Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak stworzyć zwycięską strategię SEO w 2023 roku

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak stworzyć zwycięską strategię SEO w 2023 roku

Optymalizacja wyszukiwarek (SEO) to potężne narzędzie marketingowe, które pomaga firmom zwiększyć widoczność w Google i innych wyszukiwarkach. Jeśli chcesz stworzyć zwycięską strategię SEO dla swojej firmy, musisz zacząć myśleć o SEO już teraz, gdy uruchamiasz swoją witrynę, a nie za rok.

Ale jak zdefiniowałbyś sukces SEO? Czy jest widoczny dla każdego ukierunkowanego zapytania? A może oznacza to, że wykres ruchu będzie rósł w górę, w górę i w prawo? A może oznacza to zwiększenie liczby konwersji z wyszukiwania? Czy oznacza to posiadanie dużej witryny internetowej, na której znajdują się setki stron treści generujących ruch każdego dnia?

Zdefiniowanie celów jest ważnym pierwszym krokiem. Kiedy definiujesz swoje wskaźniki, tworzysz punkt odniesienia, którego możesz użyć do określenia, kiedy osiągniesz pomyślne wskaźniki. Definiując początkowo te wskaźniki, tworzysz plan działania, który pomoże Ci uzyskać jasność co do tego, co musisz zrobić w przyszłości.

Wtedy Twoja strategia SEO będzie skuteczniejsza, ponieważ od początku zdefiniowałeś te wskaźniki sukcesu.

Co to jest strategia SEO?

Strategia SEO to proces, którego używasz do porządkowania treści wokół określonych tematów. W ten sposób upewnisz się, że Twoje treści są powiązane ze słowami kluczowymi wpisywanymi przez użytkowników w Google. Robisz to, upewniając się, że Twoje treści są zorganizowane wokół słów najczęściej wpisywanych przez użytkowników w Google.

Załóżmy na przykład, że sprzedajesz buty w Internecie. Twoim głównym wyrażeniem kluczowym może być „buty”. Jeśli ktoś wpisze to słowo w Google, chcesz, aby Twój sklep obuwniczy pojawił się na górze listy wyników wyszukiwania. Aby to osiągnąć, napisz o butach i umieść te frazy kluczowe w swojej treści.

Jeśli piszesz o butach do biegania, możesz wspomnieć o tym w swoim poście na blogu, dodać link do swojego sklepu obuwniczego w stopce, a nawet załączyć zdjęcia butów. Wszystko to znacznie ułatwia algorytmom wyszukiwarek identyfikację Twoich treści jako związanych z butami.

Warto również rozważyć, czy Twoje produkty są sezonowe. Innymi słowy, jeśli Twój produkt wyprzedaje się w określonych porach roku, nie chcesz przegapić okazji, aby uzyskać dobrą pozycję w rankingu dla tych haseł. Można więc zdecydować się na pisanie o śniegowcach w styczniu, ale nie w lipcu.

Innym dobrym pomysłem jest utworzenie osobnej strony dla każdego sezonu. Dzięki temu nie będziesz musiał się martwić, że przegapisz rankingi butów zimowych, gdy nadejdzie lato.

Na koniec warto zwrócić uwagę na popularne wyszukiwania. Jeśli jakieś hasło cieszy się dużym zainteresowaniem, możesz się założyć, że interesuje się nim wiele osób. Możesz więc napisać o tym trendzie i zawrzeć informacje o tym, jak Twoja marka pasuje do tej kategorii.

Strategia SEO dla urządzeń mobilnych

Mobilne SEO jest ważnym czynnikiem, jeśli chodzi o optymalizację ogólnej strategii SEO. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, powinieneś już teraz zacząć myśleć o tym, jak Twoja witryna radzi sobie na urządzeniach mobilnych. Nie chcesz czekać, aż zajmiesz niską pozycję w mobilnych SERPach, aby wprowadzić zmiany.

Google stosuje indeksowanie zoptymalizowane pod kątem urządzeń mobilnych, co oznacza, że ​​najpierw indeksuje mobilną wersję Twojej witryny. Następnie, po zakończeniu indeksowania, rozpoczyna się indeksowanie wersji komputerowej. Tak więc, choć mogłoby się wydawać, że musisz skupić się na SEO na komputerach stacjonarnych, tak naprawdę musisz najpierw skupić się na SEO na urządzeniach mobilnych.

Według Google ponad 63 procent wyszukiwań w Google w Stanach Zjednoczonych ma miejsce w Internecie smartphones i tablety. W chwili pisania tego tekstu Google przetwarza dane 8.5 miliardów wyszukiwań dziennie.

Biorąc więc pod uwagę wszystkie te informacje, logiczne jest, dlaczego optymalizacja mobilna jest tak integralną częścią ogólnej strategii SEO.

Jak stworzyć własną strategię SEO w 2023 roku

Stworzenie strategii SEO w 2023 roku nie jest niczym rakietowym. Ale jest w tym jeszcze aspekt naukowy i sztuka. Nie możesz po prostu stale publikować treści i oczekiwać, że zawsze odniesiesz sukces, nie biorąc pod uwagę SEO. Jest też odwrotnie: zbyt duża optymalizacja na stronie prawdopodobnie zostanie uznana za optymalizację przez Google. Obie skrajności mogą wpędzić Cię w kłopoty. Zamiast tego warto rozważyć zrównoważone podejście, które uwzględnia najlepsze praktyki, a jednocześnie nie balansuje na granicy nadmiernej lub niedostatecznej optymalizacji.

Osiągnięcie takiego podejścia wymaga praktyki i pracy, ale jest możliwe. Tak czy inaczej, oto kilka kroków, które możesz podjąć, aby być na dobrej drodze do stworzenia własnej strategii SEO w 2023 roku.

Utwórz listę słów kluczowych

Badanie słów kluczowych jest zazwyczaj najważniejszą częścią każdej uzasadnionej strategii SEO. Ale jak znaleźć te słowa kluczowe? Możesz spędzać godziny, próbując samodzielnie wymyślić sprytne pomysły, ale jest inny sposób:

Zacznij wpisywać słowo kluczowe w polu wyszukiwania Google, a wyświetli się lista sugerowanych wyrażeń.

Zwykle są to świetne słowa kluczowe, ponieważ pochodzą bezpośrednio ze źródła – samego Google.

(Co oznacza, że ​​wiesz, że prawdziwi ludzie rzeczywiście szukają tych słów).

Następną rzeczą, którą chcesz zrobić, to sprawdzić, co zostało już wpisane w Google. Jeśli ktoś już szukał czegoś podobnego, istnieje duże prawdopodobieństwo, że szuka tych samych rzeczy co Ty.

Teraz musisz tylko dowiedzieć się, na co patrzą.

Tutaj z pomocą przychodzą Trendy wyszukiwania Google. Po prostu wpisz kilka słów kluczowych związanych z Twoją branżą, a Google pokaże Ci, jakich terminów szukają ludzie na całym świecie. Dotyczy to krajów, miast, stanów, a nawet określonych dzielnic.

Możesz wykorzystać te informacje, aby zobaczyć, jakich wyrażeń szukają użytkownicy i które generują największy ruch. Następnie możesz zacząć budować listę słów kluczowych w oparciu o te trendy.

Ostatnia uwaga: nie używaj listy słów kluczowych jako jedynego źródła prawdy o swoich treściach. Rozwiń ten temat i uwzględnij dodatkowe tematy i rzeczy, o których ludzie mogą rozmawiać. Lista słów kluczowych ma ewoluować i przekształcać się wraz z Twoją strategią. Bądź kreatywny. Naciśnij kopertę. Stań się lepszy niż wszyscy inni. To kolejny klucz do sukcesu.

Przeanalizuj pierwszą stronę Google

OK, więc znalazłeś kilka słów kluczowych odpowiednich dla Twojej niszy. Wiesz nawet, czego ludzie szukają. Ale teraz możesz podnieść poprzeczkę i dowiedzieć się, kto już zajmuje te kryteria.

Załóżmy na przykład, że chcesz kierować reklamy na „Narzędzia SEO”. Oto jak wygląda pierwsza strona:

Zauważ, że góra 5 wszystkie wyniki zawierają posty na temat różnych narzędzi SEO od różnych wydawców. Każdy z nich ma własne zdanie na temat tego, co jest najlepsze i dlaczego. I spójrz na ten na dole – „110 najlepszych narzędzi SEO, które są w 100% bezpłatne”. To tylko pokazuje, że liczenie słów metodą brutalnej siły nie jest jedyną rzeczą, która ma znaczenie, jeśli chodzi o ranking.

Oto kilka przykładów wyglądu pierwszej strony w przypadku bardziej szczegółowych słów kluczowych:

Teraz czas na analizę danych. Dlaczego Google umieścił wpis w tym miejscu, w którym to zrobił? Co miejsce docelowe mówi nam o jakości profilu linku? Jak duży ruch przychodzi na stronę? Czy istnieje konkurencja dla tego terminu? Analiza tych (i innych elementów) może pomóc Ci określić, co wpływa na pozycję witryny w rankingu i w jaki sposób możesz potencjalnie ją przewyższyć.

Technika wieżowca: stwórz coś zupełnie innego lub 10 razy lepszego

Technika drapacza chmur to jeden z najpotężniejszych sposobów tworzenia treści, które będą dobrze oceniane. Technika ta polega na tworzeniu unikalnych treści, wyróżniających się z tłumu. W rzeczywistości jest to dokładne przeciwieństwo tego, jak ludzie myślą o marketingu treści.

Jeśli myślisz: „Tylko piszę posty na blogu”, być może przegapiłeś tę łódkę. Jeśli piszesz świetną treść, ludzie ją znajdą i udostępnią link do niej. Ale jeśli będziesz pisać codziennie to samo, nikt się o tym nie dowie.

Oto trik: napisz coś innego. Nie kopiuj kogoś innego. Zamiast tego wykorzystaj to, co już wiesz i ulepsz to.

Pomyśl o tym w ten sposób: Ile razy czytasz książkę? Możesz odpowiedzieć na około dziesięć. Dlaczego więc wszyscy czytają w kółko te same książki? Ponieważ są dobrzy. Są naprawdę dobrzy. I są łatwe do zrozumienia.

Ale nie chcesz wpaść w tę pułapkę. Chcesz napisać coś lepszego. Coś wyjątkowego. Coś, co sprawia, że ​​ludzie mówią: „Wow, tego nie wiedziałem”.

W tym miejscu z pomocą przychodzi technika drapaczy chmur. Technika drapaczy chmur ma służyć do tworzenia treści tak atrakcyjnych, że ludzie nie będą mieli innego wyboru, jak tylko umieścić do nich link. A te linki pojawią się naturalnie, tak jak Google chce to zobaczyć.

Upewnij się, że SEO na stronie jest trafne

Jeśli chodzi o SEO, oprócz czynników zewnętrznych, takich jak budowanie linków, należy skupić się na kilku rzeczach. Oto niektóre z naszych ulubionych taktyk SEO na stronie, które warto zastosować:

Linkowanie wewnętrzne – Jedną z najważniejszych praktyk SEO na stronie jest linkowanie wewnętrzne. Jeśli zastanawiasz się dlaczego, zastanów się, ile czasu spędzasz na czytaniu artykułów w Internecie. Prawdopodobnie zauważysz, że każdy artykuł odnosi się do innego. Jeśli zrobisz to dobrze, pomożesz czytelnikom znaleźć powiązane informacje bez konieczności samodzielnego szukania ich.

Tak, linkowanie wewnętrzne nadal działa.

Badanie słów kluczowych – słowa kluczowe odgrywają dużą rolę w SEO, ponieważ decydują o tym, co ludzie wpisują w wyszukiwarkach. Po raz kolejny słowa kluczowe to świetny sposób na poprowadzenie czytelników do odpowiednich treści.

Udostępnianie społecznościowe – platformy udostępniania społecznościowego stają się coraz bardziej popularne. Umożliwiają udostępnianie artykułów w wielu serwisach społecznościowych. Pomaga to zwiększyć ruch pochodzący z tych kanałów.

Optymalizacja na stronie – ostatnią częścią optymalizacji strony jest upewnienie się, że wszystkie jej elementy są zoptymalizowane. Oznacza to, że musisz zwracać uwagę na takie rzeczy, jak nagłówki, podtytuły, obrazy itp.

Upewnij się, że Twoja treść jest zoptymalizowana pod kątem zamiarów wyszukiwania

Kluczowym słowem jest tutaj „intencja”.

Gdy ktoś pisze w Google, jego celem niekoniecznie jest wyświetlenie listy produktów. Zamiast tego próbują osiągnąć coś konkretnego – znaleźć produkt, książkę, film, restaurację itp.

Tak naprawdę, według Google, przeciętny człowiek nawet nie wie, czego szuka, wpisując wyszukiwane hasło. Po prostu wpisują coś w Google, mając nadzieję na najlepsze.

Spójrzmy więc na kilka przykładów.

Załóżmy na przykład, że chcemy kupić samochód. Możemy zacząć wpisywać słowa kluczowe, takie jak „kup używany samochód”, „wskazówki dotyczące zakupu samochodu” lub „najlepsze samochody”.

Ale co się stanie, jeśli naszym zamiarem będzie zakup nowego samochodu? A co jeśli chcemy kupić samochód hybrydowy? A może chcemy kupić samochód sportowy?

Nie spodziewalibyśmy się żadnych rezultatów, stosując te warunki, prawda?

Zamiast tego prawdopodobnie spróbujemy wyszukać bardziej szczegółowe wyrażenia, takie jak „samochód hybrydowy” lub „samochód sportowy”.

Gdybyśmy teraz szukali mieszkania, moglibyśmy nie mieć tyle szczęścia. W końcu mieszkania to nie to samo co samochody. Gdybyśmy jednak chcieli wynająć pokój, moglibyśmy odnieść sukces, używając słów kluczowych takich jak „wynająć pokój” lub „wynajem mieszkania”.

Ulepsz projekt swoich treści

Projekt może być najbardziej pomijaną częścią marketingu treści. Jasne, spędzamy godziny na pisaniu o tym, co sprawia, że ​​treść jest świetna, jak pisać lepszą treść, a nawet jak sprawić, by nasze posty dobrze wyglądały. Istnieje jednak wiele sposobów na poprawę atrakcyjności wizualnej wpisu na blogu bez konieczności zatrudniania grafika.

Oto kilka szybkich wskazówek:

 1. Używaj mądrze białych znaków.
 2. Upewnij się, że wszystko mieści się w szerokości okna przeglądarki.
 3. Unikaj zbyt małego tekstu.
 4. Nie używaj obrazów, jeśli nie jest to konieczne.
 5. Uważaj na tła; mają tendencję do odwracania uwagi czytelników.
 6. Staraj się, aby czcionki były proste i czytelne.
 7. Nie nadużywaj kolorów.
 8. I nie zapomnij umieścić przycisku wezwania do działania gdzieś na każdej stronie.

Skoncentrowanie się na upewnieniu się, że projekt treści jest atrakcyjny, to świetny krok w kierunku osiągnięcia lepszych współczynników CTR (współczynników klikalności) i przyciągnięcia uwagi czytelników do Twoich treści.

Twórz linki zwrotne do swojej strony

Teraz nadszedł czas na aktywne budowanie linków. W tym miejscu znajdziesz uszkodzony link w czyjejś witrynie i zaoferujesz swoją treść jako rozwiązanie. Możesz powiedzieć coś w stylu: „Hej, zauważyłem, że umieściłeś link do mojego wczorajszego wpisu na blogu. Jeśli chcesz, żebym napisał dla Ciebie artykuł gościnny, daj mi znać.

Celem jest tutaj, aby dobrze wyglądać, jednocześnie oferując wartość osobie, która opublikowała uszkodzony link. Będą wdzięczni za Twoją pomoc i, miejmy nadzieję, wrócą do pracy z Tobą.

Budowanie uszkodzonych linków działa najlepiej, gdy masz dużo treści wysokiej jakości. Ale nawet jeśli tego nie zrobisz, dywersyfikacja strategii nadal pomaga.

Możesz przy okazji zapoznać się z naszymi kompletnymi przewodnikami dla początkujących, średniozaawansowanych i zaawansowanych na temat budowania linków.

Znacząco ulepszaj i aktualizuj swoje treści

Jeśli chcesz poprawić swoje rankingi SEO, nie publikuj po prostu tych samych postów na blogu w kółko.

Wiesz, co się stanie, kiedy to zrobisz? Niewiele z niczego. Wyjątkowość, jakość i wartość idą ręka w rękę.

Oto kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby mieć pewność, że Twoje treści zostaną zauważone:

 1. Usuń stare obrazy i zrzuty ekranu
 2. Dodaj nowe strategie
 3. Upewnij się, że Twoje tytuły są wyjątkowe
 4. Nie powtarzaj się
 5. Uwzględnij słowa kluczowe w nagłówkach
 6. Używaj dłuższych opisów
 7. Bądź spójny ze swoją marką
 8. Włącz media społecznościowe do swojego planu marketingowego
 9. Twórz wysokiej jakości linki zwrotne
 10. Zoptymalizuj swoje strony docelowe

Ulepszanie i aktualizowanie treści przez cały rok to świetna strategia, która może pomóc Google dostrzec nową wartość w nieaktualnych treściach.

Przeprowadź audyt istniejącej treści w Twojej witrynie

Audyt treści to proces stosowany do analizy istniejących treści w celu znalezienia możliwości ich ulepszenia. Jeśli chcesz zwiększyć ruch i sprzedaż, możesz to zrobić na kilka sposobów. Możesz zatrudnić kogoś, kto napisze dla Ciebie artykuły, wykorzystać marketing w mediach społecznościowych do promowania swoich produktów, a nawet spróbować marketingu afiliacyjnego. Jednak świetnym sposobem na rozpoczęcie jest przeprowadzenie audytu treści.

Celem audytu treści jest określenie, gdzie obecne treści są niewystarczające, dlaczego brakuje tych obszarów i jak rozwiązać te problemy. Istnieje wiele różnych rodzajów audytów treści, ale najpowszechniejszym z nich jest ogólny audyt treści.

Podczas ogólnego audytu treści przeglądasz wszystkie swoje strony i identyfikujesz wszelkie problemy. Może na przykład masz w swojej witrynie wiele zduplikowanych treści. A może masz mnóstwo obrazów bez tekstu alternatywnego. Chodzi o to, że musisz dowiedzieć się, które strony nie działają dobrze, aby móc je naprawić.

Po zidentyfikowaniu tych problemów możesz zdecydować, czy warto je naprawić. Może powinieneś wydać więcej pieniędzy na budowanie linków niż na inne rodzaje usług, jeśli nie zyskujesz żadnej przyczepności.

Znajdź treść, która nie działa dobrze i usuń ją lub przekieruj

Pierwszym krokiem jest sprawdzenie, skąd pochodzi większość ruchu. Następnie posortuj listę według najmniejszej liczby sesji dziennie.

Kiedy już wiesz, które strony generują największy ruch, czas podjąć działania. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, dodaj przekierowanie 301, aby przenieść odwiedzających na stronę o lepszej skuteczności. Lub, jeśli strona już nie istnieje, zastąp ją inną.

Możesz nawet rozważyć utworzenie nowej strony, która służy temu samemu celowi. Na przykład, jeśli sprzedajesz produkty, możesz utworzyć stronę kategorii produktów, która zawiera listę wszystkich produktów należących do tej kategorii.

Ale ważne jest również, aby wziąć pod uwagę analizowaną treść. Nie chcesz po prostu usuwać treści dla samego usuwania treści. Dzieje się tak dlatego, że te treści mogą zwiększać Twój autorytet i wiedzę, nawet jeśli nie generują żadnego ruchu. W takim przypadku usunięcie cennych treści byłoby błędem.

Z drugiej strony nie chcesz także przechowywać wyłącznie długich artykułów. Ważne jest, aby mieć zdrową różnorodność różnych typów postów, a jednocześnie nadal zapewniać wartość.

Oceń pozostałą zawartość

W naszej przykładowej witrynie użyjmy jednej metody jako przykładu (pamiętaj, że nie zawsze chcesz usuwać zawartość, jeśli nie generuje ona ruchu… to tylko na potrzeby naszego obecnego przykładu).

Teraz, gdy usunąłeś lub przekierowałeś najgorszą treść, nadszedł czas, aby skupić się na tym, co pozostało. Chcesz ocenić swoją bazę treści na podstawie jednego obiektywnego wskaźnika: ilości generowanego ruchu.

W szczególności chcesz ocenić każdą stronę na podstawie jednego obiektywnego wskaźnika. W tym przypadku wybieram ruch, ponieważ jest łatwy do zmierzenia i zrozumienia.

Ruch to obiektywna liczba określająca, czy dana treść robi to, co powinna. Jeśli tworzysz treści, których szukają ludzie, prawdopodobnie zarabiasz na tym.

Ważne jest jednak, aby nie wyprzedzać się w oparciu o ruch. Chcesz przeanalizować inne czynniki, takie jak współczynnik odrzuceń, czas przebywania i inne atrybuty strony, aby dowiedzieć się, jak faktycznie działa ta strona.

Na przykład w Google Search Console wyświetlenia oznaczają, ile razy ktoś mógł wyświetlić Twoją stronę w wynikach wyszukiwania. Współczynniki klikalności (CTR) mierzą, ile razy ktoś kliknął Twój link w wynikach wyszukiwania.

Ulepsz swoją treść i uruchom ją ponownie

Teraz, gdy masz już świetną treść, czas zacząć ulepszać i ponownie uruchamiać swoją witrynę. Oto kilka pomysłów, które pomogą Ci to osiągnąć.

Utwórz całkowicie oryginalną strategię dotyczącą treści

Zanim zaczniesz, zastanów się, co chcesz, aby odbiorcy wynieśli z Twoich treści. Jaki problem rozwiązują Twoje treści? Kto jest waszym dobiorcą docelowym? Czego oni szukają? Te pytania pomogą Ci opracować strategię.

Dowiedz się, co wymaga ulepszenia w istniejącej treści

Niezależnie od tego, czy piszesz posty na blogu, tworzysz filmy czy tworzysz funkcje interaktywne, wykorzystuj dane do podejmowania trafnych decyzji. Użyj narzędzi analitycznych, takich jak Google Analytics, aby śledzić, w jaki sposób użytkownicy wchodzą w interakcję z Twoimi treściami. Pozwoli Ci to zidentyfikować obszary, w których ludzie nie angażują się wystarczająco, i da Ci wgląd w to, co działa najlepiej w przypadku Twoich odbiorców.

Ulepsz swoją istniejącą treść

Kiedy już będziesz mieć jasne pojęcie o tym, co wymaga poprawy, będziesz wiedział dokładnie, na czym się skupić. Zacznij od rzeczy, które nie wymagają dużego wysiłku, takich jak poprawianie literówek i błędów gramatycznych. Po rozwiązaniu tych problemów przejdź do większych projektów, takich jak dodawanie nowych zdjęć lub filmów. Jeśli masz już dużo opublikowanych treści, rozważ aktualizację starszych fragmentów o nowe informacje lub dodanie nowych.

Dodaj elementy wizualne do swoich treści, jeśli ma to zastosowanie

Dodanie obrazów do treści może pomóc urozmaicić monotonną ścianę tekstu. Tworząc obrazy, które wzbogacają historię, zamiast zdjęć stockowych w celu dodania obrazów, możesz pomóc wywrzeć większy wpływ na czytelnika. Pracując nad stworzeniem unikalnych obrazów, które zapewnią dodatkowy wymiar danych, które nie są przekazywane w tekście, możesz dodać do swojego posta więcej niż inaczej.

Rozważ także utworzenie wersji wideo swojego posta. Tworząc wersję wideo, możesz dodać dodatkowe punkty do swojej historii. Ponadto Twoje wystąpienie stwarza większy autorytet i wiedzę w oczach odbiorców, ponieważ mogą oni wizualnie powiązać Ciebie z tym, co piszesz.

Takie elementy wizualne to skuteczny sposób na dodanie większego kontekstu i informacji. Pomagają również uczynić Twój blog bardziej wciągającym i interesującym dla czytelnika, a także zapewniają dodatkowe możliwości udostępniania w mediach społecznościowych (szczególnie w przypadku filmów, które mogą stać się wirusowe).

Regularnie aktualizuj całą swoją zawartość

Jeśli chcesz, aby Twoja witryna działała sprawnie, ważne jest regularne sprawdzanie, czy nie działają uszkodzone linki, nieaktualne obrazy i nieaktualna treść. Nie zawsze wiesz, co jest przyczyną problemów, dlatego najlepiej jest rozwiązać problem samodzielnie. Jeśli zauważysz, że coś jest nie tak, spróbuj ustalić, dlaczego tak się stało i jak możesz temu zapobiec. Istnieje wiele narzędzi, które Ci w tym pomogą. Oto kilka naszych ulubionych.

Links Checker – Links Checker to jedno z najpopularniejszych narzędzi do sprawdzania linków na rynku. Po prostu wpisz adres URL w narzędziu, a ono przeskanuje każdą stronę i poinformuje Cię, czy są jakieś uszkodzone linki.

Google Search Console – Google Search Console pomaga webmasterom identyfikować i rozwiązywać błędy 404, problemy z indeksowaniem i brakujące mapy witryn. Dzięki temu bezpłatnemu narzędziu możesz łatwo sprawdzić, gdzie brakuje Twojej witryny i wprowadzić niezbędne poprawki.

W3C Markup Validator – W3C Markup Validator sprawdza pliki HTML, XHTML, XML i DTD pod kątem rygorystycznych standardów. Ten moduł sprawdzania poprawności sprawdza nieprawidłowe tagi, błędy składniowe i ogólną strukturę dokumentu.

Narzędzie do zamiany obrazu – narzędzie do zamiany obrazu pomaga szybko zmienić wiele obrazów na jednej stronie. Po prostu przeciągnij i upuść obraz na narzędzie, wybierz lokalizację pliku i żądany rozmiar.

Online Image Resizer – Online Image Resizer umożliwia zmianę rozmiaru dużych obrazów przy zachowaniu jakości. Po prostu prześlij oryginalny obraz, wybierz żądane wymiary i ponownie spróbuj.

Narzędzie do naprawiania adresów URL – Narzędzie do naprawiania adresów URL to proste narzędzie online, które umożliwia czyszczenie adresów URL i dodawanie niestandardowych parametrów. Po prostu wklej swój adres URL w polu, naciśnij przycisk Zapisz i poczekaj, aż narzędzie zakończy przetwarzanie.

Spraw, aby Twoje treści były łatwiejsze do odczytania

Jest mało prawdopodobne, aby stara treść Twojej witryny została zoptymalizowana pod kątem obsługi mobilnej. Ważne jest, aby upewnić się, że treść witryny jest czytelna na urządzeniach mobilnych. Ponieważ duża liczba użytkowników korzysta z urządzeń mobilnych, sensowne jest, aby Twoja witryna była adaptacyjna i czytelna na jak największej liczbie urządzeń.

Nie używaj mniejszego tekstu na małym ekranie. Używaj dużego tekstu na małym ekranie. Około 16-18 punktów na urządzeniach mobilnych to dobry wynik, po który warto sięgać. Ale nie przesadzaj. Prawdopodobnie poświęcisz jakość układu, a czytelność również może ucierpieć. Pamiętaj, aby zachować równowagę pomiędzy atrakcyjnym wyglądem a czytelnością na urządzeniu mobilnym.

Omów swój temat bardziej szczegółowo niż inne

Aktualizując swoje treści, możesz pomyśleć o tym, w jaki sposób możesz objąć większy obszar. Pracując nad objęciem większej liczby tematów niż konkurencja i identyfikując obszary, w których treść jest słaba pod względem zakresu tematycznego, możesz poprawić autorytet i wiedzę swojej witryny. Jednak nie należy ograniczać się do uwzględniania tematów dla samego uwzględniania tematów.

Chcesz także uwzględnić tematy, które mają dużą liczbę wyszukiwań, a także coś, co będzie wyjątkowe dla użytkowników. Nie chcesz dołączać puchu, który nie jest przydatny. Kluczem jest tutaj ciągłe ulepszanie treści do tego stopnia, aby spełniały one wymagania Google dotyczące „Przydatnych treści” i były znacznie lepsze niż poprzednio.

Stworzenie nowej strategii SEO może być katalizatorem sukcesu

Kiedy tworzysz nową strategię SEO, może to być katalizator, którego Twoja firma potrzebuje, aby poprawić swoją pozycję w wyszukiwarkach.

SEO polega na dużej widoczności i upewnieniu się, że jak najwięcej osób może Cię znaleźć.

Nie chcesz znaleźć się w sytuacji, w której tworzysz treść dla samego tworzenia treści bez przynajmniej elementu strategicznego.

To coś, co utrudni Ci konkurowanie w przyszłości, kiedy zdecydujesz się skupić na SEO.

Zawsze lepiej jest opracować nową strategię SEO od samego początku.

Kiedy planujesz stworzyć własną, zupełnie nową strategię SEO?