Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak sprzedawać dalej Amazon Pomyślnie w 2023 r.: porady i wskazówki

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak sprzedawać dalej Amazon Pomyślnie w 2023 r.: porady i wskazówki

Twój sklep internetowy to Twoja baza domowa, w której prezentujesz swoją markę, kontaktujesz się z docelowymi odbiorcami i sprzedajesz swoje towary.

To powiedziawszy, istnieje wiele możliwości dotarcia i sprzedaży obecnym i nowym klientom za pośrednictwem internetowych platform handlowych, takich jak Amazon.

Jeśli jesteś nowym startupem eCommerce, możesz mieć kilka pytań, w tym:

  • Dlaczego warto sprzedawać na AMZ?
  • Jak ustawić ceny Amazon?
  • Co jest potrzebne, aby rozwinąć odnoszący sukcesy biznes na platformie i jak mogę go utrzymać w dłuższej perspektywie?
  • Z jakich opcji i rozwiązań dostępnych na rynku powinienem skorzystać?

Ten przewodnik stara się odpowiedzieć na te pytania i pomóc zrozumieć, jak stworzyć i rozwijać zrównoważony i dochodowy biznes Amazon.

Jak więc dalej sprzedawać Amazon z powodzeniem? Ten artykuł zawiera skuteczne wskazówki dotyczące dalszej sprzedaży Amazon i skaluj swój biznes poprzez zwiększanie sprzedaży.

Studiować AmazonKrajobraz

Nauka zasad tzw Amazon Platforma nie jest wyborem. To konieczność. Dowiedz się więcej o wytycznych, Amazon Korzyści dla głównych członków i realizacja zaleceń AMZ FBA. Jednocześnie musisz zbadać otoczenie konkurencyjne. Nie chcesz pracować z produktami włączonymi Amazon ze zbyt wieloma podobnymi opcjami lub zbyt późno stwierdzisz, że Twoja cena nie jest konkurencyjna. Dlatego stosuj się do zaleceń i zasad platformy, działaj profesjonalnie i rozsądnie wchodź na rynek.

Rozważ Spełnienie przez Amazon (FBA) Opłaty

Wybór produktu powinien zależeć od tego, ile zapłacisz za sprzedaż na AMZ. Zagłębmy się zatem w najpopularniejszy model sprzedaży – FBA.

Główne opłaty za FBA:

Opłaty te są uiszczane za każdą jednostkę towaru. Opłata za realizację FBA naliczana jest w zależności od kategorii produktu, rozmiaru i wagi. The Amazon certyfikat stwierdza, że ​​platforma pobiera tę opłatę za odbiór i pakowanie zamówień, dostawę, przetwarzanie i zwrot.

Im większa waga i objętość produktu, tym więcej opłaty FBA będziesz musiał zapłacić za produkty.

Opłata magazynowa FBA odnosi się do prowizji za przechowywanie towaru w magazynie Amazon magazyn. Jest obliczany w zależności od tego, ile metrów sześciennych zajmuje Twój produkt w magazynie (nie jedna jednostka, ale wszystkie produkty).

Wielu sprzedawców wybiera małe przedmioty, aby zapłacić minimalną opłatę i tańszą dostawę do AMZ (na przykład z Chin).

Opłata za skierowanie jest obliczana jako procent ceny towarów na liście, płacona za każdą sprzedaną jednostkę towarów, w zależności od kategorii. Na przykład w kategorii „kuchnia” opłata za skierowanie wynosi 15%, podczas gdy w kategorii elektronika tylko 8%.

Pomyśl o swoim SEO na Amazon

Weź pod uwagę Amazon platformę jako typową wyszukiwarkę, aby uzyskać znacznie lepszy pomysł na sprzedaż online z bardziej strategicznym podejściem. Zapoznaj się ze wszystkimi osobliwościami algorytmu wyszukiwarki, a znajdziesz się w doskonałej pozycji do zachowania słów kluczowych, wyników wyszukiwania i całego copywritingu.

Sprawdź listy produktów

Gdy już dowiesz się, co oferuje algorytm wyszukiwarek na AMZ, poświęć trochę czasu, aby dowiedzieć się więcej o swoich konkurentach, poszukać swoich produktów i zaznaczyć, jak Twoja pozycja pokrywa się z konkurencją pod względem ceny i opisu produktu.

Wyceń swoje produkty konkurencyjnie

Jest mało prawdopodobne, że osiągniesz wiele zamówień, gdy jesteś najdroższy na rynku. Ale z drugiej strony, gdy twoje ceny są zbyt niskie, nie możesz osiągnąć znaczącego zysku. Klucz jest prosty: postaraj się znaleźć złoty środek między tymi dwiema opcjami. Na przykład twoja cena może być 1% niższy niż twoi konkurenci. Ale wybór zwycięzcy Buy Box ma więcej aspektów niż tylko cena.

Wybierz odpowiednią strategię cenową

Kiedy sprzedajesz niedrogie lub luksusowe produkty, musisz ustalić odpowiednią cenę. Ogólnie rzecz biorąc, staraj się utrzymywać ceny nie wyższe niż 10% w porównaniu do innych Spełnionych przez handlowca Amazon sprzedawców. Jednocześnie staraj się nie być więcej niż kilka groszy tańszy od najtańszego konkurenta. Typowe strategie sprzedawców obejmują również podnoszenie ceny, gdy zabraknie konkurencji.

Rekommenderad:  5 Najlepsze wtyczki członków zespołu WordPress na rok 2023

Pamiętaj o opakowaniu

Czy chcesz wysłać produkty do AMZ tylko po to, aby zostały uszkodzone w drodze od sprzedawcy partyjnego lub do centrów logistycznych? Prawdopodobnie nie. Następnie upewnij się, że w przesyłce znajduje się wystarczająca ilość opakowania. Tak więc, nawet jeśli zostaną upuszczone, twoje towary będą w porządku. Wielkie rzeczy są proste, a sprawdzenie paczki nie zajmuje dużo czasu, zwłaszcza gdy twoi dostawcy poradzą sobie z większością.

Zdecyduj o swoich najlepszych produktach

Najbardziej dochodowymi towarami są twoje prawdziwe dojne krowy. Musisz więc traktować takie towary tak dobrze, jak pracowały dla Ciebie. Najpierw przestudiuj swoje Amazon konto sprzedaży i raporty, aby wykryć dochodowe towary, badając marże zysku, współczynnik sprzedaży i trendy cenowe. Następnie zamów więcej, aby nadal zwiększać zwrot z inwestycji. Na koniec nie zapomnij o utrzymywaniu przyzwoitego zapasu swoich bestsellerów.

Utrzymaj najwyższą jakość obsługi klienta

Gdy tylko wykonasz trudną część i uzyskasz sprzedaż, nie wolno pieprzyć psiaka. Upewnij się, że wszystkie informacje o zamówieniu są prawidłowe, odpowiednio zapakuj towar i dostarcz go pod wskazany adres. Nie zapomnij uprzejmie poprosić klienta o opinię i odpowiedzieć na pytania na czas.

Nie jest tajemnicą, że recenzje produktów są niezwykle ważne dla udanej sprzedaży Amazon. Prawdopodobnie wszyscy kupiliśmy coś na AMZ iw wielu z tych przypadków decyzja sprowadzała się do tego, który przedmiot ma lepsze recenzje, nawet jeśli miał wyższą cenę.

Sprzedawcy mogą wysyłać do klientów kolejne wiadomości e-mail dotyczące konkretnego zamówienia, a kilka zautomatyzowanych usług może pomóc w zarządzaniu tym procesem. The wytyczne są tutaj ale, krótko mówiąc, nie możesz:

  • wysyłać e-maile z wiadomościami promocyjnymi i marketingowymi
  • zawierać odnośniki do innych stron internetowych
  • żądać, zachęcać ani prosić o pozytywną informację zwrotną

Możesz jednak wysłać kilka wiadomości potwierdzających przyjęcie zamówienia, a następnie poprosić klienta o udostępnienie recenzji lub opinii o sprzedawcy.

Istnieje wiele najlepszych praktyk w zakresie marketingu e-mailowego, ale staraj się wysyłać nie więcej niż dwie do trzech wiadomości: jedną podczas potwierdzania zamówienia lub fazy dostawy, a drugą kilka tygodni po otrzymaniu przedmiotu.

Unikaj sprawiania, by Twoje listy były zbyt agresywne lub spamerskie, i daj klientom możliwość pozostawienia negatywnej opinii bezpośrednio u Ciebie, zanim napiszesz negatywną recenzję.

Dla Twojej wygody skorzystaj ze świetnego narzędzia SageMailer, opracowanego po to, aby komunikacja z klientami i obsługa recenzji klientów w mediach społecznościowych była jak najbardziej płynna i prosta.

Śledź swój sukces i możliwe zmiany w swoim AmazonCentralne konto sprzedawcy

Seller Central (ten, którego używasz do uzyskiwania dostępu do swoich Amazon konto sprzedawcy) zapewnia doskonałe narzędzia i różne raporty. Chcesz mieć pewność, że zarabiasz pieniądze i nie chcesz, aby zabrakło produktów do sprzedaży. Sprawdź swoje konto, aby śledzić wszystkie operacje. Ponadto raport może wyświetlać Amazon Kup stawkę Box i czy twoi konkurenci wkradają się na twoje towary. Pobierz raporty, obserwuj procesy, prognozuj i modyfikuj swoją strategię sprzedaży

Rekommenderad:  Jak rozpoznać fałszywe wiadomości na WhatsApp [Guide]

Unikaj wyczerpania zapasów

Nie bez powodu wyczerpanie zapasów prawie zawsze staje się „najgorszym koszmarem” dla sprzedawców. Prowadzą do utraty sprzedaży i obniżają poziom zadowolenia i lojalności klientów.

Dlatego handlowcy powinni jak najdokładniej obliczyć, ile towarów zamówić u producenta i ile sprzedają przed nową dostawą. Jeśli zamówisz za dużo i nie sprzedasz, dopóki nie nadejdzie następna partia, będziesz musiał zapłacić za dodatkowe miejsce w Amazon. Poza tym istnieje szansa, że ​​platforma nie przyjmie kolejnego zestawu, ponieważ łączna ilość towaru przekroczy Twój limit magazynowania w firmie.

Amazon przydziela każdemu sprzedawcy określoną liczbę miejsc na towar w magazynie na podstawie danych historycznych tego konta: ile sprzedaży było wcześniej i okresowo przegląda ten limit. A limit zależy nie tylko od liczby jednostek towaru, ale także od ich objętości. Na przykład, podczas gdy można uzyskać 100 jednostek miejsca na małe misie, platforma prawdopodobnie przydzieli tylko dziesięć jednostek na dwumetrowe misie.

Twórz treści A+

Funkcja Enhanced Brand Content, znana obecnie jako A+ Content, pozwala opowiedzieć historię Twojej firmy za pomocą atrakcyjnego, dostosowanego tekstu i obrazów, które promują Twój sklep cyfrowy. Treści A+ wykraczają poza informacje na liście produktów i zapewniają bardziej promocyjny przegląd tego, co czyni Twoje towary wyjątkowymi.

Pomaga wyróżnić produkty i kampanie w atrakcyjny sposób, aby obniżyć współczynnik odrzuceń i zwiększyć liczbę konwersji. Dodanie świeżej treści A+ wspiera również zdjęcia, które możesz wykorzystać w mediach społecznościowych i biuletynach klientów, aby rozwinąć znajomość marki w ramach jednej strategii online.

Zainwestuj w reklamę

Ucząc się, jak zwiększyć sprzedaż na platformie, skorzystaj z możliwości reklamowych, aby stymulować wzrost. Sponsorowane marki, sponsorowane ekspozycje, sponsorowane produkty i sklepy pomagają poprawić Twoją widoczność na rynku i umożliwiają dotarcie do klientów, którzy są bardziej skłonni do zakupu Twoich towarów.

Każdy z nich to praktyczne podejście do strategii rozwoju eCommerce. Zarządzanie kosztami jest łatwe dzięki reklamom płatnym za kliknięcie, które pozwalają pracować w ramach określonego budżetu i monitorować wydatki w celu optymalizacji kampanii reklamowych i maksymalizacji wydajności.

Użyj Mocy Instagram

Skoki na Instagram modą — reklamy wideo, historie, cokolwiek — to kolejny doskonały sposób na odniesienie sukcesu w AMZ w 2023 roku.

Podczas gdy wielu myśli Facebook jest wiodącą platformą społecznościową, Instagram nie jest daleko w tyle. Z biegiem lat takie rozwiązanie do udostępniania obrazów stało się doskonałym miejscem dla firm internetowych, aby przyciągnąć uwagę swoich doskonałych klientów.

Używając Instagram Funkcja fabularna i twoja Instagram feed to świetny sposób na zaprezentowanie swoich towarów klientom, którzy są najbardziej skłonni do ich zakupu.

Jeśli korzystasz z realizacji przez Amazon (FBA), możesz utworzyć kod promocyjny w mediach społecznościowych, którego będziesz używać do kierowania ruchu gotowego do zakupu na stronę docelową AMZ. Następnie przejdź do zakładki Promocje, gdzie odpowiednio ją skonfigurujesz. Strona docelowa pokazuje tylko Twoje towary, co daje lepszą okazję do sprzedaży docelowej.

Rekommenderad:  7 Powody, dla których nie powinieneś używać Neeva, nowej wyszukiwarki „bez śledzenia”

Wreszcie, Instagram Reklamy to kolejna dobra opcja. Możesz tworzyć reklamy fabularne, reklamy karuzelowe, reklamy wideo… lista jest długa. Ponieważ kierujesz swoje reklamy do wyselekcjonowanych odbiorców docelowych na podstawie analiz behawioralnych i zainteresowań, mają oni wyższy współczynnik konwersji, jeśli reklama prowadzi do kliknięć.

Bądź gotowy na ciężką pracę i wysiłek

Gdy zaczniesz sprzedawać dalej Amazon i zdobądź pierwsze zamówienia, nie oznacza to, że gra się skończyła, a teraz możesz usiąść wygodnie w fotelu. Przed nim jeszcze dużo ciężkiej pracy. Teraz, gdy już trochę posmakowałeś zwycięstwa, najwyższy czas, abyś naciskał jeszcze bardziej.

Bądź gotowy na ciężką pracę i wysiłek

Gdy zaczniesz sprzedawać dalej Amazon i zdobądź pierwsze zamówienia, nie oznacza to, że gra się skończyła, a teraz możesz usiąść wygodnie w fotelu. Przed nim jeszcze dużo ciężkiej pracy. Teraz, gdy już trochę posmakowałeś zwycięstwa, najwyższy czas, abyś naciskał jeszcze bardziej.

Podsumowując: Jak odnieść sukces Amazon

Amazon to doskonałe miejsce dla kupców, ale aby rozpocząć tu dobrze prosperujący biznes, potrzebne jest odpowiednie przygotowanie. Nie wszystkie towary, na które jest popyt w sklepach stacjonarnych, można z powodzeniem sprzedawać na platformie. Niektóre szczegóły obejmują prowizje i opłaty, zasady dotyczące towarów zabronionych oraz „kategorie objęte ograniczeniami”. Ponadto duzi sprzedawcy od dawna zajmują niektóre nisze i trudno będzie w nich konkurować.

Istotne jest również rozważenie ryzyka wielu osób po uruchomieniu. Na przykład trzeba pamiętać o konieczności dostosowania ilości sprzedaży do cyklu produkcyjnego i czasu dostawy nowej partii, ciągłych innowacji Amazonkonkurowanie z innymi sprzedawcami oraz wytyczne dotyczące list produktów.

Jak więc odnieść sukces w sprzedaży Amazon? Mamy nadzieję, że stworzysz kolejne Amazon Historia sukcesu dzięki wykorzystaniu naszych dwunastu Amazon sposoby sprzedawcy. W tym artykule przedstawiliśmy Ci kilka rozsądnych porad i materiału do przemyśleń na temat tego, jak sprzedawać dalej Amazon z powodzeniem. Pomoże rozwinąć Twój biznes Amazon i zwiększyć zyski i sprzedaż. Ostatnia sztuczka to przygotowanie się na skoki sprzedaży w okresie świątecznym — nie chcesz skończyć bez najlepiej sprzedających się towarów w najbardziej pracowitym okresie roku!