Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak sprawdzić stan baterii na Androidzie

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak sprawdzić stan baterii na Androidzie

Monitorowanie stanu baterii urządzenia z Androidem jest niezwykle istotne, zwłaszcza gdy się starzeje. Bez sprawnej baterii Twój telefon lub tablet nie będzie działał tak długo, jak powinien między ładowaniami. Jednak sprawdzanie stanu baterii na Androidzie zawsze było trudne, w przeciwieństwie do iPhone’ów, które mogą to robić natywnie.

Zanim jednak wyrzucisz telefon do kosza i zaklasyfikujesz go jako bezużyteczny, pamiętaj, że w ostatecznym rozrachunku jest to Android, a Android znany jest ze swoich możliwości dostosowywania.

Co mam na myśli? Cóż, korzystając z kilku doskonałych aplikacji dostępnych na Google Play Storemożesz z łatwością sprawdzić stan baterii w systemie Android.

Na co zatem czekamy? Przyjrzyjmy się szczegółowo, jak bezboleśnie sprawdzić stan baterii w Androidzie.

Jak sprawdzić stan baterii w Androidzie

Większość telefonów z systemem Android jest wyposażona w natywny analizator baterii, który monitoruje i ostrzega, które aplikacje zużywają najwięcej energii baterii. Ale to nie to samo, co analiza ogólnego stanu baterii urządzenia.

W rzeczywistości możesz otworzyć aplikację Telefon (dialer) i wpisać *#*#4636#*#*. Niektóre urządzenia wyświetlają informacje o baterii na ekranie podczas wybierania numeru. Ponownie, nie jest to wystarczająco wyczerpujące, ale daje przybliżone pojęcie o stanie baterii.

Przyjrzyjmy się wielu sposobom analizowania stanu baterii Androida.

1. Sprawdzanie stanu baterii w systemie Android za pomocą AccuBattery

AccuBattery to jedna z najstarszych i najbardziej zaufanych aplikacji na rynku Google Play Store i jest także jedną z najlepszych aplikacji do sprawdzania stanu baterii Androida.

  1. Pobierz AccuBattery i pozwól mu skalibrować baterię na podstawie Twojego urządzenia.
  2. Teraz przejdź do Zakładka Zdrowie, ale zauważysz, że nie wyświetla stanu baterii Androida. Dzieje się tak dlatego, że Accu Battery nie może uzyskać dostępu do historii baterii.
  3. Nie martw się, ponieważ po kilku cyklach ładowania i rozładowywania zacznie wyświetlać stan baterii w aplikacji AccuBattery.
Rekommenderad:  20 najlepszych influencerów kulinarnych, których warto śledzić w 2023 r

AccuBattery pokazuje również szacunkową pojemność baterii i pojemność projektową. Dzięki temu możesz zobaczyć, ile pojemności baterii (w mAh) utraciła ona z biegiem czasu.

Załóżmy, że z jakiegoś powodu nie możesz uruchomić AccuBattery. W takim przypadku możesz również rozważyć użycie dfindr baterii aplikacja, która obiecuje więcej niż tylko monitorowanie stanu baterii, ale jest bardzo pomocna w przypadku aplikacji .

2. Sprawdzanie stanu baterii w urządzeniu Samsung

Jeśli jesteś użytkownikiem Samsunga, czeka Cię niespodzianka. Co to znaczy? Ponieważ One UI jest bogate w funkcje, możesz natywnie sprawdzać stan baterii w urządzeniach Samsung, bez konieczności instalowania aplikacji innej firmy, takiej jak AccuBattery. Oto jak uzyskać dostęp do aplikacji sprawdzającej stan baterii Samsung.

Jak sprawdzić stan baterii w urządzeniach Samsung

  1. Z panelu powiadomień uruchom aplikację Menu ustawień na urządzeniu Samsung.
  2. Teraz przewiń w dół, aż zobaczysz Pielęgnacja baterii i urządzenia sekcję i otwórz ją.
  3. Tutaj przeskanuje Twoje urządzenie i sprawdzi, czy są jakieś problemy z baterią.
  4. Po zakończeniu wyświetli aktualny stan baterii jako Dobry zły, w zależności od jego stanu zdrowia. Jeśli wyświetla stan baterii jako zły, należy wymienić baterię.

3. Sprawdzanie stanu baterii w systemie Android za pomocą tajnego kodu

Poniższy sposób sprawdzenia stanu baterii w systemie Android polega na użyciu tajnych kodów. Nie martw się, ponieważ użycie tych kodów nie uszkodzi Twojego urządzenia z Androidem, ale jest jedno zastrzeżenie dotyczące tej metody. Sekret nie działa na wszystkich urządzeniach z Androidem, więc jeśli nie działa, lepiej skorzystaj z aplikacji Accu Battery.

  1. Otworzyć Aplikacja na telefon na urządzeniu z Androidem i wybierz numer #*#4636#*#*
  2. Po zakończeniu nowy menu testowe pojawi się okno, w którym poszukaj nagłówka informacji o baterii. Jeśli jednak nie widzisz aplikacji informującej o baterii, niestety nie możesz sprawdzić stanu baterii w systemie Android za pomocą metody tajnych kodów.
Rekommenderad:  Jak uzyskać światło pierścienia na Snapchacie

Sprawdzanie stanu baterii w Androidzie jest proste

Pamiętasz, jak nazywaliśmy sprawdzanie stanu baterii na Androidzie trudnym? Cóż, już nie. Korzystając z metod, które udostępniliśmy powyżej; możesz szybko i bezboleśnie sprawdzić stan baterii na swoim urządzeniu z Androidem.

Daj nam znać w komentarzach poniżej, jeśli ten artykuł okazał się pomocny i z łatwością sprawdził stan baterii telefonu na Androidzie.

Często zadawane pytania dotyczące sprawdzania stanu baterii w systemie Android

Nie ma nic złego w sprawdzaniu stanu baterii, ale powinieneś to sprawdzić, jeśli napotkasz problemy takie jak nagłe rozładowanie baterii. Ponadto należy również zanotować cykl ładowania akumulatora, aby sprawdzić, czy wszystko jest w porządku.

Jeśli stan baterii jest dobry, a problem z jej rozładowywaniem nadal występuje, może to oznaczać problem z oprogramowaniem urządzenia z systemem Android.

Aby to naprawić, sprawdź, czy przyczyną drenażu nie jest ostatnio zainstalowana aplikacja; jeśli tak, odinstaluj tę aplikację lub zablokuj jej działanie w tle. Po drugie, możesz spróbować przywrócić ustawienia fabryczne na urządzeniu z Androidem, aby rozwiązać problem rozładowywania baterii.

Jest kilka rzeczy, które możesz wypróbować, aby utrzymać dobrą kondycję baterii Androida przez lata. Obejmuje to takie rzeczy jak:
1. Trzymaj telefon z dala od ekstremalnie wysokich i niskich temperatur
2. Unikaj całkowitego rozładowania i ponownego naładowania
3. Utrzymuj smartfon naładowany umiarkowanie
4. Wybieraj krótkie okresy ładowania po całkowitym naładowaniu
5. Unikaj ładowania w trybie jałowym

Omówiliśmy już szczegółowy przewodnik na temat maksymalizowania kondycji baterii smartfona.

W przypadku iPhone’ów Apple sugeruje wymianę baterii, gdy jej stan spadnie poniżej 80%. Ponieważ na Androidzie nie ma natywnego sposobu sprawdzania stanu baterii, możesz zainstalować aplikacje takie jak AccuBattery i Dfndr Battery, aby sprawdzić stan baterii. Jeśli odsetek spadnie poniżej 80%, a cykle ładowania baterii przekroczyły 500, warto rozważyć wymianę baterii telefonu z Androidem.

Rekommenderad:  Atarim na WordCamp Asia 2023 – Nasze podsumowanie

Chociaż istnieje wiele aplikacji na Androida, które twierdzą, że raportują stan baterii urządzeń z Androidem, zalecamy starą, dobrą aplikację AccuBattery jako najlepszą funkcję sprawdzania stanu baterii Androida. Nawet bezpłatna wersja AccuBattery z reklamami pomaga dokładnie określić stan baterii, ale wersja profesjonalna odblokowuje takie funkcje, jak dane historyczne, tryb ciemny i nakładka zużycia baterii.

Absolutnie. Ponieważ One UI jest bogate w funkcje, możesz natywnie sprawdzać stan baterii w urządzeniach Samsung, bez konieczności instalowania aplikacji innej firmy, takiej jak AccuBattery.

Wystarczy przejść do Ustawienia -> Pielęgnacja baterii i urządzenia. Tutaj dowiesz się, czy stan baterii Twojego telefonu Samsung jest dobry czy zły. Chcielibyśmy, aby więcej producentów OEM Androida włączało tę funkcję na większej liczbie urządzeń.