Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak sprawdzić, czy nazwa firmy jest zajęta

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak sprawdzić, czy nazwa firmy jest zajęta

Nauczyłeś się więc wymyślać nazwę firmy i zdecydowałeś się na idealną dla swojej firmy. Ostatnią rzeczą, którą chcesz zrobić, to rozpocząć proces rejestracji nazwy firmy i dowiedzieć się, że Twoja nazwa firmy jest już zajęta. Dlatego kolejnym kluczowym krokiem jest upewnienie się, że wybrana nazwa jest dostępna do rejestracji.

Sprawdzanie dostępności nazwy firmy musi iść w parze z planowaniem jej utworzenia. Firmy często wybierają nazwy charakterystyczne dla ich branży, upewniając się, że są one zgodne z Twoją branżą i skutecznie reprezentują Twój biznes fryzjerski. Na przykład nazwy firm jubilerskich zwykle zawierają terminy takie jak jubilerzy, podczas gdy nazwy firm notarialnych często zawierają wyrażenia zawodowe.

Jako właściciel firmy ważne jest, aby wybrać nazwę firmy, która definiuje Twój podmiot i jest dobrze rozpoznawalna lokalnie, jednocześnie upewniając się, że inna firma nie używała jej wcześniej.Dlaczego warto sprawdzić, czy nazwa firmy jest zajęta

Będziesz rejestrować nazwę swojej firmy w agencji Sekretarza Stanu. Jeśli istniejąca nazwa firmy pasuje do Twojej – lub nawet pasuje do Twojej, Sekretarz Stanu odrzuci ją, gdy złożysz wniosek o utworzenie podmiotu z nazwą firmy.

Dlatego przed udaniem się do biura Sekretarza Stanu lub rozpoczęciem procesu online należy przeprowadzić wyszukiwanie dostępności nazwy firmy. Zrób to zanim zamówisz wizytówki i artykuły papiernicze oraz zanim otworzysz konto bankowe na swoją firmę.

Co się dzieje, jeśli firma ma tę samą nazwę?

Jeśli złożysz dokumenty założycielskie do Sekretarza Stanu, a nazwa firmy jest już zajęta, Twój wniosek zostanie odrzucony. Nie możesz legalnie używać tej samej nazwy.

Jeśli pragnieniem twojego serca jest używanie tej nazwy, powinieneś dowiedzieć się, jak kupić nazwę firmy. Jest to możliwe i będziesz potrzebować usług prawnika, który specjalizuje się w tej dziedzinie.

Rekommenderad:  5 „Najlepsze” książki wszechczasów dotyczące uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji (kwiecień 2023 r.)

Czy rodzaj podmiotu gospodarczego ma znaczenie?

Nie wszystkie podmioty muszą rejestrować swoją firmę. Zależy to od rodzaju podmiotu gospodarczego.

Firma będąca spółką z ograniczoną odpowiedzialnością, spółką komandytową lub korporacją będzie musiała zarejestrować się u swojego Sekretarza Stanu. Aby to zrobić, firma musi mieć nazwę.

Właściciele jednoosobowi nie muszą rejestrować swojej firmy w państwie i mogą działać pod niezarejestrowanymi nazwami firm.

Jak sprawdzić, czy nazwa firmy jest zajęta

Oto miejsca, w których możesz sprawdzić dostępność nazwy firmy.

Sprawdź Federalną Bazę Znaków Towarowych

Skorzystaj z bazy danych biura patentowego i znaku towarowego Stanów Zjednoczonych, aby wyszukać nazwę firmy i wyszukać znak towarowy. Znaki towarowe firm i zarejestrowane znaki towarowe (marki) zostaną wymienione w federalnej bazie danych. Po przeprowadzeniu wyszukiwania nazwy firmy będącej znakiem towarowym należy podjąć kroki w celu uzyskania własnej nazwy firmy będącej znakiem towarowym, korzystając z tej samej witryny internetowej dla USPTO.

Jeśli nie podejmiesz tego kroku i zaczniesz używać znaków towarowych innego podmiotu gospodarczego, możesz zostać pociągnięty do odpowiedzialności za naruszenie znaku towarowego za korzystanie z praw do znaku towarowego innej osoby. Przepisy dotyczące naruszenia znaków towarowych są jasne, a naruszenia praw do znaków towarowych mogą być kosztowne, nawet jeśli nieumyślnie użyjesz cudzego znaku towarowego.

Po skorzystaniu z narzędzi wyszukiwania i upewnieniu się, że nazwa Twojej firmy jest dostępna, możesz zastrzec żądaną nazwę firmy jako znak towarowy. Możesz chcieć zaangażować specjalistę od prawa znaków towarowych, prawnika zajmującego się znakami towarowymi. W ten sposób uzyskasz ogólnokrajową ochronę znaku towarowego i będziesz właścicielem wspólnych praw do znaku towarowego dla swojej nowej firmy.

Sprawdź rejestracje DBA

DBA oznacza „Prowadzenie działalności jako”. Wiele nazw firm to nazwy „fikcyjne”. Na przykład grupa osób, które są właścicielami podmiotu gospodarczego, który jest mobilnym stoiskiem z hot dogami. Postanawiają, że będzie to firma o fikcyjnej nazwie Niezawodne Psy.

Rekommenderad:  Jak przenieść IOS z jednego routera na drugi?

Rozpoczynając proces zgłaszania podmiotów gospodarczych, sprawdzają rejestracje DBA i odkrywają, że istnieje inna fikcyjna nazwa firmy o nazwie Reliable Dogs, która zajmuje się szkoleniem psów. Mimo że podmioty biznesowe prowadzą zupełnie różne operacje i nie mają konkurencyjnej działalności, nie mogą dzielić nazwy DBA.

Okręgi i miejscowości wymagają od firm rejestrowania fikcyjnych nazw. Twój Sekretarz Stanu będzie miał bazę danych dla nowej firmy, aby sprawdzić, czy proponowana nazwa firmy jest zajęta, a także powinieneś sprawdzić nazwę tej firmy w biurze urzędnika hrabstwa.

Skorzystaj z narzędzia online, aby przeprowadzić wyszukiwanie nazwy firmy

Powinieneś przeprowadzić ogólne wyszukiwanie w Internecie. Może istnieć niezarejestrowana firma, na przykład jednoosobowy właściciel, używająca tej samej nazwy firmy. Możesz użyć narzędzia wyszukiwania, takiego jak Google, do szybkiego wyszukiwania przesiewowego.

Sprawdź dostępność nazwy domeny

Nazwa domeny to unikalny adres strony internetowej. Inna firma, nawet jeśli nie ma takiej samej nazwy firmy lub nazwy handlowej jak Twoja, może już używać żądanej nazwy domeny.

Najlepszym sposobem, aby dowiedzieć się, czy inna firma ma twoje imię, jest skorzystanie z ICANN, czyli Internetowej Korporacji ds. Przydzielania Nazw i Numerów.

Twoja nazwa domeny jest niezwykle ważna, ponieważ pojawia się, gdy klient korzysta z narzędzi wyszukiwania i wprowadza wyszukiwane hasło. Jest to niezbędne dla firmy, która korzysta z e-commerce.

Sprawdź dostępność nazwy firmy w mediach społecznościowych

Sprawdź wszystkie popularne serwisy społecznościowe, aby sprawdzić dostępność nazwy Twojej firmy.

Wyszukaj nazwy firm, które są podobne

Jeśli nazwa firmy jest inna, ale podobna do Twojej, możesz chcieć wrócić do deski kreślarskiej przed ustaleniem nazwy prawnej swojej firmy. Sekretarz Stanu może nie zaakceptować Twojego zgłoszenia, a ponadto może to być szkodliwe dla Twojej firmy, ponieważ może być mylące dla klientów.

Rekommenderad:  4 Wyzwania związane z uruchomieniem usługi Box Abonament i jak je pokonać

Znajdowanie lokalnego biura ds. znaków towarowych

Możesz znaleźć lokalne biuro znaków towarowych, przeprowadzając wyszukiwanie federalne za pomocą USPTO strona internetowa.

Co zrobić, jeśli nazwa Twojej firmy jest dostępna

Teraz jesteś gotowy do następnego kroku, jak zarejestrować nazwę firmy.

Dolna linia

Wyszukiwanie może zająć trochę czasu, ale ważne jest, aby sprawdzić, czy nazwa Twojej firmy jest dostępna. To nie jest coś, czego chcesz się dowiedzieć po tym, jak zaczniesz go używać. Powyższy przewodnik może pomóc w prawidłowej rejestracji małej firmy.

Sprawdzanie, czy nazwa firmy jest zajęta: często zadawane pytania

Bez względu na to, gdzie mieszkasz, musisz skontaktować się z sekretarzem stanu. Musisz także sprawdzić USPTO, nazwy domen, rejestracje DBA, podmioty powiatowe i lokalne, strony internetowe i media społecznościowe.

Czy mogą istnieć dwie firmy o tej samej nazwie?

Tak, jeśli firma jest jednoosobową działalnością gospodarczą i nie została zarejestrowana przez Sekretarza Stanu. Dlatego wielu jednoosobowych właścicieli decyduje się na utworzenie LLC i zarejestrowanie się w państwie.Table of Contents