Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Jak sprawdzić kamerę internetową w Windows 11/10? To działa?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak sprawdzić kamerę internetową w Windows 11/10? To działa?

Jeśli musisz uczestniczyć w wielu spotkaniach i zajęciach online, musisz upewnić się, że wszystko działa, jeśli chodzi o sieć kamery(kamerka internetowa) . Niespodzianki w ostatniej chwili, gdy albo wideo nie działa, albo sprzęt nie działa, jest denerwujące. Najlepszym sposobem na uniknięcie tych problemów jest przetestowanie kamery internetowej. W tym poście omówiono różne metody, których możesz użyć do przetestowania swojej kamery internetowej Okna .

Jak sprawdzić sieć(kamera internetowa) – kamera wł Okna aby upewnić się, że działa?

W zależności od tego, jak i gdzie chcesz z niej korzystać, postępuj zgodnie z tymi metodami, aby upewnić się, że kamera internetowa działa prawidłowo.

  1. Przetestuj swoją kamerę internetową za pomocą oprogramowania
  2. Przetestuj swoją kamerę internetową za pomocą narzędzia online
  3. Przetestuj swoją kamerę internetową za pomocą aparatu Windows

Upewnić się(Make), że możesz przetestować sugerowane sposoby. Ponadto, gdy skończysz testować kamerę z jednym z nich, zamknij ją przed wyjazdem i przetestuj za pomocą innej aplikacji. W przeciwnym razie otrzymasz komunikat o błędzie „Urządzenie już w użyciu”.

1]Przetestuj kamerę internetową za pomocą oprogramowania

Nie ma dedykowanego oprogramowania, ale najlepiej jest korzystać z oprogramowania, którego zamierzasz używać z kamerą internetową. Oto kilka przykładów:

Zespoły Microsoft: Kliknij(Kliknij) na trzy kropki u góry górnego paska Zespoły , a następnie wybierz „ (Drużyny)Ustawienia(Ustawienia) » . Przejdź do sekcji ” Urządzenia(Urządzenia)”, a tutaj możesz przewinąć, aby znaleźć sekcję „ Aparat fotograficzny(Aparat fotograficzny)”. Powinno to dać domyślny podgląd kamery, ale jeśli chcesz się przełączyć, możesz to zrobić tutaj. Stąd możesz również skonfigurować mikrofon(mikrofon) , głośnik(Głośnik) i inne urządzenia.

Skype: znajdź menu z trzema kropkami, aby otworzyć stronę ustawień. Kliknij(Kliknij) w sekcji ” Audio(Dźwięk) i wideo(Wideo)”. Tutaj możesz zobaczyć podgląd, wybrać tło, dostosować mikrofon(Mikrofon) i zmień je.

Skala:(Zoom:) Po zalogowaniu kliknij przycisk „ Ustawienia(Ustawienia) » . Przejdź do sekcji Wideo(Wideo) i wybierz kamerę internetową. Następnie możesz ustawić współczynnik, jakość HD. Możesz również się zalogować Dodatkowy(Zaawansowane) ustawienia i wybierz opcje przyspieszania sprzętowego i renderowania wideo. Następnie możesz przejść do „ Audio(Dźwięk)” i dostosuj mikrofon(Mikrofon), jeśli musisz użyć mikrofonu kamery internetowej.

Podobnie możesz przetestować swój sieć(Kamera internetowa) – kamera z dowolnym oprogramowaniem, którego potrzebujesz. Sekcja ustawień to miejsce, w którym musisz sprawdzić

2]Sprawdź kamerę internetową za pomocą narzędzia online.

Notatka. Przeglądarka poprosi o pozwolenie, aby witryna mogła uzyskać dostęp do kamery i przeprowadzić test.

3]Przetestuj swoją kamerę internetową za pomocą Windows Camera.

Najłatwiejszym sposobem sprawdzenia, czy aparat działa, jest użycie „ Aparat fotograficzny(Aparat) » in Okna . Naciśnij przycisk(naciśnij)” Początek(Start)”, a następnie wprowadź kamerę. Kliknij(Kliknij), gdy tylko pojawi się na liście.

Po udzieleniu odpowiedniego zezwolenia powinieneś zobaczyć taśmę, czyli siebie, co oznacza, że ​​kamera działa prawidłowo.

Możesz mieć inne pytania, na które teraz postaram się odpowiedzieć.

Jak aktywować kamerę internetową?

Jeśli poniżej Aktywuj(Aktywuj) masz na myśli dostęp, to jest proste. Naciśnij przycisk Początek(Start)” i wybierz aplikację „ Aparat fotograficzny(Aparat fotograficzny) ” . Następnie musi pokazać, że jest przed kamerą. Jeśli używasz macbook następnie znajdź folder Aplikacje.

Skąd mam wiedzieć, czy mój komputerAparat (komputerowy) ?

Poszukaj sprzętu przypominającego kamerę na środku ekranu laptopa, a jeśli masz wieczną kamerę internetową, należy ją umieścić na monitorze. Jeśli już tam jest, możesz przejść do Menadżer urządzeń(Menedżer urządzeń) i skanowanie w poszukiwaniu zmian sprzętu. Jeśli kamera internetowa jest podłączona prawidłowo, pojawi się w sekcji “Aparat fotograficzny(Aparat fotograficzny) ” .

Co jeśli mój aparat laptop(Aparat do laptopa) nie Pracuje(Pracujący)?

Niektóre możliwe problemy mogą spowodować, że kamera internetowa przestanie działać. Rozwiązywanie potencjalnych przyczyn może pomóc w ponownym uruchomieniu.

Jak sprawdź kamerę komputerową(Przetestuj moją kamerę komputerową) i mikrofon(mikrofon) ?

Najlepszy sposób na przetestowanie aplikacja aparatu(Aplikacja aparatu) – sprawdź, czy nie ma problemu i upewnij się, że działa w innych aplikacjach, przetestuj ustawienia aplikacji.

Jak obrócić kamerę internetową w systemie Windows?

Znajdź w programie ikonę klapki, która umożliwia przełączanie aparatu. Niektóre laptopy i tablety są wyposażone w dwie kamery, jedną skierowaną w stronę użytkownika, a drugą skierowaną na zewnątrz. Jest to przydatne, gdy ktoś inny chce dołączyć do rozmowy bez zmiany miejsca.

Jak sprawdź zewnętrzną kamerę internetową(Przetestuj moją zewnętrzną kamerę internetową) Okna ?

Możesz skorzystać z aplikacji ” Aparat fotograficzny(Camera)”, dowolne oprogramowanie lub witrynę internetową. Może to być kamera wewnętrzna lub zewnętrzna; to nie ma znaczenia, ponieważ test będzie działał w ten sam sposób. Jeśli jednak masz już kamerę wewnętrzną i podłączasz kamerę zewnętrzną, pamiętaj o przełączeniu przed testowaniem.

Jeśli chcesz uczestniczyć w wielu spotkaniach i zajęciach online, musisz upewnić się, że wszystko działa, jeśli chodzi o kamerka internetowa. Niespodzianki w ostatniej chwili, w których albo wideo nie działa, albo sprzęt nie działa, są denerwujące. Najlepszym sposobem na uniknięcie tych problemów jest przetestowanie kamery internetowej. W tym poście omówiono różne metody, których można użyć do testowania kamery internetowej w systemie Windows.

Jak sprawdzić, czy kamera internetowa działa?

Jak przetestować kamerę internetową w systemie Windows, aby sprawdzić, czy działa?

W zależności od tego, jak i gdzie chcesz z niej korzystać, postępuj zgodnie z poniższymi metodami, aby upewnić się, że kamera internetowa działa zgodnie z oczekiwaniami.

  1. Przetestuj kamerę internetową za pomocą oprogramowania
  2. Przetestuj kamerę internetową za pomocą narzędzia online
  3. Przetestuj kamerę internetową za pomocą aparatu Windows

Upewnij się, że możesz testować w sugerowany sposób. Ponadto, gdy skończysz testować kamerę za pomocą jednej, zamknij ją przed wyjazdem i przetestuj ją za pomocą innej aplikacji. W przeciwnym razie otrzymasz błąd urządzenia, które jest już używane.

1]Przetestuj kamerę internetową za pomocą oprogramowania

Nie ma dedykowanego oprogramowania, ale najlepszym sposobem jest użycie oprogramowania, które planujesz używać kamery internetowej. Oto kilka przykładów:

Wideo testowe Microsoft Teams z kamery internetowej

Zespoły Microsoft: Kliknij trzy kropki u góry górnego paska aplikacji Teams, a następnie wybierz Ustawienia. Przejdź do sekcji Urządzenia i tutaj możesz Przewiń, aby znaleźć sekcję Aparat. Powinien dać podgląd na żywo domyślnej kamery, ale jeśli chcesz się przełączyć, możesz to zrobić tutaj. W tym miejscu możesz również skonfigurować mikrofon, głośnik i inne urządzenia.

Skype: Znajdź menu z trzema kropkami, aby otworzyć stronę ustawień. Kliknij sekcję Audio i wideo. Tutaj możesz zobaczyć szybki podgląd, wybrać tło, skonfigurować mikrofon oraz opcję ich zmiany.

Powiększenie: Po zalogowaniu kliknij ikonę Ustawienia. Przejdź do sekcji VIDEO i wybierz kamerę internetową. Następnie możesz ustawić współczynnik, jakość HD. Możesz także przejść do ustawień zaawansowanych i wybrać opcje przyspieszania sprzętowego i renderowania wideo. Następnie możesz przejść do sekcji Audio i skonfigurować mikrofon, jeśli chcesz użyć mikrofonu kamery internetowej.

Test kamery internetowej z zoomem

Podobnie możesz przetestować kamerę internetową za pomocą dowolnego oprogramowania, którego potrzebujesz. Sekcja ustawień to miejsce, w którym musisz sprawdzić

2]Przetestuj kamerę internetową za pomocą narzędzia online

Przetestuj narzędzie internetowe z kamerą internetową

Uwaga: przeglądarka poprosi o przyznanie uprawnień, aby witryna mogła uzyskać dostęp do kamery i przeprowadzić test.

3]Przetestuj kamerę internetową za pomocą kamery Windows

Przełącznik testowy kamery Windows

Najprostszym sposobem sprawdzenia, czy aparat działa, jest użycie aplikacji Aparat w systemie Windows. Naciśnij przycisk Start, a następnie wpisz nazwę aparatu. Kliknij go, gdy pojawi się na liście.

Po udzieleniu mu odpowiednich uprawnień powinieneś zobaczyć kanał, czyli siebie, co oznacza, że ​​kamera działa zgodnie z oczekiwaniami.

Możesz mieć inne pytania, na które teraz postaram się odpowiedzieć.

Jak aktywować kamerę internetową?

Jeśli przez Aktywuj masz na myśli dostęp, to jest to łatwe. Naciśnij przycisk Start i kliknij aplikację Aparat. Powinien wtedy pokazać, co jest przed kamerą. Jeśli używasz MacBooka, poszukaj folderu Aplikacje.

Skąd mam wiedzieć, czy mam aparat na moim komputerze?

Poszukaj sprzętu przypominającego kamerę na środku ekranu laptopa lub jeśli masz wieczną kamerę internetową, należy ją umieścić na monitorze. Jeśli już tam jest, możesz przejść do Menedżera urządzeń i przeskanować w poszukiwaniu zmian sprzętu. Jeśli kamera internetowa jest prawidłowo podłączona, pojawi się w sekcji Kamera.

Co się stanie, jeśli moja kamera w laptopie nie działa?

Kilka możliwych problemów może spowodować, że kamera internetowa przestanie działać. Rozwiązywanie potencjalnych przyczyn może pomóc w ponownym uruchomieniu.

Jak przetestować kamerę i mikrofon w moim komputerze?

Najlepszym sposobem przetestowania za pomocą aplikacji Aparat jest sprawdzenie, czy występuje problem i upewnienie się, że działa on w innych aplikacjach, przetestuj z ustawieniami aplikacji.

Jak obrócić kamerę internetową w systemie Windows?

Poszukaj w oprogramowaniu ikony odwracania, która umożliwia przełączanie aparatu. Niektóre laptopy i tablety są wyposażone w dwie kamery, jedną skierowaną w stronę użytkownika, a drugą skierowaną na zewnątrz. Przydaje się, gdy ktoś inny chce włączyć się do rozmowy bez zmiany miejsca.

Jak przetestować zewnętrzną kamerę internetową w systemie Windows?

Możesz użyć aplikacji Aparat, dowolnego oprogramowania lub witryny internetowej. Może to być kamera wewnętrzna lub zewnętrzna; nie ma to znaczenia, ponieważ test będzie działał w ten sam sposób. Jeśli jednak masz już kamerę wewnętrzną i podłączasz kamerę zewnętrzną, pamiętaj o przełączeniu przed testem.