Jak sprawdzić Windows 10 Wersja kompilacji

Jak sprawdzić Windows 10 Wersja kompilacji 1

Jeśli używasz Windows 10, już wiesz, że Microsoft pobiera teraz aktualizacje automatycznie, gdy czuje, że Twój komputer ich potrzebuje, i wyświetla powiadomienia o konieczności ponownego uruchomienia, aby zainstalować te aktualizacje. Dość często zdarza się to w środku naszej zajętości. Klikamy przycisk „Przypomnij mi później” i zapominamy o tym. Jeśli robimy to zbyt często, możemy szybko zalegać z ważnymi aktualizacjami – poważnymi i drobnymi.

Microsoft wydaje główne aktualizacje do Windows 10 około co sześć miesięcy. Firma wydaje również łatki, aby naprawić zabezpieczenia i inne problemy, gdy są potrzebne. Aktualizacje te są znacznie mniejsze i szybsze w instalacji, ale są równie ważne jak główne aktualizacje.

Sprawdzanie wersji Windows 10

Jeśli nie masz pewności, która wersja Windows 10 biegniesz, odpowiedź jest tylko kilka kliknięć. Uderz to "Początek" i wybierz „Ustawienia” (ikona koła zębatego), a następnie kliknij "System."

Jak sprawdzić Windows 10 Wersja kompilacji 2

Po lewej stronie pola, które się otworzy, przewiń do samego dołu i kliknij "O.". Gdy te informacje pojawią się po prawej stronie, przewiń w dół do miejsca, w którym jest napisane ”Windows Dane techniczne. ” Wersja Windows 10 zainstalowanych w tej chwili to druga opcja. Zobaczysz liczbę:

Jak sprawdzić Windows 10 Wersja kompilacji 3

Aby dowiedzieć się, czy musisz zaktualizować, możesz zapytać Google, co jest aktualne Windows Wersja 10 jest lub możesz udaj się do Microsoft Windows 10 strona aktualizacji. Jeśli u góry strony jest dostępna opcja "Aktualizuj teraz," będziesz wiedział, że nadszedł czas, aby to zrobić. Pobieranie będzie odbywać się w tle, gdy będziesz kontynuować pracę lub surfowanie i powiadomi Cię, gdy nadejdzie czas, aby ponownie uruchomić system.

Jak sprawdzić Windows 10 Wersja kompilacji 4

Co dziwne, pozwoliłem laptopowi zaktualizować się do najnowszej wersji Windows 10 tylko wczoraj, jak widać na wcześniejszym zrzucie ekranu. Tak jednak jest NIE najnowszą wersję, więc idę trochę pobrać i zainstalować ponownie.

Co innego Windows 10 pytań, na które mogę odpowiedzieć? Jak mogę pomóc w ułatwieniu korzystania z komputera i surfowania?