Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Jak sprawdzić stare raporty konsoli wyszukiwania w witrynie?

Google Search Console to jedno z najpopularniejszych narzędzi analitycznych wśród webmasterów. Bo za jego pomocą można dobrze przeanalizować swoją witrynę i podjąć kroki, aby poprawić jej wyniki w wynikach wyszukiwania. Niedawno usunięto starą wersję konsoli Google i zaprezentowano nową konsolę wyszukiwania Google, która posiada więcej funkcji i istotne zmiany w stosunku do poprzedniego modelu. W tym artykule z bazy wiedzy hosta Fa przeanalizujemy sekcję starszych narzędzi i raportów Google Search Console, które można postrzegać jako raporty i narzędzia pozostałe z poprzedniej wersji w nowej Google Search Console.

Tematy, które zostaną omówione w tym artykule, są następujące:

 • Raporty i narzędzia pozostałe po starych Narzędziach dla webmasterów
 • Sprawdzam kartę starszych narzędzi i raportów w nowej konsoli wyszukiwania Google

Nauczanie nowej konsoli wyszukiwania GoogleRaporty i narzędzia pozostałe po starych Narzędziach dla webmasterów.

Po wprowadzeniu i wdrożeniu nowej konsoli wyszukiwania Google oraz udostępnieniu w niej nowych funkcji, webmasterzy nadal mieli możliwość korzystania z poprzedniej wersji konsoli wyszukiwania Google. Jednak po ponad dwóch latach testowania wszystkich funkcji oferowanych w nowej konsoli Google firma ogłosiła, że ​​zdecydowała się usunąć poprzednią wersję Narzędzi dla webmasterów. Niedostępne, ale jest kierowane do nowej Google Search Console za pomocą funkcji przekierowania.

Problem w tym, że raporty z poprzedniej konsoli nie zostały jeszcze przeniesione do nowego interfejsu ani zastąpione nową funkcjonalnością. Menu tzw starsze narzędzia i raporty będą dostępne W rzeczywistości możesz uzyskać dostęp do tych raportów i narzędzi za pośrednictwem łącza i z nich korzystać.

Uwaga: zachowaj pamiętaj, że po ustawieniu domeny w nowej konsoli wyszukiwania wszystkie linki mogą nie działać poprawnie. Aby uzyskać dostęp do tych raportów, pamiętaj o wyświetleniu starych funkcji. To duża zmiana dla wielu SEO. Ponieważ lepiej znali stary interfejs użytkownika, łatwiej było im z nim pracować. Poniżej dokonamy przeglądu pozostałych raportów i narzędzi ze starej wersji Search Console.

Poradnik dotyczący rejestracji witryny w konsoli wyszukiwania Google. Zaloguj się do Narzędzi Google dla webmasterów w ciągu kilku sekund

Sprawdzam kartę starszych narzędzi i raportów w nowej konsoli wyszukiwania Google

Jak wspomniano wcześniej, karta starszych narzędzi i raportów nowej konsoli wyszukiwania Google jest przeznaczona dla webmasterów, którzy mają dostęp do funkcji pozostałych ze starej konsoli wyszukiwania. Aby rozpocząć pracę, wejdź do środowiska konsoli wyszukiwania Google. Kliknij starsze narzędzia i raporty w lewej części strony.

Sprawdzam kartę starszych narzędzi i raportów w nowej konsoli wyszukiwania Google

 1. cele międzynarodowe: W tej sekcji stosowane są ustawienia związane z językiem i lokalizacją.
 2. przeprowadzki: możliwe jest tymczasowe zablokowanie dostępu Google do niektórych stron.
 3. statystyki indeksowania: W tej sekcji można zobaczyć stan robotów Google i odpowiednie statystyki.
 4. wiadomości: W tej sekcji znajdują się otrzymane dotychczas wiadomości dotyczące stanu serwisu.
 5. parametry adresu URL: Zapewnia parametry związane z adresami w celu lepszego zarządzania adresami URL.
 6. narzędzia internetowe: Narzędzia do lepszego zarządzania witryną

Poniżej przyjrzymy się każdemu z podmenu umieszczonym w tej sekcji. Ta część zawiera 6 pozycji.

1. cele międzynarodowe

Podmenu celów międzynarodowych zawiera następujące pozycje:

 • Ustawienia języka
 • Ustawienia kraju
Ustawienia języka

Raporty w tej sekcji są odpowiednie dla stron internetowych oferujących swoje usługi lub produkty na całym świecie. Z tego powodu powinni dostosować swoją konfigurację językową do konkretnego kraju. tag, aby dopasować język Twoich stron do preferencji językowych użytkownika hreflang . Jeśli ten tag jest używany w Twojej witrynie, zostanie on pokazany w tym raporcie.

Język w nowej konsoli wyszukiwania Google

Ponadto raporty te nie są konieczne w przypadku witryn internetowych, które mają własną działalność lokalną lub używają jednego języka. Korzystając z tej części konsoli wyszukiwania Google, możesz kierować reklamy do swoich kontaktów na podstawie ich język I Lokalizacja .

Raport ustawień kraju

Chociaż możesz ustawić różne języki dla swojej witryny, możesz także kierować reklamy do odbiorców z określonego kraju lub lokalizacji. Oczywiście ta sekcja domyślnie dotyczy Stanów Zjednoczonych, a jeśli chcesz zmienić ją na konkretny kraj, możesz to zrobić za pomocą konsoli wyszukiwania. Możesz także uzyskać więcej informacji na temat targetowania międzynarodowego, klikając opcję „dowiedz się więcej”.

2. Tymczasowe blokowanie dostępu Google do niektórych stron z usunięciami

To narzędzie Konsoli Google pomaga tymczasowo zablokować dostęp do stron Twojej witryny w wynikach wyszukiwania. W tym celu wystarczy kliknąć przycisk „tymczasowe ukrycie” i wprowadzić link do stron, które chcesz ukryć.

Narzędzia konsoli Google

3. Dzienne statystyki stanu robotów Google wraz ze statystykami indeksowania

 • W nowym raporcie stanu indeksowania w konsoli wyszukiwania Google możesz mierzyć codzienne indeksowanie stron Twojej witryny przez roboty wyszukiwarek.
 • W rzeczywistości okazuje się, ile kilobajtów jest pobieranych w ciągu dnia.
 • Czas ładowania strony (w milisekundach).
 • Wszystkie te statystyki umieszczone w Google Search Console pomagają webmasterom zrozumieć zachowanie robotów indeksujących w odniesieniu do ich witryny.
 • Ten raport pokazuje aktywność botów Google w ciągu ostatnich 90 dni w Twojej witrynie.
 • Wszystkie raporty zawierają dane wysokie, średnie i niskie, które będą widoczne obok odpowiedniego wykresu.

Nauczanie nowej konsoli Google

4. Przeglądaj wiadomości związane ze stanem witryny w wiadomościach

Klikając opcję po prawej stronie strony, możesz zobaczyć wszystkie powiadomienia i komunikaty dotyczące tematów znajdujących się na Twojej stronie w nowej konsoli wyszukiwania Google. Wszystkie te raporty będą widoczne z datą wysłania i będziesz mógł łatwo analizować powiązane z nimi informacje.

Wszystko o nowej konsoli Google

5. Zarządzanie linkami do stron internetowych w parametrach adresu URL

Ta sekcja Google Search Console jest bardzo odpowiednia dla dużych witryn internetowych i witryn handlu elektronicznego, które mają dużą liczbę adresów URL. Ta sekcja pomoże Google efektywniej indeksować Twoją witrynę, pokazując, jak zarządzać parametrami linków.

Nowa konsola wyszukiwania Google

6. narzędzia internetowe

Kolejnym ważnym raportem, który można zobaczyć w nowej konsoli wyszukiwania Google, jest raport dotyczący narzędzi internetowych. Ta sekcja zawiera następujące elementy:

Raporty konsoli wyszukiwania Google

❌ Raport dotyczący widoczności reklam

Raport widoczności reklam zawiera informacje na temat widoczności reklam w witrynie. Raport ten zawiera informacje o strukturze i zachowaniu serwisu, treści, a także reklamach, które widzą użytkownicy. Raport ten może służyć do analizy skuteczności reklam w serwisie. Możliwe jest również zidentyfikowanie problemów, które się pojawiły i ich rozwiązanie.

Ogólnie rzecz biorąc, badania pokazują, że irytujące reklamy mogą powodować utratę odwiedzających. Z tego powodu możesz skorzystać z tego raportu konsoli wyszukiwania Google, aby poprawić swoje wyniki w tym obszarze.

Pobierz motywy WordPress za darmoPobierz zerowe motywy WordPressPobierz motywy WordPressPobierz zerowe motywy WordPressbezpłatny kurs onlinepobierz oprogramowanie mobilnePobierz bezpłatne motywy WordPress Premiumudemy do pobrania za darmo