Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak sprzedawać zamówienia w przedsprzedaży na produkty, które mają się pojawić i których nie ma w magazynie

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak sprzedawać zamówienia w przedsprzedaży na produkty, które mają się pojawić i których nie ma w magazynie

Wyobraź sobie: Twój najlepiej sprzedający się produkt jest obecnie niedostępny. Twój nowy produkt jest oddalony o kilka tygodni od premiery. Klienci myślą o przejściu do konkurencji. Potrzebujesz natychmiastowego przepływu gotówki, aby uzupełnić niektóre zapasy. Jak poukładać cały ten bałagan?

Odpowiedź: Sprzedaj zamówienia w przedsprzedaży.

Zamówienia w przedsprzedaży pozwalają przyciągnąć klientów, pozwalając im zarezerwować produkt, który pojawi się wkrótce (obecnie nie jest dostępny) lub zostanie wyprodukowany. To świetny sposób na zatrzymanie klientów, a także mogą pomóc Ci poprawić przepływ gotówki. Ponadto możesz również określić, jakiej sprzedaży możesz się spodziewać dla nowego produktu na podstawie zamówień w przedsprzedaży.

Ten post zapewni Ci lepszy wgląd w to, jak działają zamówienia w przedsprzedaży i co sprawia, że ​​dobrze pasują do Twojego sklepu internetowego, dzięki czemu możesz przestać się martwić i zacząć sprzedawać.

Co to jest przedsprzedaż?

Zamówienie w przedsprzedaży to zamówienie złożone na produkt, którego aktualnie nie ma w magazynie lub nie został wydany. Jest wysyłany do klienta po wyprodukowaniu lub pozyskaniu. Zamówienia w przedsprzedaży umożliwiają klientom zamawianie produktów, zanim będą dostępne.

Zarówno w świecie offline, jak i online, zamówienia w przedsprzedaży służą jako rodzaj rezerwacji, która gwarantuje kupującym dostęp do produktu w najwcześniejszym możliwym terminie. Niezależnie od tego, czy akceptujesz je w przypadku produktów, które wkrótce zostaną wprowadzone na rynek, czy produktów, których nie ma w magazynie, zamówienia w przedsprzedaży pomagają budować lojalność klientów, lepiej prognozować popyt i poprawiać przepływy pieniężne.

Dlaczego warto korzystać z przedsprzedaży w swojej firmie?

Sprzedaż w przedsprzedaży może przynieść duże korzyści, które nie tylko poprawią Twoje wyniki finansowe, ale także lojalność klientów i operacje.

Wzbudzaj emocje i zachęcaj do ponownego zakupu

Zamówienia w przedsprzedaży mogą pomóc w wzbudzeniu oczekiwania i podekscytowania produktem, zanim trafi on na cyfrowe półki. Kampanie marketingowe w przedsprzedaży wykorzystują wiele takich samych taktyk, jak standardowe kampanie promocyjne, w tym:

 • Oferowanie zachęt. Wczesny dostęp, bezpłatne dostosowywanie i ograniczone czasowo rabaty to świetne sposoby na generowanie szumu przy jednoczesnym zwiększeniu sprzedaży w przedsprzedaży.
 • Tworzenie zdjęć produktów. Sprzedawcy detaliczni mogą korzystać z próbek fabrycznych, a nawet z usług profesjonalnych makiet, aby opracowywać obrazy produktów.
 • Promocja na różnych platformach. Od kanałów mediów społecznościowych po fora internetowe związane z Twoją branżą, pamiętaj, aby korzystać z różnych kanałów marketingowych, aby rozpowszechniać informacje o swoim zamówieniu w przedsprzedaży.

Oprócz generowania emocji, możesz także korzystać z zamówień w przedsprzedaży, aby zwiększyć szanse na powtórne zakupy. Możesz na przykład oferować wyłączny dostęp do zamówień w przedsprzedaży klientom ze swojej listy mailingowej lub za pośrednictwem programu lojalnościowego. To pokazuje klientom, że doceniasz ich działalność i chcesz, aby mieli niezapomniane wrażenia.

Rekommenderad:  Rzeczy, które Mompreneurs z domu mogą odpisać

Prognozuj popyt, zaspokajając go

Nie masz pewności, czy Twój nowy produkt będzie miał wystarczający popyt, aby miał sens dla Twojej firmy? Zamówienia w przedsprzedaży dostarczają danych o konkretnym popycie, które pomagają przekształcić niepewność w spostrzeżenia.

Nie jest tajemnicą, że detaliści robią wszystko, co w ich mocy, aby określić popyt na każdy sprzedawany przez nich produkt. Niezależnie od tego, czy zainwestowałeś w projektowanie i produkcję swoich produktów, czy po prostu zakupiłeś zapasy, zamówienia w przedsprzedaży dadzą Ci wyobrażenie o tym, co ludzie preferują pod względem koloru, rozmiaru i innych szczegółów. Pozwala to na dopracowanie produktów przed zakończeniem serii produkcyjnej.

Ponadto możesz korzystać z zamówień w przedsprzedaży, aby zmniejszyć ryzyko przechowywania bezczynnych zapasów i zarządzania niepewnymi łańcuchami dostaw. Ta metoda sprzedaży pozwala skutecznie prognozować minimalne ilości wymagane do zaspokojenia istniejącego zapotrzebowania klientów i wysyłki w rozsądnych ramach czasowych.

Zdobądź przewagę konkurencyjną

Ludzie mają więcej możliwości podczas zakupów online niż kiedykolwiek wcześniej. A dzięki e-commerce mogą uzyskać dostęp do wszystkich rodzajów produktów za jednym dotknięciem, od niestandardowej biżuterii po wysokiej klasy luksusową elektronikę i nie tylko.

Dla sprzedawców e-commerce oznacza to, że konkurencja będzie zacięta. Jeśli Twój produkt jest niedostępny lub niedostępny w momencie, gdy klienci go chcą, po prostu kupią go u innego sprzedawcy.

Zamówienia w przedsprzedaży dają przewagę, umożliwiając sprzedaż niezależnie od tego, czy towary są gotowe do wysyłki, czy nie. Nigdy nie musisz odmawiać klientowi, ponieważ zamówienia w przedsprzedaży pozwalają sprzedawać, gdy klient jest gotowy do zakupu.

Metody przedsprzedaży

metody przedsprzedaży: zapłać teraz, zapłać później

Zapłać teraz

Zapłać teraz to rodzaj zamówienia w przedsprzedaży, w którym klient musi zapłacić z góry pełną cenę sprzedaży produktu. To prawie jak standardowa sprzedaż, gdzie firma pobiera płatność w momencie zamówienia. Jednak zamówienia w przedsprzedaży zapewniają wydłużony czas realizacji — co zwykle nie jest zapewniane w przypadku normalnych zamówień.

Zamówienia w przedsprzedaży Zapłać teraz są idealne dla firm, które chcą:

 • Zdobądź klientów w strefie. Chcesz skorzystać na zakupach pod wpływem impulsu, ale powstrzymuje Cię ograniczona liczba zapasów? Zapłać teraz umożliwia dokonanie sprzedaży bez konieczności natychmiastowej realizacji zamówienia.
 • Zarabiaj z góry. Jeśli potrzebujesz gotówki do prowadzenia firmy, funkcja płatności teraz pomaga zachować dostępne środki na różne operacje.
 • Automatycznie aktualizuj niedostępne produkty. Wiele aplikacji do zamawiania w przedsprzedaży może automatycznie akceptować zamówienia w przedsprzedaży, gdy produkt wyczerpie się z zapasów. Włącz tę opcję w swojej aplikacji, aby uniemożliwić klientom przejście do innego sprzedawcy.
 • Informuj klientów na bieżąco. Strony Zapłać teraz w przedsprzedaży można dostosować tak, aby zawierały dodatkowe wiadomości, takie jak przewidywane daty wysyłki.
Rekommenderad:  The 8 Najlepsze wskazówki techniczne dotyczące zachowania zdrowia podczas sezonu grypowego

Dzięki przedsprzedaży klienci otrzymują również informację o dacie i godzinie wysyłki produktu.

Zapłacić później

Zapłać później to kolejny rodzaj zamówienia w przedsprzedaży, który pozwala klientom „zarezerwować” produkt za niewielką – lub bez – wpłaty. W przypadku tej metody klienci są obciążani pozostałą lub pełną ceną sprzedaży, gdy sprzedawca wyśle ​​przedmiot.

Zapłać później zamówienia w przedsprzedaży są odpowiednie dla firm, które chcą:

 • Zmierz zainteresowanie nowym produktem. Zapłać później w przedsprzedaży, aby oszacować potencjalne zapotrzebowanie na nowy przedmiot, dzięki czemu możesz wyprodukować odpowiednią ilość.
 • Obciążaj klientów przy realizacji. Szukasz elastyczności w przepływie gotówki? Zapłać później, możesz rozliczać klientów przed lub po zapłaceniu dostawcom.
 • Zabezpiecz zamówienia na nadchodzące produkty, których wysyłka jest opóźniona. Zapłać później daje szansę na przechwytywanie zamówień, jednocześnie informując klientów, że przedmiot zostanie wysłany później niż zamierzano.

Jak skonfigurować zamówienia w przedsprzedaży w Shopify

Shopify ma wiele aplikacji do zamawiania w przedsprzedaży, które pozwalają sprzedawać produkty, zanim będą dostępne. Wystarczy zainstalować taki, który najbardziej Ci odpowiada, a będziesz mógł przyjmować zamówienia w przedsprzedaży za pośrednictwem swojego sklepu internetowego. Oto niektóre z aplikacji, które polecamy:

 • Menedżer zamówień przedpremierowych: Menedżer zamówień w przedsprzedaży umożliwia planowanie zamówień w przedsprzedaży na wyczerpanie zapasów lub na określoną datę początkową/końcową. Otrzymasz również różne opcje dostosowywania projektu przycisku zamówienia w przedsprzedaży i komunikatów.
 • PreProdukt: PreProduct jest idealny do walidacji i pomiaru popytu na nowe produkty. Możesz wyświetlać konkretne warianty, akceptować wiele zamówień w przedsprzedaży i robić znacznie więcej dzięki tej aplikacji.
 • Zamów mnie w przedsprzedaży: PreOrder Me umożliwia dodanie przycisku zamówienia w przedsprzedaży do strony produktu. Możesz dostosować zamówienia w przedsprzedaży dla każdego wariantu produktu i zmienić limit w zależności od dostępności zapasów.

Autoryzacja płatności w przedsprzedaży

W Shopify możesz użyć ręcznej autoryzacji płatności, aby zebrać informacje o zamówieniu i później przetworzyć płatności. Gdy masz już pod ręką przedmiot zamówiony w przedsprzedaży, możesz przystąpić do obciążenia klienta i wysłania zamówienia. Oto jak autoryzować płatności w przedsprzedaży:

 1. Zaloguj się do pulpitu administratora Shopify.
 2. Wybierz Ustawienia w lewym dolnym rogu.
 3. Wybierz Płatności.
 4. Kliknij przycisk Zarządzaj w zakładce Przechwytywanie płatności po prawej stronie i wybierz „Ręcznie przechwytuj płatności za zamówienia”.
Rekommenderad:  Muzyka Yandex: szeroki wybór muzyki, od popularnych hitów po mało znane utwory

ręczne przechwytywanie płatności w przedsprzedaży

Warto wspomnieć, że bramka Shopify pozwala na okres autoryzacji wynoszący zaledwie siedem dni. Więc może nie być odpowiedni dla Twojego sklepu, jeśli nie możesz wysłać w ciągu jednego tygodnia. Sposobem na obejście tego problemu jest skorzystanie z bramki płatniczej innej firmy.

Zacznij sprzedawać zamówienia w przedsprzedaży już dziś

Zamówienia w przedsprzedaży są od dawna stosowane jako taktyka sprzedaży w różnych branżach. Dzięki przedsprzedaży możesz zwiększyć przychody i pielęgnować relacje z klientami, przekształcając potencjalną sprzedaż w zakup.

Ponadto zamówienia w przedsprzedaży pozwalają zapewnić niezapomniane wrażenia, pozwalając klientom cieszyć się dreszczykiem emocji związanym z oczekiwaniem na nowy produkt. Możesz nawet wysyłać krótkie ogłoszenia o tym, co nadchodzi — małe fragmenty, które podtrzymują podekscytowanie i ciekawość klientów.

Często zadawane pytania dotyczące zamówień w przedsprzedaży

Czy mogę sprzedawać zamówienia przedpremierowe przed wyprodukowaniem moich produktów?

Nie, powinieneś już zakończyć proces produkcyjny, zanim zaoferujesz je w przedsprzedaży.

Czy nadal mogę złożyć zamówienie w przedsprzedaży, jeśli nie jestem pewien, kiedy mój produkt zostanie wysłany?

Musisz być w stanie podać rozsądne ramy czasowe wysyłki przedmiotu. Jeśli nie podasz daty, produkt musi zostać wysłany w ciągu 30 dni od otrzymania zamówienia w przedsprzedaży.

Czy mogę zmienić datę wysyłki?

Tak, możesz podać poprawioną datę wysyłki, jeśli nie możesz wysłać zamówienia w przedsprzedaży w podanym czasie. Jeśli to zrobisz, pamiętaj, aby wyjaśnić klientowi prawa do anulowania lub zażądania zwrotu pieniędzy.

Czy mogę sprzedawać zamówienia w przedsprzedaży na produkty dostępne w magazynie?

Tak, ale lepiej jest oferować przedsprzedaż produktów, których nie ma na stanie. W przypadku aktualnie dostępnych przedmiotów możesz zastosować taktykę typu kup teraz, zapłać później, aby zwiększyć sprzedaż.

Chcesz dowiedzieć się więcej?