Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak Twoje miasto może skopiować sukces Hudsona

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak Twoje miasto może skopiować sukces Hudsona

Opowieść o tym, jak Hudson w stanie Massachusetts wygrało ogólnokrajowy konkurs, jest opowieścią o współpracy wielu małych firm. Jak to zrobili? To może być najcenniejsza informacja, z której może skorzystać właściciel małej firmy.

Przeprowadzimy Cię przez ten proces krok po kroku, ale najpierw trochę informacji.Zwycięstwo w konkursie „Road to Recovery” na głównych ulicach Ameryki w 2021 r

Firma Independent We Stand ma przyjemność ogłosić Hudson w stanie Massachusetts zdobywcą 25 000 USD w konkursie „Road to Recovery” na głównych ulicach Ameryki w 2021 r. Więcej niż 1 w szóstym dorocznym konkursie oddano łącznie milion głosów w całym kraju.

Hudson Downtown Business Improvement District zgromadził swoją rozległą sieć 85 właścicieli nieruchomości, partnerów w Hudson Business Association i Assabet Valley Chamber of Commerce oraz ich społeczność, aby głosować za jego wejściem. Organizacja planuje wykorzystać nagrodę pieniężną na rozwój kultury i sztuki.

Jak Twoje miasto może powtórzyć sukces Hudsona?

Kilkanaście lat temu wskaźnik pustostanów na Main Street w Hudson wynosił 20%. Dziś Main Street tętni życiem z dużym ruchem pieszym. Ludzie robią zakupy i jedzą w wielu wspaniałych sklepach, ciesząc się restauracjami, browarem i mikro-mleczarnią.

Jak Hudson to zrobił? Czy zatrudnili wykształconego marketera/eksperta biznesowego i postawili go u steru, nie. Znaleźli Richarda A. Bragę, administratora Hudson Downtown Business Improvement District. Braga nie wszedł na pokład z wykształceniem ani doświadczeniem w szkole biznesu. Braga, emerytowany szef policji w Hudson, ma dyplom z wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych.

Co wniósł do pracy? Lata budowania kontaktów i powiązań oraz szczera miłość do swojej społeczności. Najpierw Braga przedstawił w następujący sposób wczesne kroki, które podjął Hudson w celu rewitalizacji obszaru Main Street:

  1. Właściciele firm zebrali się i utworzyli stowarzyszenie, którego celem jest rewitalizacja głównej ulicy.
  2. Właściciele firmy skontaktowali się z lokalnym agentem nieruchomości i zlecili tej osobie reprezentowanie wszystkich wolnych nieruchomości przy Main Street. Zadaniem agenta było znalezienie najemców do kupna lub dzierżawy każdej nieruchomości.
  3. Właściciele firm uruchomili program Kup lokalnie.
Rekommenderad:  Jak wyłączyć przeglądanie osobiste Safari na komputerze Mac

Kolejnym krokiem było utworzenie Dzielnicy Doskonalenia Biznesu.

„Odnieśliśmy pewien sukces, wypełniając kilka miejsc i chcieliśmy przenieść to na wyższy poziom” – powiedział Braga. „W listopadzie 2017 roku utworzyliśmy Dzielnicę Doskonalenia Biznesu”. Braga powiedział, że w tamtych czasach takie dzielnice nie były powszechne. Hudson’s był ósmym, który powstał w Massachusetts.

Business Improvement District to podmiot prawny, który musi spełniać dwa kryteria: Po pierwsze, 60% wszystkich właścicieli nieruchomości musi wyrazić zgodę na przystąpienie do niego. Po drugie, te 60% musi stanowić 51% lub więcej wartościowej nieruchomości w dystrykcie. A gdy powstała dzielnica, właściciele firm zwrócili się do Bragi.

„Kiedy powiedzieli, że chcą, żebym był reżyserem, powiedziałem im, że nic o tym nie wiem” — wspomina Braga. „Świetnie się bawiłem, po prostu widząc, co możemy zrobić”.

Jak Business Improvement District zbiera pieniądze

Braga wyjaśnił, że Biz Improvement District „przełamuje biurokrację”, ponieważ takie dystrykty są organizacjami samoustanowionymi i zarządzanymi. (Dodał, że każdy stan może mieć własne przepisy dotyczące organizacji i zarządzania taką dzielnicą).

Oto jak to zrobili w Hudson, zaczynając od zbierania pieniędzy na ulepszenia.

„Właściciele nieruchomości zgodzili się na samodzielne opodatkowanie, płacąc procent ich oszacowanej wartości” – powiedział Braga. „Pieniądze są zbierane przez miasto, a miasto przekazuje je z powrotem do Business Improvement District”.

Rada dyrektorów podejmuje decyzje, na co wydać pieniądze. W Hudson pieniądze przeznaczono na ulepszenia obszaru Main Street, takie jak poszerzenie chodników w celu zwiększenia możliwości spożywania posiłków na świeżym powietrzu (było to przed pandemią). Dodatkowe projekty upiększające obejmowały aktualizację oświetlenia ulicznego do stylowego oświetlenia w stylu kuli ziemskiej oraz dodanie ławek. Byli również w stanie ustanowić Business Improvement District jako 501c3, w stanie otrzymywać darowizny, które można odliczyć od podatku.

Rekommenderad:  Niektóre procesory Ryzen przepalają się. Oto, co możesz zrobić, aby uratować swoje

Następnym krokiem jest klucz do każdej dzielnicy biznesowej, parking. Zajęli się tym problemem, mapując lokalizacje parkingów. „Było dużo miejsc parkingowych, ale ludzie nie byli świadomi lokalizacji” – powiedział Braga. „Każdy chce zaparkować tuż przed firmą, ale po prostu nie masz tyle szczęścia – musisz trochę przejść”.

Braga powiedział, że grupa demograficzna odwiedzających Hudson Main Street to osoby w wieku od 25 do 50 lat, które tworzą ruch pieszy.

Zaangażuj właścicieli dzielnic biznesowych w poszukiwanie najemców

„Umieszczaliśmy wiadomości w mediach społecznościowych o lokalizacjach biznesowych, które były otwarte, gotowe na nowych najemców lub właścicieli” – powiedział Braga. „Otrzymaliśmy znacznie więcej informacji zwrotnych, niż się spodziewaliśmy – za każdym razem, gdy coś wystawialiśmy, otrzymywaliśmy kilkanaście zapytań”.

„Budowaliśmy dobry fundament w centrum miasta, a ludzie zaczęli postrzegać to jako dobre miejsce do zlokalizowania” – dodał. „Widzą w tym dobrą okazję”.

Business Improvement District ma wiele projektów i wiele komitetów. Podobnie jak Hudson Business Association i Assabet Valley Chamber of Commerce, powiedział Braga.

„Sekretem naszego sukcesu jest to, że świetnie współpracujemy ze sobą iz miastem” – powiedział Braga. „My siedzimy przy ich stoliku, a oni przy naszym”.

Kiedy uderzy COVID

Business Improvement District wykorzystał część zebranych pieniędzy na zatrudnienie certyfikowanego księgowego. Księgowy pomagał firmom w procesie składania wniosku o PPP i wniosku o przebaczenie.

„To było zniechęcające dla wielu właścicieli firm” – powiedział Braga. „Z naszych 105 firm ponad 70 skorzystało z tej usługi, którą udostępniliśmy im bezpłatnie”.

„Straciliśmy kilka biznesów, ale nie przestaliśmy też przyciągać nowych” – dodał. „Ostatecznie jesteśmy teraz w lepszej formie niż byliśmy 3/20/20.”


Table of Contents