Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Jak stworzyć skuteczny program lojalnościowy dla klientów

Jak stworzyć skuteczny program lojalnościowy dla klientów

Utrzymanie obecnych klientów jest zawsze zadaniem. Budowanie lojalności klientów nie jest łatwe dla żadnej firmy. Za każdym starym klientem pozostającym w strukturze firmy kryje się mocny zestaw strategii, kampanii i skutecznego programu lojalnościowego stworzonego specjalnie dla docelowej grupy odbiorców.

Każda firma musi mieć sukces program lojalnościowy dla klientów, dzięki czemu można zwiększyć liczbę konwersji i zaangażowanie klientów. Istnieje wiele sposobów na zbudowanie skutecznego programu lojalnościowego dla swoich klientów.

Dobry program lojalnościowy musi zbliżać klientów i zapewniać wartość poprzez umowy z podmiotami zewnętrznymi. Musi pomóc Ci w wykorzystaniu nowych technologii i cieszyć się bezproblemowym doświadczeniem transakcyjnym. Możesz także uruchomić usługę grzecznościową, taką jak Amazon. Oto najlepsze, zalecane przez ekspertów sposoby na stworzenie skutecznego programu lojalnościowego dla Twoich klientów:

Zbadaj dane klientów i przeanalizuj je

Aby stworzyć skuteczny program lojalnościowy dla klientów, odpowiednie badania pomogą Ci właściwie zrozumieć, co jest dla Ciebie najlepsze. Pomoże Ci określić cel kampanii, dzięki któremu osiągniesz cele biznesowe. Zbieraj dane klientów na podstawie analityki internetowej, sprzedaży, rozmów osobistych i historii zapasów. Analizuj zachowania klientów na podstawie zebranych badań i twórz kampanie, które będą rezonować z Twoją bazą klientów. Dobre badania mogą również pomóc w ulepszeniu usług.

Program lojalnościowy dla klientów

Najważniejsze jest, aby było to proste

Zachowaj swoje program lojalnościowy dla klientów prosty. Jeśli to skomplikujesz, jest duże prawdopodobieństwo, że większość ludzi tego nie zrozumie. Spraw, aby program lojalnościowy dla klientów był nie tylko łatwy do zrozumienia, ale także łatwy do zarejestrowania. Twój system punktów musi być przejrzysty, aby można było łatwo śledzić sytuację. Daj punkty klientom przy zakupie czegoś, aby mogli później wymienić zgromadzone punkty.

Zdecyduj, do jakich klientów chcesz dotrzeć

Na podstawie danych z badań musisz określić, do jakich klientów chcesz dotrzeć. Twoja ocena musi opierać się na lojalności w czasie, rentowności klientów, ich zdolności do większego inwestowania i kupowania większej liczby produktów, szybkość płatności i wielkość zakupów. Wybierz grupę docelową programu lojalnościowego.

Wybierz taktykę, która zwiększy lojalność klientów

Musisz wykonać szereg działań, które będą miały wpływ na zwiększenie lojalności Twojego klienta. Możesz im zagwarantować najwyższej jakości usługi i ciągłe wsparcie na najwyższym poziomie 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Możesz zapewnić im bezpieczny dostęp do strony internetowej i dodatkowe rabaty, aby od czasu do czasu osiągnąć kamienie milowe zakupu. Możesz podarować im comiesięczne wizyty dyrektora sprzedaży, zaprosić na seminaria i kolacje specjalnie zarezerwowane dla klientów w ramach programu lojalnościowego.

Oferuj różnorodne nagrody

Twój program lojalnościowy powinien być wyjątkowy, ale oferować inny zakres nagród. Wywieraj wpływ, czyniąc swój program lojalnościowy interesującym dla Twoich klientów. Podaruj im kolacje lub podaruj im bony rozrywkowe, gdy zdobędą wystarczającą liczbę punktów lojalnościowych, które będą mogli wymienić na zaproszenia na kolację, bilety do kina i tak dalej.

Co więcej, Twoi klienci muszą korzystać z bezpłatnych subskrypcji swojego programu lojalnościowego na inne Twoje produkty i usługi. Będzie to miało podwójną korzyść, ponieważ nie tylko zatrzyma Twoich istniejących klientów na dłużej dzięki programowi lojalnościowemu, ale także pomoże Ci zaangażować i pozyskać więcej klientów w przypadku Twojej innej gamy produktów i usług.

Nagrody w Programie Lojalnościowym

Nagradzaj wartości klientów za pomocą prezentów niepieniężnych

Twój program lojalnościowy, jak powiedziano wcześniej, powinien obejmować wiele prezentów niepieniężnych. Klienci kochają marki, które mają odpowiednie stanowisko polityczne i społeczne. Ponad dwie trzecie klientów na całym świecie jest skłonnych wydawać pieniądze na produkty i usługi marek zajmujących ważne stanowiska społeczno-polityczne. Wykorzystaj te wartości poprzez utworzony program lojalnościowy. TOMS Shoes nagradza swoich klientów, przekazując but potrzebującemu dziecku w zamian za każdy dokonany przez nich zakup.

Pomagają także w innych sprawach kluczowych dla krajów rozwijających się, takich jak dostęp do czystej wody, zdrowie matek i dobrostan zwierząt. Badania wykazały, że klienci są bardziej zainteresowani TOMS jako marką w ramach tego wyjątkowego programu lojalnościowego, jaki mają, oprócz szacunku dla otaczających je kwestii społecznych.

Dzięki współpracy można stworzyć lepsze oferty w ramach programu lojalnościowego

Twój program lojalnościowy może stać się bardziej interesujący i różnorodny, jeśli zapewnisz swoim klientom więcej niż jedną nagrodę. Kiedy łączysz markę ze swoim programem lojalnościowym, nie tylko przyciągasz więcej docelowych odbiorców, ale także doceniasz i zatrzymujesz istniejących klientów. Niektóre pakiety transmisji danych mają swój program lojalnościowy dla klientów w postaci subskrypcji kanałów rozrywkowych, takich jak Netflix, Amazon Prime lub Disney+Hotstar. To nie tylko wzmacnia ich partnerstwa i podmioty stowarzyszone, ale także sprawia, że ​​dalsze korzystanie z tych pakietów staje się interesujące dla klientów.

nagrody w programie lojalnościowym dla klientów

Wymyśl gry

Każdy kocha i ceni dobrą grę! Ludzie uwielbiają wygrywać, a jeśli w ramach programu lojalnościowego zapewnisz im dobre gry i quizy, Twoi klienci będą czuli się bardziej komfortowo wchodząc w interakcję z Twoją marką. Istnieje wiele marek, które gamifikują swoje programy lojalnościowe, umożliwiając klientom zdobywanie cennych interakcji w witrynie internetowej, aplikacji lub w miejscu zakupu.

Amazon opracował te gry i loterie, które pomagają klientom zdobywać cenne punkty, nagrody i rabaty w momencie zakupu. Kupowanie produktów na Amazon za każdym razem odblokowuje inną nagrodę, co jest świetnym sposobem na motywowanie innych zakupów.

Zdecyduj się na polecenia

Dobry program lojalnościowy to nie taki, który tworzysz sam. Jest to coś, co pomagają Ci także tworzyć Twoi klienci. Każde polecenie klienta możesz zacząć od motywowania lojalnych klientów, aby sami stali się ich zwolennikami w zamian za atrakcyjne nagrody. 70 procent większej liczby klientów poleciłoby markę, która ma lepiej zorientowany na szczegóły program lojalnościowy.

Klienci sami stworzą sieć kontaktów z Twoją firmą, jeśli będziesz mieć wystarczająco dobre oferty. Bezpłatne wersje próbne można wykorzystać w programach nagród. Jeśli jako firma planujesz wprowadzenie na rynek nowego produktu lub usługi, możesz także uruchomić dla swoich klientów bezpłatną wersję próbną programu lojalnościowego. Jest to świetny sposób na promowanie swoich produktów i usług, który pomoże Ci w przyszłych rozmowach handlowych.