Jak stworzyć Windows 10 Zainstaluj USB z obsługą UEFI [Easy Guide]

Był czas, kiedy trzeba mieć świeżą kopię Windows zainstalować na nowym komputerze. Będziesz także potrzebować Windows płyta instalacyjna do ponownej instalacji windows ale teraz wszystko się zmieniło. Do instalacji nie potrzebujesz niczego innego niż dysk USB Windows 10 teraz.

Z Windows Przybyło 10 nowych funkcji, ale najlepszą dla osób, które budują swój komputer lub regularnie go aktualizują, jest USB Windows 10 instalacji, z pomocą której możesz zainstalować Windows bez żadnych problemów.

Podczas późniejszego procesu instalacji Windows 10 jest dość łatwe, wielu utknęło w pierwszej części, tj. Tworząc bootowalną Windows 10 napęd USB. Więc dzisiaj zajmiemy się krokami, dzięki którym możesz stworzyć bootowalny Windows Dysk USB bardzo łatwo.

Poczekaj… Zanim zaczniesz tworzyć bootowalny Windows 10 Napęd USB jest kilka rzeczy, o których powinieneś pamiętać, bo inaczej zawiedziesz.

Rzeczy do załatwienia przed rozpoczęciem Windows 10 Tworzenie napędu USB

Oto minimalne wymagania, które musisz spełnić, aby zapewnić płynne tworzenie Windows instalacja na USB –

 • Powinieneś mieć działające szybkie łącze internetowe, jest to niezbędne do pobrania Windows pliki instalacyjne.
 • Na dysku twardym lub dysku SSD musi być co najmniej 12 GB wolnego miejsca do przechowywania Windows pliki instalacyjne.
 • Jeśli chcesz bezpośrednio pobrać pliki instalacyjne na kartę pamięci USB, upewnij się, że nie ma żadnych danych. The Windows Narzędzie Media Creation sformatuje USB przed utworzeniem bootowalnego Windows 10 ustawień.
 • Na dysku USB (lub karcie pamięci) powinno być co najmniej 8 GB wolnego miejsca.
 • Sprawdź prąd Windows 10 specyfikacji i sprawdź, czy Twój komputer spełnia wymagania, aby go uruchomić.
 • Oto kilka rzeczy, o których należy pamiętać, ponieważ tworzenie dysku rozruchowego Win10 będzie dla Ciebie koszmarem. Dość tego, przejdźmy teraz do głównych kroków …

  Tworząc Windows 10 Bootowalny dysk USB za pomocą narzędzia Media Creation Tool

  Stwórz Windows 10 Napęd instalacyjny USB

  Za pomocą tych kroków będziesz w stanie utworzyć bootowalny nośnik USB 10 WinF UE0 BoIt. Chociaż są też inne sposoby na zrobienie tego samego, zamieściliśmy najłatwiejszy sposób, który działa 99% czasu. Jeśli to nie działa, masz po prostu pecha. Żartuję, później dodamy inne metody.

  Pobierz oficjalny Windows 10 Narzędzie do tworzenia multimediów

  Pierwszą rzeczą do zrobienia, aby utworzyć Windows Rozruchowy USB to pobieranie Windows 10 Narzędzie do tworzenia multimediów. Teraz wielu pomyślałoby, że to jest to? Krótko mówiąc – Win10 Media Creation Tool to oprogramowanie, które pozwala utworzyć nośnik instalacyjny lub pobrać najnowszą wersję ISO Windows 10

  Jest to oficjalne narzędzie stworzone przez Microsoft dla tych, którzy chcą uaktualnić komputer lub zainstalować Windows na nowym komputerze za pomocą karty pamięci USB lub DVD.

  Wygraj 10 Zainstaluj Media Download

  Kliknij ten link do Ściągnij Windows 10 Nośniki instalacyjne. Przewiń stronę i kliknij teraz narzędzie Pobierz. Jest tuż poniżej "Stwórz Windows 10 nośników instalacyjnych ” nagłówek.

  Zapisz plik w wybranej lokalizacji, jego pobranie powinno zająć kilka sekund, ponieważ jego rozmiar to 18,33 MB. Po zakończeniu pobierania zainstaluj narzędzie…

  Zainstaluj Windows 10 Narzędzie do tworzenia multimediów

  Po pobraniu dowolnego pliku najbardziej logicznym rozwiązaniem jest jego uruchomienie. Właśnie to będziemy robić dalej. Uruchom MediaCreationToolxxxx.exe ” plik. Pamiętaj, że możesz uruchomić ten program tylko z uprawnieniami administratora. Użyj konta administratora, aby je uruchomić, jeśli nie.

  Kliknij ikonę pliku i wybierz -> Uruchom jako administrator. Następnie na ekranie pojawi się pytanie, czy jesteś pewien, czy chcesz uruchomić tę aplikację. Kliknij Tak!

  Wygraj 10 licencji

  Następnie Narzędzie do tworzenia multimediów poprosi o przeczytanie warunków (które i tak pominiesz). Przewiń do końca i kliknij Zaakceptuj!

  Podłączany dysk USB (Offcourse)

  Nie żartujemy, upewnij się, że włożyłeś pamięć USB, aby utworzyć rozruchowy dysk flash. Powinieneś użyć USB, który ma 8 GB wolnego miejsca, Kingston (lub dowolny) 8 GB Pendrive wykona pracę.

  Sprawdź także, czy nie ma w nim ważnych plików, ponieważ po rozpoczęciu tworzenia dysku rozruchowego wszelkie dane na nim znikną na zawsze. Nie spodobałoby Ci się to, jeśli zawiera bardzo ważne pliki. Czy ty

  Utwórz nośnik instalacyjny

  Teraz przechodzimy do najważniejszej części. Narzędzie do tworzenia multimediów zajmuje tylko kilka sekund, aby przygotować wszystko. Następnie musisz wybrać jedną z dwóch opcji – Uaktualnij komputer lub Utwórz nośnik instalacyjny.

  Windows 10 USTAWIENIA

  Jesteśmy tutaj, aby zainstalować Windows 10 na innych urządzeniach, więc przejdziemy do opcji „Utwórz nośnik instalacyjny”.

  Następnie musisz wybrać język, edycję i architekturę, której chcesz używać Windows 10 Nośniki instalacyjne. Możesz wybrać wybrany język, ale powinien to być angielski (ponieważ jest to najlepszy wybór), edycja to wersja Windows która powinna wynosić 10, a architektura może być 32- lub 64-bitowa. Zalecamy, aby był 64-bitowy.

  Windows 10 USTAWIENIA - 02

  Po potwierdzeniu języka, edycji i architektury kliknij -> Kolejny!

  Dysk rozruchowy USB

  Następnie musisz wybrać typ nośnika, którego chcesz użyć. Istnieją dwie opcje – Dysk flash USB i obraz ISO. Chcemy utworzyć rozruchowy dysk USB, więc wybierzemy „Pamięć flash USB”I kliknij Dalej.

  Po wybraniu dysku flash USB zobaczysz tutaj wszystkie dyski, zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne. Musisz wybrać ten, na którym chcesz mieć Windows media instalacyjne. Dysk USB zostanie wyświetlony na liście dysków wymiennych. Zanim przejdziesz dalej, skopiuj ważne pliki, aby nie żałować ich usunięcia w przyszłości.

  Wybór napędu rozruchowego USB

  Jeśli nie widzisz dysku wymiennego, kliknij -> Odśwież listę dysków. Następnie kliknij -> Dalej i możesz przejść do ostatniego kroku…

  Ściągnij Windows 10

  Tak więc dotarłeś do ostatniego kroku, po ukończeniu tego kroku będziesz mieć swój Windows 10 gotowy. To najłatwiejszy krok, wystarczy kliknąć kilka przycisków i mieć nadzieję, że połączenie internetowe Cię nie zdradzi.

  Po wybraniu napędu flash USB narzędzie instalacyjne Media rozpocznie pobieranie najnowszej wersji Windows 10 do twojego urządzenia. Proces pobierania zależy od prędkości Internetu, jeśli masz przyzwoite połączenie internetowe 1-2 Mb / s zostanie to wykonane w ciągu około 20 minut.

  Windows Ściągnij

  Będziesz potrzebować dużo cierpliwości, jeśli Twoja prędkość Internetu nie jest wysoka. Ale czekaj, warto. (Zobacz, że jesteśmy dobrzy w motywowaniu ludzi).

  Po zakończeniu pobierania sprawdzenie, czy wszystko działa poprawnie, potrwa kilka minut. Wystarczy 4-5 minuty na zakończenie tego procesu.

  Wreszcie, po zakończeniu pobierania zobaczysz komunikat „Twój dysk flash USB jest gotowy”. Kliknij -> Zakończ. Teraz możesz użyć tego napędu USB do uruchomienia i instalacji Windows 10 na innym komputerze.

  To najlepsza i jak dotąd najłatwiejsza metoda, której można użyć do stworzenia bootowalnego Windows 10 napęd USB. Na tym dysku rozruchowym będzie dostępna obsługa zarówno Unified Extensible Firmware Interface (UEFI), jak i Legacy Basic Input / Output System (BIOS).

  Końcowe przemyślenia…

  Widzisz, to były jedyne kroki, które musisz wykonać, aby utworzyć bootowalną wersję Windows 10 napęd USB. Te kroki są bardzo łatwe, a jeśli masz dobre połączenie internetowe, zajmie to maksymalnie pół godziny. Musisz tylko poprawnie wykonać te kroki.

  Związane z: Jak naprawić błąd nieobsługiwany wyjątku KMode (łatwy przewodnik)

  Mamy nadzieję, że artykuł Ci się spodobał i stworzył działający Windows 10 rozruchowego napędu USB do instalacji nowej wersji Windows na komputerze lub laptopie. Udostępnij artykuł, jeśli Ci pomógł, i wracaj po więcej. Twoje zdrowie!