Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak sprawić, by Twój smartfon był jak nowy

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak sprawić, by Twój smartfon był jak nowy

Smartfony są obecnie najbardziej osobistymi urządzeniami, jakie posiada człowiek. Są używane w sposób ciągły i oczywiście będziesz sfrustrowany, jeśli nie będą działać zgodnie z oczekiwaniami lub tak, jak wtedy, gdy po raz pierwszy położyłeś na nich ręce. Czasem są też dla Ciebie sporą inwestycją, przez co postulujesz, że będzie działać idealnie tak długo, jak będziesz z niego korzystał, ale prawda jest taka, że ​​tak nie jest.

Smartfony, jak każda inna elektronika, z czasem się starzeją, w końcu tracą swój urok, a mimo to korzystamy z nich cały czas, na co dzień. Musi więc pozostać w dobrej formie, ponieważ od tego zależy większość Twojej komunikacji. Jak więc sprawić, by był jak nowy?

1. Utrzymuj najwyższą wydajność

Wydajność jest najważniejszym aspektem, jeśli chcesz, aby telefon był jak nowy. Jeśli to nie jest wystarczająco dobre, wszystko inne jest bezwartościowe. Po pierwsze, pozbądź się bezużytecznych aplikacji, które działają w tle i wysysają całą pamięć. Na przykład możesz mieć więcej niż jedną przeglądarkę na swoim telefonie, zachowaj tylko tę, której używasz najczęściej. Trzymanie wielu aplikacji do jednego zadania nie ma sensu, gdy masz problemy z wydajnością. Jeśli korzystasz z Androida, aplikacje antywirusowe są największymi winowajcami spadku wydajności, więc je również wyrzuć.

Również programiści udostępniają teraz samodzielne aplikacje dla starszych telefonów, na przykład Facebook wprowadził „Facebook Lite” jako ich flagowa aplikacja jest po prostu zbyt ciężka, aby ją obsługiwać. Innym przydatnym procesem, do którego możesz się przystąpić, jest czyszczenie ekranu głównego. Usuń wszystkie widżety i skróty, pozostawiając tylko te, których najbardziej potrzebujesz. Szczególnie ładowanie ekranów głównych w systemie Android zajmuje dużo czasu, gdy są wypełnione zbyt dużą liczbą widżetów. W systemie iOS 10 iPhone umożliwia także usunięcie niektórych wbudowanych aplikacji, takich jak Giełda i Pogoda.

Możesz także spróbować wyłączyć animacje w ustawieniach. Na Androidzie jest to trochę skomplikowane, ale można to zrobić, włączając opcje programistyczne (Ustawienia> Informacje> Stuknij kilka razy numer kompilacji). Po włączeniu przejdź do Opcji programisty, przewiń w dół, aby znaleźć Skalę animacji okna, Skalę animacji przejścia i Skalę czasu trwania Animatora. Stuknij każdy z nich po kolei i ustaw go na .5x lub wyłącz. Wreszcie, jeśli nic nie działa, możesz spróbować zresetować telefon lub zrootować go, co daje korzyść w postaci usunięcia całego oprogramowania typu bloatware, co znacznie zwiększa wydajność.

2. Dostosuj i wyczyść

Jeśli znudzi Ci się oprogramowanie, Android oferuje mnóstwo opcji zmiany jego wyglądu. Prawdopodobnie najłatwiejszym sposobem na osiągnięcie tego jest zainstalowanie niestandardowych programów uruchamiających, które umożliwiają zabawę z motywami i różnymi pakietami ikon. Ale jeśli chcesz gruntownego remontu, zainstaluj niestandardową pamięć ROM, która zapewni Ci opcje zmiany w zasadzie wszystkiego, co jest w telefonie.

Wygląd zewnętrzny można oczywiście zmienić, stosując etui i pokrowce, których prawdopodobnie już używasz. Cząsteczki kurzu zniszczą Twój telefon, jeśli nie będziesz ostrożny, dlatego ważne jest również regularne czyszczenie telefonu (jeśli nie codziennie). Za pomocą miękkiej ściereczki możesz także wyczyścić ekran dotykowy, jeśli gromadzi się na nim wilgoć i pot.

3. Utrzymuj pamięć wewnętrzną w czystości

Usługi i aplikacje Androida przez większość czasu współpracują z pamięcią wewnętrzną, dlatego konieczne jest utrzymywanie jej w czystości i możliwie największej wolnej przestrzeni. Aby to osiągnąć, możesz zrobić kilka rzeczy. Po pierwsze, jeśli możesz, przenieś wszystkie aplikacje z pamięci wewnętrznej do zewnętrznej. Po drugie, usuń dane wszystkich aplikacji, których nie używasz regularnie, ponieważ pozwoli to zaoszczędzić dużo miejsca. Możesz także wyczyścić pamięć podręczną, jeśli nie chcesz wszystkiego stracić.

Istnieją również aplikacje takie jak „Clean Master”, które usuwają tymczasowe dane z Twojej pamięci. Możesz też ich spróbować. Dodatkowo wyłącz wszystkie aplikacje, których nie używasz regularnie, na przykład preinstalowane tytuły OEM.

4. Ładuj konsekwentnie

Ludzie ładują swój smartfon codziennie, nawet jeśli jego bateria wytrzymuje dwa dni, czasem nawet dwa lub trzy razy, jednak są pewne rzeczy, o których użytkownik powinien pamiętać przed ładowaniem smartfona. Sposób ładowania telefonu może mieć wpływ na żywotność urządzenia i długoterminową wydajność baterii. Konsekwentne, codzienne ładowanie telefonu może utrzymać dobrą kondycję baterii przez dłuższy czas. Należy starać się przestrzegać harmonogramu ładowania baterii i nigdy nie używać urządzenia w trakcie ładowania. Jeśli to możliwe, nie trzymaj go podłączonego przez cały czas.

5. Aktualizacje aplikacji i systemu operacyjnego

Twój smartfon może się starzeć z powodu działania na przestarzałym oprogramowaniu, jego aktualizacja może przyspieszyć działanie. Wiem jednak, że jest to niezwykle podstawowy środek, o który należy zadbać, ale możesz też pójść o krok dalej i zainstalować niestandardową pamięć ROM, aby osiągnąć lepszą wydajność. Najlepszym sposobem na zdobycie niezbędnych zasobów jest eksploracja forów producentów OEM i XDA. Dodatkowo możesz także aktualizować aplikacje, aby zapewnić sobie lepsze działanie, chyba że skończy Ci się miejsce na dane.

To wszystko dotyczyło „”, na koniec zaleciłbym zrootowanie telefonu, jeśli robi się naprawdę wolno, ponieważ to rozwiązałoby większość problemów.