Jak sprawdzić, kiedy (i czy) 5G będzie w Twojej okolicy

Jeśli dostawcy sieci mają rację, rok 2020 będzie rokiem, w którym 5G zrobi pierwszy krok w dystrybucji komercyjnej. Qualcomm wypuszcza nowy układ oparty na 5G, a telefony 5G wchodzą do produkcji. Jedyne pytanie brzmi: czy możesz dostać 5G tam, gdzie mieszkasz?

Oto kilka przydatnych sposobów sprawdzenia, czy możesz uzyskać 5G; a jeśli nie, kiedy możesz.

Sprawdzanie światowej dostępności

5g Mapa świata

Zacznijmy od jedynej mapy, której możesz potrzebować. Jeśli chcesz uzyskać ogólny, prosty zasięg na temat lokalizacji 5G w swoim kraju, wypróbuj Mapa Ookla 5G. To globalna mapa, która pokazuje wszystkie obszary, w których 5G jest wdrażane, wdrażane lub planowane wdrożenie. Nie pokazuje siły sygnału dla każdego miasta ani mapy cieplnej na gorących i zimnych punktach dla zasięgu sygnału; jest to jednak szybki sposób na sprawdzenie, czy Twoje miasto ma 5G i kto go dostarcza.

Do pokrycia w USA

5g Mapa nas

Aby uzyskać bardziej szczegółowy zasięg dla USA, spróbuj Mapy komórkowe. Możesz spojrzeć na każdego przewoźnika i miasta, do których obecnie dostarczają 5G. Możesz albo posortować mapy według dostawcy, aby zobaczyć, jak daleko się one sięgają, albo sprawdzić mapy zasięgu miasta, aby zobaczyć, kto lokalnie wychodzi na górę.

Do pokrycia w Wielkiej Brytanii

5g Mapa Wielkiej Brytanii

Jeśli jesteś w Wielkiej Brytanii, możesz wpisać kod pocztowy w podręcznym Kontroler zasięgu 5G. Wpisz swój kod pocztowy, aby zobaczyć, kto wprowadza 5G w Twojej okolicy lub kto ma takie plany. Jeśli ktoś już wdraża 5G, możesz kliknąć przycisk „dokładne pokrycie”, aby zobaczyć, gdzie znajdują się punkty aktywne.

Do australijskiego zasięgu

Dla osób poniżej dolnej granicy koniecznie sprawdź Whistleout 5G Tracker postępu. Ta strona zawiera indywidualne mapy cieplne dla różnych dostawców i miast, w których dostarczają. Jest to przydatny sposób na sprawdzenie, który dostawca zapewnia najlepszy sygnał dla Twojej okolicy.

Dla indywidualnych przewoźników

W tej chwili nie ma wielu innych interaktywnych map dla innych lokalizacji. W związku z tym, jeśli pierwszy link nie spełnia Twoich potrzeb i nie ma Cię w powyższych lokalizacjach, warto odwiedzić witryny dostawców sieci w Twoim kraju i zobaczyć, co zaplanowali. Jeśli mają prace 5G, mogą również mieć własną mapę zasięgu do użycia.

Czy warto kupić telefon 5G?

Oczywiście nie można użyć telefonu 4G do połączenia z masztem 5G. Potrzebujesz telefonu zbudowanego do obsługi sygnałów 5G, a producenci telefonów już teraz wychodzą z domu. W tej chwili jednak telefon 5G jest drogim towarem; jako taki jest bardziej luksusem niż koniecznością. Jeśli masz dochód na pokrycie czterocyfrowego kosztu telefonu 5G, zwiększ swoją moc; w przeciwnym razie kontynuacja korzystania z 4G i wsiadanie do pociągu 5G jest całkowicie w porządku, gdy telefony są tańsze, a zasięg jest lepszy.

Przyszłość to 5G

5G nie jest jeszcze wszędzie, ale poczyniono postępy w poszczególnych krajach. Teraz wiesz, jak sprawdzić postępy świata w kierunku ukończenia 5G, a także kilka stron internetowych dla konkretnych krajów, które są bardziej szczegółowe.

Czy 5G jest już w twojej okolicy? Daj nam znać poniżej.

Czy ten artykuł jest przydatny?