Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak sprawić, by Twoje centrum multimedialne Kodi było jeszcze bardziej niesamowite

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak sprawić, by Twoje centrum multimedialne Kodi było jeszcze bardziej niesamowite

Twoje centrum multimedialne Kodi odtwarza wideo i muzykę z dysku twardego, ale do czego jeszcze jest zdolne? Kopaliśmy głęboko i odkryliśmy 10 fascynujących sposobów na ulepszenie centrum multimedialnego Kodi. Oto kilka niesamowitych wskazówek dla fanów Kodi na całym świecie.

Kodi: poszerzanie swoich oczekiwań

Niezależnie od tego, czy zainstalowałeś Kodi na komputerze HTPC (komputer kina domowego), Raspberry Pi, urządzeniu z Androidem lub innym urządzeniu, które można podłączyć do telewizora, istnieje prawdopodobieństwo, że nie wykorzystujesz w pełni tego niesamowitego oprogramowanie centrum multimedialnego.

WYKORZYSTAJ WIDEO DNIAPRZEWIŃ, ABY KONTYNUOWAĆ TREŚĆ

Kodi świetnie nadaje się do odtwarzania filmów z Twojej kolekcji plików MP4; być może oglądasz domowe filmy wideo lub zgrane płyty DVD, które są zwykle przechowywane na dysku twardym (dysku twardym) lub NAS (sieciowa pamięć masowa), lub używasz ich do przesyłania muzyki po całym salonie. Kodi (wcześniej znany jako XBMC) jest również biegły w wyświetlaniu bibliotek obrazów.

Ale czy wiesz, że możesz go również używać do oglądania YouTube, oglądać telewizję na żywo lub słuchać podcastów? Kodi potrafi znacznie więcej, niż sobie wyobrażali nawet jego projektanci, jak pokazuje poniższa lista…

1. Pogląd YouTube z Kodim

Mogą pochodzić z najnowszych wydań Kodi (lub być może wydań specyficznych dla urządzeń). YouTube preinstalowany. Niezależnie od tego, czy twój ma, czy nie, jeśli używasz typowej zdalnej aplikacji Kodi / XBMC, są szanse, że nie ma opcji klawiatury. Może to nieco utrudnić wyszukiwanie.

Chociaż jest to powszechny problem, chyba że podłączysz klawiaturę Bluetooth (lub, jeśli masz na to ochotę, klawiaturę USB), możesz użyć urządzenia mobilnego do wysyłania YouTube filmy, w stylu Chromecasta, do twojego urządzenia Kodi. Wtyczki do przeglądarek stacjonarnych również zapewniają tę funkcjonalność.

Wcześniej opracowaliśmy świetny samouczek szczegółowo opisujący sposób oglądania YouTube na Kodi, na który zalecamy spojrzeć. Poważnie, nie możesz mieć Kodi bez YouTube!

2. Oglądaj telewizję na żywo

Podobnie jak El Dorado w przypadku przecinarek do kabli, oglądanie telewizji na żywo na komputerze bez płacenia ani grosza firmie kablowej to ogromne dobrodziejstwo, które może zaoszczędzić dużo pieniędzy. Pod warunkiem, że będzie to legalne, prawda?

Rekommenderad:  Jak zainstalować PIA VPN na Ubuntu?

Masz tutaj różne opcje, od standardowego przesyłania strumieniowego telewizji na żywo, po korzystanie z anteny telewizyjnej i karty telewizyjnej z oprogramowaniem NextPVR i urządzeniem Kodi.

Jeśli jednak nie chcesz PVR (Personal Video Recorder), możesz używać różnych dodatków Kodi do oglądania programów telewizyjnych – oczywiście legalnie – na swoim terytorium, chociaż nie są one na żywo.

3. Wyślij zawartość ze swojego telefonu do Kodi

Jeśli nie znasz jeszcze Pushbullet, niezwykle wszechstronnej usługi łączenia urządzeń, powinieneś to natychmiast poprawić. Chociaż Pushbullet jest najczęściej używany do wysyłania danych z komputera do telefonu iz powrotem, ma również bardzo przydatną rolę w pomaganiu w maksymalnym wykorzystaniu centrum multimedialnego Kodi.

Jak to działa? Cóż, powiedzmy, że przeglądasz Internet na telefonie lub komputerze i znajdujesz klip wideo, obraz lub audio, który chcesz obejrzeć na telewizorze za pośrednictwem Kodi. Wszystko, co musisz zrobić, to kliknąć prawym przyciskiem myszy lub długo nacisnąć fragment treści i użyć elementu menu „Push this to Kodi”, aby wyświetlić go na dużym ekranie. Ale to nie koniec.

Pushbullet i Kodi można również wykorzystać na inne sposoby. Możesz na przykład chcieć widzieć powiadomienia z telefonu na telewizorze, a nawet automatycznie wstrzymywać oglądany film, gdy dzwoni telefon.

Nasz dedykowany przewodnik dotyczący korzystania z Pushbullet i Kodi razem pokaże Ci, jak to zrobić.

4. Ciesz się podcastami na telewizorze

Niezależnie od tego, czy lubisz podcasty wideo (w dzisiejszych czasach nikt nie mówi „videocast”), czy standardowe podcasty audio, istnieje duża szansa, że ​​zastanawiałeś się, czy Twoje urządzenie Kodi może być używane do subskrybowania i pobierania ulubionych cotygodniowych programów.

Cóż, okazuje się, że może – a jeszcze lepiej, możesz to zrobić bez polegania na dodatku! Nasz szczegółowy przewodnik dotyczący dodawania jednego lub więcej kanałów podcastów do Kodi powinien zawierać wszystkie potrzebne informacje.

Jeśli jednak chcesz użyć dodatku, np Apple Dodatek iTunes Podcasts zapewnia dostęp do wszystkich podcastów w iTunes. W iTunes dostępnych jest wiele podcastów, niektóre dobre, niektóre złe.

5. Możesz nawet oglądać BBC iPlayer!

Czytelnicy z Wielkiej Brytanii (i wszyscy za granicą, którzy ukrywają swoją lokalizację za pomocą VPN) mogą być zainteresowani oglądaniem telewizji z BBC (British Broadcasting Corporation). Można to zrobić na Kodi za pomocą oficjalnego BBC iPlayer, spakowanego jako dodatek.

Rekommenderad:  Jaka jest obecna polityka bezpieczeństwa cybernetycznego w Indiach i jak wpłynął na nią COVID

Pamiętaj jednak, że treści z BBC są opłacane w ramach obowiązkowej licencji telewizyjnej w Wielkiej Brytanii, więc oglądanie treści iPlayer bez płacenia abonamentu jest obecnie legalną szarą strefą. Zostawimy to twojemu sumieniu.

6. Dostawać Facebook na Twoim telewizorze z Kodi

Jeśli kiedykolwiek chciałeś zobaczyć swoje Facebook zdjęcia lub udostępniać filmy Facebook Lub Twitter podczas ich oglądania potrzebujesz jednej z wielu wtyczek społecznościowych do Kodi.

Facebook Media mogą być używane do przeglądania twoich Facebook zdjęć w telewizji i nadal jest utrzymywany. Nasz poprzedni przewodnik po telewizji społecznościowej z Kodi zawiera więcej linków i pomysłów, które powinieneś sprawdzić.

7. Najlepsze połączenie: Reddit i Kodi

Jeśli połączenie sosu komunikacyjnego Pushbullet z Kodi nie jest wystarczająco niesamowite, możesz nawet przenieść zawartość Reddit do swojego centrum multimedialnego Kodi.

Dodatki Reddit są dostępne w Kodi i mają na celu dostarczanie eklektycznej kolekcji udostępnionych filmów z samozwańczej „strony głównej Internetu”.

Oznacza to, że możesz znaleźć dowolną liczbę filmów na prawie każdy temat, o którym możesz pomyśleć – przynajmniej tematy, w których filmy zostały wcześniej wyprodukowane – i cieszyć się nimi, gdy są przesyłane przez Internet do twojego urządzenia Kodi.

Sprawdź nasz przewodnik po instalacji dodatku Reddit do Kodi, aby dowiedzieć się więcej.

8. Opcje Netflix dla Kodi

Posiadanie wszystkich najważniejszych aplikacji do strumieniowego przesyłania wideo na tym samym urządzeniu jest ważne i chociaż może się okazać, że Twój telewizor, odtwarzacz Blu-ray lub konsola do gier ma już aplikację Netflix, byłoby wspaniale, gdyby Twoje urządzenie Kodi też to zrobiło.

Pierwszą aplikację Netflix, znaną jako Flix2Kodi, można zobaczyć w akcji tutaj:

Note że przez lata próbowano różnych dodatków Netflix. Kilka innych jest obecnie w obiegu, ale Flix2Kodi wydaje się być najbardziej niezawodnym i ma najdłuższy okres rozwoju (wcześniej nazywał się NetflixBMC, dopóki XBMC nie stał się znany jako Kodi).

9. Otrzymuj ważne wiadomości dzięki Kodi

Jak lubisz dostawać wiadomości? Przez gazety? Telewizyjne kanały informacyjne? Być może wolisz czytać swoje ulubione źródła wiadomości online. Tak czy inaczej, jest to zawsze doświadczenie nakazowe, twoje spożycie wiadomości zawsze jest podyktowane przez niewidzialnego redaktora, strażnika faktów.

Rekommenderad:  Lean Manufacturing: ostateczny przewodnik (2023)

Jednak dzięki szerokiemu wyborowi dodatków do agregatorów wiadomości dla Kodi możesz teraz cieszyć się wiadomościami z różnych źródeł internetowych i telewizyjnych oraz przeglądać informacje, aby zebrać wiadomości na określony temat lub wydarzenie.

Być może przeczytałeś już nasz przewodnik tworzenia automatycznego agregatora wiadomości, który odtwarza filmy i podcasty na tematy, które Cię interesują? Teraz możesz włączyć ten sam pomysł do swojego centrum multimedialnego Kodi.

10. Tak, możesz nawet grać w gry!

Granie w gry wideo na telewizorze nie jest żadną rewolucją, ale jest to czynność niezwykła w centrum multimedialnym. Jeśli jednak masz podłączone i skonfigurowane jakieś kontrolery, możesz skorzystać z przeglądarki kolekcji ROM.

Pliki ROM – gier, które już posiadasz (oczywiście!) – powinny być przechowywane w pamięci urządzenia Kodi, gotowe do dodatku ROM Collection Browser do przeglądania plików i uruchamiania gier na twoje polecenie.

Jeśli w jakiś sposób obejrzałeś wszystko, co można obejrzeć w serwisie Netflix, i zabrakło Ci podcastów do słuchania, jest to logiczny kolejny krok dla Twojego urządzenia Kodi.

Podziel się wskazówkami Kodi!

Te 10 nowych sposobów korzystania z centrum multimedialnego Kodi z pewnością powinno Cię zająć przez jakiś czas. Ale czy omówiliśmy wszystko? A może jest coś, co przegapiliśmy? Czy znasz inne dodatki, które mogą jeszcze bardziej poprawić jakość Kodi?

Jeśli tak, opowiedz nam o tym w komentarzach poniżej – ale proszę, unikaj nielegalnego przesyłania strumieniowego i pobierania. Bo cóż, to nielegalne.

Table of Contents