Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak sprzedawać książki na Amazon [2023 Guide]

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak sprzedawać książki na Amazon [2023 Guide]

Zanim Amazon sprzedawała Instapoty i prasy do czosnku, zaczynała jako księgarnia internetowa. Kilkadziesiąt lat później ludzie nadal zarabiają na sprzedaży książek na platformie. Oto jak to zrobić, niezależnie od tego, czy chcesz sprzedawać używane książki Amazon lub nowe książki Amazon.

Powiązane lektury: Jak opublikować własną książkę na Amazon

Jakie rodzaje książek możesz sprzedawać Amazon?

Możesz sprzedawać prawie każdy rodzaj książki Amazon, niezależnie od tego, czy są to książki w miękkiej, twardej oprawie, e-booki, komiksy czy przedmioty kolekcjonerskie. Możesz sprzedawać książki innych autorów lub pisać własne i publikować je samodzielnie Kindle Wydawnictwo bezpośrednie (KDP). W tym artykule skupimy się na tym pierwszym.

Są jednak książki, których nie da się sprzedać Amazon, a jeśli system wykryje te książki, mogą one zostać ograniczone w jednym cyklu. Obejmują one

  • Książki zawierające treści nielegalne lub naruszające prawo. Amazon nie zezwala na publikowanie książek towarzyszących opartych na dziełach chronionych prawem autorskim poza Stanami Zjednoczonymi bez pisemnej zgody właściciela praw autorskich. Obejmują one przewodniki po studiach i streszczenia.
  • Książki z obraźliwymi treściami. Chociaż sama książka nie jest szkodliwa, istnieją idee, które są. Zabronione są na przykład książki zawierające pornografię lub promujące terroryzm.
  • Książki w stanie niedopuszczalnym. Amazon nie zezwala na niektóre książki, takie jak kopie dla zaawansowanych czytelników (ARC), te, które mają brakujące strony i te z nieczytelnym tekstem.

Jeśli chodzi o stan książki Amazon nie zezwala na sprzedaż używanych książek, nawet tych, które mają oznaczenia. Oto podsumowanie warunków, na jakich można sprzedawać książki:

Jeśli planujesz sprzedawać używane książki, zapoznaj się z naszym przewodnikiem dotyczącym sprzedaży używanych przedmiotów Amazon.

Możesz także sprzedawać książki kolekcjonerskie, czyli takie, które mają cechy, które czynią je bardziej wartościowymi dla kolekcjonerów, np. gdy są podpisane przez autora. Pamiętaj jednak, że przedmioty kolekcjonerskie nie spełniają warunków zwykłych książek. Poniższa tabela podsumowuje ich akceptowalne warunki:

Ile można zarobić na sprzedaży książek Amazon?

Jak w przypadku każdego biznesu, to, ile zarobisz, zależy od tego, ile faktycznie sprzedajesz. A kiedy zdecydujesz się sprzedawać za pomocą FBA, liczy się również szybkość sprzedaży produktu (opłaty za przechowywanie szybko się sumują).

Są ludzie, którzy od czasu do czasu zarabiają tylko kilka dolców, zwłaszcza gdy po prostu sprzątają lub pracują nad biznesem w wolnym czasie. Inni jednak traktują ten biznes poważnie. Na przykład raikenprofit_official zarobił $8,000 miesięcznie sprzedając książki dalej Amazon.

Rekommenderad:  Jak przywrócić ustawienia fabryczne Google Pixel 2

@raikenprofit_official W ten sposób zarabiam 8000 $ miesięcznie na sprzedaży używanych książek Amazon w niepełnym wymiarze godzin #sidehustle #workfromhome #makemoneyonline #amazon #garyvee #ecommerce #books ♬ oryginalny dźwięk – Raiken Profit

Z drugiej strony ci, którzy sprzedają własne książki za pośrednictwem Kindle Direct Publishing (KDP) może zarobić 35% lub 70% tantiem, w zależności od tego, czy spełniają wymagania dotyczące wyższej stawki tantiem. Niektórzy autorzy zarabiają nawet 10 000 dolarów miesięcznie. Ten autor podaje zestawienie swoich zarobków z samodzielnego publikowania, zarabiając około $2,000 każdego miesiąca.

Gdzie znaleźć książki do sprzedaży Amazon

Znalezienie przedmiotów do sprzedania zajmuje ogromną część czasu księgarzy Amazon. Zwykle znalezienie dochodowych książek wymaga dużo pracy nóg i odrobiny szczęścia. Oto niektóre z miejsc, które możesz sprawdzić:

Twój własny dom. Zacznijmy od oczywistości. Jeśli chcesz pozbyć się tych rzeczy, które już nie wywołują radości, spróbuj wymienić swoje książki Amazon. Jest to również świetny sposób na łatwe wejście do biznesu.

Sklepy z używaną odzieżą i wyprzedaże garażowe. Wśród tych stosów ukryte są klejnoty. Musisz tylko dowiedzieć się, które książki przyniosą wystarczający zysk, aby podróż była opłacalna. Aby to zrobić, będziesz potrzebować Amazon skanowanie aplikacji, aby natychmiast określić, ile możesz zyskać na tych książkach.

Palety likwidacyjne. Możesz kupować lub licytować pudełka z książkami. Szczęście odgrywa w tym jednak ważną rolę, ponieważ nie będziesz mógł wybrać, które książki otrzymasz.

Luźne wyprzedaże. Możesz udać się do lokalnych księgarń i znaleźć tam świetne oferty. Korzystaj ze zniżek za pomocą arbitrażu.

Facebook Rynek. Jednym z pierwszych miejsc, w których ludzie wymieniają swoje książki podczas porządkowania, jest Facebook. Istnieje również duża szansa, że ​​dostaniesz świetną ofertę, ponieważ ludzie głównie chcą się pozbyć swoich książek.

Napisz własną książkę. Tylko dlatego, że nie jesteś reprezentowany przez Penguin lub HarperCollins, nie oznacza, że ​​nie możesz być publikowanym autorem. Nie musisz nawet wymyślać pełnometrażowej powieści, aby zacząć sprzedawać. Możesz na przykład pisać krótkie książki dla dzieci i publikować je Kindle Publikowanie bezpośrednie.

Właściwie mamy książkę opublikowaną przez KDP, którą możesz sprawdzić, jeśli chcesz wyjść poza zwykłą sprzedaż Amazon.

Rekommenderad:  Narzędzia do czyszczenia rynien - Twoja lista na rozpoczęcie działalności gospodarczej

Darowizny. Możesz skontaktować się z rodziną i przyjaciółmi, którzy mogą chcieć podarować swoje książki. Pomożesz komuś posprzątać, jednocześnie zarabiając.

Jak wystawiać książki na Amazon

Gdy masz już gotowe książki, nadszedł czas, aby je wymienić Amazon. Oto przewodnik krok po kroku:

Krok 1: Stworzyć Amazon konto sprzedawcy.

Złóż wniosek, aby zostać sprzedawcą na Amazon. Nie martw się. Nie musisz mieć firmy, aby zacząć wystawiać produkty.

Krok 2: Wybierz pomiędzy FBA a FBM.

Jak chcesz realizować swoje zamówienia? Jeśli wybierzesz Fulfillment by Merchant (FBM), będziesz tym, który będzie przetwarzał zamówienia, we własnym zakresie lub wspólnie z logistyką strony trzeciej (3PL). Z drugiej strony, dzięki FBA automatycznie kwalifikujesz się do Prime i Amazon obsłuży całą Twoją przesyłkę. Wiąże się to jednak z innymi opłatami. Skorzystaj z naszego kalkulatora FBA, aby dowiedzieć się, ile możesz zapłacić.

Krok 3: Zdecyduj między kontem profesjonalnym a kontem indywidualnym.

Tu zasada jest prosta. Jeśli planujesz sprzedawać więcej niż 40 jednostek miesięcznie, przejdź do konta Professional (płać 39,99 USD miesięcznie). Jeśli to mniej, przejdź do konta indywidualnego (zapłać $00,99 za sprzedaną sztukę).

Krok 4: Wymień swoje książki.

Teraz, gdy masz już skonfigurowane konto sprzedawcy, nadszedł czas, aby dodać swoje książki. Jeśli nie wiesz jak Amazon aukcje działają, pamiętaj, że nie możesz utworzyć wielu aukcji dla jednego produktu. Na przykład, jeśli ktoś już sprzedaje Essentialism autorstwa Grega McKeown, nie możesz zrobić kolejnej aukcji. Wszystko, co możesz zrobić, to dodać swój produkt do istniejącej listy.

Przejdź do Centrum Sprzedawcy → Zapasy → Dodaj produkt. Przeniesie Cię na tę stronę:

Następnie możesz wpisać tytuł książki, ISBN lub ASIN w polu wyszukiwania. Numer ISBN można znaleźć z tyłu książki. Pamiętaj jednak, że numer ISBN został opracowany w 1967 roku, więc jeśli sprzedajesz książki wydrukowane przed tym rokiem, mogą go nie mieć.

Z drugiej strony ASIN można znaleźć w adresie URL aukcji i w sekcji Szczegóły produktu.

Lokalizacja ASIN produktu w adresie URL wpisu
Numer ASIN jest również wymieniony w sekcji Szczegóły produktu.

Po znalezieniu odpowiedniej oferty kliknij „Sprzedaj ten produkt” i uzupełnij dane, w tym stan książki i swoją cenę.

Krok 5. Stwórz swój plan wysyłki.

Jeśli używasz FBA, musisz zakleić oryginalne kody kreskowe Amazon będzie wiedział, która książka należy do którego sprzedawcy. Musisz więc wydrukować etykiety FNSKU i zakryć nimi oryginalne kody kreskowe. Zapoznaj się z naszym artykułem na temat tworzenia planu wysyłki dla tego kroku.

Rekommenderad:  Jak łatwo dotrzeć do swojej firmy za granicą

Opłaty związane ze sprzedażą książek na Amazon

Oprócz kosztu samej książki i opłat FBA lub 3PL, Amazon pobiera również inne opłaty od sprzedawców:

  • Miesięczna opłata dla sprzedawcy (dla Profesjonalistów) i opłata jednostkowa (dla Indywidualnych)
  • Opłata za polecenie (15%)
  • Opłata za zamknięcie ($10,80 za sztukę)

Upewnij się więc, że jakakolwiek aplikacja, której używasz do określania rentowności swoich książek, uwzględni te opłaty.

Sprawdzone metody sprzedaży książek na Amazon

Szukaj niszowych książek. Książki, które trudno znaleźć, dobrze się sprzedają. Istnieją narzędzia, takie jak Jungle Scout, które mają funkcje pomagające określić, które książki prawdopodobnie będą się sprzedawać.

Unikaj rozczarowanych klientów. Aby sprzedawać dalej Amazon, musisz spełniać jego standardy, jeśli chodzi o obsługę klienta. Dlatego szybko odpowiadaj na wszelkie pytania i upewnij się, że mówisz szczerze o stanie książki. Dobrą praktyką jest wskazanie stanu, który jest o jeden stopień niższy niż w rzeczywistości.

Sprawdź BSR książki. Dobrym sposobem sprawdzenia, jak szybko książka będzie się sprzedawać, jest ranking bestsellerów (BSR). Im niższa liczba, tym większe szanse na to, że sprzeda się szybciej. BSR można znaleźć w szczegółach produktu.

Końcowe przemyślenia

Jeff Bezos zaczynał od książek, kiedy budował Amazon ponieważ według niego „w kategorii książek jest zdecydowanie więcej pozycji niż w jakiejkolwiek innej kategorii”. Masz więc wiele opcji, a ponadto książki mają zwykle ogromną marżę zysku (zwłaszcza, gdy otrzymujesz je za darmo od rodziny i przyjaciół).

Sprzedam książki nt Amazon wymaga dużo pracy nóg i cierpliwości. Możesz spędzać dni na przeczesywaniu półek w sklepach z artykułami używanymi, ale ten biznes może być bardzo lukratywny.

Table of Contents