Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak sprzedawać książki online za pośrednictwem własnej księgarni cyfrowej

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak sprzedawać książki online za pośrednictwem własnej księgarni cyfrowej

Wszyscy słyszeliśmy historie o tym, jak Amazon a inni główni detaliści „zabili księgarnię”, jaką znamy. Ale te opowieści to nic innego jak fikcja.

To prawda, że ​​te mega-marki zmieniły reguły gry — we wszystkich formach konsumpcjonizmu, nie tylko w książkach. Ale prawdą jest również, że mnóstwo niszowych księgarń, marek i sprzedawców było w stanie wykroić sobie specjalny kawałek tortu.

To oni zdali sobie sprawę, że ten rynek jest ogromny i elastyczny. Zdali sobie również sprawę, że miłośnicy książek są nawet skłonni zapłacić dodatkowo, gdy sklepy te oferują wyjątkowe wrażenia dla klientów lub wyjątkowy styl osobowości.

W tym artykule omówimy tajniki sprzedaży książek online. Od otwarcia niezależnej księgarni, przez odsprzedaż, po samopublikowanie własnej pracy, zapewniamy Ci wsparcie na drodze do dostarczania masom dobrej lektury.

Jak rozpocząć sprzedaż książek online

1. Zdecyduj się na pomysł na biznes

Istnieje kilkanaście sposobów na rozpoczęcie działalności w przestrzeni książkowej. Możesz zacząć od tradycyjnego modelu księgarni, który obejmuje wiele gatunków, aby przyciągnąć szerszą bazę miłośników książek. Innym sposobem jest skupienie się na niszowym gatunku (np. przygodowej grze akcji, fantasy) i zbudowanie biznesu wokół tego konkretnego tematu. Oto kilka innych pomysłów biznesowych związanych ze sprzedażą książek:

 • Napisz i samodzielnie opublikuj własną książkę, sprzedając ją bezpośrednio klientom.
 • Oferuj określony rodzaj książek (np. kolorowanki, podręczniki, komiksy).
 • Sprzedawaj używane, wyczerpane, rzadkie lub zabytkowe książki IRL lub online.
 • Docieraj do niszowych odbiorców (np. kobiet, osób LGBTQ+, dzieci).
 • Uruchom pakiet lub pudełko subskrypcji o tematyce książkowej.
 • Sprzedawaj audiobooki lub e-booki online za pośrednictwem dostawy cyfrowej.
 • Rozpocznij działalność związaną z książkami (np. czyszczenie papieru i książek, stojaki na książki)

2. Zapoznaj się z warunkami handlowymi

Jako początkujący księgarz pomaga zapoznać się z terminami często używanymi w branży księgarskiej. Niektóre kluczowe, których należy się nauczyć, to:

Międzynarodowy standardowy numer książki (ISBN): Kod numeryczny używany do identyfikacji książki. Biblioteki, wydawcy, sprzedawcy detaliczni i inne firmy w łańcuchu dostaw książek używają tego unikalnego numeru do zamawiania i kontroli zapasów. Wszystkie książki wydane po 2006 roku mają 13-cyfrowy numer ISBN, podczas gdy książki wydane przed tym okresem mają 10-cyfrowy numer ISBN.

Pierwsza edycja: Pierwsza wydrukowana i dystrybuowana komercyjnie kopia książki.

Egzemplarz do czytania (ARC): Wstępnie opublikowana, prawie kompletna kopia książki, która jest bliska wydania. ARC są rozpowszechniane w celu kupowania książek, recenzentów i osób wpływowych w celu zbudowania wczesnego szumu wokół tytułu.

Rekommenderad:  Amazon Program dla influencerów – jak to działa i soczyste szczegóły

Lista zaległych: Sporządzona przez wydawcę lista starszych książek, które wciąż są w druku i kiedyś cieszyły się, że znajdowały się na pierwszych półkach księgarń.

Nakład wyczerpany (OP): Tytuł książki, który nie jest już drukowany ani przedrukowywany przez wydawcę.

Hurtownia książek: Firma, która kupuje duże ilości książek od wydawców i sprzedaje je detalistom, bibliotekom i instytutom. Hurtownicy zwykle otrzymują od wydawców rabaty ilościowe i mogą sprzedawać po niższej cenie bez uszczerbku dla swoich marż.

Dystrybutor książek: Firma zajmująca się magazynowaniem i sprzedażą książek detalistom, bibliotekom, a czasem hurtownikom w imieniu wydawców.

Księgarz handlowy: Inna nazwa księgarni detalicznej lub księgarni detalicznej. Księgarze handlowi prowadzą sprzedaż dla ogółu społeczeństwa i obejmują sklepy internetowe, duże sieci handlowe i niezależne księgarnie.

Cena katalogowa: Cena detaliczna lub cena okładki książki, często drukowana na tylnej okładce lub okładce.

3. Wybierz swój model biznesowy

Początkujący księgarze mają do dyspozycji szereg modeli biznesowych. Jednak wybiorą jedną z tych dwóch opcji: samodzielne publikowanie, sprzedaż własnych książek; lub sprzedaż używanych i zabytkowych książek.

Samodzielne publikowanie jest obecnie o wiele łatwiejsze dzięki wielu narzędziom dostępnym online, które mogą Ci pomóc. Kiedy już napiszesz książkę, zredagujesz ją i sformatujesz, możesz zabrać ją na platformę wydawniczą, taką jak ta prowadzona przez Amazon Lub Apple, aby utworzyć nowego e-booka, książkę w twardej oprawie, książkę w miękkiej oprawie lub książkę audio. Możesz także ominąć tradycyjne kanały dystrybucji i sprzedawać książki poprzez druk na żądanie lub korzystając z własnej strony internetowej w formatach cyfrowych.

Ale jeśli chcesz otworzyć niezależną księgarnię, sprzedaż używanych i starych książek zapewni ci większą różnorodność do pracy. Możesz odwołać się do określonej niszy, wyszukując i sprzedając książki z określonego okresu lub gatunku, lub po prostu sprzedając szereg książek z różnych źródeł, takich jak sklepy z używanymi rzeczami, wyprzedaże garażowe i wyprzedaże biblioteczne. Inne potencjalne źródła zapasów to:

 • Rynki internetowe, takie jak eBay
 • Lokalne oferty kupna i sprzedaży
 • Używane księgarnie

O ile używane książki nie są szczególnie rzadkie, zwykle sprzedajesz je za mniej niż standardowa cena katalogowa. Oznacza to, że będziesz musiał wybierać książki, które nosisz, ponieważ tanie książki mogą być trudne do zarobienia, szczególnie po uwzględnieniu kosztów wysyłki i innych opłat.

4. Poznaj proces pozyskiwania

Jeśli otwierasz księgarnię i planujesz sprzedawać różne książki, musisz znaleźć dostawcę. Możesz kupić książki od dystrybutora lub hurtownika lub bezpośrednio współpracować z wieloma wydawcami. W obu scenariuszach będziesz chciał zbudować silne relacje z dostawcą, ponieważ z czasem może to prowadzić do rabatów i ofert.

Rekommenderad:  Jak wyłączyć łączność w Microsoft 365

Chociaż może się okazać, że nowicjuszowi na rynku książek łatwiej jest współpracować z jednym hurtownikiem, faktem jest, że można łatwo założyć konta bezpośrednio u wydawców. Jasne, niektórzy wydawcy ustalają minimum, ale wielu pozwala księgarzom zamawiać zaledwie jeden egzemplarz książki. Wydawcy mogą również oferować ci drobne dodatki, takie jak listy od autorów i podpisane ekslibrisy, gdy twoja relacja się zacieśni.

5. Załóż swoją księgarnię internetową

Teraz, gdy wybrałeś model biznesowy i dopracowałeś swojego dostawcę, możesz założyć swój sklep internetowy za pomocą platformy e-commerce, takiej jak Shopify.

Shopify ma wiele gotowych motywów, które są odpowiednie dla księgarń. Możesz podłączyć swoją kopię, logo i zasoby wizualne do motywu takiego jak Minimalny Lub Etykieta aby stworzyć projekt Twojego sklepu. Wiele motywów można w pełni dostosować, co pozwala wybrać elementy strony i kolory pasujące do układu.

Shopify zapewnia również przydatne dodatki i aplikacje ułatwiające prowadzenie księgarni. Oto kilka wartych sprawdzenia:

Chociaż można pominąć rozwijanie sklepu internetowego i sprzedawać po prostu za pośrednictwem rynków i grup w mediach społecznościowych, posiadanie własnej strony internetowej jest bardziej lukratywne w dłuższej perspektywie. Twój sklep pomoże Ci nawiązać długotrwałe kontakty i poprawić postrzeganie Twojej książki przez klientów.

6. Rozszerz na inne kanały

Poza własnym sklepem internetowym możesz sprzedawać swoje książki za pośrednictwem takich kanałów, jak:

 • Rynki internetowe. Etsy to świetna platforma dla księgarzy z rzadkimi i zabytkowymi książkami eBay idealnie nadaje się do sprzedaży wszelkiego rodzaju używanych i nowych książek. Możesz także sprzedawać na Facebook Marketplace, dzięki któremu ludzie w Twojej okolicy mogą kupować Twoje książki.
 • Sprzedaż hurtowa. Może to być opłacalny wybór dla pisarzy literatury faktu, którzy hurtowo sprzedają książki księgarniom i instytutom. Autorzy książek medycznych mogliby sprzedawać je szpitalom, podczas gdy pisarze prawniczy mogliby na przykład zarabiać więcej, sprzedając hurtowo do firm prawniczych.
 • Witryny crowdfundingowe. Witryny takie jak Kickstarter I Nieoprawny pozwalają autorom na bezpośrednią sprzedaż książek, zasadniczo pomagając zebrać pieniądze na nakład.
 • Sprzedaż offline. Jeśli zwykle sprzedajesz wyłącznie online, otwarcie własnego sklepu stacjonarnego, pop-up lub sklepu rolnego może być świetnym sposobem na zwiększenie sprzedaży. Zacznij od czegoś małego, na przykład wyskakującego okienka w Twojej okolicy, aby sprawdzić, czy sprzedaż offline jest warta wysiłku.
Rekommenderad:  Jak zainstalować Surfshark na swoim LG Smart TV?

gdzie sprzedawać książki: rynki offline

Sprzedaż książek online jest bardziej osiągalna niż myślisz

Chociaż może się wydawać, że staromodna księgarnia zniknęła, wciąż masz mnóstwo okazji, by urzeczywistnić swoje marzenia o księgarstwie.

Ważne jest, aby zrozumieć swoje wyjątkowe miejsce na rynku, w jaki sposób będziesz w stanie znaleźć i dotrzeć do odpowiednich odbiorców oraz jak możesz to zrobić, jednocześnie będąc w stanie osiągnąć zysk.

Wszystko, czego potrzeba, to solidne badania, dbałość o szczegóły i wyobraźnia.

Jak sprzedawać książki online — często zadawane pytania

Gdzie mogę sprzedawać książki online?

Najlepszym miejscem do sprzedaży książek online jest własna witryna e-commerce, ponieważ pozwala stworzyć niezależną markę, która pomaga budować rozpoznawalność i zaufanie klientów. Możesz jednak rozważyć sprzedaż książek za pośrednictwem innych kanałów, aby zwiększyć zasięg.

AbeBooks to strona, która umożliwia niezależnym księgarniom sprzedaż na całym świecie; platformy mediów społecznościowych, np Twitter I Facebook są idealne do książek publikowanych samodzielnie; a starożytni księgarze mogą odnieść sukces na targowiskach, na których ludzie kupują antyki i rzadkie tytuły.

Gdzie mogę sprzedawać używane książki online?

Możesz sprzedawać używane książki za pośrednictwem własnej strony internetowej, rynków internetowych, kanałów mediów społecznościowych i wydarzeń osobistych. Możesz także wejść na rynek starych książek, sprzedając rzadkie, antyczne i wyczerpane nakłady za pośrednictwem platform takich jak Etsy.

Jako sprzedawca sprzedający używane książki możesz ustawić parametry dla typów docelowych odbiorców, aby zbudować bazę lojalnych klientów dla określonych gatunków lub nisz.

Jak sprzedawać książki Amazon?

Możesz rozpocząć swoją Amazon księgarskiej podróży, rejestrując się jako sprzedawca indywidualny lub profesjonalny na Amazonstrona internetowa. Aby wystawić książkę na sprzedaż, przejdź do jej strony z listą produktów i kliknij Sprzedaj dalej Amazon przycisk.

Amazon ułatwia znajdowanie stron produktów dla książek, które chcesz sprzedać: po prostu wpisz numer ISBN książki w pasku wyszukiwania i Amazon przedstawi Ci swoją stronę z listą.

Chcesz dowiedzieć się więcej?