Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak sprzedawać na TikToku

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak sprzedawać na TikToku

TikTok staje się ważną platformą mediów społecznościowych dla właścicieli małych firm. Niezależnie od tego, czy chcesz budować świadomość marki, czy rozpocząć sprzedaż w mediach społecznościowych, ta zawsze popularna aplikacja społecznościowa jest potężną bronią w Twoim arsenale marketingowym. Z tego artykułu dowiesz się, jak zacząć sprzedawać na TikTok oraz kilka sprawdzonych wskazówek, jak zwiększyć sprzedaż.

Zanurzmy się w:Czy powinieneś założyć konto TikTok dla swojej małej firmy?

TikTok stał się jedną z wiodących platform mediów społecznościowych w krótkim czasie, mając około 78.7 milion użytkowników w USA. około 37.3 z łącznej liczby milionów użytkowników należy do pokolenia Z, z wysokim poziomem wykształcenia, cyfrowym natywizmem i świadomością społeczną.

Bycie na TikTok może pomóc Ci dotrzeć do pokolenia Z, które staje się bardzo wpływową grupą kupujących.

Jakie są korzyści ze sprzedaży w aplikacji TikTok?

Oto kluczowe korzyści ze sprzedaży na TikTok:

  • Możesz kierować reklamy na pokolenie Z, które stanowi więcej niż 40% globalnych konsumentów
  • Filmy wideo zwiększają współczynniki konwersji. Tak więc TikTok, będąc platformą hostingu wideo, może zapewnić Twojej firmie atrakcyjne współczynniki konwersji. W rzeczywistości, 37% użytkowników natychmiast idą go kupić, gdy odkryją go w filmie TikTok
  • Możesz łatwo znaleźć lokalnych influencerów TikTok, którzy będą rozpowszechniać informacje o Twoich produktach/usługach
  • Nie musisz być ekspertem, aby zacząć sprzedawać produkty na TikTok, ponieważ posiadanie sklepu internetowego na TikTok jest bardzo łatwe
  • Użytkownicy nie są bierni w TikTok ze względu na wciągające wrażenia – użytkownicy nie tylko oglądają treści, ale także słuchają dźwięku. Możesz więc przyciągnąć ich uwagę, jeśli tworzysz treści, które są interesujące i zabawne

Co więcej, 38% użytkowników TikTok przekonuje swoich przyjaciół i członków rodziny do kupowania produktów, które widzieli w filmach TikTok.

Jak sprzedawać na TikToku

Więc zdecydowałeś się sprzedawać swoje produkty społeczności TikTok.

Oto krok po kroku proces rozpoczęcia sprzedaży na TikTok:

1. Utwórz konto TikTok

Jeśli masz już osobiste konto TikTok, rozważ utworzenie kolejnego konta dla swojej firmy. Wejdź na stronę TikTok lub pobierz aplikację z App Store lub Google Play, aby utworzyć konto. Możesz zarejestrować się, używając swojego adresu e-mail, numeru telefonu lub dowolnego istniejącego konta w mediach społecznościowych.

Rekommenderad:  Jak pogodzić domowe biuro z życiem osobistym?

Wybierając nazwę użytkownika dla swojego konta TikTok, pamiętaj o swoim koncie na innych platformach społecznościowych. Możesz chcieć mieć tę samą lub podobną nazwę użytkownika na różnych platformach społecznościowych. Twoi odbiorcy mogą więc łatwo Cię rozpoznać. Gdy Twoje konto będzie aktywne, dodaj zdjęcie profilowe.

2. Uaktualnij do konta Pro

Domyślnie TikTok tworzy konto osobiste. Musisz uaktualnić je do konta Pro, które ma dwa typy – biznes i twórca. Aby korzystać z TikTok w celach biznesowych, należy uaktualnić swoje konto do konta firmowego. W ten sposób uzyskasz dostęp do szczegółowych analiz i dodasz informacje kontaktowe swojej firmy do swojej biografii TikTok.

Co więcej, konto firmowe TikTok zapewni Ci dostęp do wielu rozwiązań angażujących i reklamowych, które pomogą Ci odnieść sukces. Po uaktualnieniu konta powinieneś zoptymalizować swój profil TikTok. Upewnij się, że zdefiniowałeś swoją firmę w biografii TikTok i użyj odpowiedniego wezwania do działania.

Powinieneś także połączyć TikTok z innymi kontami w mediach społecznościowych, takimi jak Instagram I YouTube konta.

3. Połącz swój eStore z TikTok

Aby rozpocząć sprzedaż na TikTok, musisz zintegrować swój sklep eCommerce z TikTok. TikTok umożliwia integrację Shopify, Square, Ecwid, BigCommerce i PrestaShop. Wkrótce do listy dołączą kolejne platformy.

Powinieneś porozmawiać z dostawcą infrastruktury eCommerce, aby dowiedzieć się, jak zintegrować swój eStore z TikTok.

4. Zacznij tworzyć treści

Jedynym sposobem na zadziwienie docelowych odbiorców jest tworzenie angażujących treści. Zamiast tworzyć tony markowych treści, powinieneś skupić się na tworzeniu angażujących i zabawnych treści TikTok.

Powinieneś sprawdzić stronę Discovery i swój kanał TikTok (sekcja Dla Ciebie) pod kątem wirusowych filmów, aby uzyskać pomysły na treści. Zobacz, co robią Twoi konkurenci i spróbuj zrozumieć trendy TikTok.

Niektóre popularne pomysły na treści to filmy instruktażowe, parodie piosenek oraz filmy przed i po. Jeśli brakuje Ci kreatywności, te pomysły na treści TikTok mogą pomóc Ci w tworzeniu filmów dla TikTok.

Rekommenderad:  Najlepsze kombinezony robocze do noszenia w 2023 roku

Publikowanie treści we właściwym czasie ma kluczowe znaczenie dla sukcesu Twojego kanału TikTok. Powinieneś więc dowiedzieć się, kiedy najlepiej publikować na TikTok.

5. Nawiąż kontakt z odbiorcami TikTok

Wysokiej jakości treści organiczne cieszą się dużym zaangażowaniem na TikTok. Jeśli więc stworzysz zabawne krótkie filmy, Twoi widzowie obejrzą Twoje treści i zostawią polubienia i komentarze. Zamiast nic z tym nie robić, powinieneś nawiązać kontakt z publicznością. Odpowiadaj na ich komentarze i polubienia.

Twoim celem powinno być zdobycie fanów. Gdy więcej użytkowników zaangażuje się w Twoje treści, gdy tylko je opublikujesz, algorytm TikTok prawdopodobnie zwiększy zasięg Twoich filmów i sprawi, że pojawią się one w filmach In Feed innych osób.

6. Współpracuj z influencerami

Współpraca z influencerami zapewni Ci społeczny dowód słuszności i szeroką ekspozycję. Możesz szukać wpływowych osób na rynku twórców TikTok, gdzie możesz zobaczyć spostrzeżenia oparte na danych, aby znaleźć odpowiednich wpływowych dla Twojej firmy.

7. Zachęcaj do tworzenia treści przez użytkowników

Jeśli chcesz, aby TikTok stał się jednym z najlepiej działających kanałów sprzedaży, powinieneś zachęcać do tworzenia treści tworzonych przez użytkowników. Pytanie odbiorców, czego chcą, tworzenie hashtagowego wyzwania TikTok i włączenie twórców TikTok to kilka popularnych sposobów zachęcania użytkowników do tworzenia treści dla Twojej marki.

8. Wykorzystaj rozwiązania reklamowe TikTok

Wyświetlanie reklam TikTok to doskonały sposób na pokazanie swoich produktów odbiorcom. Ale zanim zaczniesz tworzyć reklamy, powinieneś zrozumieć różne rodzaje płatnych reklam w TikTok. Pomoże Ci to wybrać odpowiedni typ reklamy dla Twojej firmy.

W reklamach w kanałach, wyzwania związane z hashtagiem marki, reklamy z widokiem z góry, markowe soczewki i przejęcia marki (które zajmują cały ekran) to popularne opcje prowadzenia kampanii reklamowych w TikTok. Lepiej jest śledzić skuteczność reklam, aby znaleźć to, co najlepiej sprawdza się w Twojej niszy.

Rekommenderad:  Jak RetinaNet naprawia wady SSD z utratą ogniskowej

Korzystanie z płatnych reklam TikTok do promowania kodów rabatowych może być dobrą strategią marketingową mającą na celu zwiększenie sprzedaży.

Wskazówki dotyczące sprzedaży dla użytkowników TikTok

Oto kilka sprawdzonych wskazówek, jak zwiększyć sprzedaż:

  • Studiuj wirusowe filmy wideo, aby dowiedzieć się, co sprawdza się w Twojej niszy
  • Skoncentruj się na częstym tworzeniu treści, które można udostępniać, i zachęcaj do tworzenia treści tworzonych przez użytkowników
  • Współpracuj z mikroinfluencerami, aby poprawić ekspozycję i pozycjonowanie marki
  • Twórz treści reklam wideo w sposób strategiczny, aby zachwycić odbiorców
  • Skorzystaj z popularnych hashtagów

Ponadto upewniasz się, że używasz odpowiedniej muzyki w swoich filmach.

Czy możesz sprzedawać produkty za pośrednictwem TikTok?

Tak, możesz sprzedawać produkty za pośrednictwem TikTok. Możesz zintegrować swoją platformę eCommerce z Open API, aby sprzedawać swoje produkty użytkownikom. Działa z Shopify, Square, Ecwid i PrestaShop. Wkrótce do listy dołączą inne platformy.

Jak założyć sklep na TikTok?

Założenie sklepu na TikTok zależy od używanej platformy. Użytkownicy Shopify powinni dodać aplikację TikTok z pulpitu nawigacyjnego i postępować zgodnie z instrukcjami, aby ukończyć proces. Jeśli używasz Ecwid, proces będzie taki sam. Skontaktuj się ze swoją platformą eCommerce, aby dowiedzieć się, jak założyć sklep na TikTok.

Jak zostać sprzedawcą TikTok?

Otwórz konto TikTok i przekształć je w konto firmowe. Następnie musisz zintegrować swoją platformę eCommerce ze swoim kontem TikTok, aby zostać sprzedawcą TikTok.Table of Contents