Jak sprawdzić, czy Twój Amazon Fire Stick to Jailbroken

Jailbreaking jest najczęściej kojarzony z urządzeniami iOS, zwłaszcza z iPhone'em. Powszechnie wiadomo, że Apple jest znacznie bardziej restrykcyjny pod względem kontroli i sposobu używania ich urządzeń. To sprawia Apple urządzenia trudniejsze do dostosowania niż ich odpowiedniki z Androidem.

Te zakazy są czasami nazywane „więzieniem”. Dlatego próbowanie posiadania pewnych aplikacji, których nie powinieneś mieć na urządzeniu, nazywa się „łamaniem więzienia”. Możesz jailbreakować różne rodzaje urządzeń i uzyskiwać różne korzyści. Są jednak także wady jailbreakingu.

W tym artykule przyjrzymy się, jak stwierdzić, czy Twój Fire Stick jest uszkodzony.

Co to jest Jailbreaking

Jailbreaking to czynność umożliwiająca urządzeniu instalowanie nieoficjalnych i zewnętrznych aplikacji. Jeśli chodzi o jailbreaking Fire Stick, nie można go złamać jak iPhone'a lub urządzenia z Androidem, ponieważ Fire Stick nie uniemożliwia instalowania aplikacji, których nie ma w sklepie z aplikacjami.

Dlatego każdy Fire Stick z aplikacją lub oprogramowaniem serwera mediów innej firmy jest uważany za uszkodzony. Kodi to najpopularniejsza opcja wśród właścicieli Fire Stick, którzy decydują się na jailbreak swoich urządzeń.

Jak sprawdzić, czy Twój Amazon Fire Stick to Jailbroken 1

Czym dokładnie jest Kodi?

Kodi to aplikacja Media Center, która jest zasadniczo podobna do systemu operacyjnego Fire TV. Oba są ukierunkowane na streaming online. Jedną z głównych różnic jest to, że Kodi można znacznie lepiej dostosować.

Być może zastanawiasz się, czy korzystanie z tej aplikacji jest legalne. Krótka odpowiedź na to pytanie brzmi „tak”. Jako narzędzie Kodi nie ma żadnych nielegalnych właściwości. Ale podobnie jak w przypadku wielu podobnych rzeczy, przeglądarek, aplikacji itp., Można go używać do nielegalnych celów.

Kodi jest platformą typu open source i może mieć wiele różnych dodatków. Czasami te dodatki mają wątpliwą legalność. Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku aplikacji i dodatków, które pozwalają oglądać pirackie treści. Jednak sama aplikacja nie promuje piractwa i można ją znaleźć na stronie Google Play Store. Nadal jednak możesz go znaleźć w Fire TV. Jeśli znajdziesz się z Fire Stickem z zainstalowanym Kodi lub jakąkolwiek inną aplikacją innej firmy w tym zakresie, dzięki temu będziesz wiedzieć, że jest to jailbreak.

Czy Jailbroken Fire Stick jest wolniejszy?

Jest to coś, o co możesz się martwić. Zepsuty czy nie, chcesz, aby zawartość Fire TV działała sprawnie. Większość aplikacji innych firm, takich jak Kodi, jest dość lekka pod względem wpływu na wydajność karty Fire Stick.

Musisz jednak pamiętać, że Fire Stick ma ograniczone możliwości przechowywania i większość z nich została już wykorzystana. Upewnij się więc, czy posiadasz Fire Stick, który działa bez spowalniania.

Czy Jailbreaking a Fire Stick jest nielegalny?

Złamanie karty Fire Stick jest całkowicie legalne. Jednak legalność uszkodzonego urządzenia zależy od tego, jak z niego korzystasz. Kontynuowanie strumieniowania treści chronionych prawem autorskim bez płacenia za nie jest nielegalne. Najlepszym rozwiązaniem jest przesyłanie strumieniowe treści, za które zapłaciłeś. Jeśli chcesz darmowych rzeczy, możesz przesyłać strumieniowo to, co już jest w domenie publicznej.

Czy musisz mieć Amazon Konto?

Krótka odpowiedź na to pytanie brzmi: tak. Aby skonfigurować i używać Fire Stick, musisz utworzyć Amazon konto. Dotyczy to zarówno urządzeń z jailbreakiem, jak i innych. Jailbreaking Fire Stick daje ci dostęp do wielu aplikacji i kanałów innych firm, ale powinieneś uważać na to, co instalujesz i co przesyłasz.

Jak sprawdzić, czy Twój Amazon Fire Stick to Jailbroken 2

Co robisz po Jailbreaking się liczy

Jak ustalono, łamanie jailem Fire Stick nie jest samo w sobie problematycznym działaniem. Jeśli używasz go w sposób odpowiedzialny, daje to po prostu więcej swobody i większy wybór. I wiele osób to docenia. Niezależnie od tego, czy korzystasz z Kodi, czy innej aplikacji, aby uzyskać dodatkowe kanały i treści, to zależy od Ciebie.

Jailbreaking nie powinien spowalniać Fire Sticka i prawdopodobnie powinieneś coś z tym zrobić. Istnieją ograniczenia dotyczące tego, jakiego rodzaju aplikacji można używać na karcie Fire Stick i ile można z nich naprawdę wydobyć. Ale jailbreaking z pewnością poszerza zakres dostępnych opcji.

Daj nam znać, jeśli kiedykolwiek używałeś jailbreak Fire Stick w sekcji komentarzy poniżej.