Jak stwierdzić, czy ktoś Cię prześladuje Instagram

Instagram to jedna z najpopularniejszych aplikacji społecznościowych na świecie. To świetny sposób na dzielenie się życiem z przyjaciółmi, rodziną i obserwatorami poprzez zdjęcia i filmy. Tak świetny jak Instagram wielu użytkowników obawia się o swoją prywatność podczas korzystania z aplikacji.

Myślisz, że ktoś cię prześladuje Instagram? Myślisz, że ktoś może się w tobie podkochiwać i śledzi cię w Internecie? Chcesz wiedzieć, czy ktoś nie interesuje się tym, co robisz w mediach społecznościowych?

W tym samouczku dowiesz się, jak stwierdzić, czy ktoś Cię obserwuje, ale nie angażuje się ani nie czai Instagram.

Media społecznościowe są dokładnie takie, społecznościowe. Jeśli jesteś online, jesteś w zasięgu wzroku publicznego, a ludzie, którzy cię interesują, to koszt prowadzenia działalności online. To powiedziawszy, istnieje różnica między aktywnym angażowaniem się z tobą, byciem ciekawym i sprawdzaniem, a prześladowaniem.

Przez prześladowanie nie mamy na myśli sceny z ty, więcej osób, które lubią widzieć, co robisz, bez przywitania się. Jest jednak zrozumiałe, że możesz chcieć wiedzieć, kto przegląda Twój profil i przegląda Twoje posty.

Niestety masz ograniczone możliwości sprawdzenia, czy ktoś cię prześladuje Instagram. Sieć nie ma wielu opinii na temat tego, co się dzieje, kto co oglądał lub kiedy ktoś oglądał twój profil. Twoja jedyna opcja to Instagram Historie, które, podobnie jak jego przodek Snapchat, mówią, kto go oglądał.

Jak stwierdzić, czy ktoś Cię prześladuje Instagram 1Kredyt: Instagram.com

Instagram Historie: jedyny sposób, aby wiedzieć, kto ogląda

Instagram Opowieści są kopią Opowiadań Snapchata i działają niemal dokładnie w ten sam sposób. Tworzysz post, ustawiasz go jako Historię, jest on publiczny przez 24 godziny, a następnie znika.

Możesz wybrać czyjś profil w aplikacji, aby zobaczyć jego historie, a on robi to samo, aby zobaczyć twoje. I podobnie jak Snapchat, Instagram Historie mówią Ci, kto obejrzał Twoją historię.

Możesz przesunąć w górę ze swojego własnego Instagram Historie, aby zobaczyć, kto to oglądał. Na ekranie pojawi się nazwa użytkownika każdej osoby, która oglądała Twoją historię. Chociaż nie zostało to potwierdzone, niektórzy uważają, że kolejność pojawiania się nazw wskazuje, jak często je oglądali.

Imię u góry to osoba, która najczęściej go oglądała. Jest to, jak wspomniano, tylko teoria jako Instagram nie potwierdzi, czy to prawda, czy nie, ale istnieje wiele niepotwierdzonych dowodów w Internecie, że tak jest.

Inne sposoby sprawdzenia, czy ktoś cię prześladuje Instagram

Oprócz pokazywania, kto oglądał twój Instagram Historia, w aplikacji nie ma innego sposobu, aby powiedzieć, co się dzieje. Snapchat oferuje znacznie więcej informacji na temat tego, kto co robi, ale Instagram nie.

Więc jeśli nikt nie pozostawi komentarza lub nie zaangażuje się w inny sposób, jesteś w ciemności.

A ty jesteś

Jak stwierdzić, czy ktoś Cię prześladuje Instagram 2

Jeśli zależy Ci na prywatności, aplikacja o nazwie Followers Plus dla Instagram może powiedzieć ci trochę więcej o tym, co się dzieje. Jest to aplikacja do zarządzania mediami społecznościowymi, która gromadzi wiele danych wokół Ciebie Instagram konto, w tym kto Cię najbardziej lubi.

Nie korzystałem z aplikacji, ale w internecie jest wiele opinii. Wygląda na to, że ta aplikacja może pomóc uzyskać znacznie więcej informacji na temat tego, kto odwiedza Twoją stronę Instagram profil lub kto ogląda Twoje posty i nie angażuje się.

Radzenie sobie z prześladowaniem Instagram

Szczerze mówiąc, niewiele możesz zrobić, jeśli uważasz, że ktoś cię prześladuje Instagram. Tak długo, jak nie grożą ani nie przeszkadzają w jakikolwiek sposób, nie robią niczego, co jest prawnie niewłaściwe. To jest cena mediów społecznościowych. Jesteś tam, aby wszyscy mogli zobaczyć, a ludzie mogą robić, co chcą, dzięki informacjom publikowanym online.

Jeśli Twoje podejrzenia się poprawiają, możesz zmienić ustawienia prywatności Instagram co może powstrzymać osobę śledzącą cię w sieci.

  1. otwarty Instagram i wybierz ikona menu trzywierszowego.
  2. Wybierz Ustawienia i Prywatność i ochrona.
  3. Wybierz Prywatność konta i włączyć Prywatne konto.Jak stwierdzić, czy ktoś Cię prześladuje Instagram 3

Konto prywatne jest widoczne tylko dla osób, które Cię obserwują. Osoby, które chcą Cię śledzić, wyślą prośbę, którą możesz zaakceptować lub odrzucić według własnego uznania. To ustawienie sprawia, że ​​jesteś o wiele mniej widoczny na Instagram pozwalając Ci zdecydować, kto może zobaczyć Twój profil i posty.

Możesz także wyłączyć status aktywności:

  1. otwarty Ustawienia i Prywatność i ochrona na Instagram.
  2. Przełącznik Pokaż status aktywności do poza.

Dzięki temu nikt nie zobaczy, co porabiasz Instagram ale uniemożliwi Ci także sprawdzenie statusu aktywności innych osób. To dwukierunkowa ulica.

Jeśli masz pojęcie, kto cię prześladuje, usuń ich jako obserwujących.

  1. Wybierz swój Profil w ciągu Instagram.
  2. Wybierz Obserwujący na górze.
  3. Wybierz ikona menu z trzema kropkami obok obserwatora, którego chcesz usunąć.
  4. Wybierz Usunąć.

Jeśli ustawiłeś swoje konto jako prywatne, ta osoba nie będzie już widzieć nic, co robisz na swoim koncie. Mogą nadal widzieć Twoje komentarze lub polubienia w postach innych osób, ale nie będą widzieć niczego, co publikujesz w Twoim profilu.

Szeregowy Instagram konto obniża współczynnik zaangażowania w mediach społecznościowych, ale także zapewnia niewielką ochronę. Możesz spróbować ustawić swoje konto jako prywatne na miesiąc lub dwa, a następnie ponownie ustawić je jako publiczne. Możliwe, że ktokolwiek to prześladował, znudzi się do tego czasu i ruszy dalej.

Końcowe przemyślenia

Instagram może być świetną aplikacją do udostępniania zdjęć i filmów znajomym, rodzinie i obserwatorom, ale nie jest to najlepsza aplikacja dla tych, którzy troszczą się o swoją prywatność w Internecie.

W tej chwili nie ma prawdziwego sposobu, aby wiedzieć, czy ktoś cię prześladuje Instagram. Tak więc, jak należy podczas korzystania z dowolnej platformy mediów społecznościowych, zawsze należy pamiętać o tym, co publikujesz podczas korzystania Instagram.

Podobał ci się ten artykuł? Jeśli tak, koniecznie sprawdź nasz artykuł na temat usuwania wszystkich Instagram Bezpośrednie wiadomości.