Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak sztuczna inteligencja zmienia to, czego oczekujesz od swojej agencji marketingu cyfrowego

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak sztuczna inteligencja zmienia to, czego oczekujesz od swojej agencji marketingu cyfrowego

Istnieje zbyt wiele danych, aby ludzie mogli skutecznie zapewnić potrzebne wskazówki

Daleko nam jeszcze do tego, by Skynet zawładnął światem i by oprogramowanie wyeliminowało potrzebę udziału ludzi w marketingu, sprzedaży i doskonaleniu usług.

Jednak dodatkowa złożoność związana z podróżą kupującego oraz sposobem, w jaki zespoły marketingu, sprzedaży i obsługi klienta oceniają wydajność, uzyskują wgląd i wprowadzają ulepszenia, zaczynają wymagać dodatkowych narzędzi, które sprawiają, że jest to idealna aplikacja do sztucznej inteligencji (AI) i uczenia maszynowego.

Obecnie osoby odpowiedzialne za wzrost przychodów (zespół ds. przychodów, który składa się z liderów marketingu, sprzedaży i obsługi klienta) są przytłoczone danymi, przytłoczone możliwością tworzenia niestandardowych pulpitów nawigacyjnych do monitorowania tych danych i przytłoczone samą liczbą działań, które można podjąć w celu poprawy wyników.

Co robimy najpierw? Co będzie miało największy potencjał poprawy? Jak ustalamy priorytety? W jaki sposób uzyskujemy informacje z analiz? Jaki powinien być nasz plan działania na dziś, jutro i następny miesiąc?

Jest to jedno z największych wyzwań stojących przed wszystkimi odpowiedzialnymi za dostarczanie niesamowitych wrażeń klientom, które napędzają przychody i rozwój firmy.

Ale zanim zagłębimy się w dostępne opcje sztucznej inteligencji, przyjrzyjmy się, co sprawia, że ​​realizacja marketingu, sprzedaży i obsługi klienta jest tak skomplikowana.

Twoi potencjalni klienci oczekują An Amazon Doświadczenie

Jako konsumenci wszyscy jesteśmy rozpieszczani AmazonNetflix, Zappos i inne firmy typu business-to-consumer (B2C), które zapewniają niesamowitą obsługę klienta.

Po prostu rozważ swoją ostatnią Amazon doświadczenie. Zalogowałeś się, oni Cię znają, wiedzą, co kupiłeś, wiedzą, na co patrzyłeś, i służą Ci wszystkim, aby Twoje zakupy były niezwykłe. Co więcej, dostarczą go nawet tego samego lub następnego dnia.

Tego też wszyscy zaczynamy oczekiwać w naszej ścieżce zakupowej typu business-to-business (B2B). Chcemy, aby strony internetowe nas rozpoznawały, wiedziały, co pobraliśmy i udostępniały nowe powiązane treści. Oczekujemy, że strony będą gotowe odpowiedzieć na każde nasze pytanie w każdej chwili i bez zwłoki.

Oczekujemy, że będziemy doradzać, doradzać i kierować (nie sprzedawać) i oczekujemy, że będzie to zabawne. To świetnie, gdy kupujemy trampki czy proszek do prania, ale co z oprogramowaniem, usługami produkcyjnymi, usługami profesjonalnymi i chemią. Jak zapewnić podobne wrażenia?

Perspektywy mają dostęp do większej ilości treści niż kiedykolwiek wcześniej

Tak na powyższe pytanie odpowiedzieli marketerzy i progresywne zespoły sprzedażowe. Zasypałeś swoich potencjalnych klientów treściami, próbując zapewnić im doświadczenie edukacyjne, o które proszą.

Ale w tym wysiłku przytłoczyłeś ich i znacznie skomplikowałeś ich decyzje, ponieważ nie tylko dostarczasz treści, ale wszyscy twoi konkurenci i potencjalni konkurenci również dostarczają treści. Treści są również dystrybuowane do wszystkich ich przyjaciół, rodziny, rówieśników, kolegów i liderów w ich własnej firmie.

Sama zawartość eksplodowała wideo, podcastami, artykułami na blogach, wydarzeniami na żywo, czatami i interaktywnymi ocenami, które również wypełniają skrzynki odbiorcze potencjalnych klientów.

Accenture sugeruje, że Twój przeciętny potencjalny klient jest bombardowany nadmiarem 3000 wiadomości dziennie. Obejmuje to e-maile, banery reklamowe, elementy społecznościowe i udostępnione linki.

To nie pomaga. W rzeczywistości sprawia to, że potencjalnym klientom trudniej jest zorientować się w Twoich treściach i nie wiedzą, które treści są wysokiej jakości, a które niskiej jakości. Trudno jest odróżnić przydatne i bezużyteczne treści.

Rekommenderad:  Zoom: Jak skonfigurować alerty czytnika ekranu

Dostępnych jest więcej danych niż kiedykolwiek wcześniej

Nie tylko treści przytłaczają wszystkich, ale także dane rozlewają się wszędzie. Przy tak dużej ilości danych, skąd ktokolwiek może wiedzieć, co z nimi zrobić lub skąd je wziąć? Skąd ludzie mogą mieć pewność, który widok danych jest właściwy?

Teraz możesz stworzyć dashboard z dowolnymi danymi z dowolnego systemu. Ale co z tego, jeśli nie wiesz, jak czytać kokpity, reagować na dane o trendach i stosować taktyki, które albo napędzają wzrost, albo odwracają negatywne trendy?

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że osiąganie wyników jest łatwiejsze, ale w rzeczywistości sprawia, że ​​jest to trudniejsze i bardziej złożone. Posiadanie większej liczby pulpitów nawigacyjnych niekoniecznie prowadzi do lepszych wyników. Tak, wspaniale jest wiedzieć, że dane mają tendencję spadkową, ale jeśli nie możesz tego poprawić, jaki z tego pożytek?

Istnieje więcej taktyk egzekucji niż kiedykolwiek wcześniej

To nie jest tak jak za dawnych czasów, kiedy umieszczałeś ogłoszenie w czasopiśmie i modliłeś się, albo szedłeś na targi i miałeś nadzieję, że przyjdzie wystarczająco dużo ludzi, aby osiągnąć zwrot z inwestycji.

Obecnie możesz samodzielnie zastosować ponad 50 taktyk marketingowych, a także taktyki krzyżowe, które wpływają na marketing i sprzedaż. Nie obejmuje to nawet stosowania podobnych taktyk kampanii, takich jak czat, który jednocześnie napędza konwersje i potencjalnych klientów gotowych do sprzedaży.

W większości przypadków Twój zespół marketingowy po prostu nie może robić wszystkiego naraz. Teraz musisz ustalić priorytety, które taktyki są musi mieć a które są mile widziane. Następnie, z niezbędnymi rzeczami, musisz zdecydować, które z nich należy wykonać w pierwszej kolejności.

Nadal jest to mylące i jeśli nie miałeś korzyści z wykonania 50 lub 60 aktywnych starć z wszystkimi tymi taktykami, technologią i danymi, będziesz latał za siedzeniem w spodniach.

Istnieje więcej narzędzi programowych pomagających w wykonywaniu zadań niż kiedykolwiek wcześniej

Z powodu całej tej złożoności więcej niż 7Obecnie na rynku dostępnych jest 000 programów związanych z marketingiem i sprzedażą, a każdego dnia pojawia się ich więcej.

Dostarczanie firmom takim jak Twoja oprogramowania w celu ułatwienia zarządzania, analizowania, planowania i wykonywania tego, co opisujemy powyżej, to ogromny rynek.

Ale teraz twoja praca stała się jeszcze bardziej skomplikowana. Rozważ te pytania:

  • Jakie oprogramowanie kupujesz?
  • Jak zintegrować go z resztą stosu technologicznego?
  • Jak oceniasz nowe produkty?
  • Jak operacjonalizujesz te produkty?

Twoim celem nie jest zakup oprogramowania; Twoim celem jest wykorzystanie oprogramowania do uzyskania wyników. Czynniki wymienione powyżej prawie uniemożliwiły zarządzanie realizacją taktyk marketingowych, podręczników sprzedaży i obsługi klienta. Właśnie dlatego narzędzia takie jak HubSpot zaczęły wykraczać poza tradycyjny marketing i obejmować sprzedaż i usługi.

Jako istoty ludzkie potrzebujemy pomocy w automatyzacji powtarzalnych zadań, zapewnianiu spójności komunikacji i analizowaniu tego, co działa, a co nie.

Ale to nie wystarczy. Wciąż pozostaje pytanie o 100 000 $: co robimy?

Co robimy najpierw? Co zapewni największy wzrost? Jak ustalamy priorytety? W jaki sposób uzyskujemy informacje z analiz? Jaki powinien być nasz plan działania na dziś, jutro i następny miesiąc?

To wszystko prowadzi nas do mnóstwa nowych narzędzi sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego, które wkraczają na rynek. Powinny one zostać zaprojektowane tak, aby odpowiedzieć na to pytanie, ale czy obecne narzędzia odpowiadają na właściwe pytania?

Rekommenderad:  Przewodnik Bloggera po budowaniu uszkodzonych linków

Przez lata zespoły, agencje, a nawet niektóre oprogramowanie były budowane wokół starszych silosów, które powstały, gdy marketing był znacznie prostszy.

Masz swój płatny zespół medialny (lub agencję). Masz swój zespół ds. witryny (lub agencję). Masz swój zespół e-mailowy (lub agencję). Masz pomysł. W niektórych przypadkach możesz nawet mieć osobę (lub zespół), która jest lekarzem rodzinnym i jest odpowiedzialna za wszystkie te rzeczy, lub możesz mieć agencję, która wnosi wiedzę specjalistyczną w każdym z tych obszarów, więc nie musisz martwić się o zatrudnienie wszystkich tych talentów.

Dokładnie tak zrobił mój zespół marketingowy w firmie programistycznej, w której pracowałem przed Square 2 Tak wyglądał marketing i tak kierowałem tam zespołami. To działało świetnie, ale nie działałoby tak dobrze dzisiaj.

To tradycyjne myślenie wciąż wpływa na sposób, w jaki budowane jest oprogramowanie AI. Znajdziesz sztuczną inteligencję, która ulepsza e-mail marketing, sztuczną inteligencję, która ulepsza marketing w mediach społecznościowych, sztuczną inteligencję, która ulepsza optymalizację konwersji, i sztuczną inteligencję, która ulepsza marketing treści. Wszystkie są indywidualnymi narzędziami z indywidualnymi celami ulepszeń taktycznych. Jeśli szukasz izby rozliczeniowej dla wszystkich tych rozwiązań, rozważ sprawdzenie Marketing Artificial Intelligence Institute.

Nawet przy wszystkich tych informacjach i wszystkich tych opcjach oprogramowania, w jaki sposób odpowiada na nasze ostateczne pytanie z góry: Co ja robię? Dlaczego te narzędzia sztucznej inteligencji nie mogą odpowiedzieć na to pytanie?

Może nie wiedzą, co robić

Spojrzenie całościowo na całe spektrum przychodów i zagłębienie się w marketing, sprzedaż i obsługę klienta w dążeniu do generowania spójnych, skalowalnych i przewidywalnych przychodów nie jest łatwym zadaniem.

Nic dziwnego, że większość narzędzi programowych AI nie poradziła sobie z tym dużym wyzwaniem. Zamiast tego starali się omówić obszary, w których mieli już pewne doświadczenie. Koncentrując się na pojedynczych wycinkach wyzwania związanego z przychodami, mogli szybciej wprowadzić na rynek produkt w mediach społecznościowych, płatnych mediach, marketingu treści lub marketingu e-mailowym — i to właśnie zrobili .

Ale jeśli chodzi o spojrzenie na wszystko, co możesz zrobić, aby zwiększyć przychody, są one niewystarczające.

Kto wie, co robić?

Nasuwa się kolejne pytanie: jeśli wszystkie te firmy programistyczne nie wiedzą, co robić, kiedy i jak to robić, to kto wie?

Aby odpowiedzieć na to pytanie, musisz poszukać zbioru doświadczeń związanych ze zdobywaniem konwersji, zdobywaniem kliknięć, generowaniem leadów, zamykaniem okazji sprzedażowych i zwiększaniem przychodów. Takie doświadczenia znajdziesz w agencjach.

W szczególności agencje, które robią to wystarczająco długo, by widzieć to wszystko. Widzieli programy o wysokiej skuteczności, programy o średniej skuteczności i programy o niskiej skuteczności. Widzieli klientów, którzy posłuchali ich rad i klientów, którzy tego nie zrobili. Widzieli, jak taktyka działa w jednej branży, a nie w innej. Widzieli to wszystko i wiedzą, jak na to wszystko zareagować.

Tego doświadczenia nam ogólnie brakuje i dlatego niektóre firmy widzą wzrost, a inne nie. Bez doświadczonych nawigatorów, przewodników i doradców, którzy pomogą Ci uporać się ze złożonością, którą opisaliśmy powyżej, osiągnięcie celów w zakresie przychodów (jeśli w ogóle je osiągniesz) zajmie więcej czasu i będzie kosztować więcej.

Rekommenderad:  Jak usunąć recenzje z Facebook [3 Ways]

Przekształcenie tej wiedzy i doświadczenia w narzędzie AI

Jeśli całe to doświadczenie jest cenne i wszyscy tak ciężko pracują, aby realizować programy generowania przychodów, to dlaczego agencje nie tworzą własnego oprogramowania, aby dzielić się tymi doświadczeniami?

Na placu 2 marketingu, jesteśmy. Przedstawiamy MAXG. To skrót od Marketing Advisor for eXponential Growth, ale czule nazywamy go MAX.

MAX zbiera dane sprzedażowe i marketingowe, łączy je z danymi porównawczymi specyficznymi dla branży i dopasowuje je do określonych celów biznesowych.

MAX opracowuje zalecenia programowe oparte na tysiącach doświadczeń z wykorzystaniem różnych taktyk sprzedaży i marketingu w celu zwiększenia przychodów.

MAX jest własnością silnik rekomendacji przychodów który wykorzystuje inteligencję opartą na danych, aby pomóc Ci wiedzieć, co robić, kiedy to robić i jak zwiększać przychody dla Twojej firmy.

MAX zna Twoje cele biznesowe i związane z przychodami, aktualne wyzwania związane ze sprzedażą, marketingiem i obsługą klienta, Twoją branżę oraz rzeczywiste dane dotyczące wydajności z Google i HubSpot (na początek).

Następnie MAX dostarcza listę zaleceń wraz z systemem ustalania priorytetów w celu uporządkowania działań i śledzi Twoje postępy. Gdy elementy znikają z listy, MAX zaleca nowe działania, które prowadzą Cię do Twoich celów.

MAX też się uczy. W miarę jak Twój program przynosi rezultaty, MAX uczy się, co działa, a co nie. MAX uczy się również z programów innych klientów, biorąc tę ​​wiedzę pod uwagę, dostarczając rekomendacje w miarę upływu czasu. Zasadniczo im więcej osób korzysta z MAX, tym mądrzejsze i lepsze są rekomendacje z czasem.

W tej chwili nasz zespół używa MAX. Uczymy MAX wszystkiego, co wiemy, i testujemy MAX na naszych klientach. Ale już za kilka tygodni MAX będzie dostępny dla ogółu społeczeństwa.

Jeśli chcesz rzucić okiem na MAX, po prostu kliknij poniższy przycisk i odwiedź stronę w naszej witrynie. Z przyjemnością przedstawiamy Państwu MAX.

Start Today Tip – Solidne, oparte na doświadczeniu rekomendacje są trudne do zdobycia w marketingu, sprzedaży i obsłudze klienta. 10 000 godzin doświadczenia wymaganego do przedstawienia solidnych, opartych na wynikach rekomendacji jest trudne do osiągnięcia dla jakiegokolwiek wewnętrznego zespołu. Tylko większe agencje, które od dziesięcioleci współpracują z szeroką gamą klientów, mają takie doświadczenie, a teraz przechwytujemy to doświadczenie i dzielimy się nim z ludźmi, którzy subskrybują MAX. To narzędzie, którego nie ma żadna inna agencja i żadna inna agencja nie może powielić. Nie tylko otrzymujesz osobiste wskazówki i porady od naszego zespołu, ale oni polegają na MAX, aby pomóc zapewnić zaawansowaną warstwę analityczną dla zaleceń naszych klientów i opcji taktycznych wdrożeń. Zobacz, co MAX może zrobić dla Twojej firmy już dziś.

Kwadrat 2 Marketing – przychody uzyskuje się dzięki doświadczeniu, metodologii i spostrzeżeniom!