Jak tłumaczyć pismo ręczne na tekst za pomocą Gboard na Androida

W dzisiejszych czasach wszyscy piszą tak bardzo, że sztuka pisania ręcznego za pomocą pióra jest zagrożona zapomnieniem. Jeśli jednak lubisz pisać wiadomości kursywą, aplikacja klawiatury Google pozwala pisać ręcznie i tłumaczy pismo na tekst. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki.

Włączanie funkcji

Jeśli jeszcze go nie masz, pobierz i zainstaluj najnowszą wersję Google Aplikacja Gboard, ponieważ ten samouczek został zaprojektowany specjalnie dla tej aplikacji.

1. Otwórz telefon z Androidem i włącz aplikację, która umożliwia wpisanie wiadomości.

2. Stuknij puste miejsce do pisania, aby wyświetlić Gboard.

3. W górnej części aplikacji znajduje się ikona koła zębatego, wskazująca menu Ustawienia. Stuknij w Gear, aby wyświetlić listę opcji związanych z wyglądem i funkcją aplikacji. W niektórych przypadkach opcja Ustawienia może znajdować się w opcji Więcej wyświetlanej w górnej części tablicy.

Aplikacja Gboard

4. Po wejściu do menu Ustawienia przejdź do Języki. Jest to część menu, która zawiera listę wszystkich języków, których możesz używać do pisania na Gboard.

Ustawienia tablicy

5. Wybierz język angielski wyświetlany na liście wybranych języków. Zostaniesz przeniesiony na nową stronę pokazującą różne opcje wpisywania języka za pomocą Gboard.

Gboard Dodaj klawiaturę

6. Przewiń opcje wyboru u góry dla różnych typów układu liter języka angielskiego na klawiaturze, takich jak QWERTY lub QWERTZ, aż dojdziesz do opcji zatytułowanej Pismo ręczne.

Wybierz tę opcję, klikając pole zawierające słowo Pismo ręczne, aby obok opcji pojawił się znacznik wyboru. Stuknij Gotowe.

Układ klawiatury na tablicy

Opcja pisma ręcznego została teraz dodana do Twojej tablicy. Możesz wykonać ten proces, aby włączyć pismo ręczne w tylu językach, w których Google wie, jak tłumaczyć na tekst maszynowy.

Wybór funkcji

Wróć do Gboard i wybierz ikonę kuli ziemskiej u dołu, naciskając go przez kilka sekund.

Pojawi się lista opcji klawiatury z wybranych opcji. Wyszukaj opcję klawiatury pisma ręcznego i wybierz ją, aby ją włączyć.

Wybór języka Gboard

Układ klawiatury zmieni się, pozostawiając dużą pustą przestrzeń na tablicy, gdzie wcześniej były klawisze alfabetu.

Możesz teraz pisać palcem na pustej przestrzeni. Aplikacja wykrywa litery, które tworzysz palcem i tłumaczy je na tekst pisany.

Pismo odręczne

Upewnij się, że każdy list tworzony jest jasno i czytelnie, w przeciwnym razie Google nie będzie w stanie zrozumieć Twojego tekstu i nie będzie w stanie tłumaczyć.

Wniosek

Pisanie ręką może być umierającą sztuką, ale dla większości dzieci w szkole jest to wciąż pierwszy sposób, w jaki uczą się, jak pisać listy i komunikować się za pomocą tekstu. Dzięki funkcji pisma ręcznego Gboard możesz ćwiczyć swoje umiejętności pisma nawet podczas korzystania z telefonu i nieco dłużej trzymać się sztuki pisania.

Związane z:

Czy ten artykuł jest przydatny?