Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Jak sprawdzić bramę IP dla MikroTik VPS przez CLI i Winbox?

Jak sprawdzić bramę IP dla MikroTik VPS przez CLI i Winbox?

Dosłowne znaczenie bramy domyślnej jest prawie oczywiste

W podstawowym przypadku mamy dwa rodzaje routingu. Jeden przez warstwę sieci 2, czyli warstwę fizyczną, co oznacza, że ​​routery są podłączone do Kyle’a

Warstwa 2 oznacza, że Adresy Maca kart sieciowych są widoczne w swoich tablicach i w ten sposób odbywa się routing.

Warstwa 3 oznacza, że ​​routing odbywa się poprzez protokół IP

Aby uzyskać dostęp do innego adresu IP w sieci adresów IP, muszą pokonać trasy prowadzące do żądanego miejsca docelowego.

Mamy dwa tryby docelowe. W sieci lokalnej występuje stan adresów IP nazywany adresami IP w podsieci. Na przykład IP 192.168.0.1 z podsiecią 255.255.255.0 lub CIDR 24. Oznacza to, że w sieci wewnętrznej zdefiniowane są adresy IP 192.168.0.1 do IP 192.168.0.255 i adresy IP w tym zakresie nie wymagają routera, aby uzyskać wzajemny dostęp.

Cały system docelowy działa jak zapytanie. Oznacza to, że zapytanie jest wykonywane przed wysłaniem pakietu, który rozpoznaje np. IP 1.2.3.4. Jeśli ten adres IP znajduje się początkowo w początkowej podsieci sieci, zostanie odebrany i routing zostanie wykonany.

W poprzednich artykułach zapoznałeś się z tym, jak znaleźć mikrokontroler i byłeś w stanie zdefiniować adres IP swojego routera mikrokontrolera za pośrednictwem konsoli mikrokontrolera. Udało Ci się połączyć z mikrokontrolerem za pomocą oprogramowania skrzynki odbiorczej. Dlaczego udało Ci się połączyć? Ponieważ adres IP twojego systemu i adres IP MikroTika są w tym samym zakresie i mogą się widzieć bez potrzeby używania routera.

CZYTAĆ:  Najlepsze rynki biznesowe dla handlu hurtowego

Teraz, aby zdefiniować domyślną bramę dla Twojego MikroTika i tak zwany Internet dla Twojego MikroTika, musisz wprowadzić adres IP następnego routera, który ma przejąć operację routingu do Twojego routera Microtek.

W sieci routingu dociera do miejsca docelowego, przechodząc przez kilka routerów

Aby rozpocząć, zaloguj się do swojego mikrokontrolera za pomocą programu skrzynki odbiorczej i przejdź do ip> Route

W tej lokalizacji znajdują się sekcje obejmujące trasy, nachos, zasady i VRF. Pracujemy z sekcją Trasy i w tej sekcji zdefiniowana jest brama domyślna. Kliknij znak plus na stronie, aby otworzyć stronę umożliwiającą utworzenie nowej trasy

W tej sekcji jest kilka przypadków

1 – o godz. Adres: W tym miejscu należy zdefiniować docelowy adres IP, do którego ma zostać zdefiniowany routing

2 – Brama: Ta sekcja służy do zdefiniowania bramy domyślnej, do której routing ma być wysyłany do żądanego adresu IP

3 – Sprawdź bramkę: To miejsce służy do sprawdzania bramy, która ma dwie opcje arp i ping. Opcja ta ma na celu sprawdzenie dostępności bramy IP z 2 rodzajami ping i arp, a jeśli bramka nie jest dostępna.

Żądany widok główny przechodzi w tryb nieosiągalny i jest praktycznie wyłączony

4 – Typ: Ta opcja służy do zdefiniowania typu naszej trasy. Do tego służą cztery tryby

  • Czarna dziura: ten routing do żądanego adresu IP eliminuje tzw. ciszę i nie pozwala na wykonywanie operacji routingu. Cisza oznacza, że ​​nie wysyła wiadomości do nadawcy i źródła pakietu, a jedynie ją niszczy.
  • Zabroń: ten typ zapobiega routingowi do celu i wysyła komunikat zakazujący routingu dla tego adresu IP do nadawcy pakietu za routerem
  • Unicast: Ten typ operacji wykonuje routing dla żądanego adresu IP, a wartość domyślna jest ustawiona na tę wartość
  • Nieosiągalny: ten typ zapobiega również routingowi dla żądanego adresu IP; jedyną różnicą w przypadku opcji Zabroń jest komunikat wysyłany do nadawcy pakietu. W tym typie wysyła wiadomość do źródła lub nadawcy pakietu informującą, że ścieżka jest nieosiągalna
CZYTAĆ:  Jak pobierać filmy z ShareChat?

5 – Odległość: Ta opcja oznacza odległość mikrokontrolera do docelowego adresu IP, którą można regulować. Routing wewnątrz sieci wybierana jest ścieżka o krótszej odległości. Na przykład możesz mieć dwie bramy, ale Twoim priorytetem jest pierwsza brama. Jeśli ta bramka jest dostępna, musisz jej użyć do przesyłania pakietów i trasowania następnych,

więc wartość odległości dla tej trasy była niższa niż w przypadku innej utworzonej trasy. Gdy pakiet wchodzi do routera w celu trasowania, podąża trasami zdefiniowanymi przez router dla żądanego adresu IP, wybiera dowolną trasę o niższej wartości odległości i przesyła pakiet.

6 – Zasięg: Ta opcja oznacza zasięg odpowiedzi dla innych routerów po wybraniu tej trasy po sprawdzeniu odległości. Dla lepszego zrozumienia, rozważ tę wartość jako metr. Na przykład zakres przydatny dla tej zdefiniowanej przez nas trasy wynosi 10 metrów, co oznacza, że ​​ten rzut ma promień do 10 metrów. Jeśli ktoś go zapyta, jest dostępny i może odpowiedzieć.

7 – zakres docelowy: Ta opcja oznacza zasięg odpowiedzi naszego kolejnego routera IP lub naszej Bramy. Rozważ ten licznik i zwróć uwagę na następujący przykład (dla lepszego zrozumienia uważamy tę wartość za metr).

8 – Znak trasy: Ta sekcja służy do wybierania oznaczonych lub oznaczonych pakietów, a jeśli zdefiniowałeś konkretne pakiety, możesz je tutaj wybrać, aby nawigować tylko do tej grupy pakietów.

(Te znaczniki znajdują się w sekcji Mangle, do której będziemy odnosić się w późniejszych artykułach)

9 – Preferowane źródło: Ta sekcja służy do definiowania adresu IP. Podczas routingu router wykonuje ten routing z jednego ze swoich adresów IP i wysyła routing do następnego routera przez ten adres IP. Ta opcja nie jest praktycznie niczym specjalnym i jest po prostu wyborem routera EPA. Oczywiście pamiętaj, że ten routing nie zostanie wykonany, jeśli zdefiniujesz adres IP w tej sekcji i że adres IP nie znajduje się w twoim routerze.

CZYTAĆ:  Jak napisać lepszy brief dla influencera (szablon i wskazówki)

Oto główne elementy w ip> Route umożliwiające utworzenie nowej trasy. MikroTik i inne routery wypełniają te wysokie wartości zgodnie z istniejącymi standardami i w 99,99% przypadków nie trzeba brać pod uwagę tych wartości typu, odległości, zakresu i liczbowego zakresu celu. Potrzebujesz tylko najlepszej wartości. Zdefiniuj swój adres i bramkę, a resztę pozostaw routerowi, aby używał tych wartości zgodnie z określonymi standardami.

Po zdefiniowaniu wartości i zapoznaniu się z nimi powrócimy do definiowania Bramy Domyślnej jako MikroTik.

Po naciśnięciu przycisku + otworzy się strona jak na poprzednim obrazie, z wartościami domyślnymi zdefiniowanymi w środku. W sekcji Adres zobaczysz, że wartość 0.0.0.0 została zjedzona. Ta wartość we wszystkich routerach oznacza wszystkie adresy IP. Zamierzamy także wysłać routing dla wszystkich adresów IP na świecie do następnego routera lub tej samej bramy, aby kontynuować routing, więc wartość wynosi 0.0.0.0/0. Bądź na bieżąco i przejdź do wartości Gateway. W tej sekcji wprowadzamy bramę IP Wimon. Ten adres IP jest naszym kolejnym routerem IP, który nazywamy bramą.

Czynności te zostały zakończone i jeśli jesteś pewien dokładności swojej IPGate, routing zostanie wysłany do tego routera dla wszystkich adresów IP, których router nie rozpoznaje, a następny router będzie odpowiedzialny za kontynuowanie procedury.

Ponadto, poniżej, dla lepszego zrozumienia, możesz skorzystać z poniższego filmu, jak sprawdzić bramę IP dla MikroTik VPS przez CLI i Winbox.

Pobierz motywy WordPress za darmoPobierz motywy WordPressPobierz bezpłatne motywy WordPress PremiumPobierz najlepsze motywy WordPress do pobrania za darmodarmowy kurs on-linepobierz oprogramowanie HuaweiBezpłatne pobieranie motywów WordPressdarmowy kurs on-line