Jak sprawdzić, czy ktoś używa Twojego konta WhatsApp

Czy martwi Cię to, że ktoś inny korzysta z Twojego konta WhatsApp? Poniżej znajdziesz instrukcje, czy ktoś używa Twojego konta WhatsApp.

Sprawdź, czy ktoś używa Twojego konta WhatsApp

WhatsApp korzysta z prawidłowych numerów telefonów w celu weryfikacji swoich użytkowników i zezwala na używanie aplikacji tylko na urządzeniu mobilnym jednocześnie oraz na komputerze lub komputerze Mac za pomocą WhatsApp Web.

Oprócz powyższego WhatsApp obsługuje kompleksowe szyfrowanie wiadomości i zapewnia użytkownikom możliwość włączenia weryfikacji dwuetapowej.

W przypadku powyższych funkcji bezpieczeństwa szanse osoby korzystającej z konta WhatsApp mogą wystąpić tylko w następujących przypadkach.

    Ktoś ma dostęp do Twojego telefonu. Zapomniałeś wylogować się z sieci WhatsApp na komputerze lub komputerze Mac. Twój telefon został zgubiony, zgubiony lub skradziony.

Jak sprawdzić, czy ktoś używa Twojego konta WhatsApp

Jeśli ktoś korzysta z Twojego konta WhatsApp, prawdopodobnie zobaczysz wiadomości, których nie wysłałeś, zaakceptowane zaproszenia do znajomych, których nie wysłałeś oraz nowe grupy, do których nie dołączyłeś.

Ostrożnie przejrzyj Wiadomości WhatsApp na swoim telefonie i sprawdź, czy możesz znaleźć wiadomość, której nie wysłałeś, kontakt, którego nie znasz, oraz grupę WhatsApp, do której nie dołączyłeś.

Po sprawdzeniu, czy nie ma podejrzanych wiadomości i kontaktów, możesz wykonać poniższe czynności, aby znaleźć kogoś, kto używa Twojego konta WhatsApp na komputerze za pomocą WhatsApp Web.

1. Otwórz WhatsApp na telefonie z Androidem, dotknij 3-Dots Menu ikona> WhatsApp Web.

Otwórz WhatsApp Web na telefonie z Androidem

W przypadku iPhone'a dotknij Ustawienia zakładka w dolnym menu> WhatsApp Web / Desktop.

2. Na następnym ekranie, jeśli kamera się otworzy, potwierdza, że ​​na Twoim koncie nie ma aktywnej sesji WhatsApp Web.

Jeśli jednak zobaczysz okno z listą zalogowanego komputera, oznacza to, że na Twoim koncie WhatsApp odbywa się aktywna sesja internetowa WhatsApp.

Wyloguj się ze wszystkich urządzeń WhatsApp

3. Stuknij w Wyloguj się ze wszystkich urządzeń.

Dzięki temu Twoje konto WhatsApp zostanie wylogowane ze wszystkich urządzeń.

Chroń swoje konto WhatsApp

Możesz znacznie zmniejszyć szanse osoby korzystającej z Twojego konta WhatsApp, blokując WhatsApp na telefonie za pomocą hasła.

Innym sposobem ochrony konta WhatsApp jest włączenie uwierzytelniania dwuskładnikowego, z którym zasadniczo można się powiązać 6 wprowadź PIN za pomocą konta WhatsApp.

Gdy włączone jest uwierzytelnianie dwuskładnikowe, każda osoba próbująca zweryfikować WhatsApp przy użyciu Twojego numeru telefonu będzie musiała wprowadzić 6- cyfrowy kod PIN.

Jeśli jest to coś, co Cię interesuje, możesz wykonać poniższe czynności, aby włączyć uwierzytelnianie dwuskładnikowe dla swojego konta WhatsApp

1. Otwórz Whatsapp i dotknij 3kropki ikona menu> Ustawienia.

Ustawienia WhatsApp

W przypadku iPhone'a dotknij Ustawienia zakładka znajduje się w dolnym menu.

2. Na ekranie ustawień dotknij Konto opcja

Karta Konto na ekranie ustawień WhatsApp

3. Na ekranie konta dotknij Weryfikacja dwuetapowa.

Opcja weryfikacji dwuetapowej w WhatsApp

4. Następnie dotknij Stuknij w Włącz przycisk.

Włącz weryfikację dwuetapową w WhatsApp

5. Na następnym ekranie wprowadź 6- cyfrowy kod PIN i dotknij Dalej.

Setup 6-digit PIN dla WhatsApp

Ważne: Zapisz kod PIN i upewnij się, że go nie zgubisz.

6. Postępuj zgodnie z następnymi instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby ukończyć ten proces.

Po skonfigurowaniu kodu PIN każda osoba próbująca zweryfikować WhatsApp przy użyciu Twojego numeru telefonu będzie musiała wprowadzić 6- cyfrowy kod PIN.

Ponadto WhatsApp będzie okresowo monitował o kod weryfikacyjny podczas rutynowego użytkowania.