Jak stwierdzić, czy ktoś jeszcze używa twojego konta Snapchat

Snapchat błyskawicznie podbił media społecznościowe, o czym świadczy ponad 210 milionów użytkowników. Ta niezwykle popularna aplikacja pozwala użytkownikom publikować tymczasowe ujęcia „tu i nie ma”, dzięki czemu ich obserwatorzy mogą rzucić okiem na ich codzienne życie. I podobnie jak inne platformy mediów społecznościowych, często jest celem hakerów i oszustów, którzy po prostu uwielbiają możliwość przejęcia kont z niecnych powodów. Chociaż nikt nie chce być celem włamania, dobrze jest znać kroki, które należy podjąć, aby ustalić, czy Twoje konto zostało przejęte. Jeśli uważasz, że tak może być, czytaj dalej i koniecznie sprawdź, jak odzyskać zhakowane konto w Snapchacie – kolejny przydatny artykuł, jeśli obawiasz się, że ktoś włamał się lub w inny sposób naruszył twoje konto Snapchat.

Hakerzy już bezpośrednio zhakowali samego Snapchata. W 2013 r. Około 4.6 milion użytkowników zostało narażonych na szwank przez ogólny włamanie do Snapchata. W 2016 r. Dane płacowe Snapchata zostały naruszone. W 2017 r. Grupa hakerów twierdziła, że ​​ukradła 1.7 milion szczegółów użytkownika, ale na szczęście to była mistyfikacja. Podczas gdy Snapchat zareagował na każdy z tych ataków własnymi środkami bezpieczeństwa, nadal bardzo możliwe jest zhakowanie kont użytkowników.

Wszyscy musimy być czujni, gdy jesteśmy online. Bez względu na to, z jakiej sieci społecznościowej korzystamy, kogo używamy do poczty e-mail, jakich stron internetowych jesteśmy członkami lub co robimy w Internecie, każdy z nas musi być ostrożny. Dla nas wszystkich ważne jest, aby chronić nasze konta, wybierać silne hasła i mieć świadomość ryzyka związanego z hakowaniem i oszustwami. Upewnij się, że ograniczysz korzystanie ze współdzielonych urządzeń i nigdy nie udostępniaj swojego hasła – nawet sobie! Jednym z najprostszych sposobów, aby hakerzy zrujnowali twoje życie, jest użycie słabego hasła na wielu stronach internetowych. Dobrym pomysłem jest również częste logowanie na różnych kontach, aby upewnić się, że nie dochodzi do nieuczciwych działań, i upewnij się, że wylogowujesz się z kont, których nie używasz często!

Jak stwierdzić, czy ktoś jeszcze używa twojego konta Snapchat 1

Jak stwierdzić, czy Twoje konto Snapchat zostało naruszone

Istnieją trzy sposoby sprawdzenia, czy konto w mediach społecznościowych zostało zhakowane lub w inny sposób przejęte.

 1. Niezwykła aktywność
 2. Będziesz regularnie wylogowywany bez powodu.
 3. Możesz zobaczyć więcej e-maili od Snapchata, pytających o twoje dane logowania lub aktywność.

Zła wiadomość jest taka, że ​​zauważysz te znaki tylko wtedy, gdy haker faktycznie używa twojego konta Snapchat. Jeśli zhakowali go w celu zebrania twoich danych osobowych, możesz nie zobaczyć żadnego z tych znaków. Zamiast tego zaczniesz widzieć więcej e-maili od banków, firm kredytowych i innych organizacji finansowych, ponieważ twoja tożsamość jest wykorzystywana do nikczemnych środków.

Niezwykła aktywność na Twoim koncie Snapchat

Wykrywanie nietypowych działań to zazwyczaj pierwszy znak, że ktoś inny (np. Haker) korzysta z konta Snapchat. Jeśli zobaczysz napady, które nie należą do Ciebie, nowych przyjaciół, których nie poznałeś lub nagle obserwujesz osoby, których nie obserwujesz, Twoje konto mogło zostać przejęte. Znaki te mogą być łatwiejsze do wykrycia, jeśli jesteś zwykłym użytkownikiem Snapchata, a nie okazjonalnym użytkownikiem.

Konieczność ciągłego logowania do Snapchata

Zwykle logowanie Snapchat potrwa chwilę. Przynajmniej do momentu ręcznego wylogowania, uruchom ponownie aplikację lub uruchom ponownie urządzenie. Raz na jakiś czas Twoje konto może zostać wylogowane z powodu usterki aplikacji lub urządzenia, ale jeśli będziesz musiał ponownie logować się na swoje konto, może to być znak, że ktoś inny się loguje i zmusza do wylogowania. W żadnym wypadku nie jest to ostateczne, ale zdecydowanie jest to znak, że musisz zbadać dalej.

Niezwykłe powiadomienia e-mail od Snapchata

Snapchat robi wszystko, co w jego mocy, aby monitorować aktywność na koncie i powiadomi Cię e-mailem, jeśli zostaną wprowadzone jakiekolwiek zmiany na koncie. Jeśli nazwa użytkownika lub hasło zostaną zmienione, na przykład zobaczysz wiadomość e-mail. Jeśli ktoś zaloguje się z zupełnie innej lokalizacji, Snapchat powinien to wykryć i ostrzec.

Jeśli zaczniesz widzieć tego rodzaju powiadomienia, musisz podjąć działania.

Jak stwierdzić, czy ktoś jeszcze używa twojego konta Snapchat 2

Jak zatrzymać hakera za pomocą konta Snapchat

Jeśli podejrzewasz, że Twoje konto Snapchat zostało przejęte, najpierw musisz je zabezpieczyć, a następnie dowiedzieć się, w jaki sposób zostało przejęte. Zaloguj się do Snapchata jak najszybciej i zmień hasło. Następnie włączyć uwierzytelnianie dwuskładnikowe jako dodatkowe zabezpieczenie.

 1. Zaloguj się do Snapchata stąd
 2. Jeśli twoje hasło jest nadal aktualne, zmień je natychmiast
 3. Jeśli hasło zostało już zmienione, użyj linku Nie pamiętam hasła i zmień je

Jeśli ktoś uzyskał dostęp do Twojego konta w celu zmiany hasła lub powiązanego adresu e-mail, powinieneś zostać powiadomiony, zanim system zezwoli na przetworzenie zmiany.

Po zmianie hasła na coś skomplikowanego, ale zapadającego w pamięć lub użyciu menedżera haseł, aby wymyślić coś dobrego, śmiało i włącz uwierzytelnianie dwuskładnikowe. To doda albo Aplikacja Authenticator weryfikacja krokowa lub SMS do procesu logowania. Od teraz po zalogowaniu będziesz musiał wprowadzić kod z aplikacji lub wiadomości SMS. Jest to dodatkowy krok, ale oznacza, że ​​haker może uzyskać dostęp do Twojego konta, jeśli nie ma telefonu.

Gdy Twoje konto Snapchat będzie bezpieczne, poświęć trochę czasu na zbadanie własnego konta, aby dowiedzieć się, w jaki sposób uzyskał twoje dane. Sprawdź, czy e-mail jest bezpieczny, nigdy nie pozostawiaj telefonu lub urządzenia bez nadzoru, i upewnij się, że używasz unikatowych haseł dla każdego konta i używaj uwierzytelniania dwuskładnikowego, gdziekolwiek możesz.

Oto kilka ogólnych zaleceń, aby zabezpieczyć swoje konto Snapchat i inne konta w mediach społecznościowych:

 • Podaj przynajmniej hasło 8 długie znaki
 • Użyj kombinacji liter, cyfr i symboli
 • Użyj kombinacji wielkich i małych liter.
 • Nie używaj typowych słów ani wyrażeń, ponieważ istnieją programy hakerów, które mogą łatwo uruchomić każde słowo w słowniku podczas próby odgadnięcia hasła
 • Nie używaj daty urodzin ani innych danych osobowych, ponieważ jest bardzo możliwe, że haker ma już dane osobowe, które pomogą Ci zhakować Twoje konto
 • Nie używaj ponownie haseł na wielu kontach, ponieważ pozwoli to hakerowi zhakować więcej niż jedno konto na raz
 • Użyj menedżera haseł, takiego jak 1 Hasło lub LastPass do zarządzania hasłami Snapchat i innymi kontami
 • Czy kiedykolwiek zostałeś zhakowany? Jak poradziłeś sobie z sytuacją? Opowiedz nam o swoich doświadczeniach w komentarzu poniżej!