Jak stwierdzić, czy ktoś przeczytał Twoją wiadomość w Viber

Viber to jedna z najpopularniejszych aplikacji społecznościowych na świecie. Każdego miesiąca około 260 milionów ludzi korzysta z niego do wysyłania wiadomości błyskawicznych, udostępniania multimediów oraz wykonywania połączeń audio i wideo.

W większości aplikacji społecznościowych możesz łatwo sprawdzić, czy odbiorca wiadomości ją przeczytał. Na przykład Messenger wyświetla komunikat „widoczny” u dołu czatu, gdy ktoś otwiera wiadomość, którą mu wysłałeś. W WhatsApp dwa niebieskie znaczniki wyboru obok wiadomości wskazują, że została przeczytana.

Ale co z Viber? Czy Viber powiadamia Cię, gdy ktoś czyta twoją wiadomość?

Jeśli korzystałeś z Vibera, wiesz, że ma on również opcję „widziane”. Ale to nie pojawia się za każdym razem, gdy z kimś czatujesz. Wynika to z faktu, że Viber oferuje opcję włączania i wyłączania, aby mieć większą kontrolę nad doświadczeniami w aplikacji.

Jeśli chcesz wiedzieć, czy ktoś przeczytał Twoją wiadomość, czy nie, najpierw upewnij się, że masz włączone wszystkie niezbędne opcje.

Status wiadomości w Viber

Gdy komunikujesz się z kimś na Viber, zauważysz różne ikony przedstawiające stan dostarczenia wiadomości.

1. Jeden znacznik wyboru oznacza, że ​​wiadomość jest nadal wysyłana. Gdy wyślesz wiadomość, ta ikona pojawi się od razu i wkrótce powinna zmienić się w „dostarczone”.

Viber powiedz, czy ktoś przeczytał Twoją mowę

Czasami wiadomość pozostanie przez jakiś czas w stanie „wysyłania”, a jeśli nie zostanie dostarczona, otrzymasz alert. Może się to zdarzyć w różnych sytuacjach, na przykład:

 1. Telefon odbiorcy nie ma dostępu do Internetu.
 2. Telefon odbiorcy jest wyłączony.
 3. Odbiorca usunął aplikację Viber ze swojego telefonu lub aplikacja nie działa / jest wyłączona.

2. Dwa znaczniki wyboru wskazuje, że wiadomość została dostarczona. Pojawia się, gdy wiadomość dotrze do telefonu odbiorcy.

viber, jak powiedzieć, czy ktoś przeczytał moją mowę

3. Dwa fioletowe znaczniki wyboru oznacza, że ​​wiadomość jest widoczna. Gdy użytkownik Viber otworzy wiadomość, zostanie ona automatycznie oznaczona jako widoczna. Tekst „widoczny” pojawi się na dole okna czatu.

viber niech ktoś przeczyta twoją mowę

Zatem dwa fioletowe znaczniki wyboru i alert „widoczny” oznaczają, że ktoś przeczytał Twoją wiadomość. Są jednak przypadki, w których odbiorca może odczytać wiadomość bez wysyłania przez Viber jakichkolwiek informacji na jej temat.

Wyłączanie potwierdzeń odczytu

Jeśli ty lub odbiorca wiadomości nie masz włączonego statusu online lub nie widzisz, nie będziesz wiedział, czy przeczytał twoją wiadomość. Jeśli nie ma statusu „widziany” w żadnej z rozmów Viber, sprawdź, czy wyłączyłeś tę opcję.

Wykonaj następujące kroki, aby sprawdzić, czy to ustawienie jest włączone, czy wyłączone:

 1. Otwórz Viber.
 2. W prawym dolnym rogu kliknij ikonę „Więcej” (trzy poziome linie i niebiesko-białe kółko).
 3. Przewiń opcje, aż zobaczysz „Ustawienia”. Dotknij go, a otworzy się nowe menu.Viber niech ktoś przeczyta moją mowę
 4. Stuknij w „Prywatność” (ikona kłódki).
 5. Sprawdź, czy „Wyślij widziany status” jest włączone. Jeśli tak nie jest, dotknij go, aby go włączyć.

Jeśli widziany status jest włączony, na dole rozmowy powinny być wyświetlane ostrzeżenia „widziane”.

Co się stanie, jeśli zacząłeś otrzymywać powiadomienia w niektórych rozmowach, ale nie w innych? W takim przypadku niektóre kontakty prawdopodobnie wyłączyły tę opcję.

Nic nie możesz zrobić, gdy przyjaciel wyłączy swój widoczny status, oprócz grzecznego poproszenia go o ponowne włączenie. W przeciwnym razie nie będzie żadnych potwierdzeń odczytu podczas rozmowy z tą osobą.

Wyświetlanie wiadomości za pośrednictwem powiadomień

Jeśli adresat otrzymał Twoją wiadomość, być może przeczytał ją bez otwierania aplikacji. Gdy użytkownik włączy podgląd wiadomości w swoich powiadomieniach, będzie mógł odczytać część wiadomości bez otwierania aplikacji Viber. W takim przypadku nie otrzymasz powiadomienia „Widziany”.

Jeśli chcesz włączyć powiadomienia, oto co powinieneś zrobić:

 1. Otwórz Viber.
 2. Naciśnij ponownie ikonę „Więcej”.
 3. Otwórz ustawienia'.
 4. Stuknij w „Powiadomienia” (ikona dzwonka)viber, jak stwierdzić, czy ktoś przeczytał twoją wiadomość
 5. Switch Włącz opcję „Pokaż podgląd wiadomości”.

Teraz będziesz mógł zobaczyć część wiadomości bez konieczności otwierania aplikacji. Jest to przydatne, jeśli chcesz pozostawić widoczny status włączony, ale nie zawsze chcesz od razu powiadomić nadawcę.

Edycja lub usuwanie wiadomości

Czasami możesz edytować lub usunąć wiadomość wysłaną przed jej wyświetleniem. Oto jak możesz usunąć wiadomość:

 1. Naciśnij i przytrzymaj wiadomość.
 2. Wybierz „Usuń dla wszystkich”.

viber powiedz, czy ktoś przeczytał moją wiadomość

Aby edytować wiadomość, powinieneś:

 1. Naciśnij wiadomość i przytrzymaj.
 2. Wybierz Edytuj.
 3. Zmodyfikuj treść tekstu.
 4. Dotknij znacznika wyboru, aby zakończyć.

Jeśli nie otrzymałeś statusu „Widziano” przed usunięciem lub zmodyfikowaniem wiadomości, istnieje prawdopodobieństwo, że adresat nie zobaczył jej głównej treści.

Końcowe myśli: nie ma pewności

Viber to świetna aplikacja do spotkań towarzyskich i udostępniania treści znajomym. Jak każda inna aplikacja do przesyłania wiadomości, wielu użytkowników Viber chce wiedzieć, czy może zobaczyć, kiedy ktoś czyta ich wiadomość.

Niestety, dzięki wszystkim opcjom dostosowywania statusu online i statusu Viber, nigdy nie wiadomo, czy odbiorca naprawdę nie widział wiadomości. Może odbiorca po prostu nie zmienił statusu „widziany” lub zobaczył wiadomość za pomocą podglądu powiadomienia. Nie wyciągaj pochopnych wniosków na podstawie samego statusu.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?

Jeśli tak, zapoznaj się z naszymi artykułami na temat usuwania wiadomości w Viber i ukrywania czatu w Viber.