Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Jak tworzyć aplikacje internetowe WordPress przy użyciu architektury mikrousług

WordPress to potężny system zarządzania treścią (CMS), który może stanowić podstawę dla różnych typów witryn i aplikacji. Wykorzystuje typową „monolityczną architekturę”, ale w miarę rozwoju witryny może nie być najlepszym rozwiązaniem. W tym miejscu „architektura mikrousług” może być korzystna.

W tym poście przyjrzymy się, jak można tworzyć aplikacje internetowe WordPress przy użyciu architektury mikrousług. Przedstawimy również wtyczkę Create Block Theme i omówimy, jak to ekscytujące rozwiązanie wpisuje się również w rozwój.

Czym są mikrousługi

Zanim zbudujesz jakąkolwiek aplikację internetową, powinieneś zrozumieć mikrousługi i dowiedzieć się, czym różnią się od architektur monolitycznych.

W przypadku architektury monolitycznej istnieje ścisłe powiązanie między wszystkimi komponentami aplikacji. Działa ona zasadniczo jako pojedyncza usługa. To prosty sposób na opracowanie aplikacji, chociaż konserwacja i skalowalność mogą stać się wyzwaniem, gdy staje się ona bardziej złożona.

Natomiast mikrousługi pomagają rozbić aplikację na zbiór mniejszych usług. Każda usługa jest niezależna od siebie pod względem rozwoju, wdrażania i skalowania.

Każda usługa obsługuje określone zadanie i będzie komunikować się z innymi usługami za pośrednictwem interfejsu programowania aplikacji (API). Na przykład rozważmy typową witrynę e-commerce z koszykiem, kasą, przetwarzaniem zamówień, stroną produktu i wieloma innymi elementami.

Strona internetowa DARTDrones pokazująca jedną ze stron e-commerce.

W architekturze monolitycznej wszystkie te funkcje byłyby częścią pojedynczej, dużej aplikacji. WordPress jest monolityczny, a używanie Woo jako platformy e-commerce jest doskonałym przykładem.

Jednak wdrożenie architektury mikrousług może pozwolić Ci używać właściwej technologii do każdego zadania. Na przykład możesz użyć najlepszego w swojej klasie CMS WordPressa do marketingu treści. Adobe Commerce może być Twoim systemem zarządzania produktami. Rozwiązanie do realizacji transakcji, takie jak Śruba może spełnić Twoje potrzeby.

Strona internetowa Bolt.

Sklejenie ich jest możliwe dzięki mikrousługom. Następnie omówmy szczegółowo, dlaczego mikrousługi powinny być ważnym czynnikiem branym pod uwagę w Twoim kolejnym projekcie.

Czym mikrousługi wyróżniają się na tle architektur monolitycznych

„Elevator pitch” na wysokim poziomie dla mikrousług to sposób, w jaki można łączyć różne technologie i narzędzia, aby stworzyć całość. Istnieją jednak inne, głębsze cechy, na które warto zwrócić uwagę:

  • Odsprzęganie. Każda usługa zachowuje niezależność. Oznacza to, że możesz używać najlepszej technologii do każdego zadania, zamiast radzić sobie z nieodpowiednimi ramami.
  • Autonomia. Dzięki temu zintegrowane usługi nie muszą być od siebie zależne, aby działać wydajnie.
  • Specjalizacja. Oczywiście każda usługa będzie koncentrować się na swoim własnym zadaniu, co z kolei będzie miało wpływ na wydajność.
  • Odporność. Częścią tej wrodzonej i wydajnej cechy jest to, że awaria jednej usługi nie spowoduje wyłączenia całej witryny.

Korzystanie z mikrousług wiąże się z jeszcze większą liczbą korzyści, oprócz tych wymienionych poniżej:

  • Skalowalność. Możesz skalować poszczególne usługi zgodnie z indywidualnymi potrzebami, nie wpływając na resztę aplikacji.
  • Elastyczność. Już krótko opisaliśmy, jak Twoje usługi mogą wykorzystywać najlepszą technologię do swojej pracy. Dotyczy to nawet języków programowania, których używasz do ich tworzenia.
  • Szybszy rozwój. Możesz szybciej rozwijać mniejsze i bardziej wyspecjalizowane usługi, lepiej zrozumieć ich funkcjonalność i łatwiej konserwować system.
  • Ulepszona izolacja błędów. Dzięki konfiguracji modułowej możesz odizolować usługę w przypadku awarii, nie wpływając na pozostałe usługi.

Z drugiej strony mikrousługi mogą wprowadzać złożoność dla komunikacji, spójności danych i zarządzania rozproszonymi systemami. W związku z tym musisz dokładnie rozważyć wymagania swojej aplikacji. Krótko mówiąc, rozważ zarówno korzyści, jak i kompromisy, zanim zdecydujesz się na korzystanie z mikrousług.

Składniki architektury mikrousług

Jak można się spodziewać, architektura mikrousług może składać się z kilku komponentów. Te „zębatki” współpracują ze sobą w całym „kole”, aby zapewnić skalowalną i łatwą w utrzymaniu aplikację.

W związku z tym istnieją pewne elementy kluczowe dla płynnego wdrożenia:

  • Brama API: To jest punkt wejścia dla wszelkich żądań klienta. Przenosi te żądania do odpowiednich mikrousług. Może również obsługiwać zadania takie jak ograniczanie szybkości i uwierzytelnianie.
  • Odkrywanie usług: Będziesz musiał zastosować dynamiczny sposób, aby umożliwić mikrousługom odkrywać i komunikować się ze sobą. Narzędzia takie jak Konsul lub Eureka może tutaj pomóc.
  • Konteneryzacja: Częstą praktyką jest pakowanie i wdrażanie mikrousług w postaci kontenerów przy użyciu narzędzi takich jak DokerW ten sposób zapewniasz izolację dla każdej usługi.
  • Orkiestracja: W miarę dodawania mikrousług do aplikacji zarządzanie nimi staje się bardziej złożone. Narzędzie takie jak Kubernetes może pomóc zautomatyzować zarządzanie tą usługą.
  • Buforowanie: Mechanizmy buforowania, takie jak Redis lub Memcached, często poprawiają wydajność. Może to być kluczowe, biorąc pod uwagę większe obciążenie usług zaplecza i baz danych.
  • Wiadomości: Oczywiście, Twoje usługi również muszą się ze sobą komunikować. To zadanie „asynchronicznych” rozwiązań komunikacyjnych, takich jak KrólikMQ Lub Apache KafkaCi „brokerzy wiadomości” umożliwiają luźne powiązanie między mikrousługami.

Narzędzia to tylko jeden aspekt konfiguracji. Istnieją inne kwestie, takie jak sposób projektowania każdej mikrousługi w ramach pełnej architektury.

Wzorce projektowe dla mikrousług

Twoje wzorce projektowe dla mikrousług mają tutaj takie samo znaczenie, jak w innych miejscach Twojego przepływu pracy programistycznej. Biorąc pod uwagę potencjalną złożoność w całej aplikacji, ważne jest, aby rozważyć, które wzorce będą miały największy wpływ. Możemy wskazać trzy:

  • Baza danych na usługę: Każda mikrousługa korzysta ze swojej własnej, dedykowanej bazy danych, co pomaga w izolacji i autonomii danych.
  • Skład API: Możesz komponować mikrousługi, aby tworzyć usługi wyższego poziomu lub API. Ta elastyczność i możliwość ponownego użycia to główna zaleta.
  • Architektura oparta na zdarzeniach: Tutaj usługi będą komunikować się poprzez zdarzenia. Ułatwia to luźniejsze sprzężenie i asynchroniczne przetwarzanie.

Ważne jest również uwzględnienie konkretnych wzorców projektowych dla narzędzi, których użyjesz do zbudowania swojej architektury. Na przykład Docker i Kubernetes mają typowe wzorce, które weźmiesz pod uwagę wraz z globalnym projektem, jaki przyjmuje Twoja architektura.

Należy jednak zrozumieć, że nie każdy komponent musi być mikrousługą. Właściwym pomysłem jest rozpoczęcie od kluczowych usług i rozwijanie architektury w czasie. Później omówimy to bardziej szczegółowo. Najpierw powinniśmy przyjrzeć się sposobowi tworzenia front-endu.

Przedstawiamy wtyczkę Create Block Theme

WordPress prawdopodobnie znajdzie się gdzieś w Twojej architekturze, biorąc pod uwagę, że jest doskonały pod wieloma względami. Jednym z nich jest łatwość użytkowania na froncie. Motywy są podstawową częścią platformy, a tworzenie własnych jest teraz o wiele łatwiejsze, ponieważ istnieją wtyczki takie jak Utwórz motyw bloku.

Obraz nagłówka Create Block Theme z WordPress.org

Ta wtyczka jest duchowym następcą Podkreśl motyw startowy ale jest w pełni kompatybilny z pełną edycją witryny (FSE). Możesz szybko utworzyć motyw startowy, wykorzystać pełną moc edytora i wykorzystać pełne opcje dostosowywania. Działa jak typowa wtyczka WordPress, z opcją późniejszego wyeksportowania jako niezależny motyw.

Użycie wtyczki Create Block Theme wraz z architekturą mikrousług może „skleić” wszystko razem. Na przykład możesz użyć Block Patterns i wielokrotnego użytku Blocks w różnych witrynach WordPress. Podczas gdy promuje to ponowne wykorzystanie kodu i spójność, może również zapewnić ujednolicony front dla wszystkich indywidualnych usług, z których korzystasz.

Szczegóły korzystania z Create Block Theme omówimy później w tym poście. Na razie omówmy headless WordPress i to, jak mikrousługi mogą na niego wpłynąć.

Punkt przecięcia między headless WordPress a architekturą mikrousług

Jeśli chcesz oddzielić front-end i back-end WordPressa, mikrousługi mogą być naturalnym krokiem naprzód. W przypadku typowego headless WordPressa platforma służy wyłącznie do zarządzania treścią. Może być używana jako API.

Łącząc headless WordPress z architekturą mikrousług, możesz:

  • Skorzystaj z interfejsu API REST WordPress. WordPress zapewnia wbudowany interfejs API REST, który umożliwia programowe pobieranie i manipulowanie treścią. Możesz użyć tego interfejsu API, aby zintegrować swoje mikrousługi z WordPress.
  • Posiadaj niezależną skalowalność front-endu i back-endu. Dzięki dwóm niezależnym częściom swojej witryny możesz skalować obie i osiągać lepszą wydajność. Pomimo złożoności, w rzeczywistości uzyskać elastyczność.

Następnie chcemy skupić się nieco bardziej na REST API. W ten sposób będziesz korzystać z mikrousług, więc jest to istotna część całego łańcucha.

Mikrousługi i API REST WordPress

Interfejs API REST WordPress odgrywa kluczową rolę w umożliwieniu integracji między Twoją witryną a mikrousługami. Jego punkty końcowe pozwalają na pobieranie i manipulowanie postami WordPress, stronami, użytkownikami, taksonomiami i innymi elementami przy użyciu danych wyjściowych w formacie JSON.

[
  {
    "id": 1,
    "date": "2020-04-01T10:30:00",
    "date_gmt": "2020-04-01T14:30:00",
    "guid": {
      "rendered": "https://example.com/?p=1"
    },
    "modified": "2020-04-01T10:30:00",
    "modified_gmt": "2020-04-01T14:30:00",
    "slug": "hello-world",
    "status": "publish",
    "type": "post",
    "link": "https://example.com/hello-world/",
    "title": {
      "rendered": "Hello World"
    },
    …

Jako takie, REST API jest centrum wszystkich innych usług w architekturze. Oznacza to, że musisz wybrać, które bieżące usługi witryny wyodrębnić jako mikrousługi. Przyjrzymy się temu bardziej szczegółowo później w tym poście.

Krótko mówiąc, kluczem jest zidentyfikowanie odrębnych funkcjonalności i obowiązków w ramach aplikacji internetowej. Następnie możesz podzielić je na niezależne, ukierunkowane i wdrażalne mikrousługi.

Tworzenie aplikacji internetowej z wykorzystaniem motywu Create Block i mikrousług

Reszta tego posta będzie obejmować podstawy mikrousług i headless WordPress. Będzie obejmować wiele w ujęciu holistycznym, ponieważ rzeczywisty proces będzie specyficzny dla Twoich potrzeb.

Mimo wszystko, zagłębmy się w proces tworzenia aplikacji internetowej przy użyciu mikrousług i wtyczki Create Block Theme. Pierwszym krokiem jest skonfigurowanie środowiska programistycznego.

1. Skonfiguruj środowisko programistyczne

Każda aplikacja zaczyna się od przestrzeni do jej utworzenia. W związku z tym potrzebujesz środowiska programistycznego. Istnieją dwie lokalizacje dla Twojej przestrzeni programistycznej: Twój komputer lokalny i Twój serwer.

Istnieje wiele sposobów na skonfigurowanie lokalnego środowiska programistycznego, jednak my (oczywiście) polecamy DevKinsta:

Logo DevKinsta.

Zalecamy również środowisko testowe, ponieważ potrzebujesz sposobu na przetestowanie zmian przed ich wdrożeniem. Jeśli wybierzesz DevKinsta i jesteś klientem Kinsta, uzyskasz większą łączność ze swoim serwerem:

Ekran informacyjny witryny DevKinsta.

DevKinsta zainstaluje dla Ciebie Dockera, co pomoże Ci odhaczyć kolejne zadanie z listy. Możesz chcieć użyć Kubernetes do orkiestracji, więc teraz jest czas na jego instalację. Kinsta używa go do hostowania aplikacji bazodanowych i innych zadań, a Ty możesz go pobrać w Docker Desktop:

Ustawienia Kubernetes w Docker Dashboard.

Stąd będziesz chciał również skonfigurować wszelkie inne ramy, których potrzebujesz do opracowania swojego motywu. Jednak nie będziesz w stanie nic zrobić bez wtyczki Create Block Theme, więc przyjrzyjmy się temu teraz.

2. Skonfiguruj wtyczkę Create Block Theme

Po skonfigurowaniu środowiska programistycznego możesz zacząć pracę z wtyczką Create Block Theme, aby utworzyć niestandardowy motyw oparty na blokach. Będziesz również potrzebować następujących rzeczy:

  • Witryna WordPress do pracy.
  • Jakikolwiek edytor kodu, którego lubisz używać.
  • Wtyczka Create Block Theme.

Możesz zainstalować wtyczkę w typowy dla WordPressa sposób. Stamtąd przejdź do Wygląd > Utwórz motyw bloku link w WordPressie:

Panel WordPress pokazujący link Utwórz motyw bloku.

Jako ciekawostkę dodam, że jeśli sprawdzisz Wygląd zakładkę, możesz dostrzec Zarządzaj czcionkami motywu opcja. Utwórz motyw bloku daje również dostęp do tej opcji, która jest zasadniczo Biblioteka czcionek WordPress 6.5 funkcja.

Niezależnie od tego, na ekranie Create Block Theme powinieneś zobaczyć listę opcji do wygenerowania nowego motywu. Nie będziemy ich tutaj omawiać, ale wybierzemy klonowanie Twenty Twenty-Four. Niezależnie od tego, wyświetli to zestaw opcji i pól:

Ekran ustawień Utwórz motyw bloku.

Jeśli zauważysz, staną się one polami tożsamości motywu w pliku style.css. Są proste, składają się z wybrania nazwy, zrzutu ekranu, adresu URL i kilku tagów dla Katalog motywów WordPress.

Po kliknięciu potwierdzenia przejdź do Wygląd > Motywy ponownie otwórz ekran i zobacz, że nowy motyw jest gotowy i czeka:

Ekran motywów WordPress.

W niektórych przypadkach pobierzesz plik ZIP swojego motywu, który powinieneś przesłać z powrotem do WordPressa. Pamiętaj, że możesz również wyeksportować motyw, ale w naszym przypadku nie zrobimy tego teraz.

Porady dotyczące konfiguracji i korzystania z motywu Create Block

Nie będziemy też zbyt szczegółowo omawiać dostosowywania nowego motywu Block, ponieważ wykracza to poza zakres tego posta. Oto jednak kilka wskazówek dotyczących korzystania z Create Block Theme:

  • Twoje modyfikacje mogą mieć miejsce w dwóch miejscach. Możesz użyć albo Style globalne opcję w Edytorze pełnej witryny lub poprzez dostosowanie motyw.json plik.
  • Dobrym pomysłem jest utworzenie bloku dla wybranej mikrousługi. Omówimy to bardziej szczegółowo później.
  • Create Block Theme pozwala wygenerować motyw podrzędny na podstawie bieżącego aktywnego motywu. Jednak wybór będzie zależał od Twoich celów.

Porozmawiajmy trochę więcej o ostatnim punkcie. Jeśli jest to motyw do stworzenia i rozpowszechnienia, będziesz chciał pracować w ramach motywu nadrzędnego. Do własnego użytku, to mógł pracuj nad dostosowaniem tylko motywu potomnego. Jako regułę przyjmuje się, że im mniej „zaludniony” jest motyw na początku, tym bardziej powinieneś pracować w motywie nadrzędnym.

3. Ekstrakcja wybranych mikrousług

Gdy Twój motyw Block będzie gotowy do wdrożenia, nadszedł czas, aby dokładniej zbadać swoje mikrousługi. Jedną z kluczowych decyzji, którą musisz podjąć, jest to, które usługi staną się „mikro”.

Może to być złożone i subiektywne pytanie, na które odpowiedzą Twoje własne potrzeby. Jest jednak kilka czynników, na które należy zwrócić uwagę:

  • Możliwości Twojej witryny: Przyjrzyj się każdej odrębnej funkcjonalności oferowanej przez Twoją witrynę i zastanów się nad wydzieleniem jej jako osobnej mikrousługi, np. funkcji płatności.
  • Niezależna skalowalność: Istniejąca usługa, która polega na niezależnym skalowaniu, będzie dobrym kandydatem do mikrousług. Buforowanie może być jednym z przykładów.
  • Różnorodność technologiczna: Jeśli musisz odejść od architektury PHP WordPressa, to jest to kolejny kandydat na mikrousługę. Może to dotyczyć konkretnych platform e-commerce lub komponentów zaplecza.
  • Izolacja danych: Usługi z niestandardowymi wymaganiami dotyczącymi przechowywania danych mogą być mikrousługami. Dotyczy to również sytuacji, gdy te usługi nie muszą udostępniać danych innym.

Naszym zdaniem, to dobry pomysł, aby tworzyć mikrousługi, które zapewniają określone funkcje API. Może to być wyszukiwanie, przetwarzanie płatności lub uwierzytelnianie. Jeśli te usługi mogą reagować z innymi API pierwszej i trzeciej strony, stają się bardziej elastyczne i wartościowe.

Opracowywanie i wdrażanie mikrousług

Aby pracować nad mikrousługami i ostatecznie je wdrożyć, musisz polegać na innych narzędziach. Oto kilka kluczowych kwestii i narzędzi, których możesz użyć:

  • Docker będzie często sposobem konteneryzacji mikrousług. Pakuje mikrousługę i jej zależności razem, ułatwiając wdrażanie i skalowanie.
  • Każda mikrousługa będzie również potrzebować pliku Dockerfile. Powinien on określać niezbędne zależności, konfiguracje i środowisko wykonawcze, których potrzebujesz.
  • Użyj Kubernetes do orkiestracji i zarządzania kontenerami. Kinsta zapewnia wydajną platformę z wbudowaną obsługą Kubernetes.
  • Ciągłe procesy integracji i wdrażania (CI/CD) mogą być sposobem automatyzacji kompilacji, testowania i wdrażania. Narzędzia takie jak GitLab i Travis CI mogą pomóc usprawnić procesy CI/CD.
  • Funkcje bezserwerowe nie potrzebują pełnoprawnego serwera, więc świetnie nadają się do mikrousług. Platformy takie jak AWS Lambda, Google Cloud Functions lub Azure Functions umożliwiają uruchamianie kodu bez provisionowania lub zarządzania serwerami.
  • Bramy API zapewniają pojedynczy punkt wejścia dla Twoich mikrousług. Narzędzia takie jak Kong Lub Brama API Amazon mogą pomóc Ci zarządzać i zabezpieczać Twoje API. Mogą również obsługiwać zadania takie jak uwierzytelnianie, ograniczanie szybkości i kierowanie żądań.

W tym momencie będziesz mieć witrynę WordPress i mikrousługę, które są niezależne od siebie. Ostatnim krokiem jest ich integracja.

4. Integracja mikrousług z WordPressem

Po opracowaniu i wdrożeniu mikrousług musisz je zintegrować z WordPressem. Aby to zrobić, będziesz wykonywać wywołania API z WordPressa do punktów końcowych, które udostępnia Twoja mikrousługa. W związku z tym będziesz chciał poznać REST API od podszewki.

Ten typowy sposób aby to zrobić w WordPressie, należy użyć wp_remote_get() lub wp_remote_post(). To pozwoli Ci wysyłać żądania HTTP i obsługiwać odpowiedzi. Oto przykładowy kod, jak to wszystko powinno się połączyć:

// API endpoint URL

$api_url="https://api.example.com/endpoint";

// API request parameters

$params = array(
    'param1' => 'value1',
    'param2' => 'value2',
);


// Make the API request using wp_remote_get
$response = wp_remote_get(add_query_arg($params, $api_url));

// Check if the request was successful
if (is_wp_error($response)) {
    // Handle the error
    $error_message = $response->get_error_message();

    // Log or display the error message
} else {
    // Process the API response
    $response_body = wp_remote_retrieve_body($response);

    $data = json_decode($response_body, true);

    // Use the retrieved data as needed

    // ...
}

Mikrousługi często korzystają z asynchronicznego pobierania danych, aby uniknąć blokowania wątku głównego. WordPress może połączyć dwa elementy, aby to zrobić. Możesz użyć Pakiet pobierania APIwraz ze wsparciem dla asynchroniczności i odroczenia wprowadzono w WordPressie 6.3. Twój kod może wyglądać podobnie do następującego:

import apiFetch from '@wordpress/api-fetch';

// Microservice API endpoint URL
const microserviceUrl="https://api.example.com/microservice";
...


// Make the API request to the microservice
apiFetch({
  path: microserviceUrl,
  method: 'GET',
  data: params,
})

  .then((response) => {
    // Process the response
    console.log(response);

    // Use the retrieved data from the microservice

    // ...
  })
...

Możesz również rozważyć wykorzystanie AJAX do dynamicznej aktualizacji interfejsu użytkownika (UI).

Oczywiście, właściwe uwierzytelnianie i środki bezpieczeństwa są również kluczowe. Interfejs API REST WordPressa obejmuje kilka sposobów uwierzytelniania sesji, takich jak używanie plików cookie, tokenów JSON Web Tokens (JWT) lub Hasła aplikacjiBiorąc pod uwagę zależność od rozwiązań zewnętrznych, utrzymanie bezpieczeństwa mikrousług i witryny jest kluczowe.

Biorąc pod uwagę, że używamy niestandardowego motywu Block, ma sens wykorzystanie tej funkcjonalności. Dodanie mikrousługi do Block oznacza, że ​​możesz ją uwzględnić niemal w dowolnym miejscu swojej witryny. Aby pójść o krok dalej, możesz nawet uwzględnić tę funkcjonalność we wtyczce.

Proces ten składa się z trzech komponentów: rejestrowanie bloku, renderowanie zawartościi przetwarzanie danych. JavaScript będzie tutaj Twoim językiem wyboru, a funkcja registerBlockType obsłuży rejestracja i renderowanie:

// JavaScript function that builds the Block to enable access within the Block Editor.
( function( blocks, element ) {
    var el = element.createElement;

    blocks.registerBlockType( 'my-micro/stripe-api', {
        title: 'Stripe Payment Gateway',
        icon: 'dashicons-cart',
        category: 'embed',

        edit: function() {
            return el(
                'div',
                {},
                '' // Create the visual elements of the microservice to display within the Block Editor.
            );
        },
…

To bardzo podstawowy przykład rejestrowania bloku, a wszystko inne wykracza poza zakres tego posta. Jednak widać, że połączenie wtyczki Create Block Theme, mikrousług i WordPressa jest proste. Jeśli korzystasz z usług odpowiedniego dostawcy hostingu, masz kolejny sposób na dodanie wartości do architektury mikrousług.

Zarządzanie i skalowanie witryny WordPress oraz mikrousług za pomocą Kinsta

Cały ekosystem Kinsta jest dobrze przystosowany do zarządzania witrynami WordPress przy użyciu architektury mikrousług. Jego rdzeniem jest hosting aplikacji. Może to ułatwić wdrażanie skonteneryzowanych mikrousług, a następnie korzystanie z innych ofert Kinsta w celu ich utrzymania.

Na przykład automatyczne skalowanie będzie monitorować Twoje zasoby, aby pomóc w obsłudze skoków ruchu. Oznacza to, że Twoje mikrousługi mogą skalować się w górę lub w dół w zależności od zapotrzebowania. Otrzymujesz korzyści wydajnościowe przy jednoczesnym obniżeniu kosztów.

Kinsta zapewnia zarządzany hosting dla szeregu typów baz danych:

Ten ostatni ma kilka różnych zastosowań, takich jak pamięć podręczna, broker komunikatów, baza danych wektorowa i dokumentowa i wiele innych – wszystko to bez konieczności korzystania z języka SQL.

Logo Redis.

Ta różnorodność oznacza, że ​​Kinsta może obsługiwać zarówno Twoje bazy danych WordPress, jak i mikrousług bez najmniejszego wysiłku. Oprócz najlepszego w swojej klasie buforowania, obsługi Dockera i Kubernetesa, eleganckiego pulpitu MyKinsta i innych, masz kompletny pakiet do hostowania swoich mikrousług obok WordPressa.

Streszczenie

WordPress jest monolityczny, ale to nie powstrzymuje go przed włączeniem mikrousług. Może to przynieść wiele korzyści, takich jak lepsza skalowalność, elastyczność i szybszy rozwój.

Wtyczka Create Block Theme pozwala Ci stworzyć czystą, bezpieczną bazę kodu dla reszty Twojego projektu. Mikrousługi mogą wprowadzić złożoność do Twojej witryny. Używanie niestandardowego motywu Block Theme oznacza, że ​​możesz wdrożyć te usługi w najlepszy sposób dla swoich potrzeb. Jeśli połączysz to z narzędziami programistycznymi, takimi jak DevKinsta i hosting aplikacji Kinsta, masz idealną bazę do tworzenia potężnych, nowoczesnych aplikacji internetowych.

Czy architektura mikrousług wydaje się idealnie pasować do wtyczki Create Block Theme? Daj nam znać, co myślisz i co doświadczyłeś, w sekcji komentarzy poniżej!


Oszczędź czas i koszty, a także zmaksymalizuj wydajność witryny dzięki integracjom na poziomie przedsiębiorstwa o wartości ponad 300 USD zawartym w każdym planie Managed WordPress. Obejmuje to wysokowydajną sieć CDN, ochronę przed atakami DDoS, ochronę przed złośliwym oprogramowaniem i hakowaniem, buforowanie brzegowe i najszybsze maszyny CPU Google. Zacznij bez długoterminowych umów, wspomaganych migracji i 30-dniowej gwarancji zwrotu pieniędzy.

Zapoznaj się z naszymi planami lub porozmawiaj z przedstawicielem handlowym, aby znaleźć plan odpowiedni dla siebie.

Jeremy Holcombe Kinsta

Starszy redaktor w Kinsta, programista stron internetowych WordPress i autor treści. Poza wszystkim, co dotyczy WordPressa, lubię plażę, golfa i filmy. Mam też problemy z wysokimi ludźmi.