Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Jak sprawdzić problemy z bezpieczeństwem witryny za pomocą konsoli wyszukiwania Google?

Strony internetowe mogą być tak samo podatne na zabezpieczenia jak dom, sklep czy środowisko fizyczne. Wraz z wprowadzeniem nowych technologii cyberprzestępstwa stają się częstsze niż w przeszłości. Problem ten stał się dla właścicieli witryn poważnym powodem do poszukiwania kontroli bezpieczeństwa witryny i problemów z bezpieczeństwem witryny za pomocą istniejących metod. Ponieważ może się zdarzyć, że przy odrobinie nieostrożności webmasterów w zakresie bezpieczeństwa stron internetowych, w wyniku cyberataku cały ich wysiłek może zostać zaprzepaszczony, w nowej konsoli wyszukiwania Google została niedawno dodana sekcja, za pomocą której można może sprawdzić bezpieczeństwo Twojej witryny online. W tym artykule z bazy wiedzy hostów Fa postanowiliśmy przedstawić Państwu koncepcję bezpieczeństwa strony internetowej. Poniżej nauczymy Cię, jak pracować z sekcją problemów bezpieczeństwa konsoli wyszukiwania Google i za jej pomocą sprawdzać problemy z bezpieczeństwem witryny.

Tematy poruszane w tym artykule są następujące:

 • Badanie problemów z bezpieczeństwem witryny za pomocą problemów z bezpieczeństwem Google Search Console
 • Jakie są problemy związane z bezpieczeństwem witryny?
 • Znaczenie bezpieczeństwa stron internetowych
 • Kontrola bezpieczeństwa online witryny za pomocą konsoli wyszukiwania Google
 • Rodzaje problemów z bezpieczeństwem witryny w konsoli Google

Zabezpieczenie witrynyBadanie problemów z bezpieczeństwem witryny za pomocą problemów z bezpieczeństwem konsoli Google

W konsoli wyszukiwania Google dostępna jest funkcja, za pomocą której możesz sprawdzić bezpieczeństwo witryny. Jeśli ocena Google wykryje, że Twoja witryna została zhakowana lub zaobserwuje zachowania, które mogą wyrządzić krzywdę odwiedzającym, wyświetli raporty w Google Search Console. Za pomocą raportów z sekcji problemów bezpieczeństwa konsoli wyszukiwania Google będziesz mógł sprawdzić problemy związane z bezpieczeństwem Twojej witryny i jak najszybciej je naprawić.

Strony lub witryny dotknięte konkretnym problemem bezpieczeństwa etykieta ostrzegawcza wyświetlana strona, gdy internauta próbuje wejść na jedną ze stron, na których występuje problem bezpieczeństwa serwisu ostrzeżenie śródmiąższowe . W dalszej części przyjrzymy się bliżej zwiększeniu bezpieczeństwa serwisu i wymienionym w tym zakresie kwestiom.

Jakie są problemy związane z bezpieczeństwem witryny?

Ogólnie rzecz biorąc, istnieje wiele czynników, które mogą zagrozić bezpieczeństwu witryny internetowej. Znajomość tych czynników i ciągłe sprawdzanie witryny pod kątem bezpieczeństwa może bardzo pomóc w posiadaniu bezpiecznej i niezawodnej witryny. Strona internetowa znany bezpieczeństwo cybernetyczne , oznacza stworzenie warunków niezbędnych do zabezpieczenia obiektu. Spełnienie tych warunków będzie możliwe jedynie poprzez identyfikację, zapobieganie i odpowiednią reakcję na cyberzagrożenia. Problemy związane z bezpieczeństwem witryny ogólnie dzieli się na trzy kategorie, które przedstawimy poniżej.

1. Treść zhakowana

Znaczenie tej kategorii problemów związanych z bezpieczeństwem witryny to treści, które zostały umieszczone w Twojej witrynie przez hakerów bez Twojej zgody i z powodu braku bezpieczeństwa witryny. Aby zapewnić użytkownikom bezpieczeństwo i zapewnić skuteczne wyniki wyszukiwania, Google dokłada wszelkich starań, aby treści zhakowane nie pojawiały się w wynikach wyszukiwania użytkowników. Po sprawdzeniu problemów związanych z bezpieczeństwem witryny za pomocą konsoli wyszukiwania Google, najlepszym rozwiązaniem ich rozwiązania jest usunięcie zhakowanej treści.

Sprawdzanie witryny pod kątem bezpieczeństwa

2. Złośliwe oprogramowanie (malware)

Podczas sprawdzania problemów związanych z bezpieczeństwem witryny w sekcji poświęconej bezpieczeństwu możesz napotkać błędy związane ze złośliwym oprogramowaniem. Ta kategoria czynników niebezpiecznych dla witryny oznacza oprogramowanie zaprojektowane w celu wyrządzenia szkody urządzeniu lub użytkownikom programu. Z tego powodu Google regularnie sprawdza strony internetowe, aby upewnić się, że nie są obciążone złośliwym oprogramowaniem. Możesz sprawdzić bezpieczeństwo witryny za pomocą sekcji zagadnień bezpieczeństwa w konsoli wyszukiwania Google i podjąć kroki mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa Twojej witryny.

3. Inżynieria społeczna

Kolejnym problemem związanym z bezpieczeństwem witryny, który należy wziąć pod uwagę, jest inżynieria społeczna. Znaczenie tego słowa polega na zachęcaniu odwiedzających do robienia niebezpiecznych rzeczy lub namawianiu ich do ujawnienia danych osobowych lub subtelnego pobrania złośliwego oprogramowania. Jeśli Google stwierdzi, że Twoja witryna internetowa zawiera treści socjotechniczne, może wyświetlić komunikat ” Zwodnicza witryna przed nami ”użytkownikom, którzy chcą odwiedzić Twoją witrynę.

Na szczęście możesz wyświetlić i przejrzeć raport dotyczący tego problemu bezpieczeństwa w Google Search Console. Jeśli na Twojej stronie znajduje się coś takiego, możesz natychmiast usunąć tę specjalną treść, aby zwiększyć bezpieczeństwo witryny. Z tego powodu należy najpierw dowiedzieć się o możliwych problemach związanych z bezpieczeństwem, a następnie podjąć kroki w celu ich rozwiązania za pomocą Google Search Console.

testZnaczenie bezpieczeństwa stron internetowych

Wraz z rozwojem technologii i wprowadzeniem nowych technologii, zabezpieczanie witryny i przechowywanie danych osobowych odwiedzających i klientów stało się ważną zasadą. W dzisiejszych czasach bezpieczeństwo witryn internetowych jest ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Aby uniemożliwić hakerom i złodziejom cyberprzestrzeni uzyskanie dostępu do ważnych i wrażliwych informacji, należy sprawdzać i dbać o bezpieczeństwo stron internetowych.

Jeśli nie posiadasz odpowiedniej i aktywnej strategii bezpieczeństwa, w każdej chwili możesz spodziewać się problemów związanych z bezpieczeństwem i możliwych zagrożeń. Z tego powodu powinieneś mieć wątpliwości co do bezpieczeństwa swojej witryny i zaufania, jakim darzą Cię użytkownicy, a zwiększając bezpieczeństwo swojej witryny, możesz zrelaksować siebie i swoich użytkowników.

Kontrola bezpieczeństwa online witryny za pomocą konsoli wyszukiwania Google

Aby sprawdzić raporty problemów bezpieczeństwa Google Search Console, należy po zarejestrowaniu witryny w Google Search Console i wejściu na nią kliknąć w zakładkę bezpieczeństwo i działania ręczne.

Poradnik dotyczący rejestracji witryny w konsoli wyszukiwania Google. Zaloguj się do Narzędzi Google dla webmasterów w ciągu kilku sekund

Znaczenie bezpieczeństwa stron internetowych

Po kliknięciu na zakładkę Bezpieczeństwo i działania ręczne w konsoli wyszukiwania Google, należy spośród dostępnych podzbiorów wybrać opcję Problemy bezpieczeństwa. Po wybraniu tej opcji spotkasz się z jedną z dwóch sytuacji:

 1. wiadomość Nie wykryto żadnych problemów: Jeśli zobaczysz ten komunikat podczas sprawdzania kwestii bezpieczeństwa witryny, powinieneś wiedzieć, że dobrze spisałeś się w zakresie zabezpieczania witryny. Ponieważ Twoja witryna nie ma żadnych problemów z bezpieczeństwem i działa poprawnie.
  Zwiększ bezpieczeństwo witryny
 2. Komunikat o wykrytych problemach: Widzenie tego komunikatu podczas sprawdzania bezpieczeństwa witryny online za pomocą Google Search Console oznacza, że ​​w witrynie występują problemy. Powinieneś więc spróbować zwiększyć bezpieczeństwo witryny. Jeśli widzisz ten komunikat, sprawdź kolejno problemy znajdujące się na dole strony zabezpieczeń Google Search Console i spróbuj je naprawić.
  Internetowe sprawdzenie

Rodzaje problemów z bezpieczeństwem witryny w konsoli Google

W sekcji zagadnień bezpieczeństwa konsoli wyszukiwania Google znajdziesz listę błędów, których znajomość pomoże dokładniej sprawdzić problemy związane z bezpieczeństwem witryny i zapewnić jej bezpieczeństwo. Błędy te obejmują:

 • Zwodnicze strony: ten błąd wskazuje, że w Twojej witrynie znajduje się treść zachęcająca odwiedzających do robienia niebezpiecznych rzeczy, ujawniania poufnych informacji lub pobierania złośliwego oprogramowania.
 • Zwodnicze zasoby wbudowane: Jeśli podczas sprawdzania problemów z bezpieczeństwem witryny napotkasz ten błąd, powinieneś wiedzieć, że Twoja witryna zawiera reklamy lub fałszywe zasoby, które namawiają użytkowników do wykonywania niebezpiecznej pracy.
 • Złośliwe oprogramowanie: Twoja witryna jest zainfekowana lub hostowana przez złośliwe oprogramowanie. Aby zapewnić użytkownikom bezpieczeństwo witryny, należy natychmiast usunąć to złośliwe oprogramowanie.
 • Typ włamania: wstrzyknięcie kodu: ten błąd w sekcji problemów związanych z bezpieczeństwem w konsoli wyszukiwania Google oznacza, że ​​nie udało Ci się zabezpieczyć swojej witryny i haker mógł ją złamać. W tym przykładzie haker wstrzykuje do witryny złośliwy kod.

  Bezpieczeństwo strony internetowej

  Wstrzykujesz.

 • Typ ataku: wstrzyknięcie treści: w tym przypadku haker dodaje linki lub treści spamowe do stron Twojej witryny.
 • Typ ataku: wstrzyknięcie adresu URL: ten błąd w Google Search Console oznacza, że ​​haker utworzył nowe strony w Twojej witrynie. Strony często zawierające spam lub linki.
 • Rzadkie pliki do pobrania: jeśli podczas sprawdzania problemów z bezpieczeństwem witryny napotkasz ten błąd, powinieneś wiedzieć, że Twoja witryna posiada funkcję pobierania, której bezpieczna przeglądarka Google nie widziała wcześniej.
 • Szkodliwe pliki do pobrania: ten błąd wskazuje, że Twoja witryna oferuje użytkownikom możliwość pobrania, w zależności od bezpiecznej przeglądarki Google, złośliwego lub niechcianego oprogramowania.
 • Linki do szkodliwych plików do pobrania: jeśli Twoja witryna zawiera linki do witryn zawierających złośliwe lub niechciane oprogramowanie, natkniesz się na nie podczas sprawdzania bezpieczeństwa witryny w Internecie za pomocą Narzędzi Google dla webmasterów.
 • Niejasne rozliczenia mobilne: w tym przypadku Google stwierdził, że Twoja witryna nie poinformowała użytkowników w wystarczającym stopniu o kosztach Internetu, jakie mogą ponieść w związku z wejściem na Twoją witrynę. Z tego powodu przed pobraniem ostrzega Cię o możliwych kosztach.

Zapewnienie bezpieczeństwa witryny jest jedną z najważniejszych rzeczy, które należy zrobić, aby uzyskać lepszą wydajność. Może Ci się wydawać, że sprawdzanie problemów z bezpieczeństwem witryny nie jest bardzo ważną i delikatną kwestią, ale zdasz sobie sprawę, jak ważne jest bezpieczeństwo Twojej witryny, gdy napotkasz problem, którego nie da się naprawić. W tym artykule z bazy wiedzy Fa Host podjęto próbę wprowadzenia Państwa w koncepcję bezpieczeństwa stron internetowych oraz rolę konsoli wyszukiwania Google w internetowej ocenie bezpieczeństwa stron internetowych i rozwiązywaniu problemów z tym związanych.

Pobierz motywy WordPress za darmoPobierz najlepsze motywy WordPress do pobrania za darmoPobierz bezpłatne motywy WordPress PremiumPobierz bezpłatne motywy WordPress Premiumkurs udemy do pobrania za darmopobierz oprogramowanie redmiPobierz zerowe motywy WordPresspłatny kurs udemy do pobrania za darmo