jak sprawić, by Twój profil był bardziej wciągający

Twoje CV jest równie ważne, jak obecność w profesjonalnych sieciach społecznościowych, takich jak LinkedIn. Dlatego musisz dać dobry wizerunek na swoim profilu LinkedIn.

On życiorys, w wersji papierowej lub cyfrowej, jest to nadal ważne dla zgłosić się profesjonalnie i ubiegać się o nową pracę, ale sieci społecznościowe mają coraz większe znaczenie, zwłaszcza jeśli mówimy o sieciach zawodowych takich jak LinkedIn.

Na LinkedIn możemy publikować nasze doświadczenie i wiedza profesjonaliści, łączcie się ze współpracownikami i profesjonalistami z naszej gildii, a rekruterzy zasobów ludzkich chętnie tam będą szukać naszej nazwy, rekomendacji itp.

Tak czy inaczej, posiadanie profilu LinkedIn jest bezpłatne, nie wymaga dużo czasu i przyniesie nam więcej dobra niż zła, bez względu na to, czy szukamy pracy. Kto to wie możliwości lub stosunki pracy które mogą wynikać z dobrego profilu LinkedIn, jeśli staramy się to zrobić. Oto kilka wskazówek na ten temat.

jak sprawić, by Twój profil był bardziej wciągający 1

Dostosuj link

Ta rada może być rozszerzona na twoje adres e-mail, do Twojej strony osobistej lub Twojego imienia w sieciach społecznościowych. Jeśli twoje imię lub link są łatwe do zapamiętania, będzie łatwiej znaleźć.

LinkedIn umożliwia dostosowanie linku prowadzącego do Twojego profilu, dzięki czemu wpisując https://www.linkedin.com/in/ oraz własne imię i nazwisko, każdy zobaczy profil LinkedIn bez konieczności szukam cię w Google lub w Wyszukiwarka LinkedIn ponieważ link do twojego profilu składa się z szeregu liczbowego, którego nie można zapamiętać.

Tak długo, jak link nie pasuje do linku innej osoby, możesz go zmienić, klikając ikonę swojego profilu, a następnie to zrobisz Wyświetl profil i wreszcie do Edytuj adres URL i profil publiczny. W dziale Edytuj swój niestandardowy adres URL klikamy Edytuj i wpisz nazwę do wyświetlenia. Wreszcie klikniemy Zapisz.

Obraz jest ważny.

Chociaż w naszym życiorysie ważne jest nasze doświadczenie zawodowe i szkolenie, obraz jest zwykle dołączany, zazwyczaj wpisz kartę, aby osoba rekrutująca mogła dowiedzieć się, jak się czujemy fizycznie.

Zwykle jest to obraz typu karty patrzymy prosto przed siebie, z minimalnym uśmiechem, dobrze ubranymi i fryzurami oraz z białym tłem o jednolitym jasnym kolorze. Nie ma już żadnych tajemnic.

Tak jest również w przypadku LinkedIn, więc wraz z resztą informacji z naszego profilu LinkedIn zobaczysz nasz obraz w okrągłej ramce. Ponadto można dodać obraz w tle w stylu Twitter i gdzie możemy zastosować większą swobodę twórczą. Fotografia naszego miasta, prosty krajobraz, abstrakcyjne tło, które wygląda dobrze estetycznie …

jak sprawić, by Twój profil był bardziej wciągający 2

Aby zmienić zdjęcie profilowe, kliknij ikonę profilu, kliknij Wyświetl profil, kliknij zdjęcie profilowe, a następnie Dodaj zdjęcie. Możemy użyć kamery urządzenia, z którego uzyskujemy dostęp do LinkedIn lub załadować ją bezpośrednio. Po podniesieniu można go zbliżyć, umieścić w ramie i / lub obrócić. Są nawet dostępne filtry. Wreszcie klikniemy Zapisz zdjęcie.

Aby zmienić obraz tła, kliknij ikonę naszego profilu, Wyświetl profil> Edytuj> Edytuj prezentację> Edytuj. Po przesłaniu klikamy Zastosuj a następnie w Zapisz. Obraz nie może przekraczać formatu JPG, GIF lub PNG 8 MB i zalecana rozdzielczość 1584 x 396.

Mniej znaczy więcej

Kolejna rada odziedziczona z życiorysu, a także służy do profilu LinkedIn. Oczywiste jest, że musimy podać jak najwięcej informacji to pozwala zobaczyć, jak dobrzy jesteśmy w naszej pracy i jak dobrze ją wykonamy. Jednocześnie musimy zapewnić szybkie czytanie lub przeglądanie naszego profilu LinkedIn.

W tym celu musimy uwzględnić informacje, które wykorzystują pola dostarczone przez LinkedIn, dzięki czemu wszystkie dane są klasyfikowane, uporządkowane i rozdzielone. Ponadto lepiej podsumować informacje za pomocą krótkie i bezpośrednie zwroty. Listy z punktami są dobrym sprzymierzeńcem.

Dostosuj się do tego, czego szukasz

W odniesieniu do poprzedniego punktu jest to wygodne dostosuj nasz profil LinkedIn do tego, co chcemy z nim osiągnąć. Jeśli chcemy tylko mieć go online, aby nas znaleźć, skontaktować się z nami i / lub zobaczyć naszą wcześniejsze doświadczenia, możemy wypełnić profil wszystkimi informacjami, które uważamy za niezbędne.

Osobny przypadek byłby, gdybyśmy chcieli wybrać konkretna praca. Jeśli taka sytuacja wystąpi, wskazane jest, aby osoba rekrutująca lub przeglądająca profil LinkedIn znalazła słowa kluczowe Czego szukasz Nie chodzi o kłamstwo, chodzi o podkreślenie osobistych i zawodowych cech i doświadczeń, które są najbliższe profilowi ​​zawodowemu, do którego aspirujesz.

Skorzystaj z zasobów multimedialnych

Wśród zalet LinkedIn w stosunku do tradycyjnego programu nauczania, możliwość dołączenia treści multimedialne do swojego profilu LinkedIn. Na przykład możesz przesłać film, w którym po raz pierwszy się spotykasz i / lub udostępnić prezentację z poprzedniej pracy itp.

Możesz dołączyć zawartość multimedialną do swojego profilu LinkedIn, edytując własny profil z Ja> Wyświetl profil> Informacje> Edytuj. Under Treści multimedialne, znajdziemy opcje Załaduj i Link. W pierwszym przypadku możliwe jest bezpośrednie przesłanie wideo. W drugim przypadku można połączyć film wideo opublikowany w YouTube lub inne platformy.

Dbaj o to często

Wreszcie nie ma sensu, jak wyjaśniono powyżej, jeśli Twój profil LinkedIn popadnie w zapomnienie. Niestety jest teraz wygodny odśwież, zaktualizuj i popraw co jakiś czas nasz profil, co robimy również w naszych innych sieciach społecznościowych.

Podczas gdy w Facebook, Twitter lub Instagram Publikujemy zdjęcia, filmy lub udostępniamy artykuły, na LinkedIn możemy zrobić to samo z profesjonalnego punktu widzenia. Nie chodzi o codzienne wchodzenie w profil i zmianę rzeczy poprzez ich zmianę, ale to nie boli powiązać z innymi specjalistami, wprowadź grupy, obserwuj firmy naszego sektora, rozpowszechniaj artykuły o znaczeniu zawodowym lub dziel się pracą lub własnymi projektami.