Jak sprawdzić, ile pobrań ma gra na Steam

Steam to największa na rynku usługa cyfrowej dystrybucji gier wideo. Ale to także portal społecznościowy, w którym możesz kupować, grać i rozmawiać o grach z innymi graczami. Brzmi jak raj dla graczy, prawda? – i tak jest. Użytkownicy mają różne dane demograficzne, ale usługa ta jest zaskakująco popularna wśród młodych ludzi. Steam oferuje wiele gier do wyboru. Przed pobraniem tego, którego chcesz, możesz dowiedzieć się, ile innych osób w niego gra. Czy jest na to sposób?

Statystyki Steam

Próbowanie wyboru gry, którą chcesz pobrać, może być trudne. O ile nie wiesz dokładnie, czego chcesz, będziesz przytłoczony opcjami – Steam ma na swojej platformie około 30 000 gier. Nie obejmuje to DLC, oprogramowania ani filmów (co dodaje ponad 20 000 do listy).

Imponująco liczba ta gwałtownie wzrosła w ciągu ostatniego roku lub dwóch. Wyobraź sobie 9W samym 2018 roku wydano 300 gier. Dla porównania liczba gier dodanych w 2017 r. Wynosiła około 6, 700. Ta zmiana zbiegła się w czasie z wprowadzeniem Steam Direct.

Steam Direct to proces aplikacji dla twórców gier. Jeśli opracowujesz własną grę i chcesz, aby pojawiała się na Steamie, musisz uiścić opłatę w wysokości 100 USD. Opłata ta jest jednak zwracana, jeśli Twoja gra zarabia 1000 USD. Firma twierdzi, że zapewnia to usprawniony i przejrzysty proces aplikacji.

Jak sprawdzić, ile pobrań ma gra na Steam 1

Statystyki gry

Jednym z atutów gier online są społeczności graczy. Granie w gry wideo nie musi być samotnym zajęciem. Dla wielu osób tworzenie zabawnych połączeń przyciąga ich do grania. Nic więc dziwnego, że zanim zdecydujesz się na grę, chcesz dowiedzieć się więcej o konkretnej bazie graczy i ilu ludzi aktywnie w nią gra. Czasami gra może Ci się wydawać interesująca, ale niewiele osób w nią gra.

Dobrą wiadomością jest to, że możesz to wszystko sprawdzić, zanim zdecydujesz. Valve, korporacja będąca właścicielem Steam, przechowuje własne dane i publikuje je dla wszystkich. Ustalenie, ilu aktywnych graczy ma dana gra, od momentu jej wydania do dnia dzisiejszego, jest proste.

Wykresy Steam

Wszystko, co musisz zrobić, to wpisać w dowolnej wyszukiwarce „Wykresy Steam” i nazwę gry, o której chcesz wiedzieć. Na przykład, jeśli lubisz grać w Grand Theft Auto V i wpiszesz nazwę gry + Wykresy Steam, zobaczysz następujący wynik:

Jak sprawdzić, ile pobrań ma gra na Steam 2

To wyszukiwanie daje wiele informacji. Otrzymasz maksymalną liczbę graczy w ciągu 24 godzin, a także numery szczytowe wszechczasów. Możesz także śledzić średnią liczbę graczy w ciągu ostatnich 30 dni oraz w ciągu każdego miesiąca, odkąd gra była dostępna. Ponadto możesz zobaczyć zyski i straty w procentach, aby porównać je z innymi grami.

Jeśli jednak nie szukasz konkretnej gry, ale nadal chcesz zobaczyć tabele, możesz to zrobić. Po prostu idź do Wykresy Steam i zobacz co się dzieje. Zobaczysz 10 najlepszych gier i liczbę obecnych graczy. Dzięki temu dowiesz się, które gry są obecnie popularne, i będziesz mógł śledzić ich rozwój.

Jak sprawdzić, ile pobrań ma gra na Steam 3

Inne statystyki

Jeśli chodzi o prezentowanie liczby obecnych użytkowników w danym momencie, strona Steam jest bardzo przejrzysta. Możesz zobaczyć godziny szczytu zalogowanych i aktywnych użytkowników w ciągu ostatnich 48 godzin. Ponadto możesz zobaczyć 100 najczęściej granych gier i zdecydować, czy chcesz je wypróbować.

Ponadto możesz sprawdzić statystyki pobierania Steam na tej samej stronie. Zobaczysz mapę, a po wybraniu żądanego kraju zobaczysz średnie stawki pobierania dla użytkowników Steam. Ta statystyka może nie mieć znaczenia przy wyborze gry, ale interesujące jest, gdzie znajduje się większość użytkowników Steam. Odpowiedź brzmi: USA i Europa Zachodnia. Ale inne miejsca również rosną.

statystyki Steam i gry

statystyki pary

Jak sprawdzić, ile pobrań ma gra na Steam 4

Czy Steam jest bezpłatny?

Platforma jest bezpłatna i oferuje wiele gier, które są tak tanie, jak kilka dolarów, co jest niesamowite. Ale te naprawdę dobre, nowe wydania znanych programistów, są znacznie droższe. Na szczęście często pojawiają się promocje i promocje. Możesz także użyć Steam Waller, aby kupić inną zawartość w sklepie Steam. Zawsze możesz także użyć swojej karty kredytowej, ale portfel Steam to świetny sposób dla rodziców, aby śledzić wydatki swoich dzieci – zakupy w grze mogą szybko wymknąć się spod kontroli!

Coś dla wszystkich

Chociaż nie możesz znaleźć dokładnej liczby zakupów w jednej grze, możesz dowiedzieć się, ile osób w nią gra. Daje to informacje potrzebne do podjęcia decyzji. Możesz wybrać najpopularniejsze i wchodzić w interakcje z ogromną liczbą użytkowników.

A może po prostu wybierzesz to, co najbardziej Ci odpowiada. W końcu na Steamie są dziesiątki tysięcy gier; coś dla każdego.

Jakie gry wybierzesz na Steamie? I czy to ważne, ile ma pobrań? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.