twój telefon nie reaguje na dane biometryczne. W takim przypadku możesz szybko usunąć hasło do telefonu. Pamiętaj, że funkcja zdalnego odblokowania, którą opisaliśmy powyżej, musi być wcześniej włączona w telefonie.

Ta metoda działa, gdy telefon jest podłączony do Internetu. Dlatego nie będzie to możliwe, jeśli WiFi lub Internet mobilny będzie wyłączony. Oczywiście istnieje sposób na aktywację komunikacji bezprzewodowej telefonu, w tym Wi-Fi, lokalizacji i mobilnego Internetu, jeśli telefon jest zablokowany, co wyjaśnimy w przyszłych tutorialach. Ponadto musisz przynajmniej pamiętać swój adres e-mail i hasło do konta Samsung, aby móc uzyskać dostęp do panelu śledzenia Samsung i odblokować telefon.

Najpierw wejdź do panelu śledzącego zgodnie z poprzednim krokiem, a po wykryciu telefonu wybierz w prawym oknie opcję Odblokuj. Blokada telefonu i informacje biometryczne, takie jak odciski palców i zarejestrowane twarze, zostaną całkowicie usunięte i trzeba je dostosować od początku.

Podstawowe uwagi dotyczące śledzenia smartfonów

  • Zaleca się, aby wychodząc z domu, szczególnie w zatłoczonych miejscach, włączyć w telefonie lokalizację i Internet oraz ustawić głośność telefonu tak, aby dzwonił i wibrował na maksimum.
  • Pamiętaj, aby wyłączyć możliwość włączania i wyłączania mobilnego Internetu oraz lokalizacji, jeśli urządzenie jest zablokowane w ustawieniach zabezpieczeń.

Pobierz motywy WordPressPobierz bezpłatne motywy WordPress PremiumPobierz najlepsze motywy WordPress do pobrania za darmoBezpłatne pobieranie motywów WordPresskurs udemy do pobrania za darmopobierz oprogramowanie SamsungaPobierz zerowe motywy WordPresspobierz płatny kurs Udemy za darmo