Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Jak sprawić, by komentarze do postów na blogu można było przeszukiwać w WordPress

Jak sprawić, by komentarze do postów na blogu można było przeszukiwać w WordPress

Chcesz wyświetlać komentarze do postów na blogu w wynikach wyszukiwania WordPress? Domyślnie wyszukiwanie WordPress nie uwzględnia komentarzy. Może to utrudnić odwiedzającym znalezienie interesujących rozmów i interakcję z innymi użytkownikami. W tym artykule pokażemy, jak dodać komentarze na blogu z możliwością przeszukiwania do witryny WordPress.

Jeśli potrzebujesz hosta WordPress lub serwera wirtualnego, odwiedź stronę Ded9.com i kup odpowiedni dla siebie plan.

Dynamiczna i interesująca sekcja komentarzy zatrzyma ludzi na Twojej witrynie WordPress przez dłuższy czas i nada jej społecznościowy charakter.

Z tego powodu komentarze są cenną treścią i powinieneś zrobić wszystko, co w Twojej mocy, aby uzyskać więcej komentarzy do swoich postów na blogu WordPress.

Ponieważ jednak WordPress domyślnie nie uwzględnia komentarzy w wynikach wyszukiwania, odwiedzający mogą mieć trudności ze znalezieniem interesujących dyskusji i nawiązaniem kontaktu z innymi użytkownikami lub ponownym odwiedzeniem określonego tematu na Twoim blogu WordPress.

Możesz nawet użyć sekcji komentarzy, aby odwiedzający mogli zamieszczać komentarze lub referencje. Posiadanie recenzji z możliwością wyszukiwania może pomóc zwiększyć sprzedaż w Twoim sklepie internetowym, ponieważ ludzie chętniej znajdą dokładnie taki produkt, jakiego szukają.

Biorąc to pod uwagę, zobaczmy, jak rozwiązać te problemy za pomocą komentarzy do postów na blogu z możliwością przeszukiwania w WordPress.

Możliwość przeszukiwania komentarzy na stronie internetowej

Najłatwiejszym sposobem wyszukiwania komentarzy do postów na blogu w WordPress jest użycie Wtyczka SearchWP.

SearchWP to najlepsza wtyczka niestandardowej wyszukiwarki dla WordPressa, z której korzysta ponad 30 000 stron internetowych. Jest łatwy w użyciu i pozwala ulepszyć wbudowane wyszukiwanie WordPress.

Możesz także łatwo skonfigurować tę wtyczkę, aby uwzględniała niestandardowe typy postów w wynikach wyszukiwania WordPress, a także zarejestrowanych użytkowników.

Aby umożliwić przeszukiwanie komentarzy do postów na blogu, musisz zainstalować i aktywować SearchWP.

Po aktywacji zobaczysz okno z informacją, że SearchWP stworzył już silnik, z którego możesz korzystać. Pierwszym krokiem jest dostosowanie tego silnika.

W tym przewodniku pokażemy, jak zmienić domyślny silnik, abyś mógł kliknąć przycisk „zamknij” i zamknąć wyskakujące okienko.

Zostaniesz teraz automatycznie przekierowany na stronę SearchWP »Ustawienia.

Na tej stronie kliknij zakładkę „Licencja”. Teraz możesz wprowadzić swój klucz w polu „Licencja”:

Informacje te znajdziesz w wiadomości e-mail otrzymanej przy zakupie SearchWP oraz na swoim koncie w witrynie SearchWP.

Po wklejeniu klucza licencyjnego kliknij znajdujący się obok niego przycisk „Aktywuj”.

Następnie kliknij zakładkę „Silniki”, aby dostosować wszystko, co wtyczka wyświetla w wynikach wyszukiwania.

Tutaj zobaczysz, że domyślnie posty można przeszukiwać i są one podzielone na Tytuł, Treść, Slog i Fragment.

Aby umożliwić wyszukiwanie komentarzy w Twojej witrynie, kliknij przycisk „Źródła i ustawienia” w prawym górnym rogu strony:

Na środku ekranu pojawi się wyskakujące okienko.

Pod nagłówkiem „Źródła” zobaczysz różne typy treści, które SearchWP może przeszukiwać.

Domyślnie ta wtyczka przeszukuje posty, strony i multimedia w Twojej witrynie:

Śmiało i zaznacz pole „komentarze”. Następnie możesz kliknąć „Gotowe”.

Obejmuje to wszystkie komentarze w wynikach wyszukiwania w Twojej witrynie.

Możesz dodatkowo dostosować sposób wyszukiwania komentarzy na blogu, przewijając w dół do karty „Silniki”. Zobaczysz nową sekcję, w której możesz skonfigurować sposób wyszukiwania swoich komentarzy.

Aby rozpocząć, kliknij przycisk Dodaj/Usuń atrybuty.

Na tej stronie zobaczysz sekcje dotyczące różnych części komentarzy uwzględnianych przez SearchWP w wynikach wyszukiwania, takich jak imię i nazwisko autora, adres e-mail i sam tekst komentarza.

SearchWP może przeszukać imię i nazwisko autora komentarza oraz adres e-mail, a także treść samego komentarza.

Na poniższym obrazku nakazujemy SearchWP monitorowanie treści, zaznaczając pole „Komentarz”, a także imię i nazwisko oraz adres e-mail osoby, która ją opublikowała.

Po dokonaniu wyboru kliknij przycisk „Gotowe”:

Wszystkie zaznaczone opcje pojawią się teraz w sekcji „Komentarze” w zakładce „Silniki”.

Dla każdego SearchWP ma skalę „Istotność atrybutu”.

Treść pasująca do bardzo trafnego atrybutu będzie wyświetlana wyżej w wynikach wyszukiwania. I odwrotnie, treść pasująca do mniej istotnego atrybutu będzie wyświetlana niżej w wynikach wyszukiwania użytkownika.

Domyślnie wszystkie suwaki funkcji są ustawione na „niskie”, ale możesz to zmienić, przeciągając suwak w prawo.

Każda witryna jest wyjątkowa, więc możesz wypróbować różne powiązane ustawienia, aby zobaczyć, które zapewniają najdokładniejsze i najbardziej przydatne wyniki wyszukiwania.

Jeśli później zdecydujesz, że chcesz usunąć daną funkcję z wyszukiwania, możesz po prostu powtórzyć powyższe kroki, ale odznaczać pole obok niej.

Gdy będziesz zadowolony z konfiguracji funkcji wyszukiwania, możesz kliknąć przycisk „Zapisz silniki”.

Po kilku chwilach SearchWP wyświetli komunikat „Indeks wymaga przebudowania”.

Jeśli pojawi się ten komunikat, kliknij przycisk „Odbuduj indeks”. Spowoduje to dodanie wszystkich komentarzy w Twojej witrynie do indeksu wyszukiwania, tak aby pojawiały się w trafnych wynikach.

Gdy to zrobisz, SearchWP sprawdzi komentarze Twojej witryny WordPress podczas generowania wyników wyszukiwania.

Jak zmienić ustawienia SearchWP

Teraz, gdy komentarze do Twoich postów na blogu można przeszukiwać, możesz włączyć pewne zaawansowane ustawienia, które ułatwią odwiedzającym znalezienie tego, czego szukają.

Aby zapoznać się z ustawieniami wyszukiwania zaawansowanego, kliknij kartę „Zaawansowane”.

Na tej stronie możesz zmienić wiele funkcji wtyczki, np. dokonać ustawień dotyczących błędów ortograficznych.

Na przykład, jeśli ktoś błędnie wpisze wyszukiwane hasło, SearchWP może dodać pytanie „Czy miałeś na myśli?” pudełko korekcyjne. z wynikami podobnymi do tych, które powinno wyświetlić wyszukiwane hasło.

Poniższy obrazek pokazuje przykład tego, jak może to wyglądać w Twojej witrynie:

Aby skorzystać z tej funkcji podczas wyszukiwania, zaznacz opcję Automatycznie „Czy miałeś na myśli?” opcja. Sprawdź „poprawki”.

Powinieneś także zaznaczyć pole „Częściowe dopasowania (w razie potrzeby niewyraźne)”, ponieważ pole „Czy miałeś na myśli?” Wykorzystuje częściowe dopasowanie:

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomoże Ci nauczyć się dodawać do WordPressa komentarze na blogu z możliwością przeszukiwania. Powodzenia!

Pobierz bezpłatne motywy WordPress PremiumPobierz zerowe motywy WordPressBezpłatne pobieranie motywów WordPressPobierz bezpłatne motywy WordPress Premiumdarmowy kurs on-linepobierz oprogramowanie lawyPobieranie premium motywów WordPressdarmowy kurs on-line