Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak sprzedawać na Walmart Marketplace

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak sprzedawać na Walmart Marketplace

Walmart to jeden z największych detalistów na świecie. A ponieważ obecnie coraz więcej konsumentów robi zakupy online, umieszczenie produktów na stronie Walmart.com może być dużą korzyścią. Proces sprzedaży w Walmart Marketplace różni się od sprzedaży produktów w fizycznych sklepach Walmart. Daje to jednak sprzedawcom możliwość dotarcia do ogromnej rzeszy kupujących online.

Na Walmart.com możesz sprzedawać ogromną różnorodność produktów. Sprzedawcy Walmart cieszą się również swobodą zarządzania własnymi zasadami sklepu, produktami i realizacją. Ale sprzedawcy zewnętrzni wymagają zatwierdzenia przez Walmart i muszą spełnić rygorystyczne kwalifikacje przed użyciem platformy.

Jeśli chcesz, aby Twoje produkty docierały do ​​szerszego grona odbiorców, oto, co musisz wiedzieć o sprzedaży na Walmart Marketplace.Co to jest rynek Walmart?

Walmart Marketplace to platforma e-commerce firmy Walmart. Gigant handlu detalicznego współpracuje z różnymi sprzedawcami i markami, aby zgromadzić mnóstwo produktów na Walmart.com. Jest to koncepcja podobna do Amazon i inne rynki internetowe. Ale ponieważ sprzedajesz pod parasolem Walmart, zewnętrzni sprzedawcy muszą wcześniej złożyć wniosek i zostać zatwierdzeni.

Główną zaletą sprzedaży na Walmart Marketplace jest zasięg. Walmart ma szeroką bazę klientów w różnych lokalizacjach i grupach demograficznych. W rzeczywistości 265 milionów klientów robi zakupy w sklepach Walmart i online każdego tygodnia. Co miesiąc stronę Walmart.com odwiedza ponad 100 milionów unikalnych użytkowników. Dlatego firmy działające w różnych niszach mogą czerpać korzyści ze sprzedaży na swoim rynku online. Ogólnie rzecz biorąc, kupujący są raczej świadomi ceny i kierują się praktycznym podejściem. Tak więc niedrogie przedmioty i rzeczy, takie jak artykuły gospodarstwa domowego, zwykle radzą sobie lepiej niż unikalne lub drogie przedmioty z wysokimi cenami na rynku Walmart.

Walmart Marketplace nie pobiera od sprzedawców żadnych opłat instalacyjnych, ofertowych ani miesięcznych. Zamiast tego pobierają tak zwaną „rozsądną opłatę za polecenie” za każdy sprzedany produkt. Stawki za te opłaty różnić w zależności od kategorii. Na przykład opłata za skierowanie na odzież i akcesoria wynosi 15 procent. Opłata za elektronikę użytkową wynosi 8 procent. A opłata za biżuterię wynosi 20 procent. Wszystkie opłaty za polecenie mieszczą się gdzieś pomiędzy 8 i 20 proc. Nawet jeśli sprzedajesz produkty w wielu kategoriach, każda opłata jest naliczana osobno. I są one usuwane automatycznie. Nie musisz więc obliczać wydatków ani planować konkretnych płatności na liście produktów.

Jak uzyskać zgodę na sprzedaż na Walmart.com?

Sprzedaż na Walmart.com jest podobna do sprzedaży na innych platformach handlowych. Zgłaszasz się jako sprzedawca — wtedy masz możliwość samodzielnego wgrywania produktów i zarządzania listami produktów swojego sklepu. Ale Walmart Marketplace akceptuje tylko renomowanych sprzedawców z długą historią spełniania oczekiwań klientów.

Zanim zaczniesz sprzedawać, musisz wypełnić wniosek online. W ramach procesu wdrażania będziesz potrzebować podstawowych informacji kontaktowych dotyczących Twojej firmy, a także numeru NIP, numeru EIN i informacji o kategorii produktów. Walmart zaleca odłożenie około 15 minut na wypełnienie wniosku. Firma nie określa wielu konkretnych kwalifikacji dla sprzedawców z rynku. Potrzebujesz po prostu adresu w USA i produktów, które pasują do jednej z wielu kategorii Walmart. Jednak firma chce współpracować z uznanymi firmami. Tak więc pozytywne recenzje, produkty wysokiej jakości, szybka wysyłka, taka jak wysyłka w ciągu jednego lub dwóch dni i realizacja mogą pomóc w uzyskaniu zatwierdzenia.

Po przesłaniu wniosku Walmart powiadomi Cię, gdy Twój sklep zostanie zatwierdzony. Następnie możesz założyć konto sprzedawcy i podpisać umowę sprzedawcy. Będziesz także musiał uzupełnić swój profil, podłączyć konto płatnicze, zintegrować katalog produktów i przetestować zamówienia. Stamtąd możesz poprosić Walmart o ostateczną recenzję i uruchomić swój sklep na rynku.

To nie jest proces sprzedaży w sklepach Walmart. Ten proces wymaga patentów, certyfikatów i rygorystycznych wymagań dostawców. I zamiast sprzedawać produkty bezpośrednio konsumentom online, sprzedajesz je sklepom Walmart. To oni są wtedy odpowiedzialni za dostarczenie ich do klientów. Jeśli chcesz sprzedawać swoje produkty w fizycznych lokalizacjach detalicznych, musisz przeprowadzić ten proces osobno.

Co mogę sprzedawać na Walmart Marketplace?

Na Walmart Marketplace możesz sprzedać prawie wszystko. Przedmioty muszą po prostu pasować do jednej z kategorii Walmart. Obejmują one między innymi:

 • Ubrania i akcesoria
 • Dom i meble
 • Patio i ogród
 • Artykuły gospodarstwa domowego
 • Farmacja i zdrowie
 • Produkty do pielęgnacji ciała
 • Artykuły biurowe
 • Zabawki
 • Dziecko
 • Artykuły sportowe
 • Uroda
 • Automatyczny
 • Rozrywka
 • Gry wideo
 • Elektronika
 • Sztuka i Rzemiosło

Jest też kategoria „wszystko inne”. Tak więc prawie wszystko, co może zainteresować szeroką bazę klientów Walmart, może być sprzedawane na stronie internetowej firmy.

Sprzedawcy dodają informacje o swoim katalogu produktów podczas składania wniosku i procesu konfiguracji. Więc po zatwierdzeniu nie musisz już więcej zatwierdzać nowych produktów. Po prostu integrujesz Walmart Marketplace ze swoim systemem zarządzania zapasami. Nie ma minimalnych ani maksymalnych jednostek SKU. Możesz więc użyć metody ustalonego progu, aby ograniczyć to, co jest dostępne, lub po prostu uwzględnić cały katalog. Jeśli w arkuszu kalkulacyjnym znajdują się produkty, których nie ma w magazynie, nie będą one wyświetlane w witrynie Walmart.com.

Podobnie jak inne platformy handlowe, Walmart.com umożliwia również sprzedawcom zewnętrznym wystawianie ofert przedmiotów, które są również sprzedawane przez innych. Platforma używa identyfikatorów produktów, takich jak UPC i GTIN, aby dopasować produkty, które są już w sprzedaży. Następnie te oferty są prezentowane razem kupującym na Walmart.com. Zwykle te z najniższymi cenami pojawiają się w wynikach jako pierwsze. Ale inne czynniki, takie jak recenzje, są również brane pod uwagę.

Rekommenderad:  Darmowy generator treści AI: bezpłatne narzędzia i wersje próbne do generowania artykułów

Ponieważ te identyfikatory produktów stanowią dużą część informacji o produktach w Walmart Marketplace, nie jest to idealne miejsce do sprzedaży przedmiotów ręcznie robionych, zabytkowych lub jedynych w swoim rodzaju. Jest też lista przedmioty zabronione, w tym alkohol, artefakty, nieautoryzowane reprodukcje lub przedmioty kolekcjonerskie, akcesoria związane z narkotykami, przeterminowana żywność, produkty z naruszonym opakowaniem, tytoń i broń palna. Zasadniczo wszelkie przedmioty uważane za niebezpieczne, nielegalne lub potencjalnie obraźliwe mogą być zabronione. A Walmart może usuwać oferty należące do tych kategorii.

Jakie produkty najlepiej sprzedają się na Walmart.com?

Produkty, które najlepiej sprzedają się na Walmart Marketplace, to artykuły gospodarstwa domowego i elektronika. Szybkowar Instant Pot był najlepiej sprzedającym się artykułem w 2019 roku. Inne produkty, takie jak chusteczki dla niemowląt i ręczniki papierowe, były jednymi z najlepiej sprzedających się produktów. Popularna elektronika, taka jak telewizory i smartphones mają się dobrze w roku, w którym zostały wydane.

Nie oznacza to, że możesz lub powinieneś sprzedawać tylko te przedmioty. Ale kupujący Walmart zwykle szukają praktycznych przedmiotów w przystępnej cenie. Jeśli sprzedajesz produkty, które pasują do którejkolwiek z kategorii Walmart, mogą sprzedawać się dobrze, o ile możesz je wycenić konkurencyjnie.

W rzeczywistości małe firmy, które dopiero zaczynają sprzedawać na Walmart Marketplace, mogą łatwiej sprzedawać produkty o nieco mniejszym popycie. Prawdopodobnie będzie mniejsza konkurencja w przypadku aukcji z polem zakupu i listami z najwyższego poziomu. Dlatego może być łatwiej sprawić, by Twoje produkty były widoczne dla klientów.

Co mogę zrobić w Walmart Seller Central?

Walmart Seller Center to portal internetowy, za pomocą którego sprzedawcy mogą zarządzać produktami, dodawać oferty i realizować zamówienia. Po zatwierdzeniu jako sprzedawca wystarczy zalogować się za pomocą swoich danych uwierzytelniających, aby uzyskać dostęp do całego profilu sprzedawcy.

Podczas dodawania produktów możesz użyć interfejsu API Walmart, aby zintegrować arkusz kalkulacyjny produktu lub połączyć się z systemem zarządzania zapasami. Centrum Sprzedawców Walmart określa, jakie informacje są wymagane w ramach każdej kategorii produktów. Istnieją również szablony, których możesz użyć podczas wystawiania aukcji. Zawierają one podstawowy zarys informacji, które należy dodać do każdego wpisu.

Centrum Sprzedawcy zawiera również szczegółowe informacje o sprzedawanych produktach, dzięki czemu możesz szybko realizować zamówienia. Jesteś odpowiedzialny za ustawienie własnych czasów i zasad wysyłki. Następnie Walmart Marketplace śledzi Twoje sukcesy, jeśli chodzi o realizację zamówień. Jeśli więc Twoje zamówienia są regularnie wysyłane i docierają na czas, otrzymasz wysoką ocenę. Jeśli nie przestrzegasz własnych zasad, możesz zobaczyć, że masz miejsce na ulepszenia.

Istnieją również opcje odpowiadania na zapytania klientów i udostępniania informacji o zamówieniach i wysyłce. Jeśli więc klienci mają pytania dotyczące produktu lub chcą poznać stan ich usług realizacji, otrzymasz powiadomienie, dzięki czemu będziesz mógł szybko zareagować. Masz również możliwość skontaktowania się z nowymi klientami, jeśli wystąpi jakiś problem lub jeśli chcesz udostępnić aktualizacje dotyczące ich zamówień.

Ponadto Walmart Connect Center zapewnia szczegółowe informacje o tym, ile zarobiłeś na sprzedaży po potrąceniu opłat. Walmart Marketplace pobiera te opłaty za polecenie automatycznie. Nie musisz więc kalkulować ani planować tych wydatków. Zarobki, które pojawiają się na Twoim pulpicie nawigacyjnym, powinny już uwzględniać te opłaty.

Jak sprzedawać na Walmart Marketplace: przegląd procesu

Po przeprowadzeniu procesu zatwierdzania od Ciebie zależy zarządzanie konfiguracją produktów, zamówieniami i obsługą klienta w Walmart Marketplace. Oto niektóre z czynności, które musisz wykonywać regularnie, aby Twój sklep działał jako sprzedawca.

1. Dodaj nowe produkty

Oprócz dodawania produktów podczas pierwszej rejestracji w Walmart jako sprzedawca, musisz nadal zarządzać nimi podczas prowadzenia sklepu. Kiedy dodajesz nowe produkty do swojej listy zapasów, musisz dodać tytuły i opisy, aby zapewnić klientom potrzebne informacje. Istnieją również inne szczegóły, które mogą wymagać dodania, jak opisano poniżej.

2. Zaktualizuj inwentarz

Walmart umożliwia sprzedawcom zewnętrznym zintegrowanie ich systemu zarządzania zapasami lub arkuszy kalkulacyjnych w celu zautomatyzowania tego procesu. Aktualizując listę zapasów, możesz szybko dodawać nowe produkty do swojego sklepu. Oprócz dodawania nowych produktów musisz także zaktualizować ilość zapasów dostępnych jako sprzedawca. Kiedy produkty się sprzedają, musisz śledzić te transakcje w swoim arkuszu kalkulacyjnym lub platformie zarządzania. Następnie te zmiany powinny pojawić się na Walmart.com. Na przykład, jeśli zabraknie produktu lub określonej odmiany, produkty te nie powinny już pojawiać się na stronie internetowej. Możesz to również zrobić ręcznie za pośrednictwem Walmart Seller Center.

3. Stałe ceny

Każdy produkt musi mieć również cenę. Weź pod uwagę własne koszty i koszty innych produktów, aby Twoje oferty były jak najbardziej konkurencyjne. Ceny są bardzo ważne w Walmart Marketplace. Dlatego dokładnie przeanalizuj swoje koszty i zbadaj konkurencję przed sfinalizowaniem aukcji.

Rekommenderad:  Modele Marketing Mix: czym są i jak można z nich korzystać?

4. Dołącz zdjęcia

Każdy produkt musi mieć co najmniej jedno zdjęcie, ale jeśli chcesz, możesz dodać więcej. Dzięki temu klienci mogą przyjrzeć się stylowi i funkcji Twoich produktów, aby mogli podjąć świadomą decyzję. Ta część jest bardzo podobna do tej z innych rynków internetowych. Zaczynasz w Walmart Seller Central podczas dodawania produktów. Następnie możesz przesłać obrazy ze swojego komputera lub wybrać je z adresu URL.

5. Realizuj zamówienia

Sprzedawcy Walmart Marketplace są odpowiedzialni za własną realizację. Dlatego sprzedawcy muszą stworzyć i utrzymywać proces szybkiego wydawania produktów. Możesz ustawić zasady realizacji Walmart, w tym daty wysyłki i przewidywany czas wysyłki. Wtedy Twoim zadaniem jest dotrzymać im kroku. Ogólnie rzecz biorąc, sprzedawcy Walmart muszą mieć ustalony proces realizacji przed zatwierdzeniem. Musisz więc po prostu nadążać za swoimi zasadami i dbać o zadowolenie klientów z każdego zakupu w Walmart.

6. Zarządzaj zwrotami

Potrzebujesz również polityki zwrotów dla tych klientów, którzy mogą nie być zadowoleni ze swoich zakupów. Gdy klienci są niezadowoleni lub chcą wymienić swoje zamówienie na coś innego, mogą się z Tobą skontaktować. Następnie możesz skorzystać z Centrum Sprzedawców Walmart, aby się z nimi komunikować i ułatwiać zwroty, refundacje i wymiany. Upewnij się tylko, że Twoje działania są zgodne z polityką zwrotów, aby klienci byli zadowoleni ze swojego doświadczenia. Jest to klucz do dobrej obsługi klienta, która zapewni Ci lepsze recenzje i lepszą widoczność Walmart jako sprzedawcy.

7. Komunikuj się z klientami

Nawet jeśli klienci nie chcą odsyłać zakupów, komunikacja jest niezbędna. Możesz skorzystać z Centrum Sprzedawcy Walmart, aby dotrzeć do klientów z informacjami o zamówieniach lub prośbami o recenzje. Klienci mogą również kontaktować się z Tobą w przypadku pytań lub wątpliwości dotyczących Twoich produktów lub czasu wysyłki. Dlatego szybkie reagowanie na nie może pomóc w stworzeniu pozytywnych wrażeń i utrzymaniu wysokich ocen i widoczności. Upewnij się, że wszystkie Twoje dane kontaktowe, takie jak adres e-mail i numery telefonów, są aktualne.

Najlepsze praktyki podczas sprzedaży na Walmart.com

Po zapoznaniu się z podstawami nadszedł czas na zwiększenie sprzedaży. Poniższe wskazówki pomogą Ci w pełni wykorzystać Walmart Marketplace jako sprzedawca:

 • Cena konkurencyjna – Cena jest królem dla wielu kupujących w Walmart. Gdy jesteś sprzedawcą, wpływa to również na to, jak Twoje produkty pojawiają się w wynikach wyszukiwania. „Buy Box” Walmart to pierwsza lista, która pojawia się dla określonego produktu. Podczas gdy inne czynniki są również brane pod uwagę, wydaje się, że cena odgrywa największą rolę w określeniu, kto otrzyma Buy Box. Sprawdź więc ceny produktów i kosztów wysyłki, zanim ustalisz swoje, aby mieć pewność, że częściej trafiasz do Buy Box.
 • Zacznij od małego – Sprzedaż na Walmart Marketplace może szybko doprowadzić do dużego napływu sprzedaży. To świetne rozwiązanie dla firm, które mogą realizować te zamówienia. Ale jeśli prowadzisz mniejszą operację, może to być przytłaczające. Dla tych, którzy nie są pewni, czy poradzą sobie z dodatkowym obciążeniem pracą, zacznij od zaledwie kilku produktów. Możesz ręcznie przesyłać listy, aby rozpocząć przed dodaniem pełnej listy zapasów i zorganizowaniem centrów realizacji. Daje to szansę przyzwyczajenia się do platformy bez przytłoczenia i potencjalnego pozostawania w tyle. W miarę rozwoju znajdź odpowiednie centra realizacji, jeśli nie możesz tego zrobić samodzielnie. I zachowaj wysyłkę, niezależnie od tego, czy jest to wysyłka jednodniowa, czy dwudniowa jako priorytet.
 • Wybierz platformę do zarządzania e-commerce, która integruje się z Walmart – Możesz przesłać produkty bezpośrednio do Walmart Marketplace lub użyć arkusza kalkulacyjnego z listą zapasów. Jednak proces ten może być łatwiejszy, jeśli korzystasz z platformy, która integruje się bezpośrednio z Walmart. Należą do nich Shopify CED Commerce, GeekSeller, M2E i wiele innych narzędzi, których możesz użyć jako sprzedawca.
 • Dołącz dodatkowe obrazy – Kupujący online lubią oglądać swoje produkty z różnych perspektyw. Wyjdź poza to, przesyłając zdjęcia. Dołącz zdjęcia przedstawiające różne widoki, zastosowania i skale. I upewnij się, że obrazy spełniają standardy jakości Walmart.
 • Rozważ swoje SEO – Podobnie jak w przypadku każdej listy produktów, istotne są odpowiednie słowa kluczowe. W tytule, tagach i opisie umieść możliwe do wyszukania terminy, takie jak nazwa produktu, marka i zastosowanie. Podaj wystarczającą ilość informacji w opisie, aby odpowiedzieć na pytania klientów. Ale jako sprzedawca powinieneś wyciąć puch, aby Twoje słowa kluczowe i ważne informacje się wyróżniały.
 • Wybierz odpowiednie kategorie produktów – Oprócz wyszukiwania klienci mogą również przeglądać produkty w Walmart Marketplace. Jeśli wybierzesz najbardziej odpowiednie kategorie, kupujący z większym prawdopodobieństwem znajdą to, co masz do zaoferowania. Niektórzy sprzedawcy starają się wyróżnić, zmieniając swoje kategorie. Może to jednak negatywnie wpłynąć na Twoją widoczność. Im bardziej masz jasność, tym łatwiej algorytmowi Walmart zapewnić Twoim produktom widoczność, której potrzebują, co może obejmować miejsce w polu zakupu.
 • Oferuj bezpłatną dwudniową dostawę – Dzisiejsi klienci chcą szybkiej wysyłki. I nie chcą za to płacić. Walmart.com określa, które produkty kwalifikują się do bezpłatnej wysyłki dwudniowej lub następnego dnia. Dlatego klienci często traktują te elementy priorytetowo. Aby Twoje produkty były oznaczone tym tagiem, musisz być sprzedawcą przez co najmniej 90 dni. I musisz zrealizować co najmniej 100 zamówień w ciągu ostatniego miesiąca. Walmart śledzi, jak często Twoje produkty są wysyłane na czas lub wcześniej. Więc musisz mieć 95-procentowy wskaźnik sukcesu i spełniać inne kwalifikacje, kiedy to bierze pod uwagę. Dzięki spójnym metodom wysyłki, które spełniają te wymagania, możesz spełnić wymagania dotyczące realizacji Walmart, aby znaleźć się wyżej w rankingach.
 • Generuj pozytywne recenzje – Recenzje są również brane pod uwagę przy określaniu, gdzie produkty są wyszukiwane przez klientów. Nie zawsze możesz kontrolować, co klient może udostępniać na temat Twojej firmy w sklepie Walmart. Ale możesz skupić się na zapewnieniu wysokiej jakości obsługi klienta i szybkim odpowiadaniu na zapytania. Ponadto możesz wysyłać szybkie wiadomości do zadowolonych klientów, przypominając im o wystawianiu recenzji po dokonaniu zakupów.
 • Szybko odpowiadaj na zapytania klientów – Innym sposobem na poprawę zadowolenia klientów jest szybkie odpowiadanie na ich pytania. Jeśli skontaktują się z Tobą w sprawie produktu lub zapytają o opóźnienia w dostawie, szybkie odpowiedzi mogą sprawić, że będą zadowoleni i poinformowani. Aby to osiągnąć, loguj się regularnie do Centrum sprzedawcy, aby znajdować aktualizacje i informować klientów. Obsługa klienta jest kluczowa w handlu elektronicznym, jeśli chcesz dobrych recenzji i zwiększyć bazę klientów. Śledź informacje kontaktowe, takie jak adres e-mail, aby dostarczać spersonalizowane wiadomości.
 • Reklamować – Podobnie jak inne platformy rynku online, możesz reklamować się w Walmart Marketplace, aby poprawić widoczność. Jako sprzedawca możesz sponsorować produkty, aby pojawiały się one wyżej w wynikach wyszukiwania. To kolejny koszt. Ale jest to struktura kosztu kliknięcia. Możesz więc ustawić własny budżet i płacić za rzeczywiste wyniki oraz zwiększyć widoczność swoich produktów dzięki reklamom efektywnościowym.
Rekommenderad:  Jak zmienić współczynnik kształtu obrazu w telewizorze Vizio

Sprzedawca z rynku kontra dostawca Walmart

Sprzedawca na rynku to firma prowadząca sprzedaż bezpośrednio na stronie Walmart.com. Odpowiadasz za zarządzanie swoimi ofertami, realizację i obsługę klienta. Masz więc większą kontrolę nad procesem. Jest to dość podobne do innych rynków internetowych.

Dostawca Walmart to firma, która sprzedaje produkty firmie Walmart. Możesz sprzedawać te przedmioty w sklepach detalicznych, online lub w obu tych miejscach. Ale Walmart kupuje te produkty od marek, a następnie sprzedaje je przy użyciu własnych procesów. Proces zatwierdzania dostawcy wymaga bezpośredniej współpracy z zespołem Walmart. Jest to więc bardziej czasochłonne i ma większe wymagania.

Czy moje produkty będą sprzedawane w sklepach Walmart?

Nie, chyba że uzyskasz osobną zgodę na sprzedaż w sklepach. Marketplace (Walmart.com) różni się od sklepu fizycznego. Jeśli dostarczasz swoje produkty do sklepów fizycznych, możesz je również sprzedawać online, jeśli Walmart zdecyduje się je tam wymienić. Jednak zarejestrowanie się w Marketplace nie oznacza, że ​​Twoje produkty będą również sprzedawane na sklepowych półkach.

Inaczej wygląda proces sprzedaży Twoich produktów w sklepach. Jedną z opcji jest udział w wydarzeniu OPEN Call. Firma zwykle organizuje jedną co roku w celu weryfikacji potencjalnych dostawców. Możesz również Aplikuj przez internet. Następnie musisz współpracować z Walmart, aby wypełnić wniosek i dostarczyć produkty.

Czy warto sprzedawać na rynku Walmart?

Jeśli spełniasz wymagania sprzedawcy w Walmart Marketplace, prawdopodobnie warto zainwestować czas i uiścić opłaty, aby zaprezentować swoje produkty tak wielu kupującym. Kupujący prawdopodobnie będą już na Walmart.com w poszukiwaniu innych produktów. Więc jeśli możesz zapewnić dodatkową wartość, Twój sklep może odnieść duży sukces. Możesz uzyskać mnóstwo ruchu i kontrolować własne aukcje i realizację tak samo, jak na innych stronach. Ale nie musisz się martwić o żadne płatności poza tymi automatycznymi opłatami, kiedy faktycznie dokonujesz sprzedaży. Może to być dość przystępne w porównaniu z innymi metodami sprzedaży.

Jednak firmy, które sprzedają produkty specjalne lub które nie mają niezbędnych procesów zarządzania zapasami i realizacji, mogą mieć problemy z rozwojem na Walmart.com. Witryna nie jest popularna wśród kupujących szukających drogich towarów lub produktów jedynych w swoim rodzaju. Jeśli więc Twoje produkty nie są konkurencyjne cenowo i nie są popularne wśród praktycznych klientów Walmart, może to nie być opłacalne. Inne rynki e-commerce, takie jak eBay, Etsy, a nawet Amazon są mniej rygorystyczne i czasochłonne. Więc jeśli jesteś nowy na rynkach i nie masz mnóstwa zapasów do promowania, rozpoczęcie od mniejszego może być bezpieczniejszym wyborem.