Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak sprawić, by marketing w mediach społecznościowych nie był gigantycznym zasysaniem czasu

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak sprawić, by marketing w mediach społecznościowych nie był gigantycznym zasysaniem czasu

Marketing w mediach społecznościowych jest praktycznie wymogiem dla dzisiejszej kobiety pracującej w domu… ​​ale jest też gigantycznym zasysaniem czasu. Nie kłam – wiesz, że się zalogowałeś Facebook zrobić szybką aktualizację pracy i skończyło się na tym, że spędziłem godzinę na przewijaniu Twojego kanału informacyjnego i komentowaniu zdjęć znajomych.

Nie ma nic złego w korzystaniu z mediów społecznościowych dla zabawy. Jeśli jednak Twoim celem jest maksymalizacja czasu pracy i wykonywanie większej liczby zadań, musisz nauczyć się efektywnie korzystać z mediów społecznościowych.

Oto pięć szybkich wskazówek, jak zacząć.

1. Wyłącz alarmy

Jesteś już stale podłączony do pracy za pośrednictwem swojego smartfona, co sprawia, że ​​reaktywne reagowanie – zamiast proaktywne – na Twoje obciążenie pracą jest niezwykle łatwe. Innymi słowy, bardziej prawdopodobne jest, że podskoczysz za każdym razem, gdy Twój telefon wyda sygnał dźwiękowy z nową wiadomością e-mail lub postem w mediach społecznościowych, odciągając Twoją uwagę od bieżącej działalności.

Jest to niesamowicie nieefektywny sposób wykonywania pracy. Być może będziesz musiał pozostawać w kontakcie ze swoją pocztą przez cały dzień, ale nie ma powodu, dla którego musisz natychmiast odpowiadać na każdy komentarz otrzymany na Instagram karmić. Wyłącz te powiadomienia telefoniczne więc nie rozpraszają cię. Nadal możesz na nie odpowiedzieć na czas – po prostu nie musisz zamieniać się w psa Pawłowa, nieświadomie reagującego, gdy dzwoni twój telefon.

Szczerze mówiąc, powinieneś blokować czas przez cały dzień pracy – ale jeśli nic więcej, przynajmniej zablokuj czas w swoich mediach społecznościowych. Ilość czasu, który poświęcasz, zależy od roli, jaką marketing społecznościowy odgrywa w Twojej pracy. Na przykład media społecznościowe odgrywają ważną rolę na moim stanowisku jako założyciela Girls Gone Sporty – korzystam z nich, aby kontaktować się z ambasadorami Girls Gone Sporty i promować tworzone przez nas treści. Ale gdybym nie poświęcił czasu specjalnie na media społecznościowe, nigdy nie zająłbym się niczym innym – ciągle napływa zbyt wiele wiadomości.

Rekommenderad:  Jak połączyć telefon z Androidem z Windows Komputer PC korzystający z łącza telefonicznego Microsoft

Osobiście pozwalam sobie na sprawdzanie mediów społecznościowych i odpowiadanie osobiście trzy razy dziennie – raz rano, raz wczesnym popołudniem i ponownie wieczorem. Staram się, aby spędzany czas nie przekraczał 15 minut, chociaż w niektóre dni muszę poświęcić więcej. Pamiętaj, że to nie jest czas, który spędzam na udostępnianiu treści w mediach społecznościowych – to czas, który spędzam na interakcji z naszymi obserwatorami. Być może będziesz musiał zarezerwować więcej czasu na planowanie i tworzenie treści, mając na celu zrobienie jak najwięcej w wyznaczonym okresie czasu, zamiast rozciągania go przez cały tydzień.

3. Zaplanuj swoje treści

Wiem, że w niektórych kręgach mówienie o planowaniu treści społecznościowych jest uważane za bluźnierstwo, ale jeśli Twoim celem jest połączenie skuteczności i wydajności, planowanie jest absolutnym wymogiem.

W ciągu tygodni, w których poświęcam czas na planowanie treści w mediach społecznościowych, widzę gwałtowny wzrost zaangażowania i ruchu na mojej stronie z serwisów społecznościowych. Pinterest jest tego chyba najlepszym przykładem: w styczniu zacząłem korzystać z usługi o nazwie ahalologia zaplanować mój Pinterest szpilki, a od połowy stycznia moja strona Pinterest strona zyskała więcej niż 4000 obserwujących (to prawie 6000 obserwujących teraz, od 1600, kiedy zacząłem korzystać z usługi). Ponadto, Pinterest stała się największym generatorem ruchu w naszej witrynie, zapewniając około 30% wszystkich naszych unikalnych użytkowników. Przed styczniem moje zaręczyny Pinterest był w najlepszym razie nierówny, odpowiadając jedynie za 12% naszego całkowitego ruchu w ciągu ostatnich sześciu miesięcy.

Chwila Pinterest jest najbardziej oczywistym przykładem. Widzę podobne skoki zaangażowania i ruchu z innych punktów sprzedaży, kiedy planuję korzystanie Bufor. Nie musisz korzystać z Buffer ani Ahalogy, ale te usługi stron trzecich eliminują zgadywanie związane z udostępnianiem w mediach społecznościowych, automatyzując ten proces. A jeśli martwisz się, że nie spodoba się to Twoim obserwatorom, pamiętaj, że nadal piszesz własne posty i tchniesz swoją osobowość w to, co udostępniasz. Dodatkowo, blokując harmonogramy, stajesz się bardziej wydajny, zyskując więcej czasu na realizację projektów, które Twoi obserwatorzy z pewnością pokochają.

Rekommenderad:  Jak sparować słuchawki JBL z kluczem Bluetooth?

4. Ustaw priorytety

Jest zbyt wiele sieci społecznościowych, abyś mógł być niesamowity we wszystkich, a jednocześnie być niesamowitym w pozostałej części swojej pracy. Absolutnie musisz nadać priorytet marketingowi społecznościowemu, aby zachować zdrowy rozsądek i skuteczność.

Na przykład wiem to, ponieważ Pinterest generuje ruch w naszej witrynie, a także dlatego, że współpracuję z Ambasadorami Girls Gone Sporty Facebook, muszę nadać tym witrynom priorytet w stosunku do wszystkich innych kanałów społecznościowych. Kiedy brakuje mi czasu lub żongluję kilkoma projektami, pomijam planowanie TwitterGoogle+ i moje Facebook stronę przez bufor, zamiast tego poświęcając czas na zaplanowanie Pinterest przez Ahalology. Potem odłożyłem moje trzy razy dziennie, aby się zalogować Facebook sprawdzić grupy ambasadorów, aby zobaczyć, czy jest coś pilnego, czym należy się zająć. Dopiero gdy mam więcej czasu, piszę dalej InstagramKochamy to, YouTubelub inne serwisy społecznościowe.

Kluczem do ustalenia priorytetów społecznych niekoniecznie jest liczba obserwujących, ale wpływ. Girls Gone Sporty ma w rzeczywistości najwięcej obserwujących Twitterale wpływ nasz Twitter konto generowane dla naszej firmy jest minimalne, rozlicza się tylko 2% ruchu na naszej stronie od stycznia.

Musisz wejść na swoje konta i określić, które portale społecznościowe przynoszą najwięcej korzyści Twojej firmie – poprzez ruch, sprzedaż lub budowanie relacji z klientami i obserwującymi. Opierając się na solidnych wskaźnikach, ustal priorytety dla swoich czasów.

5. Udostępniaj lepsze treści

Znasz powiedzenie „Pracuj mądrzej, a nie ciężej”? Z pewnością dotyczy to mediów społecznościowych. Wiem, że wolałbym opublikować jeden świetny post, który generuje ruch i zaangażowanie, niż publikować 10 postów, które generują niewielki ruch lub zaangażowanie. Kluczem tutaj jest publikowanie lepszych treści.

Po pierwsze, dowiedz się, jakie są Twoje cele za każdym razem, gdy publikujesz. Chcesz dokonać sprzedaży lub po prostu dowiedzieć się więcej o swoich klientach? Czy chcesz przyciągnąć ludzi do swojej witryny lub zapewnić swoim obserwatorom wspaniałe informacje, niezależnie od tego, skąd pochodzą? Przed opublikowaniem zastanów się dokładnie nad swoimi fanami, celami i ograniczeniami każdej sieci społecznościowej. Samo udostępnianie i ponowne udostępnianie postów na blogu lub nieustanne mówienie o swojej firmie raczej nie przyniesie dużych rezultatów.

Rekommenderad:  Jak zarezerwować swoje pierwsze wakacje na Airbnb

Korzystaj z bezpłatnych programów, takich jak Canva, aby tworzyć wspaniałe obrazy w celu podkreślenia wiadomości lub wykorzystania Piktochart stworzyć udostępnioną infografikę. Zadawaj pytania i udostępniaj treści stworzone przez inne osoby z Twojej branży. Twoja wiadomość powinna być jasna, spójna i pomocna, a nie samolubna lub nudna. Jeśli twoim celem jest „dawanie, dawanie, dawanie” swoim wyznawcom, to dawanie w końcu wróci do ciebie w postaci zaangażowanych odbiorców.

Końcowe przemyślenia

O ile nie jesteś zatrudniony jako menedżer mediów społecznościowych, marketing społecznościowy prawdopodobnie nie jest jedyną rzeczą, którą musisz robić przez cały dzień. Zarezerwuj czas na kanały społecznościowe, ale zrozum, że ciągłe przekomarzanie się nie jest oczekiwane ani wymagane. Możesz skutecznie osiągnąć świetne wyniki, ustalając priorytety i planując treści, a następnie blokując czas na interakcję z odbiorcami.

Jak zarządzasz swoimi kontami społecznościowymi? Czy masz wskazówki, jak być bardziej wydajnym?

Jess Weddle jest marketerką i pisarką w mediach społecznościowych pracującą z domu, która dzieli się wskazówkami biznesowymi i marketingowymi.