Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak Twitter Zarabiać pieniądze?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak Twitter Zarabiać pieniądze?

Twitter jest w wiadomościach nieprzerwanie od kilku miesięcy. Elon Musk przejął firmę zajmującą się mediami społecznościowymi za około 44 miliardy dolarów, przejmując ją jako prywatną w ramach transakcji otoczonej dramatem i intrygą. Media z wielkim zapałem relacjonowały przejęcie i późniejsze sprawy sądowe. Ale pod teatralnością, Twitter stara się generować zyski dla swoich akcjonariuszy, wykorzystując 206 milionów aktywnych użytkowników dziennie. Ale jak Twitter zarabiać pieniądze, biorąc pod uwagę, że jest darmowy? Odpowiedzią jest przede wszystkim reklama, jak większość firm zajmujących się mediami społecznościowymi.

[Related Read: Radical FIRE’s Ways To Make Money]

Co jest Twitter?

Twitter to firma zajmująca się mediami społecznościowymi, która została założona w 2006 roku przez Jacka Dorseya. Jest także założycielem firmy Block (wcześniej znanej jako Square). Firma weszła na giełdę w ramach pierwszej oferty publicznej (IPO) akcji w 2013 r. Od tego czasu Twitter szybko się rozrósł. Jest to jedna z najbardziej wszechobecnych platform mediów społecznościowych dzięki bezproblemowej łączności, którą oferuje użytkownikom.

Co to jest tweet?

Tweet to krótka wiadomość opublikowana na koncie i wyświetlana publicznie. Początkowo limit znaków wynosił 140. Twitter zmieniłem go na maksymalnie 280 znaków później. Tweety są automatycznie dystrybuowane do obserwujących Twój kanał, który jest stale aktualizowany.

Twitter Jest bezpłatny i popularny

Z platformy można korzystać bezpłatnie, a co za tym idzie, zaczęła się lawina. Podobno platforma ma około 396.5 milionów użytkowników na całym świecie i 206 milionów aktywnych użytkowników dziennie. Codziennie wysyłanych jest co najmniej 500 milionów tweetów. Większość ludzi używa go do wyszukiwania wiadomości lub treści rozrywkowych.

Korzysta z niego wielu przedsiębiorców, celebrytów i polityków Twitter do ogłaszania i budowania znaczących obserwatorów. Na przykład prezydent Barack Obama ma najwięcej zwolenników, z około 133.3 milionów, co czyni go największym kontem Twitter. Osobą numer dwa jest Elon Musk, który jest teraz właścicielem Twitterze 116.7 milion obserwujących. Co ciekawe, najczęściej obserwowanym biznesem jest YouTubez około 77.7 milion obserwujących.

Jak Twitter Zarabiać pieniądze

Pomimo Twitterduża baza użytkowników, przez lata walczyła o konsekwentne zarabianie pieniędzy. Firma zarabia głównie na dwa sposoby: na reklamach i na licencjach na dane. Duża baza pozwala firmom wysyłać tweety reklamowe do użytkowników.

Twitterprzychody wyniosły około $50,08 mld w 2021 r. To ponad dwukrotnie więcej niż przychody z 2017 r., które wyniosły około USD20,44 miliarda. Przy takim wzroście można się spodziewać Twitter być opłacalnym. Ale koszty operacyjne i wydatki wzrosły równie szybko i obejmowały wysokie opłaty sądowe w wysokości 765 USD.7 mln w 2021 r., co doprowadziło do straty netto w wysokości około 221 mln USD.

Rekommenderad:  Mogę uzyć Amazon Obrazy produktów w mojej witrynie partnerskiej?

Reklama

Podstawowy sposób Twitter zarabia dzięki reklamom. W 2021 roku reklamy stanowiły około 89% przychodów firmy przy około $4.5 miliard. Wzrost przychodów z reklam jest dwucyfrowy i wzrósł o 41% w latach 2020-2021.

Zastrzeżone algorytmy firmy tworzą ukierunkowane reklamy. Formaty reklam obejmują reklamy promowane, Twitter Wzmocnienie, reklamy obserwujących i Twitter Przejąć. Reklamy są zawsze oznaczane jako promowane w kanale użytkownika. Przed zakupem Elon Musk Twitterkoszt różnił się w zależności od rodzaju reklamy.

Reklamy promowane to regularne tweety, które reklamodawcy kupują, aby umieścić swój produkt lub usługę w dużej grupie kanałów użytkowników. Koszt najpopularniejszego może sięgać nawet 200 000 USD dziennie Twitter tematy. Cena ustalana jest w drodze licytacji i opiera się na opłacie za wykonanie lub za wyświetlenie.

Reklamy obserwujących sugerują nowe konta Twitter dla użytkowników do obserwowania na podstawie podobnych zainteresowań. Promowanie tweeta to około $00,50 do $2 za akcję, podczas gdy promowane konto kosztuje $2 do $4 za nowego obserwującego.

Przejęcia trendów umieszczają reklamy obok popularnych tematów, aby uzyskać widok najbardziej aktualnych i popularnych tematów.

Reklama jest dostosowana do użytkowników. Algorytm zapewnia umieszczanie reklam we właściwych kanałach na podstawie czasów, wyników wyszukiwania, stron profilowych i tweetów. W rezultacie reklamodawcy mogą kierować reklamy do użytkowników na podstawie różnych kryteriów i powiększać grono odbiorców. Mogą również płacić za wyświetlanie reklam na górze osi czasu listy popularnych tematów.

Licencjonowanie danych

Pozostałe 11 proc TwitterPrzychody firmy pochodzą z licencji na dane i usług, co jest drugim sposobem zarabiania pieniędzy. W 2021 r. przychody z tego segmentu wyniosły około 571 USD.8 milion. Przychody te rosły wolniej, ale na przyzwoitym poziomie 12.3% między 2020 a 2021 rokiem.

Ten strumień przychodów pochodzi z subskrypcji innych firm i twórców oprogramowania. Dane dostarczają im historycznych i aktualnych trendów oraz danych demograficznych dotyczących użytkowników.

Inny

w tym segmencie Twitter zarabia na sprzedaży opłat użytkowników MoPub, swojej giełdy reklam mobilnych. Użytkownicy kupują i sprzedają zasoby reklamowe, a MoPub dopasowuje kupujących do sprzedawców. Jednakże, Twitter sprzedał ten biznes za około $1.1 mld w gotówce na początku 2022 roku.

Rekommenderad:  Jak utworzyć folder na Samsungu Galaxy S20

The Twitter Usługa Blue była szeroko omawiana w wiadomościach, ponieważ Elon Musk chce pobierać opłaty w wysokości $70,99 miesięcznie za usługi weryfikacyjne. Tylko legalne konta, które płacą, otrzymają niebieski znacznik wyboru. Wcześniej zaznaczali konta znanych osób. Jeśli ten ruch się powiedzie, może stanowić nowe i niewykorzystane źródło przychodów dla firmy.

Główni konkurenci są więksi

Jeden powód Twitter trudności w zarabianiu pieniędzy polega na tym, że firma konkuruje ze znacznie większymi firmami o dolary reklamowe. Na przykład, Facebook jest znacznie większy. Jej spółka macierzysta, Meta Platforms (META), osiągnęła w 2021 roku prawie 118 miliardów dolarów przychodów, wielokrotnie więcej niż Twitter. Podobnie rodzic Google i YouTubeAlphabet (GOOG, GOOGL), miał prawie 258 miliardów dolarów przychodów.

Ponadto inne firmy z branży mediów społecznościowych, w tym InstagramSnapchata, TikToka i Pinterest, walczą o pieniądze reklamowe. Snapchat, którego właścicielem jest Snap (SNAP), został założony później niż Twitter i rośnie szybciej, osiągając nieco ponad $4.1 miliardów przychodów w 2021 roku. Pinterest (PINS) również zwiększa przychody szybciej niż Twitter.

Również firmy np Amazon.com (AMZN) i Microsoft (MSFT) są bardziej znaczącymi graczami w regularnych przychodach z reklam online, choć nie w mediach społecznościowych. Jednak LinkedIn, którego właścicielem jest Microsoft, to wielomiliardowy biznes na rynku mediów społecznościowych.

Najważniejsze jest to, że pole konkurentów jest zatłoczone i Twitter jest stosunkowo niewielkim graczem, co utrudnia konsekwentny wzrost przychodów i utrzymanie rentowności. Co więcej, nowi uczestnicy rozwijają się szybciej.

Reklamodawcy poszukujący największego zwrotu z każdej zainwestowanej złotówki mogą wybrać coś innego niż Twitter ze względu na stosunkowo niewielkie rozmiary. Na przykład, Facebook ma prawie trzy miliardy użytkowników, YouTube ma 2.5+ miliard użytkowników i Instagram ma prawie 1.5 miliardów użytkowników. Nawet TikTok, Snapchat i Pinterest są większe. W związku z tym reklamodawcy mogą wybierać alternatywy dla Twitter ponieważ mogą dotrzeć do większej liczby odbiorców.

Model biznesowy jest w stagnacji

Twitter ma trudności z zarabianiem pieniędzy, ponieważ model biznesowy jest względnie stagnacyjny. Firma skupiła się na sprzedaży reklam jako podstawowego źródła przychodów. Początkowo firma szybko powiększała swoją bazę użytkowników, ale wraz z pojawieniem się większej konkurencji w przestrzeni mediów społecznościowych utrzymanie tego wzrostu stało się trudniejsze.

Rekommenderad:  do Elona Muska Twitter Ciśnienie nadal rośnie

Reklamodawcy skupiają się na liczbie użytkowników i zaangażowaniu. Na przykład platforma taka jak Facebook zatrzymuje swoich użytkowników w zamkniętym środowisku, którzy spędzają w witrynie od 21 do 22 minut dziennie. Ale Twitter użytkownicy szukają wiadomości i rozrywki i zazwyczaj spędzają na platformie średnio tylko sześć minut dziennie, co ogranicza zaangażowanie.

Elon Musk kupuje Twitter

Oprócz Twitterwyzwania związane z zarabianiem pieniędzy, ostatnio wzbudził kontrowersje. Elon Musk zaproponował, że kupi firmę 25 kwietnia 2022 roku za 54,20 USD za akcję, czyli 44 miliardy USD. Pozornie zmienił zdanie, ale po wielu miesiącach i sprawie sądowej transakcja została zamknięta. Transakcja została sfinalizowana pod koniec października 2022 r., Przejmując firmę jako prywatną. Tylko niektórzy mogli kupować Twitter na własną rękę. Ale Elon Musk jest najbogatszą osobą na świecie, dorobił się fortuny głównie dzięki posiadaniu akcji Tesli.

Musk wprowadza szybkie i pozornie gorączkowe zmiany Twitter. Przed przejęciem zredukował zatrudnienie do mniej niż połowy i zwolnił najwyższe kierownictwo. Ponadto założył radę moderacji treści, wprowadził zmiany na stronie głównej i dąży do ponownego uruchomienia Vine. Jedną z konsekwencji zakupu Elona Muska i szybkich zmian jest to, że niektórzy reklamodawcy siedzą z boku.

Twitter pozostaje popularną platformą mediów społecznościowych, ale niektórzy ludzie odchodzą od konkurencji, jak Mastodon, sieć Open Source, w której nie publikuje się tweetów, ale „toots”. Alternatywna usługa twierdzi, że zyskała milion nowych użytkowników od 27 października, kiedy przejął ją Musk.

Jak będzie Twitter Zarabiaj w przyszłości

Twitter prawdopodobnie zmieni się w przyszłości, ale nadal zarabia tak, jak zawsze, dzięki reklamom i licencjonowaniu danych. Reklama zawsze pozostanie ważna, ale Twitter bada możliwości pay-per-view, w których użytkownicy publikują filmy za paywallem. Inne możliwe opcje zarabiania pieniędzy w przyszłości obejmują umożliwienie użytkownikom sprzedaży produktów. Innym sposobem jest model oparty na subskrypcji z cenami warstwowymi Twitter mógł zarabiać. Jednak konkurenci lubią Facebook są bezpłatne, co stanowi barierę dla znaczących zmian.