Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak sprawdzić stan baterii iPhone’a

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak sprawdzić stan baterii iPhone’a

Twój iPhone® ma być wydajną, energooszczędną maszyną, więc jeśli zauważysz, że zużywa się szybciej niż zwykle, możesz mieć problem.

W AKKO pomagamy milionom ludzi w pełni wykorzystać ich technologię. Od wskazówek, jak wydłużyć żywotność telefonu, po to, co możesz zrobić, gdy iPhone przestanie się ładować — zapewniamy, że urządzenia, na których najbardziej polegasz, działają przez cały dzień, każdego dnia. Oto nasze wskazówki, jak sprawdzić stan baterii iPhone’a.

Sprawdź stan baterii swojego iPhone’a w Ustawieniach

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to udać się do Ustawienia> Bateria> Kondycja baterii. Tam zobaczysz pojemność baterii, szczytową wydajność i czy bateria wymaga serwisowania. Jeśli dzieje się coś niezwykłego, Twój iPhone poinformuje Cię o tym u góry ekranu na tej stronie.

Zrozumienie ekranu stanu baterii

Po znalezieniu narzędzia do sprawdzania stanu baterii iPhone’a musisz zrozumieć informacje wyświetlane na ekranie. Oto szybki podział:

  • Maksymalna pojemność. Ta liczba mierzy stan baterii w porównaniu do stanu, gdy była zupełnie nowa.
  • Maksymalna wydajność. Tutaj uzyskasz najbardziej bezpośredni wgląd w stan baterii. Mierzy baterię w stosunku do tego, co wie, że telefon musi działać normalnie. Jeśli okaże się, że Twój telefon nie jest w stanie nadążyć za szczytowymi wymaganiami dotyczącymi wydajności, poinformuje Cię o tym za pomocą wiadomości.
  • Zoptymalizowane ładowanie baterii. Większość ludzi nie zdaje sobie sprawy, że pozostawienie telefonu do naładowania do 100% każdej nocy wyrządza więcej szkody baterii niż pożytku. To ustawienie jest wbudowane w iPhone’a i umożliwia urządzeniu poznanie Twoich nawyków i zarządzanie systemem w celu zmniejszenia wszelkich problemów, które mogą mieć wpływ na długoterminowy stan baterii.

Jak sprawdzić zużycie baterii iPhone’a według aplikacji lub okresu

Chcesz uzyskać szczegółowe informacje na temat żywotności baterii telefonu w okresie 24-godzinnym lub 10-dniowym? Zastanawiasz się, które aplikacje najbardziej obciążają Twoją baterię? A może chcesz po prostu zorientować się, ile czasu spędzasz na oglądaniu filmów lub słuchaniu muzyki? To proste — przejdź do Ustawień i dotknij opcji Bateria, a wszystkie te informacje będą łatwo dostępne.

Rekommenderad:  Jak skonfigurować i używać AI w Operze

Jak wyświetlić procent baterii

Wszystkie iPhone’y mają ikonę baterii w prawym górnym rogu ekranu, która daje przybliżone wskazanie, ile pozostało soku. Ale jeśli chcesz zobaczyć dokładny procent baterii, gdzie go znaleźć, zależy od urządzenia:

  • Jeśli Twój iPhone ma Face ID®, przejdź do Panelu sterowania, przesuwając palcem od prawego górnego rogu.
  • Na starszych iPhone’ach przejdź do Ustawienia > Bateria i włącz Procent baterii. To pokaże ci, ile soku ci zostało.

Jak zwiększyć baterię

Baterie litowo-jonowe w iPhone’ach z czasem ulegają degradacji. Istnieje jednak kilka prostych sposobów na wydłużenie żywotności baterii. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszym przewodnikiem. Lub zobacz, co nasi eksperci mówią o tym, kiedy może być czas na wymianę baterii w telefonie.