Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak szybko ładować iPhone’a i iPada (przewodnik Ultimate)

Wielu użytkowników ma dość powolnego ładowania, szukając sposobów na szybkie ładowanie swoich iPhone’ów i iPadów. Najprostszym rozwiązaniem jest użycie adaptera szybkiego ładowania z obsługiwanym modelem. Zanurkujmy i omówmy kilka ogólnych wskazówek dotyczących szybszego ładowania iPhone’a.

Lista iPhone’ów i iPadów obsługujących szybkie ładowanie

  • iPhone SE 2020
  • iPhone 11 Pro Max
  • iPhone 11 Pro
  • iPhone 11
  • iPhone Xs Max
  • iPhone Xs
  • iPhone XR
  • iPhone X
  • iPhone 8 Dodatkowy
  • iPhone 8
  • iPad Pro 12.9-inch (pierwsza generacja i kolejne)
  • 11-calowy iPad Pro (pierwsza generacja i nowsze)
  • iPad Pro 10.5- Calowy iPad Air (1. generacji -3)
  • iPad mini (2. generacji5)

Użyj szybkiej ładowarki i kabla USB C 18 W (lub więcej)

Pierwszym i najbardziej pewnym sposobem na szybkie dodanie urządzenia jest użycie świetnej ładowarki. Apple twierdzi, że możesz szybko naładować model iPhone’a do 50 procent baterii w 30 minut.

Rzeczy potrzebne do szybkiego ładowania iPhone’a i iPada

Uwaga: W pudełku, Apple zapewnia adapter 18 W tylko dla nowego iPhone’a 11 Pro, 11 Pro Max i iPada. Inne modele iPhone’a, w tym tańszy iPhone 11 i najnowszy iPhone SE 2020, wciąż mają w pudełku dziesięcioletnią cegłę 5 W.

Teraz możesz mieć kilka powiązanych pytań. Pozwól, że ci to wytłumaczę?

Czy adapter 29 W, 30 W, 61 W, 87 W lub 96 W ładuje mojego iPhone’a szybciej niż ładowarka 18 W?

Niekoniecznie. Nawet jeśli korzystasz z wyższej ładowarki, port wejściowy iPhone’a będzie ładował do 18 W (maksymalnie do 22 W). Oznacza to, że chociaż można użyć ładowarki o mocy 87 W, ładuje się prawie przy 18 W.

Czy powinienem kupić ładowarkę o mocy 18 W lub wyższej?

Oprócz iPhona, jeśli masz MacBooka i iPada, poszukaj świetnego adaptera. Za pomocą tego możesz naładować wszystko. Jeśli jednak masz tylko iPhone’a, a ponieważ ładowarka ma 18 W lub 30 W przy tej samej stawce, możesz zaoszczędzić pieniądze na zakup mniejszej pojemności.

Rekommenderad:  Czym jest BeReal? Przewodnik po najnowszym szaleństwie w mediach społecznościowych.

Czy ładowarka o wyższej mocy zapobiega mojemu iPhone’owi?

Można się martwić, że „czy mocna cegła 61W lub 96W nie uszkadza mojego iPhone’a?“Nigdy. Twój iPhone kontroluje zużycie energii, a nie adapter ładowania. Tak więc w telefonie iPhone możesz używać wygodnej ładowarki o większej pojemności, która jest dostarczana z nowym iPadem lub MacBookiem. Możesz nawet użyć szybkiej ładowarki znanych telefonów z systemem Android, takich jak Samsung.

Uwaga: Wewnątrz pudełka wiele iPadów ma adapter 12 W. To nie jest tak naprawdę szybka ładowarka. Ale możesz go użyć do ładowania iPhone’a. Skróci czas ładowania w porównaniu do adaptera 5 W.

Jak mogę sprawdzić mój wat Apple Ładowarka?

Informacje te znajdziesz na dole lub z boku adaptera. Większość z nich jest napisana kwadratami z liczbą i słowem „W”. (patrz zdjęcie poniżej)

Następnie przyjrzyjmy się innym ogólnym wskazówkom, aby przyspieszyć ładowanie iPhone’a i iPada.

Wyłącz usługi mobilne, Wi-Fi, Bluetooth i usługi lokalizacyjne

LTE, Wi-Fi i Bluetooth zużywają duże ilości energii. Są one włączone, nawet gdy urządzenie jest zablokowane i znajduje się w trybie uśpienia. Jednym ze sposobów na wydłużenie żywotności baterii jest jej wyłączenie podczas ładowania.

Pozwól mi powiedzieć, że „Usługi lokalizacyjne” i „Odświeżanie aplikacji w tle” zużywają najwięcej baterii. Dlatego najlepiej go wyłączyć podczas ładowania urządzenia.

Uruchomić Ustawienia aplikacji na telefonie iPhone → PrywatnośćUsługi lokalizacyjne i Wyłącz to przełącznik z boku Usługi lokalizacyjne.

Ładuj urządzenie certyfikowanym kablem i ładowarką ścienną zamiast bezprzewodowego ładowania

Ładowanie bezprzewodowe jest łatwe, ale wolne. To także znacznie nagrzewa urządzenie. Jeśli masz trochę czasu i chcesz ładować iPhone’a szybciej, upewnij się, że korzystasz z odpowiednich kabli i adapterów zamiast polegać na ładowaniu bezprzewodowym.

Podczas ładowania; zawsze należy używać certyfikowanych ładowarek i kabli MFi. Wynika to z faktu, że tylko certyfikowane kable zapewniają szybkie i bezpieczne ładowanie. Dlatego lepiej zapłacić trochę więcej za wydajne rozwiązanie do ładowania.

Rekommenderad:  MacBook przyszłości może być wyposażony w wysuwaną klawiaturę

ładowanie iPhone'a kablem

Wymuś zamknięcie wszystkich aplikacji przed ładowaniem telefonu iPhone

Nie pozwól, aby aplikacja działała w tle. Wymuś zamknięcie uruchomionej aplikacji przed ładowaniem iPhone’a. Daj mu szansę i zobacz różnicę. Może to pomóc w skróceniu dodatkowego czasu.

Zdejmij obudowę, jeśli to konieczne

Ciepło (pył i woda) jest głównym wrogiem całej elektroniki. Jeśli używasz grubej obudowy z iPhonem lub iPadem, może to być przyczyną niepotrzebnego powolnego ładowania. Podczas ładowania (szczególnie jeśli używasz szybkiej ładowarki), zdjęcie obudowy może spowodować lepsze odprowadzanie ciepła. Im niższa temperatura baterii urządzenia, tym lepsza jest jego wydajność (w krótkim i długim okresie).

Unikaj używania telefonu podczas ładowania

Wreszcie, o ile to możliwe, staraj się unikać korzystania z iPhone’a podczas ładowania. Skróci to czas ładowania.

Dołączanie do…

Oto kilka wskazówek, jak szybko naładować iPhone’a i iPada. Jakich innych wskazówek i hakowania używasz do przyspieszenia urządzenia? Podziel się z nami w komentarzach poniżej. Wreszcie, możesz chcieć dowiedzieć się, jak zwiększyć żywotność baterii w swoim iPhonie.

Jak szybko ładować iPhone'a i iPada ”data-pin-url =

Table of Contents