Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak szybkość witryny wpływa na Twoją firmę

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak szybkość witryny wpływa na Twoją firmę

Twoja strona internetowa jest integralną częścią Twojej firmy. Pracujesz nad stworzeniem świetnego projektu lub przebudową tego, który już masz. Tworzysz wyjątkowy program treści, aby odwiedzający wracali po więcej.

Czy zastanawiałeś się ostatnio nad szybkością swojej strony internetowej? Jeśli nie, jesteś jak wielu innych właścicieli firm. W dzisiejszych czasach możesz nie zdawać sobie sprawy, że szybkość ładowania witryny jest ważnym czynnikiem dla Twojej działalności biznesowej.

Jak dokładnie szybkość witryny wpływa na Twoją firmę? Istnieje kilka różnych sposobów, w jakie może na ciebie wpłynąć.

Szybkie strony internetowe oferują lepsze wrażenia

Wyobraź sobie, że przeglądasz internet na swoim smartfonie na lotnisku przed wyjazdem służbowym. Musisz dokonać szybkiego zakupu przed startem. Próbujesz załadować stronę i czekasz. Potem czekasz jeszcze trochę.

W końcu rezygnujesz ze strony. Nie załaduje się i nie dokończysz zakupu, zanim nie zejdziesz z ziemi.

Jest to dość słabe doświadczenie klienta. To samo dotyczy sytuacji, gdy odwiedzający witrynę Twojej firmy próbuje znaleźć informacje, dokonać zakupu lub skontaktować się z Tobą. Jeśli witryna ładuje się szybko, będą mieli lepsze doświadczenia i opuszczą ją usatysfakcjonowani.

Z drugiej strony powolne strony internetowe są frustrujące. Mogą nawet spowodować rezygnację klientów. Będą szukać informacji gdzie indziej lub kupią od konkurencji.

Powolna strona internetowa szkodzi leadom i sprzedaży

Jak widać na powyższym przykładzie, powolna strona internetowa może zaszkodzić zarówno wysiłkom związanym z generowaniem leadów, jak i sprzedaży.

Jeśli ludzie nie mogą załadować filmu, nie będą go oglądać. Nie będą też tracić czasu na wypełnianie formularza, aby uzyskać więcej informacji o produkcie. Jeśli proces zakupu jest powolny, nie kupią od ciebie.

Rekommenderad:  Opis profilu Fiverr dla początkujących: jak łatwo tworzyć

Szybkość witryny wpływa na SEO

Ile ostatnio zainwestowałeś w optymalizację wyszukiwarek (SEO)? Jeśli jesteś jak większość właścicieli firm, SEO jest jednym z głównych priorytetów Twojej witryny.

Czy wiesz, że szybkość witryny wpływa na pozycję w wynikach wyszukiwania (SERP)? To prawda. Ponieważ szybkie witryny zapewniają lepszą obsługę, Google i inne wyszukiwarki dają im wyższe oceny niż wolno ładujące się strony.

Jeśli chcesz zwiększyć swoje SERP, przyspiesz swoją witrynę.

Lepsze SEO sprawia, że ​​Twoja witryna jest bardziej widoczna dla osób, które próbują Cię znaleźć. Jeśli Twoja witryna działa wolno, może to szkodzić widoczności Twojej firmy.

Skąd wiesz, czy Twoja witryna działa wolno?

Gdy zrozumiesz potencjalny wpływ powolnej witryny na Twoją firmę, prawdopodobnie zechcesz poznać jej szybkość. Jak dowiedzieć się, jaka jest prędkość Twojej witryny?

Istnieje wiele narzędzi online, które pomogą Ci określić szybkość witryny. Nawet Google oferuje bezpłatne zasoby, które pomogą Ci sprawdzić prędkość, a następnie ją poprawić.

Co możesz zrobić, jeśli Twoja witryna działa wolno?

Sprawdziłeś szybkość swojej witryny i obawiasz się, że nie ładuje się ona wystarczająco szybko dla odwiedzających. Co możesz zrobić, aby przyspieszyć?

Istnieje kilka różnych taktyk, których możesz użyć. Najpierw spójrz na zaplecze swojej witryny. Czy używasz jakichś dużych lub niepotrzebnych wtyczek? Wyłącz nieistotne funkcje. Możesz nawet rozważyć przeprojektowanie swojej witryny.

Następnie upewnij się, że optymalizujesz filmy i obrazy na potrzeby internetu. Zoptymalizowane obrazy i filmy będą ładować się szybciej.

Możesz również rozważyć swojego hosta internetowego. Jeśli nie korzystasz z hostingu dedykowanego, zmiana może być jednym ze sposobów na przyspieszenie korzystania z witryny.

Poprawa szybkości witryny jest często prosta, ale jest ważnym krokiem. Jeśli chcesz poprawić swoje SEO, usprawnić działania związane z generowaniem leadów i ulepszyć swój biznes, już dziś podejmij kroki, aby przyspieszyć swoją witrynę.

Rekommenderad:  Najlepsze podcasty dla kobiet: 15 przykładów [2023]