Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak Snapchat określa Twoich najlepszych przyjaciół?

Snapchat, sieć społecznościowa oparta na udostępnianiu zdjęć, filmów i wiadomości między tobą a przyjaciółmi, pojawiła się na scenie w 2011 roku i od tego czasu aplikacja rzadko przechodziła ponad miesiąc bez większych zmian w aplikacji. W lutym 2018 r., Kiedy Snapchat wprowadził swój pierwszy duży przeprojektowanie od czasu premiery, dodano i zmodyfikowano szereg funkcji, a jedna z najważniejszych zmian nastąpiła w sposobie obliczania listy najlepszych przyjaciół przez Snapchata. Chociaż ta funkcja istnieje od lat, algorytm – wraz z rzeczywistym wyświetlaniem – został radykalnie zmieniony.

Aplikacje społecznościowe, takie jak Snapchat, są oparte na modelu „przyjaciela”. Znajomi w aplikacji, podobnie jak znajomi w prawdziwym świecie, to ludzie, z którymi najczęściej kontaktujemy się i dzielimy najbliższe relacje. Jak każdy, kto doświadczył gimnazjum lub gimnazjum, może poświadczyć, liczba i jakość posiadanych przyjaciół może stać się bardzo ważna przy ocenie pozycji społecznej danej osoby. Nic dziwnego, że podobnie jak w gimnazjum niektóre osoby mają obsesję na punkcie swoich najlepszych przyjaciół, tak w Snapchacie ludzie mogą bardzo martwić się tym, czy ich przyjaciel pojawia się na liście „Najlepszych przyjaciół”. W tym artykule postaram się wyjaśnić, jak działają nowe algorytmy, aby zdecydować, kto jest bestią, a kto nie ocenia. Wyjaśnię również rozumowanie Snapchata dotyczące sposobu działania ich algorytmu oraz rodzaju zaangażowania użytkowników, które aplikacja chce realizować.

Kto jest twoim najlepszym przyjacielem na Snapchacie?

Przed 2018 r. Algorytm decydujący o tym, czy przyjaciel był NAJLEPSZYM przyjacielem, był dość prosty, nawet jeśli dokładne szczegóły pozostały ukryte przez tajemnicę Snapchata dotyczącą podstawowych zasad aplikacji. Zasadniczo Snapchat sprawdziłby twoje interakcje z innymi użytkownikami w ciągu ostatnich siedmiu dni i wewnętrznie utworzył uporządkowaną listę na podstawie liczby wysłanych przez ciebie snapów i liczby wysłanych przez ciebie snapów. Następnie przyjaciele na szczycie tego rankingu (zwykle od trzech do siedmiu osób) zostaną ogłoszeni najlepszymi przyjaciółmi.

Od tego czasu system się zmienił. Nowy algorytm jest bardziej skomplikowany i uwzględnia takie rzeczy, jak uczestnictwo w czacie grupowym. Istnieje również dość oszałamiająca hierarchia emotikonów przypisanych do różnych TYPÓW najlepszego przyjaciela. Możesz mieć stałego najlepszego przyjaciela, najlepszego przyjaciela, który ma ten status od dwóch tygodni, najlepszego przyjaciela od dwóch miesięcy, prawie najlepszego przyjaciela itp. Możesz teraz mieć aż ośmiu najlepszych przyjaciół. Sprawdzanie, kto jest na liście najlepszych przyjaciół, jest proste: wystarczy dotknąć ikony Nowy czat w prawym górnym rogu ekranu głównego Snapchat, a najlepsi przyjaciele mają własną sekcję u góry listy znajomych, która zostanie wyświetlona.

Zmiana najlepszych przyjaciół na Snapchacie

Czy możesz edytować swoją listę najlepszych przyjaciół? Z pewnością Snapchat rozumie, że twoja ciocia Janet, chociaż codziennie z nią pstrykasz, nie jest naprawdę twój najlepszy przyjaciel; to właściwie Alex, fajna, ale trochę niedostępna osoba, za którą pragniesz. Niestety, Snapchat nie dba o nasze opinie o tym, kim powinni być nasi przyjaciele; dbają tylko o wynik swojego algorytmu. Dlatego nie ma bezpośrednich narzędzi do modyfikowania listy znajomych. Jednak sprytna osoba, która rozumie sposób działania aplikacji, ma znaczną moc kształtowania listy najlepszych przyjaciół w wybranym przez siebie kierunku. Zobaczmy, jak to osiągnąć.

Istnieją dwa sposoby usunięcia kogoś z listy najlepszych przyjaciół i oba są stosunkowo proste. Pierwszym sposobem, znanym również jako „Opcja nuklearna”, jest zaprzyjaźnienie się z osobą, a nawet jej zablokowanie. Bam, nie ma ich na liście przyjaciół ani na liście najlepszych przyjaciół. Może to jednak prowadzić do złych uczuć, jeśli dana osoba jest tak naprawdę ważną częścią twojego życia, a niewielu z nas zaakceptowałoby „Nie chcę, żebyś już był na liście moich najlepszych przyjaciół”, jako dobry powód, aby kogoś zablokować lub upuścić. Drugi sposób jest znacznie bardziej subtelny: po prostu przestań z nimi współdziałać. Nie możesz kontrolować, ile snapów wysyłają do Ciebie (co wciąż jest częścią algorytmu), ale możesz powstrzymać się od odpowiedzi. Zwykle całkowite odcięcie komunikacji spowoduje, że ktoś wyrzuci listę najlepszych przyjaciół w ciągu 24 godzin. Jeśli lista Twoich znajomych nie jest bardzo krótka, nowy najlepszy przyjaciel powinien je zastąpić.

Jak uczynić kogoś swoim Bestie

Aktywne przeniesienie kogoś na listę najlepszych przyjaciół zajmuje trochę więcej czasu. Ponieważ algorytm analizuje zaangażowanie w czasie, nie możesz po prostu przelać stu wiadomości ze znajomym w ciągu godziny i spodziewać się, że pojawią się one na listach innych. To zajmie czas i wytrwałość. Jeśli stale kontaktujesz się z tą osobą, wysyłając jej snapy i zachęcając ją do odpowiedzi i kontaktu z tobą, to po kilku dniach algorytm powinien być w stanie rozpoznać, że nastąpiła fundamentalna zmiana statusu twojego związku i nagrodzić z tym cennym emotikonem na liście znajomych.

Kto może zobaczyć Twoich najlepszych przyjaciół Snapchata?

Chociaż kiedyś mogłeś przeglądać listy najlepszych przyjaciół, Snapchat ustawił tę informację jako prywatną dwa lata temu po aktualizacji z lutego 2018 r. To trochę kłopotliwe, ale niestety nie możesz już wyświetlić tych informacji.

The Last Snap

Myślę, że próba grania w system Snapchat jest błędem, aby upewnić się, że „właściwi ludzie” znajdują się na liście najlepszych przyjaciół. Jeśli pozwolisz, aby algorytm zadziałał i po prostu przeskakujesz w przód iw tył z ludźmi, z którymi naprawdę chcesz rozmawiać, szybko dowiesz się, kim są twoi prawdziwi najlepsi przyjaciele w aplikacji. Twoi najlepsi przyjaciele Snapchat nie muszą być lustrem najlepszych przyjaciół z IRL; w rzeczywistości byłoby to trochę bezcelowe, ponieważ cała idea aplikacji takiej jak Snapchat polega na umożliwieniu ci spotkań i spotkań z ludźmi, którzy nie są dla ciebie łatwo dostępni w prawdziwym świecie.

Mamy o wiele więcej zasobów Snapchat do sprawdzenia! Oto nasz przewodnik, jak powiedzieć, kto dodał Cię na Snapchacie. A jeśli lubisz utrzymywać wynik, chcesz przeczytać nasz artykuł o tym, jak obliczany jest twój wynik Snapchata.