Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak sprzedawać dalej Amazon FBA Kanada (Amazonca) w 2023 r

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak sprzedawać dalej Amazon FBA Kanada (Amazonca) w 2023 r

Chcesz rozpocząć sprzedaż Amazon FBA Kanada? Jeśli jesteś Kanadyjczykiem, Amazon.ca to prawdopodobnie najlepszy rynek na początek. A jeśli jesteś z Ameryki lub gdziekolwiek indziej, kto już sprzedaje Amazon.com, Amazon.ca to łatwy sposób na zwiększenie sprzedaży o 10 do 20%.

W tym przewodniku pokażę Ci, jak zacząć sprzedawać dalej Amazon.ca, niezależnie od tego, czy jesteś Kanadyjczykiem, czy nie.

Powiązana lektura: Jak sprzedawać dalej Amazon.co.uk

Sprawdź nasz FBA dla Kanadyjczyków Facebook Grupa

Czy jesteś Kanadyjczykiem, który sprzedaje Amazon? Sprawdź naszą ekskluzywność Facebook grupa dla Kanadyjczyków Amazon sprzedawców.

Dlaczego warto sprzedawać dalej Amazon FBA Kanada?

 • Uzyskaj około 10% do 20% wzrostu sprzedaży
 • Znacznie mniejsza konkurencja w porównaniu do Amazon.com
 • Zbuduj swoje oferty i recenzje teraz, gdy konkurencja jest słaba.
 • Umożliwia wysyłanie produktów z Kanady do Kanadyjczyków z krajów spozaAmazon źródła
 • Prostszy podatek od sprzedaży

Kanada ma około 10% populacji Stanów Zjednoczonych, więc możesz spodziewać się co najmniej 10% wzrostu sprzedaży dowolnego produktu ze sprzedaży w Kanadzie. Weźmy na przykład Instapot pokazany poniżej. Według Helium 10 jego sprzedaż w Kanadzie wynosi około 535 000 USD. W Stanach Zjednoczonych sprzedaż wynosi około $2.5 milionów za ten sam model. Innymi słowy, sprzedaż w Kanadzie stanowi około 20% tego, co jest w Kanadzie.

Sprzedaż tego Instapota wynosi około 535 000 $ w Kanadzie miesięcznie i około $2.5 milionów w USA według Helium 10.

Powodem, dla którego wiele produktów w Kanadzie osiąga ponad swoją wagę (tj. osiągają większą sprzedaż niż oczekiwano dla populacji o wielkości Kanady) jest fakt, że konkurencja w Kanadzie jest znacznie mniej zacięta. Możesz potencjalnie łatwo sklasyfikować produkt Amazon.ca, na której możesz nie mieć szans na ranking Amazon.com.

Jak Amazon.ca staje się coraz popularniejsza wśród Kanadyjczyków, konkurencja będzie rosła. Myślę, że choćby z tego powodu, jeśli Twoim celem jest pewnego dnia ekspansja na Kanadę, nadszedł czas, aby umocnić swoje recenzje i rankingi w Kanadzie i uzyskać przewagę pierwszego gracza.

Rekommenderad:  Czym jest marketing przychodzący? | Instytut Marketingu Cyfrowego

Wyszukiwanie hasła „drewniana deska do krojenia” zawiera 2823 oferty kwalifikujące się do Prime Amazon.com, ale tylko 462 wyniki dla tego samego wyszukiwania Amazonok.

Jedna z innych korzyści płynących ze sprzedaży Amazon.ca polega na tym, że możesz korzystać z wielokanałowej realizacji, aby wysyłać kanadyjskie zamówienia ze swojej witryny do Kanadyjczyków bezpośrednio z Kanady (nie możesz używać MCF do zamówień międzynarodowych). Pozwala to uniknąć ceł i długich czasów tranzytu i jest dużym plusem dla Kanadyjczyków.

Podatek od sprzedaży w Kanadzie jest również znacznie prostszy niż w wielu innych regionach (szczególnie w Europie). Amazon w większości przypadków pobierze za Ciebie federalny podatek od sprzedaży (więcej informacji znajdziesz w sekcji dotyczącej podatków od sprzedaży poniżej).

Co to jest zdalna realizacja w Ameryce Północnej i czy warto z niej korzystać?

w 2019 r. Amazon wdrożył coś, co nazywa się North America Remote Fulfillment, inaczej znanym jako NARF.

Jeśli zapiszesz się do tego programu, pozwoli ci to AmazonProdukty .com, na których mają się wyświetlać Amazon.ca i Amazon wyśle ​​produkty z Ameryki do Kanady. Amazon zajmie się wszystkimi aspektami wysyłki, podatków i ceł za Ciebie obciążyć nimi kupującego. To jest wada NARF – dodaje dodatkowe koszty do klienta, a czas wysyłki do klienta jest znacznie dłuższy niż w przypadku zapasów fizycznie przechowywanych w Kanadzie.

Kiedy Twoje aukcje NARF są włączone, Kanadyjczycy będą mogli kupować Twoje produkty, ale z naliczanymi cłami importowymi i podatkami.

Ten program jest doskonały dla osób, które nie chcą męczyć się z wysyłaniem zapasów bezpośrednio do Kanady. Jednak Twoja sprzedaż może być często o 90% niższa lub wyższa, gdy korzystasz z NARF w porównaniu z fizycznym wysyłaniem zapasów do Kanady.

Przeczytaj więcej o Amazonprogramu NARF.

Jak dodać swój Amazon.com Listy do Amazonok

Ponieważ Amazon ma teraz konto, z którego możesz łatwo przenieść swoje aukcje Amazon.com i Amazon.ca i tak, Twoje recenzje zostaną przeniesione.

Najprościej jest skorzystać z opcji Dodaj produkt z menu Zapasy i dodać swój istniejący ASIN.

Domyślnie, Amazon wstępnie załaduje istniejące wypunktowania, opisy i obrazy. Jeśli chcesz, możesz edytować swoje wypunktowania i opisy. Jeśli jednak zmienisz swoje zdjęcia, będą one globalne, chyba że użyjesz tutaj menedżera przesyłania obrazów dla danego kraju.

Popularne nieporozumienia dotyczące Amerykanów prowadzących interesy w Kanadzie

Oto niektóre z rzeczy, które ludzie błędnie myślą o Amerykanach sprzedających Kanadyjczykom:

 • Będziesz musiał zapłacić kanadyjski podatek dochodowy.
 • Przepisy dotyczące produktów są inne i bardziej złożone w Kanadzie niż w Stanach Zjednoczonych.
 • Będziesz musiał założyć kanadyjskie konto bankowe.
 • Amerykanie mogą pracować w Kanadzie bez wizy.

Nie jesteśmy księgowymi, ale zwykle dochód uzyskany w Kanadzie będzie zwolniony na mocy umowy podatkowej (zakładając, że nie masz stałego zakładu w Kanadzie). Odwrotnie jest w przypadku Kanadyjczyków prowadzących interesy w USA. Skontaktuj się jednak z księgowym, aby upewnić się co do swoich zobowiązań podatkowych. Jednak po przekroczeniu określonego progu sprzedaży będziesz podlegać obowiązkowi podatkowemu od sprzedaży.

Jeśli chodzi o wymagania dotyczące bezpieczeństwa produktów, etykietowania itp., są one zwykle bardzo podobne do tych w USA (w przeciwieństwie do, na przykład, Europy, gdzie są bardzo różne). Jak zawsze, przed przystąpieniem do importu należy jednak skontaktować się z agentem celnym, aby zapoznać się z wszelkimi potencjalnymi wymaganiami dotyczącymi importu.

Kanadyjskie francuskie wymagania dotyczące etykietowania

Kanada ma znaczną populację francuską, szczególnie w Quebecu. Zgodnie z prawem wszystkie obowiązkowe informacje na etykiecie powinny być podane w języku angielskim i francuskim, z wyjątkiem nazwy i adresu sprzedawcy. Zwykle obejmuje to nazwę produktu i ilość netto/informacje o wymiarach. Instrukcje użytkowania i oświadczenia promocyjne/marketingowe nie rób muszą pojawić się w języku francuskim.

Informacje te na ogół nie są sprawdzane przy imporcie i, na dobre i na złe, wielu sprzedawców marek własnych nie przestrzega tych wymogów dotyczących etykietowania.

Więcej informacji można znaleźć tutaj: http://www.competitionbureau.gc.ca/eic/site/cb-bc.nsf/eng/01248.html

Sprzedawać dalej Amazon.ca, możesz nadal korzystać ze swojego amerykańskiego konta bankowego i Amazon po prostu przeliczy fundusze na dolary amerykańskie (zwykle z ok 3.5% zamawiać). Nie ma potrzeby zakładania kanadyjskiego konta bankowego.

Jako Amerykanin nie możesz przyjechać do Kanady do pracy bez wizy. Istnieją pewne czynności, które możesz wykonywać w Kanadzie w celach biznesowych, takie jak wizyty u księgowego, wizyty u klienta itp. Innymi słowy, możesz sprzedawać swoje towary na Amazon.ca i zasadniczo płacisz dobrym kanadyjskim pracownikom za wysyłkę twoich produktów, ale nie możesz otworzyć własnego magazynu i samodzielnie rozpocząć wysyłki produktów bez uzyskania odpowiedniej wizy pracowniczej.

Rzeczy, o których należy pamiętać, sprzedając dalej Amazon FBA Kanada

 • Amazon Opłaty FBA mogą być wyższe w Kanadzie.
 • Kurs walutowy jest zmienny.
 • Kanadyjskie stawki celne są często wyższe niż w USA.
 • NIE Amazon-partnerscy przewoźnicy jadą do Kanady
 • Potrzebujesz numeru biznesowego, aby formalnie zaimportować cokolwiek do Kanady
 • Jeśli wysyłasz UPS/FedEx itp. do Kanady, upewnij się, że w przeciwnym razie wyślesz im DDP (Delivered Duty Paid), Amazon odrzuci przesyłkę
 • Kanada ma federalny podatek od sprzedaży (GST)

Gdy próbujesz obliczyć swoją potencjalną rentowność w Kanadzie, pamiętaj, że kanadyjskie opłaty FBA mogą być wyższe, w zależności od produktów (zwłaszcza mniejszych i lżejszych). Pamiętaj, aby obliczyć swoje Amazon Opłaty FBA przy ustalaniu cen katalogowych w Kanadzie – nie zakładaj tylko, że Amazon.ca Opłaty FBA są takie same jak Amazon.com.

Możesz mniej więcej naliczyć cenę, którą pobierasz Amazon.com, oczywiście w przeliczeniu na dolary kanadyjskie. W rzeczywistości możesz nawet naładować . Kurs walutowy jest jednak zmienny. Na przykład w 2011 dolar kanadyjski był faktycznie wart więcej niż dolar amerykański, ale w maju 2020 pojedynczy dolar kanadyjski jest wart około $00,70 USA. Chcesz mieć oko na kurs wymiany, jeśli nie co miesiąc, to przynajmniej co kwartał. Dostosowujemy nasze ceny wiele razy w ciągu roku, aby odzwierciedlić zmiany kursu walut.

Kanadyjskie stawki celne są również zwykle o 25 do 50 procent wyższe niż w USA (pomijając wojnę handlową między Chinami a USA w 2018 r.).

Jeśli importujesz towary z Chin do USA, a następnie reeksportujesz je do Kanady, masz zasadniczo podwójnie opłacone cła zarówno dla Kanady, jak i dla USA (technicznie możliwe jest złożenie wniosku o odzyskanie ceł w USA, ale formalności są bardzo drogie ).

Porada od specjalistów: kraj pochodzenia Twoich produktów nigdy się nie zmienia. Na przykład, jeśli importujesz widżet z Chin do USA, a następnie importujesz go do Kanady, Kanada nadal uważa ten widżet za „Made in China”.

Także z Amazon, nie ma współpracujących przewoźników do wysyłki towarów z USA do Kanady. Musisz zorganizować wysyłkę z USA do Amazon.ca magazyny na własną rękę.

Będziesz także potrzebować tego, co Kanada nazywa a, aby formalnie zaimportować do Kanady. Łatwo jednak złożyć wniosek.

Kiedy wysyłasz do Amazon.ca FBA, musisz upewnić się, że wszystkie cła i podatki zostały opłacone przed przyjazdem Amazonok. Korzystając z usług UPS i FedEx, możesz wysyłać przesyłki za pośrednictwem „DDP” (Delivered Duty Paid), co zasadniczo spowoduje przeniesienie tych opłat i utrzymanie Amazon od odrzucenia przesyłki.

Podatek od sprzedaży i GST/HST

W Kanadzie obowiązuje federalny podatek od sprzedaży o nazwie GST/HST. W porównaniu z USA jest to niezwykle proste. Każda prowincja ustala swoją stawkę GST/HST (jest tylko 13 prowincji/terytoriów) i przekazujesz wszystko w jednej formie.

Ponadto w lipcu br 12021, sprawy stały się jeszcze prostsze, gdy Kanada wprowadziła zasady poboru podatku na rynku (MTC), co oznacza Amazon będzie pobierać i przekazywać podatek GST/HST od każdego sprzedawcy, który nie jest zarejestrowany jako podatnik GST/HST.

Od lipca 12021, Amazon pobierane GST i HST dla tych, którzy nie są jeszcze zarejestrowani. Nadal może być konieczna rejestracja w celu pobierania podatku od sprzedaży w prowincji BC, Manitoba i Quebec

Aby nieco skomplikować sprawę, cztery prowincje ustalają własne prowincjonalne przepisy dotyczące podatku od sprzedaży: Quebec, Kolumbia Brytyjska, Manitoba i Saskatchewan (jednak Amazon teraz pobiera podatek od sprzedaży w Saskatchewan. więc tak naprawdę są tylko trzy prowincje, które należy wziąć pod uwagę).

Brak rejestracji nie wpłynie na możliwość importu do Kanady ani dalszej sprzedaży Amazon.ca, ale powinieneś je zbierać. Co więcej, Quebec ma znaczną kwotę 30 000 USD, której nie można przekroczyć, a Manitoba ma mniej niż 1.4 milion. Na dobre i na złe, wielu międzynarodowych sprzedawców nigdy nie rejestruje się, aby pobierać prowincjonalny podatek od sprzedaży.

5 Proste kroki, aby rozpocząć sprzedaż Amazonok

Oto najłatwiejszy sposób na rozpoczęcie sprzedaży Amazonok.

 1. Wyślij małą przesyłkę do Kanady – zmocz stopy; Pracuj nad paletami.
 2. Wystaw swoje produkty na Amazonok.
 3. Włącz reklamy sponsorowane dla Kanady!
 4. Monitoruj kurs wymiany co miesiąc.
 5. Zarejestruj się w GST/HST.

Amazon konta dla USA, Kanady i Meksyku

dla Ameryki Północnej, Amazon ma to, co nazywają . Oznacza to, że w ramach jednego konta Seller Central możesz:

 • Zarządzaj zapasami za pomocą jednego interfejsu
 • Zapłać jedną opłatę za sprzedaż profesjonalną
 • Przekazuj płatności na lokalne konto bankowe (Amazon wymieni środki za Ciebie)

Kontrastuje to ze sprzedażą w Europie, Japonii itp., gdzie trzeba będzie założyć osobne konto centralne sprzedawcy dla tych krajów.

Wyślij małą przesyłkę do Kanady

Tak jak prawdopodobnie robiłeś, kiedy zaczynałeś Amazon.com FBA, prawdopodobnie wysłałeś pudełko lub dwa towary do przetestowania FBA, a nie pełny kontener 20′. To samo dotyczy Amazonok. Wyślij paczkę lub dwie za pośrednictwem UPS lub FedEx, aby zmoczyć stopy. Procedura jest prawie identyczna jak wysyłanie do Amazon.com.

Będziesz musiał wysłać swoje towary za pośrednictwem UPS lub FedEx lub innej usługi, która pozwala na obciążenie Cię wszelkimi cłami i podatkami, zwanymi również Nie wysyłaj przez USPS. Jeśli zrobisz Amazon zostaną poproszeni o zapłacenie podatków, gdy produkt dotrze i odrzucą Twoją przesyłkę.

Pro-tip: W Ameryce istnieje wartość de minimis 800 USD (zamówienia mniejsze niż ta nie muszą płacić ceł/podatków). W Kanadzie ta wartość de minimis wynosi zaledwie 40 USD.

Wystaw swoje produkty na Amazonok

Kiedy będziesz musiał wybrać, jakie zasoby reklamowe chcesz wystawiać w Kanadzie. Ostatnio, Amazon zrobił to tak, że można po prostu wyszukać Amazon.com ASIN w narzędziu „Dodaj produkt” w Seller Central, a wszystkie dane aukcji zostaną przeniesione.

Twoje recenzje z AmazonPrzenieś domenę .com, dopóki nie otrzymasz pierwszej recenzji Amazonok

Istnieje również kilka innych ustawień, takich jak wysyłka, które należy skonfigurować Amazon.ca, ale cały proces powinien zająć tylko kilka minut.

Kontrolujesz swoje Amazon.ca i Amazon.com z jednego konta, korzystając z rozwijanego menu u góry Centrum Sprzedawcy.

Włącz reklamy sponsorowane

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić po dostarczeniu zapasów do FBA, jest rozpoczęcie korzystania z produktów sponsorowanych, jeśli ich używasz Amazon.com. Zapłacisz znacznie mniej niż to, za co płacisz Amazon.com (zobacz nasze statystyki poniżej – płacimy tylko 0.2%ACoS!)

Monitoruj kurs wymiany co miesiąc

Kiedy wyceniasz swoje produkty w Kanadzie, prawdopodobnie po prostu wymieniasz dolary amerykańskie na dolary kanadyjskie i być może dodajesz trochę poduszki. Monitoruj ten kurs wymiany co kwartał lub co miesiąc, ponieważ będzie się zmieniał i powinieneś odpowiednio zmieniać swoje ceny.

Konfigurowanie kanadyjskiego numeru biznesowego

Jeśli wysyłasz towary do godz Amazon.ca FBA za pośrednictwem UPS lub FedEx na próbę, prawdopodobnie możesz uniknąć tego wymogu w przypadku kilku pierwszych przesyłek. Jednakże, gdy wykonasz jakikolwiek znaczący wolumen, potrzebujesz numeru biznesowego.

Jeśli wysyłasz coś, co wymaga odprawy celnej (tj. wysyłasz przesyłkę LTL), na pewno będziesz potrzebować numeru biznesowego. Numer biznesowy to po prostu numer, za pomocą którego można pobierać/odprowadzać podatek GST/HST i importować towary do Kanady. Jest podobny do amerykańskiego EIN.

Rejestracja numeru biznesowego w Kanadzie jest dość łatwa. Wystarczy wypełnić formularz RC1. Możesz wysłać go faksem lub pocztą (nie ma możliwości wypełnienia go online) LUB po prostu zadzwonić 1-800-959-5525, a osoba zada Ci wszystkie pytania przez telefon i bardzo szybko skonfiguruje. Po jego wypełnieniu w ciągu 10 dni otrzymasz numer biznesowy. Rejestrując się w celu uzyskania tego numeru biznesowego, możesz również uzyskać numery GST/HST i numery importera – znajdują się one na formularzu RC1, który wypełniasz. Istnieją po prostu pola wyboru dla każdego z nich.

Alternatywnie, Twój agent celny może zarejestrować Cię w celu uzyskania numeru biznesowego za darmo lub za symboliczną opłatą (poniżej 500 USD). Pacific Customs Brokers może ci w tym pomóc (poinformuj ich, że wysłał cię EcomCrew).

Formularz nie wymaga wyjaśnień i nie powinien zająć więcej niż 5-10 minut (gdy poprosi o numer ubezpieczenia społecznego, po prostu zostaw to pole puste). Kiedy pyta o szacunkową sprzedaż podlegającą opodatkowaniu w Kanadzie, dobrze jest wpisać coś poniżej 100 000 USD, ponieważ w przeciwnym razie będziesz musiał zapłacić z góry połowę szacowanego podatku GST (Canadian Revenue Agency określi w drugim roku, czy musisz przedpłacić procent swojego GST/HST).

Porada od profesjonalistów: jeśli chcesz, aby ktoś założył Twój numer firmowy i pomógł w rozliczeniach podatkowych, możesz skontaktować się z Davidem w Small Biz Pro — ma on dużą wiedzę na temat sprzedawców spoza Kanady na Amazon.ca i może pomóc w konfiguracji dla tych, którzy nie chcą samodzielnie się rejestrować.

Uzyskanie ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej w przypadku dalszej sprzedaży Amazonok

Żaden sprzedawca nie chce być adresatem pozwu o odpowiedzialność za produkt. Bez względu na to, jak małe są szanse, że Twoje produkty będą działać nieprawidłowo lub wyrządzić szkodę klientom, zawsze mądrze jest być przygotowanym, kiedy to się stanie.

Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej może być drogie, ale istnieją ubezpieczyciele, tacy jak Foxquilt, którzy oferują rozsądne stawki i spersonalizowaną ochronę, tj. płacisz tylko za ochronę, której potrzebujesz. Aplikacja jest również wykonywana całkowicie online, więc niezależnie od tego, czy sprzedajesz w Kanadzie, Stanach Zjednoczonych, czy w obu, możesz być pewien, że Amazon- zgodne ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej.

Wniosek

Mam nadzieję, że ten artykuł przedstawił moje argumenty przemawiające za tym, dlaczego powinieneś sprzedawać dalej Amazon.ca (a także kto nie powinien), a także jak wstać i zacząć się kręcić. Od końca 2015 r. Amazon.ca jest znaczącym motorem wzrostu mojej firmy i myślę, że może to samo zrobić dla wielu innych firm, które chcą zwiększyć sprzedaż o 10-20%.

Czy miałeś jakieś doświadczenie w sprzedaży na Amazon.ca lub inne Amazon targowiska? Czy masz jakieś pytania dotyczące sprzedaży na Amazon.ca? Jeśli tak, skomentuj poniżej.