Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak startupy wykorzystują technologię IoT do realizacji swojej misji społecznej

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak startupy wykorzystują technologię IoT do realizacji swojej misji społecznej

Tam, gdzie kiedyś przedsiębiorstwa i przemysł były jednymi z najgorszych przestępców, jeśli chodzi o zanieczyszczenie i nadużywanie zasobów, dziś wiele z tych samych branż przoduje w praktykach, które wydają się być znacznie bardziej przyjazne dla środowiska. Niektórzy potraktowali cel pozostawienia mniejszego śladu środowiskowego tak poważnie, że uczynili z tego misję społeczną. I nie chodzi tylko o ugruntowane duże firmy; nawet startupy, które stosują te praktyki.

Tutaj przyjrzymy się, jak startupy wykorzystują technologię IoT, aby urzeczywistnić swoją misję społeczną i osiągnąć wszystkie swoje cele. Stało się to bardzo interesującym i szeroko omawianym podejściem, które zyskuje popularność na całym świecie.

Chodzi o natychmiastowy i stały dostęp

Patrząc na IoT, który oznacza Internet rzeczy, w najprostszej formie chodzi o dostarczanie ciągłego wglądu, danych i raportów o stanie. I dlaczego jest to ważne? Ponieważ technologia IoT może być wykorzystywana na tak wiele różnych sposobów, obejmuje wszystkie branże i sektory, zapewniając firmom większą kontrolę i wgląd niż kiedykolwiek wcześniej.

Urządzenia, czujniki i aplikacje IoT może pomóc firmie zidentyfikować potencjalne problemy, zanim staną się one poważne, pozwala firmom usprawnić systemy i procesy, aby były bardziej wydajne, a także pomaga ograniczyć liczbę błędów i stracony czas. Kiedy firma może być bardziej wydajna, wytwarzać mniej odpadów i działać z pełnym potencjałem, nagle jej wpływ na środowisko staje się znacznie mniejszy.

Niektóre z najczęstszych obszarów, w których można znaleźć tę technologię w startupach, to opieka zdrowotna, przemysł, produkcja i motoryzacja. Ma to sens, ponieważ branże te w dużym stopniu polegają na zaawansowanych technologicznie narzędziach i systemach.

Drzwi do inteligentnych systemów monitorowania środowiska zostały otwarte

Każdy startup działający w branży środowiskowej będzie mógł również skorzystać z inteligentnych systemów monitorowania środowiska. Wykorzystanie czujników i IoT stało się powszechne, ponieważ dostarczają dokładnych, aktualnych i bardzo ważnych informacji. Firmy mogą monitorować kluczowe wskaźniki w czasie rzeczywistym, a te mogą być tak ważne, że wpływają na środowisko, życie zwierząt, a nawet zdrowie publiczne. Doskonałym przykładem jest startup, który musi monitorować jakość wody i/lub powietrza.

Rekommenderad:  Jak zmienić swój status online na Discord?

W 2020 r. na całym świecie było ponad 26 miliardów urządzeń IoT, ale oczekuje się, że do 2025 r. liczba ta wzrośnie prawie trzykrotnie do 75 miliardów. Ponownie, firmy działają jako liderzy w tym sensie i promują technologię, którą ludzie mogą nawet używać w domu we własnym życiu.

Jak ta technologia IoT pasuje do misji społecznej? Firmy rozumieją, że w dzisiejszych czasach konkurencja jest duża, więc nie tylko musisz oferować produkty/usługi wysokiej jakości w rozsądnej cenie, ale także muszą zapewnić klientom wyjątkowy powód, aby wybrali ich firmę spośród innych. Cięcie cen już nie wystarcza; nie jest to też wykonalne jako start-up, zwłaszcza w klimacie wysokiej inflacji, rosnących kosztów i napiętych łańcuchów dostaw.

Startupy zdały sobie sprawę, że muszą być kreatywne, a promując społeczne wartości firmy, które koncentrują się na zrównoważonym rozwoju środowiska, mogą przemawiać do dużej rzeszy potencjalnych klientów. Klienci uwielbiają firmę, która dba o społeczność, a jaki jest lepszy sposób na pokazanie, że im zależy, niż uczynienie z tego swojej misji społecznej?

Wszechstronność jest jedną z największych zalet IoT Tech

Patrząc na technologię IoT, wszechstronność musi być jedną z jej największych zalet. Gdy masz rozwiązania IoT, które sprawdzają się w tak różnych branżach, jak gospodarka odpadami, inteligentne budynki, budownictwo, rolnictwo, logistyka i transport – głupotą byłoby, gdyby startupy nie szukały sposobu na włączenie ich do swoich komunikatów i systemów firmy. Tak, sprawia to, że firma wygląda na odpowiedzialną społecznie, ale te rozwiązania często mogą przynieść firmie oszczędności.

Startupy są zawsze bardzo wrażliwe na budżet, ponieważ wszystko musi być zrobione w jak najlepszej cenie. Więc kiedy mogą zastosować rozwiązanie, które ogranicza marnotrawstwo, błędy ludzkie, czas i siłę roboczą ludzi, wtedy ma to sens.

Rekommenderad:  Pokazujemy, jak łatwo pobierać muzykę, filmy i seriale z Telegramu

Konserwację regulacyjną można usprawnić

Zgodnie z misją społeczną startupy muszą mieć pewność, że działają zgodnie z obowiązującymi przepisami i politykami. Nie chodzi tylko o trzymanie się zasad i stosowanie się do wytycznych, jest też aspekt społeczny. Pokazuje, że firmie zależy na mieście, jego mieszkańcach i klientach.

Te same czujniki mogą wyświetlać bardzo wrażliwe informacje, które zapewniają przestrzeganie przepisów przez cały czas, a jeśli istnieje niebezpieczeństwo, że tak się nie stanie – zostanie wysłany alarm lub ostrzeżenie.

Nie wszystkie w tej samej lokalizacji — bez obaw

Pandemia sprawiła, że ​​wiele firm spojrzało na pracowników zdalnych w nowym świetle, pokazując, jak bardzo mogą być produktywni i wydajni. Ale ponieważ personel może nie znajdować się przez cały czas w tej samej fizycznej lokalizacji, technologia IoT znów może być przydatna. Można uzyskać do niego dostęp z dowolnego urządzenia z sygnałem internetowym. Nie ma potrzeby przebywania w danej lokalizacji razem z monitorowanym sprzętem/narzędziami.

Wywraca do góry nogami to, co startupy wiedzą i rozumieją

Prostym faktem jest to, że technologia IoT wywraca całą tradycyjną wiedzę i praktyki do góry nogami, zmuszając startupy do ponownego zbadania, w jaki sposób radzą sobie z prostymi i bardziej złożonymi krokami i procesami. Uczynienie z tego misji społecznej daje im szansę na pozytywne pozycjonowanie biznesu w społeczności.